Az Ön által felkeresett topic fegyverek, ill. annak látszó eszközök
forgalmazásával kapcsolatos adatokat is tartalmazhat.
Felhívjuk figyelmét, hogy csak akkor lépjen be, ha Ön fegyverek forgalmazásával
vagy felhasználásával hivatásszerűen foglalkozik, és a honlap látogatása nem
eredményezi valamely Önre vonatkozó jogszabály vagy egyéb szabályozás
rendelkezéseinek megsértését.
Az Port.hu Kft. a fórum számára kizárólag tárhelyet szolgáltat, a honlapon
megjelenő információk vonatkozásában szerkesztői felelősséget nem vállal.
Amennyiben megítélése szerint a honlapon jogellenes tartalom jelenik meg, úgy
azt kérjük, jelezze az Port.hu Kft. mint tárhelyszolgáltató felé.
Magyarország honvédelme és biztonsága EU, NATO, és világviszonylatban.
Minden, ami a MH helyzetét befolyásolta a közelmúltban, befolyásolja a jelenben, és befolyásolhatja a jövőben.
Aktív és inaktív katonák, rendvédelmiek, és a honvédelem iránt elkötelezett civilek klubja.
Tapolcán a tüzér dandárnál teljességgel kizárva mindennemű meglopása a sorállománynak. A fehérvári híradó ezrednél szintén. Hogy feljebb, ezred szinten mit loptak el, azt egy sorállományú honnan tudta volna.
EZ? De a sorköteles időkben tényleg kényesen ügyeltek arra, hogy mindent megkapjon a sorállomány, ami járt neki. Ezért a szolgálatvezetők voltak az egyik felelősök, szigorúak is voltak.
Na ezt Lentiben leshetted volna! Ott--Bármikor szabadon Kussolhat !
---Magának egy nagy Ló.....T a seggibe-áhh inkább a szájába!
Legfőbb érték az ember ! --Na menjen , mert rögtön Tö...n rúgom !
és még kb 10 hasonlóból szabadon választhattál.
Bármit lopni meg a sorállomány járandóságából tudtak.
Leginkább a szolgálatvezetők jártak élen ebben is.
Persze lehet máshol valami kicsit mássabb volt ,de azért nem hinném.
Szépen leírtad, hogy a katonának a járandóságán felül valamilyen formában gondoskodásra is szüksége lehet. Na ez az ami igen szellősen volt-van megfogalmazva a szabályzókban, és az utóbbi legalább 30 évben nem igazán foglalkoznak vele. Lehet hogy a tapolcai dandárparancsnok nagyon ráért, és megnézte milyen lakást utaltak ki a kopasz hadnagyoknak. Szerencsére énhozzám nem dugta oda a képét a parancsnok amikor neki, az ezredparancsnoknak kellett beszólnom, hogy kiutaljanak egy egyszobás lakást. Szóval ez a katonáról való gondoskodás valahogy megmarad a nesze semmi fogd meg jól szintjén, a honvédség története alatt, és egyet jelentett azzal, hogy a katona legalább a törvényes járandóságait hiánytalanul megkapja, ami bizony nem mindig sikerült.
A katonának nem csak anyagi járandóságai vannak, az elöljárói gondoskodásnak meglehetősen széleskörűnek kell(ene) lennie, mind a sor, szerződéses és ht állomány részére.
Én megéltem, hogy egy gyakorlat sokadik napján a zpk. kirúgta a hálókocsiból a polh-t, hogy ugyan nézze már végig az ütegek hálósátrait, a bakák melegben vannak-e, elég-e a szalma a derekuk alatt!
Fiatal hadnagyként enmagam éltem meg, hogy az alakulat parancsnoka (vörgy) maga jött el megnézni, hogy a lakásom megfelelő-e, és sikerült-e berendezkednem, és ezt megtette a velem együtt érkező másik 5 hadnagynál is.
Én nem várok el semmit ettől a katonafeleségtől, se senkitől, csak közérthetően leírom a kívülállók részére azt, ami történhet ezután, még ha megpróbálod védeni itt a nemlétező mundér becsületét. Nem sugalmazok én semmit, csak sok olyan szarházi katonát láttam, legyen az közkatona, vagy hivatásos, aki a saját segge védelmében sok mindenre képesek. Mocskos dolog letagadni, hogy milyen szarházi, kétszínű, csak a saját érdekeiket védők voltak már eddig is a cégnél.
