Keresés

Részletes keresés

czy Creative Commons License 2002.06.14 0 0 414
Makarov: úgy 6 hete ellőttem egy tárat, aztán valahogy sok más gondom lett, és ma bőven volt gáz a patronban :-OOOOOOOO

Edig 1-2 hét alatt minden gázos eszözöm leeresztett.

Dworkyll Creative Commons License 2002.06.14 0 0 413
Okés :-)

Mi akarsz lenni, elnök, vagy főtitkár? (President of NIFC/Secretary of NIFC)
A belépés a csúzli mellett legyen egy kétsoros:
itt jön az enyém:

gyorsan lövök és pontosan,
retteg tőlem Marx és Conan

Evribodri, lehet jelentkezni!!! :-)

Egyébként mire használsz most légcsúzlit, amire az IZS kicsi? Falbontásra? :-))

Előzmény: Törölt nick (412)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.14 0 0 412
Dwo,
OK. megalakíthatjuk a NagyIzsFelhasználókClubját, bár az utóbbi időben (tavasz óta) inkább HUNTER párti vagyok.

nagy kaliber, brutál erő
ez az ami nálam nyerő

még rímel is, figyeld :) szal amire az utóbbi időben légpuskát használok, sajnos nem jó a kis aranyos, hiába könnyű és pontos, nem elég bika :( de céllövészetben király! trehát indulhat a tagfelvétel.
csé: springer

Előzmény: Dworkyll (409)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.14 0 0 411
Luchiano,
én is megpróbáltam már a fent említett csőleszerelést, de nem jártam sikerrel, aztán már nem erőltettem. én sem találtam biztosítást, még a robbantott ábrán sem. végül arra jutottam, hagyom a fenébe az egészet, lehet, hogy beletépték a csavart, mint hülye gumis a kerékcsavart légkulccsal. (a www.gamo.com címen megtekinthető a robbantott ábra pdf)
csé: springer
Előzmény: Luchiano (410)
Luchiano Creative Commons License 2002.06.13 0 0 410
Ahoy urak!

Valamelyik este heftöltem a gamo hunteremet és szerettem volna kivenni a csövet, hogy tegyek alá egy kis kocsikenőcsöt. Birkóztam egy darabig a csavarral de nem sikerűlt megmozdítani. Lehet, hogy vaker vagyok, én találtam csavarbiztosítást. Próbáltam, hogy benyomtam a csövet rögzítő csapot, sikertelen próbálkozás volt.
Lehetséges, hogy ennyire megtépték a csavart gyárilag vagy van valami trükk amit nem tudok?

Luchiano

Dworkyll Creative Commons License 2002.06.13 0 0 409
Bajtársam :-)))

Akkor alakítsunk IZS frakciót, szekciót vagy klánt :-)

Előzmény: Törölt nick (408)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 408
Dworkyll,
akkor yo, nem akartam az 5. hozzászólásomra baromságot írni, nem túl yo reklám :)
nekem is van egy IZS 61-em, nagyon klassz kis csúzli, a barátom barátnője (jó kis mondat)szokott vele pusztítani a söröskupakok között, ugyanis neki a nagy GAMO-k nehezek. nagyon pontos kis csúzli, kár, hogy kicsit bumfordi az irányzéka.
csé: springer
Előzmény: Dworkyll (407)
Dworkyll Creative Commons License 2002.06.13 0 0 407
Spring,

passzolt az :-) A sorozatot puskából lövöm, de nem COval, hanem egy IZS 61 ből. Gyorsan lehet ismételni, de állandó a kamranyomás, ami ugye a CO sztorira nem mindig igaz. Tény, hogy az IZS is könnyű, és a súlypontja is közel van hozzám :-)
Nem könnyű viszont a Waltherem, és ott nem is lehet ennyire érezni.

Előzmény: Törölt nick (406)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 406
Dworkill,
most olvasom, hogy te sorozatról beszélsz, tehát valószínüleg CO pisztolyból lődözöd a különböző match-eket.
mivel kb 1x lőttem légpisztollyal, nem igazán tudnám megmondani, ott lehet-e érezni a visszarúgást. én megrögzött puskás vagyok, lehet, hogy ezért kicsit figyelmetlen voltam a csúzliddal kapcs. szóval bocs, hogy a hozzádszólásom nem igazán passzolt!
csé: springer
Előzmény: Dworkyll (405)
Dworkyll Creative Commons License 2002.06.13 0 0 405

Re: springer440 (388), lehet hogy igazad van, de érezhető a difi a Match és a ProMatch sorozat lövésekor. Hogy miért, nem tudom. Majd ma kipróbálok egy vaktesztet, (valaki tölt, én meg beixelem, hogy pro-nem pro)

Re: golbat (393), én a GAMO-nem GAMO lövedékek különbségére gondoltam, és az nyilván nagyobb, mint a GAMO-GAMO. A ProMAtch fala tuti vastagabb, mint az általam látott magyarok.

Re: gvass1 (397), a ProMatch, eddig, teljesen okésnak tűnt. Sőt egy kicsit mintha erőteljesebb is lenne. Tesztelni persze nehéz, mert a mezei fenyődeszka teszt csalhat, ha nem ugyanolyan kemények. Igyhát marad az érzés.

Dwo

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 404
gvass1,
látom, ti fejből tudtok egy pár jó fegyverboltot :) tudnátok néhány címet6tel számot mondani nekem? igazából olyan érdekelne, ahol vannak GAMO alkatrészek is, és értenek is légpuskákhoz. thx
csé: springer
Előzmény: gvass1 (403)
gvass1 Creative Commons License 2002.06.13 0 0 403
hi,
fekete Makarov iden mar biztosan nem lesz.
Viszont van a GunBoxban egy tokeletes allapotu bizomanyos (nikkelezett) 8 honap garanciaval, 32.900-ert, imho erdemes rastartolni.

A lovedekek meretkulonbsegere minden rugos taras (sot a forgotarasak is, csak kisebb mertekben) legfegyver erzekeny.

Előzmény: golbat (401)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 402
little,
sajnos ez így van, sajnálom is rendesen, hogy van ez a hülye 7,5J korlátozás. meg hogy csak lőlapra szabad puffogtatni légpuskuval kis hazánkaban, de hát ez van, lehet mérgelődni.
csé: springer
Előzmény: little747 (400)
golbat Creative Commons License 2002.06.13 0 0 401
Gvass1:

Gvass mester! A Makarov is erzekeny az ilyen meretkulonbsegre, vagy inkabb csak pl. a Gamo-k eseteben all fenn a dolog? (Az Auto45-osom eseteben alt. 10-bol 1 okoz gondot.)

Egyebkent varhato fekete Makarov erkezese, vagy csak a nikkelezet valtozatot lehet kapni? (Ha nem jon fekete -a mult heten meg nem volt- kenytelen leszek a nikkelezettet megvenni.)
Golbat.

Előzmény: gvass1 (396)
little747 Creative Commons License 2002.06.13 0 0 400
Hello,
régebbről úgy emlékszem kb. 1000 láb/mp körül lehet ezeknek a lövedéksebességük. Ez .22-es esetén már valahol 50J körül mozog. Ez legalábbis megmagyarázza miért nem kapható nálunk :-)
Előzmény: Törölt nick (395)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 399
HUNTERKILLER,
nem lehet, hogy túl erősen tartod a csúzlit?
akkor tud szépen felfelé lődözni távolságtól függően akár 10cm-t is. próbáld ki, mit csinál, ha lazán tartod (nem erősen behúzva vállgödörbe)
csé: springer
Előzmény: HUNTERKILLER (398)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2002.06.13 0 0 398
Szerintem sem a légpuskalövedék okozza a rúgást,de az enyém akkor is felvágódik!!!
Előzmény: Törölt nick (387)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2002.06.13 0 0 397
Nekem egy FÉG asszem LP411-esem van. 4.5-ös
A gamó-lőszert úgy kell beletömködni,vettem valami gagyi MUSTANG-akármit az simábban megy a tültényürbe,de még ez is szorul.
A célzókészülék RED DOT-os,verébirtásta jó,a távcső azért nem vélt be mert akkorát rúg hogy mindig leesett.
Miért rúg ekkorát,és mit csináljak hogy kitámasztás nélkül is pontosan lőhessek?
gvass1 Creative Commons License 2002.06.13 0 0 396
"mire alapozod IYHO véleményed? Vmi konkrétum érdekelne. Tényleg, nem lesz véletlenül a kaliberben vmi nagy LégpuskaLövedékTeszt? :-"

A pro-sorozatu Gamo lovedekek szemmel lathatoan sokkal sorjasabbak, illetve neha lathato meret-szorasuk is van, pl. a gomblovedekeket taras fegyver toltve ez azonnal kiugrik, neha minden 2. akad.