Mesélj már arról, mit biztosítottál te a katonáidnak mondjuk ütegparancsnok korodban, vagy annál magasabb beosztásban! A csapat életet meg ne akard már itt példának előhozni, mert körbe foglak röhögni.
Na, én aztán tényleg nem vagyok jártas a mai honvédség dolgaiban, főleg nem a szerződéseseknek és a hivatásosoknak járó juttatásokban. De a sorköteles időkben tényleg kényesen ügyeltek arra, hogy mindent megkapjon a sorállomány, ami járt neki. Ezért a szolgálatvezetők voltak az egyik felelősök, szigorúak is voltak.
Nem. A marhaságokat te írod, amikor elvárod, hogy egy civil befogja a száját a HM által okozott vélt vagy valós sérelmek miatt. Most is azt sugallod, hogy nyilván a férj a szrházi, az asszony tehát fölöslegesen szájal.
A honvédség - meg az elöljárók - makulátlan hírét éppen te rongálod:
Egy elöljáró sem fogja vizsgálni, hogy mi okozza, hogy ez a szerződéses katona 167000 Ft-ot kap havonta, azt sem fogják vizsgálni, amit az asszony állít, hogy nem gondoskodik róluk megfelelően a honvédség. Érted? Egy elöljárót sem érdekel.
Ennél negatívabb kép nem is kell a seregről. Aki ezt olvassa és elhiszi, a sereg környékére se fog jönni.
A te seggedet pedig nem igazán lehetett szétrúgni, mert nem te biztosítottad a járandóságot, hanem a különböző szolgálatok, te legfeljebb csak szétosztottad, amit kaptál tőlük.
Ez viszont gyönyörű képet nyújt a te mentalitásodról. Az elöljárói gondoskodás nem merül(het) ki a "pénzt megkaptad, ruhád van, kuss" szlogenedben.
Asszem, az itt irkáló csapattisztek írhatnak erről bőven.
Sok marhaságot írtál ide. Nem azt vizslatják, hogy tényleg nem kapott-e benzinpénzt a katona három hónapja (aztán nehogy kiderüljön, hogy férjuram otthon azt hazudta az asszonynak, hogy nem kapott utazási költségtérítést, és elrakta a pénzt), hanem azt, hogy ki ez a fickó, akinek a felesége járatja a száját, és esetleg veszélyezteti valamelyik elöljáró makulátlan hírnevét, és a honvédségről kialakított propaganda képet. Egy elöljáró sem fogja vizsgálni, hogy mi okozza, hogy ez a szerződéses katona 167000 Ft-ot kap havonta, azt sem fogják vizsgálni, amit az asszony állít, hogy nem gondoskodik róluk megfelelően a honvédség. Érted? Egy elöljárót sem érdekel. Ellenben ha veszélyben érzik magukat, akkor a katona jobban teszi, ha keres magának civil munkahelyet. Úgy különben az utazási költséget havonta számolják el, és utólag havonta fizetik ki. Ha tényleg nem fizettek, akkor a katona kinél tette meg a panaszát, vagy csak kussolt, és az asszonyt bíztatta fel a panaszkodásra?
A te seggedet pedig nem igazán lehetett szétrúgni, mert nem te biztosítottad a járandóságot, hanem a különböző szolgálatok, te legfeljebb csak szétosztottad, amit kaptál tőlük.
Mielőtt nagyon elmerülnénk itt a jogban, ez a katonafeleség nem magának, hanem a katona férjének okozott gondot. A férjén könnyedén leverhetik azt az érdeksérelmet, amit ez a feleség okozhatott a honvédségnek.
Azért, mert a honvédségre terhelő dolgokat mondott, elmondta, hogy a férje mikor, és hová lesz vezényelve, illetve kifogásolta, hogy a férje annyit keres, amennyit. Még ha igaz is amit elmondott, nem nagyon szeretik a szennyes kiteregetését. Nagyon régi szabály, hogy a saját érdekében mindenki tartsa a pofáját.
Próbálsz szúrkálni, de nem megy ez neked. Soha ne felejtsd el, hogy egy kivénhedt nyugdíjas katonatiszt vagy, aki nem számít a honvédség életében már semmit (lehet akkor sem, amikor aktív voltál). Ha neked a tataiak valós adatokat kiadnak, felvetődik a kérdés, hogy egy kívülállónak milyen alapon adják át. Nem vagy hivatásos katona, nem dolgozol a honvédségnél, tehát nem vagy jogosult bizonyos adatok megismerésére. A hadtudományi gittegylet nem jogosító tényező. Ha pedig a nyilvánosan elérhető-és lehet hogy tudatosan torzított, adatokra hagyatkozol, akkor csak egy nem hiteles alapú beszélgetés szintjén vagyunk. Az, hogy számolgatod a sorakozón megjelenő katonák számát, és abból vonsz le például a feltöltöttségre vonatkozó következtetéseket-hát...
Elnézést, hogy kénytelen vagyok kiigazítani bizonyára alaposan megfontolt szavaidat, de sajnos vannak kivételes esetek, amikor az emberi gondolkodás és a tények vitájában ez utóbbiak ismert erőszakoskodó természetüknél fogva felülkerekednek, az emberi méltóságon nem esik sérelem. A tény az, hogy minden lövegen, amelyet éleslövészetre készítünk fel, vízlövés végrehajtására kötelezett. A MHTT tüzér szekciójának ülésén mindig találkozunk a tataiakkal, ott pontos információkat kapunk a létszámról a Pzh projektről, stb. Nagyon ügyelek arra, hogy az ott elhangzottakból semmit se hozzak nyilvánosságra. Csak nyilvános információkra szoktam hivatkozni. Magyarul van a honvedelem.hu-n tudósítás a Borbála napról fénykép, videó melléklettel. Megállítom a videót és megszámolom hányan állnak a sorban:41 fő, erre szoktam hivatkozni
Te belelátsz a debreceni dandár állomány táblájába, és pontosan tudod, hogy mekkora létszámmal kell rendelkeznie egy zászlóaljnak, és ebből hány fő van meg?
Gondolatébresztőnek: annak idején egy teljesen feltöltött csapatlégvédelmi rakéta osztály a kiszolgálók nélkül olyan 150 főből állt.
A miniszter gondolom, amikor találkozik a nyugdíjasokkal, akkor azt kérdezgeti tőlük, hogy még egy pár év, és ő is ágyba fog vizelni, és a születésnapján a nyugdíjasklub fog neki is szeretetcsomagot vinni az öregek otthonába, mert a gyerekei nem érnek rá a meghülyült apuval foglalkozni.
Szerintem különben, ennek a nőnek a férje már nem biztos, hogy Koszovóba fog menni egy kis plusz pénzt keresni békefenntartóként. Hogy lehet ez a nő is olyan hülye, hogy a nagy nyílvánosság előtt panaszkodik a férje nehéz helyzetéről. Tuti, hogy a férjének már utána néztek.
A dandár feltöltöttségére a hivatalos állománytábla, a katonák elfoglaltsága, a dandársorakozón megjelenésre kötelezettek ismerete nélkül mondasz véleményt. Lehet hogy csak a futáson résztvevők részére tartottak dandársorakozót, és nem kellett részt venniük például a szolgálati elfoglaltság miatt távollévőknek, a kiszolgálóknak stb. A szíved csücske tüzérekről is a vízlövést végrehajtott lövegek száma ismeretében mondasz véleményt a feltöltöttséget illetően. Nem kell mindig az összes lövegen végrehajtani, sőt kivételes eset, ha egy időben mindegyik lövegen végrehajtják. Itt úgy beszélnek erről a műveletről, mintha egy napi rutin lenne, pedig nagyon komoly oka kell, hogy legyen a vizsgálatnak. Egy lövészet nem feltétlenül az.
A feltöltött rajokról jut eszembe a feltöltött dandár. Mind a 350-en futottak. (A 101-es tüzér osztálynál erre analóg a tudósítás egy évvel a 12 löveg "rendszeresítése" után: "mind az öt lövegen végrehajtották a vízlövést")Tudjuk, a fiúk a bányában dolgoznak: határeset, misszió, gyakorlat, stb, a futásra ennyi jutott most és mindenkor. Teljesen természetes a 41 fős St.Barbara nap, a 70 fős haskocsisták napja, stb.https://honvedelem.hu/hirek/dandarsorakozo-es-futas.html
Te hol olvastál ebben a hírben a rajok feltöltöttségéről? Azt melyik sorában olvastad, hogy "néhány" teljesen feltöltött rajjal rendelkezik a dandár? Gondolom nem sok ismereted van az alegységek kiképzéséről, azok egymásra épüléséről. Remélem az feltűnt neked a cikkben, hogy most a zászlóalj raj szintű felkészítése, és vizsgáztatása történt meg, ami folytatódik a szakasz, század felkészítéssel,majd végül záródik a zászlóalj ellenőrzésével.