Legfegyverlovedek-teszt eseteben csak azt lehetne vizsgalni, hogy adott peldanybol milyen lovedektipus a legpontosabb, egyebet nem nagyon.

Előzmény: Dworkyll (379)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 395
petrobol,
nem, a PCP, amire én gondoltam, a "PreCharged Pneumatic"-ból jön, és olyan csúzlikat takar, amik hasonlóak a nálunk is kapható CO-s puskákhoz. (lásd lejjebb GAMO G1200) csak nem CO patronból veszik a lövéshez szükséges nyomást, hanem egy jóval nagyobb tartályból, amit 200-300 bar nyomásssal töltenek fel, búvárpalackból, vagy pumpával. a topkban van néhány kép WALTHER versenypuskétákról. na, ezek PCP puskák, csak gyengécskék. létezik ilyen rendszerűböl nagyon kajak field target (bukócéllövészet) illetve apróvad-vadászati célokra gyártott nagyobb kalinerű cucc is. nagy előnyük mondjuk egy GAMO HUNTERrel szemben, hogy nem rúgnak vissza, így könnyebb velük lőni. pláne nagyobb távolságoknál fontos ez (a nyúl nem várja meg, hogy odamenj hozzá 8-10 méterre) a tőzgyorságuk is jobb, nem kell kivenni vállból, stb. (bolt action, tár) szóval igazán klassz kis csúzlik. csak sajna kis hazánkban nem lehet őket kapni. (ha lehetne, akkor a versenypuskák árában lennének valahol) de azárt néha elábrándozom róluk, mikor az öcsém G1200-asával lövök.
csé: springer
Előzmény: petrobol (394)
petrobol Creative Commons License 2002.06.12 0 0 394
Sringer!

Ugye a PCP, az a felpumpálható, mini szeleppel és dugattyúval ellátott kis "töltényszerűség", amivel éles fegyverből lebutított ketyerével lehet lövöldözni.
Köszi
petrobol

Előzmény: Törölt nick (387)
little747 Creative Commons License 2002.06.12 0 0 393
Én úgy vettem észre, hogy .22-es lövedék esetén a Magnum átmérője fél-egy tizedmilliméterrel kisebb mint a Match. Abban talán lehet eltérés, hogy a lövés elején mennyire szorul a csőben a lövedék, és ez talán okozhat némi rántást lövéskor.
Előzmény: golbat (392)
golbat Creative Commons License 2002.06.12 0 0 392
dworkyll:

A gamo weboldalon reszletes adatok vannak a lovedekek tomegerol: http://www.gamo.com/products/Catalog.asp?ProdCat=4
=> Tizedgrammokra ternek el egymastol.

(A Gamo Auto 45-osom eseten _erzekelheto_ a lovedekek kozotti kulonbseg-egesz maskepp kell loni Match, Round es Pro Magnum eseten. Azert az a pici sulykulonbseg is szamithat valamit, de a geometria szvsz tobbet nyom a latban. Match es Pro Match kozott nem tapasztaltam ilyen nagy elterest sem Gamo Auto45, sem Slavia 630 eseten.)
Golbat.

Előzmény: Dworkyll (386)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.12 0 0 391
Luchiano,
lehetséges, bár én még csak képen láttam az 1250-est. nekem kicsit úgy tűnik, mintha nem is igazi GAMO lenne, hanem mondjuk egy átmatricázott nemtommi. methogy ebben a kategóriában a GAMOnak nem volt csúzlija az USA-ban, lehet, hogy vettek egy PATRIOT-ot, és GAMO néven árulják. bár mondjuk az elsütőszerkezete az tuti GAMO, más puskétán még nem láttam azt a jellegzetes biztosítási móccert, csak GAMOn. ma lehet, hogy tudok pontos infót szerezni, mert egy barátom elkocog a délelőtt folyamán az Illatos útra, állítólag van ott valami NagyGamoÁruház. hátha ott okosabbak. (és én is az leszek)
csé: springer
Előzmény: Luchiano (390)
Luchiano Creative Commons License 2002.06.12 0 0 390
Springer440!

NEm lehetséges, hogy a 40 menetes rugó a gamo hunter 1250 erőműve?
Persze csak hangosan gondolkoztam.

little747 Creative Commons License 2002.06.12 0 0 389
Bocs! Veres Pál, a Péter az fekete.
Előzmény: little747 (388)
little747 Creative Commons License 2002.06.12 0 0 388
Hello Dwo!

Úgy vettem észre, hogy a "rúgás" a Gamo esetében ahhoz hasonlított mintha nem lenne lövedék a csőben (persze nem annyira). Aztán utána kipróbáltam a LUX-ot és inkább azt használom a Slaviahoz. De lehet, hogy csak úgy éreztem, mint anno Dr. Veres Péter mondta egy TV műsorban Somának :-).

Előzmény: Dworkyll (386)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.12 0 0 387
Dworkyll!

"A gamo skulói mintha vastagabb falúak lennének, ergo nehezebbek, tehát lassabban mennek, ezért lehet hogy ugyanaz a csúzli több energiát képes átadni neki a csőben, ezért a torkolatnál (erő ellenerő) nagyobbat rúg."

háát, ezt a rúgást, amit egy légpuska lövedéke okoz, nem igen hiszem hogy, bárki megérezné :)
mert egy kis hazánkban kapható hobbilövedék tömege kb 0,5g! a rugó-dugattyú elven működő puskák a marha nehéz dugattyú és rugó mozgásától rúgnak. bárcsak lehetne kapni mifelénk is a jó kis PCP csúzlikat (nem a millió dolláros versenycsúzlikra gondolok, inkább valami field target típusúra). az nem rúg, és könnyű vele lőni. na meg van belőle .22 .25 cal!! de ez csak az én álmom marad :(
csé: springer

Előzmény: Dworkyll (386)
Dworkyll Creative Commons License 2002.06.12 0 0 386
Little 747,

ugyan nem a műegyetemen végeztem, de picit tanulmányoztam a ballisztikát. E szerint a mozgási energia a sebesség és a tömeg függvénye. A gamo skulói mintha vastagabb falúak lennének, ergo nehezebbek, tehát lassabban mennek, ezért lehet hogy ugyanaz a csúzli több energiát képes átadni neki a csőben, ezért a torkolatnál (erő ellenerő) nagyobbat rúg.

Egyébként ugyanolyan energiájú lövedékeknél a nehezebb lassabb, röppályája görbültebb a könnyebbnél. Ezzel szemben a könnyű lövedék gyorsabban veszíti el a sebességét, azaz a laposabb röppálya leginkább a pálya elejére igaz.

Fontos paraméter még szerintem a lövedék megmunkálási minősége, ha ugyanis eltér a forgásszimetrikusságtól, akkor a hossztengely menti pörgés során összeszed egy kis imbolygást (precessziót), ami nem tesz jót a pontosságnak.

MIndenesetre érdekes amit a gamo-lux párosról mondtál, kipróbálom őket.

Dwo

Előzmény: little747 (381)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.11 0 0 385
Luchiano!
az olajos dolgot ne nagyon erőltesd, eléggé megviseli a csúzlit, és pontatlan lesz tőle a lövés (eztet a neten tanultam, de már láttam tegnap este élőben is az eredményt)
az én HUNTER-em is elszenvedte már ezt, mondjuk nem szándékosan, hanem összeszerelési hiba miatt (zsír került a dugó elé) most megyek tömítést venni. a csövet meg nem kell kenni, oda sem kell az olaj. az átütőerőt máshogy lehet növelni, úgy hallottam (persze nem próbáltam, az ugye bűncselekmény, vagy mi) állítólag van valami 40 menetes rugó, de nem tudom miért lehet jobb, mint a gyári 33 menetes :)
szóval rosszalló megjegyzés: ne diesel-ezz, mer a tömintés eldobja a kanalat!
csé: springer
Előzmény: Luchiano (384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!