Keresés

Részletes keresés

Kimiki Creative Commons License 2017.10.12 0 0 102441

Hát igen, az Art valóban elég húzós.... Úgy tűnik a 16-35 4 L valóban a legjobb ár-érték arányban.

Előzmény: 61antana (102438)
61antana Creative Commons License 2017.10.12 0 0 102440
Előzmény: Kimiki (102435)
61antana Creative Commons License 2017.10.12 -1 0 102439
Előzmény: 61antana (102438)
61antana Creative Commons License 2017.10.12 0 0 102438

Ugyan ez meg van ART-ban. Erről nem sokat tudok, de érdekes lehet. Igaz, horror az ára. 
Ha ennyit kiadnék, akkor inkább canon 11-24-est vennék.
https://www.dpreview.com/reviews/sigma-12-24mm-f4-dg-hsm-art-lens-review

Előzmény: Kimiki (102435)
61antana Creative Commons License 2017.10.12 0 0 102437

Csak így tudok javítani.

Nekem nem volt, de több fotós haveromnak is volt ilyenje.

Előzmény: 61antana (102436)
61antana Creative Commons License 2017.10.12 0 1 102436

Volt szerencsém hozzá. Nekem nem volt, több fotóshaveromnak is. Nagyon lágy a képszéle, ráadásul a nagylátós végén. 
Tájképezni nem használnám, de streetfotózásra jó. 
Van egy Pápai Joci nevű ismerősöm a face-en (nem az énekes és idegbajt kap, mikor összetévesztik vele), olyan képeket készít ezzel az objektívvel, hogy leesik az állam. Katona és ilyen harci eseményeket fotóz. Sok warphotographer megirigyelhetné. Erre tökéletes az objektív, de egy ismerősöm nincs, aki tájképeni akarna a Sigma 12-24 II-essel.

Az I-es verzió volt nekem, de az a kép közepén is lágy volt. Csak f11-en használtam, de mikor "wow objektívekkel" hasonlítottam össze a képeket, nem tetszett. Viszont hordó torzításban a legjobb volt az UWA-k között, amit valaha láttam.

Előzmény: Kimiki (102435)
Kimiki Creative Commons License 2017.10.12 0 0 102435

Ilyet használ valaki, vagy ismeri? Sigma 12-24/4.5-5.6 II DG HSM

10-20-asom van APS-C-re, de ha találok, szeretnék nagyobb látószöget, de nem halszemet. A fényerő most nem számít, úgyis rekeszelném.

61antana Creative Commons License 2017.10.11 0 0 102434

Egy ismerősömnek van ilyenje. Láttam vele képeket is. Mondhatom, hogy jó a képe. Ő is dicséri. Talán annyi, hogy dög nehéz, de néha a jó képekért bevállaljuk a súlyt.

Angol nyelvű fórumon azt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy a legújabb canon vázakkal nem ment, vagy a blende behúzás, vagy az AF, erre nem emlékszem. Akkori információ szerint frissíteni kellett az objektívet és rendben is volt. A baj annyi, hogy ezért 300USD-t kértek. Tamronnál is van valami dokkolószerűség, mint a sigmánál, de ez az objektív nem jó hozzá. A 3rd party gyártókkal ez elő szokott fordulni, hogy nem mindig működnek, csak egy frissítés után. Sőt, van amit meg már nem is frissítenek.
A legendás Sigma 400mm Apo Macro-nál ezért van sok olyan, minél nem megy a blende behúzás, pedig az is egy jó objektív és nem utolsó sorban olcsó.

Szóval, ha megy a vázadon, akkor ez is lehet egy alternatíva.

Előzmény: Kimiki (102432)
Kimiki Creative Commons License 2017.10.11 0 0 102433

Mármint én "szemezel", tehát szemezel=szemezek. :)

Kimiki Creative Commons License 2017.10.11 0 0 102432

Köszi. Még ezzel szemezel, de ez még nagyon új, nincs tapasztalat vele. Tamron egyébként oké, nem?

http://www.220volt.hu/Tamron+SP+15-30mm+f+2.8+Di+VC+USD+Canon

61antana Creative Commons License 2017.10.11 0 0 102431

Figyelmetlen vagyok bocs, írtad, hogy nagylátót.
Szóval, én a Canon 16-35 f/4L IS-t nyugodt szívvel ajánlom. Nekem is van ilyenem. 

Előzmény: 61antana (102430)
61antana Creative Commons License 2017.10.11 0 0 102430

Milyen tartományban? Alapzoom, vagy UWA?

Előzmény: Kimiki (102429)
Kimiki Creative Commons License 2017.10.10 0 0 102429

És akkor, hogy ne az adok-veszeket offoljuk szét....

Milyen nem fix nagylátót ajánlanátok FF vázra? Mondjuk főként tájképhez, tehát jó ha éles képszélen is. Canonhoz kéne, dem feltétel, hogy Canon legyen. 

Köszönöm.

balazsfec Creative Commons License 2017.07.19 0 0 102428

Hahó!
Nikon AI 24mm re tervezem lapszűrő vásárlását....
Cokin P az az 84x84mm elég széles,vagy az még belelóg a kép szélekbe és szükség lesz a 100mm szélességre?
köszi, köszi , köszi!

havasesoesett Creative Commons License 2017.07.19 0 0 102427

Tükörmentes fullframe gépeken hely is lenne rá

Előzmény: nemethla (102426)
nemethla Creative Commons License 2017.07.19 0 0 102426

Egy jó kis régi klasszikus harmonikás váz obielőlap, ami mindenfelé fordul....és rájövünk, hogy a kétszeres kihuzatos gépek mi mindere jók lennének ma is....

Olcsó perspektíva és Schiempflug kontrol..

Előzmény: havasesoesett (102425)
havasesoesett Creative Commons License 2017.07.17 0 0 102425

Pentacon AV ferde optikai tengellyel

 

nemethla Creative Commons License 2017.05.31 0 0 102424

Makróra használod, nem? Arra fordítva jobb.

 

Előzmény: havasesoesett (102423)
havasesoesett Creative Commons License 2017.05.29 0 0 102423

Mindenki így használja.

 

Eredetileg úgy tervezték a diaplant, hogy a bajonett felől van a kis távolság és a kis képméret, a felirat felől van a nagy távolság és nagy képméret.

 

Miért lenne jó fordítva?

Előzmény: benght (102422)
benght Creative Commons License 2017.05.26 0 0 102422

Lehet hogy a Pentacon jobb képet adna ha fordítva helyeznéd fel a gépre.

Előzmény: havasesoesett (102421)
havasesoesett Creative Commons License 2017.05.26 0 0 102421

Feldolgozatlan képek.

 

havasesoesett Creative Commons License 2017.05.26 0 0 102420

Ha nincs ellenvetés, akkor itt a diavetítő objektív. Egyik fele eredeti, a másik kontrasztosabbá téve

Előzmény: havasesoesett (102419)
havasesoesett Creative Commons License 2017.05.25 0 0 102419

A szomszédból kiutáltak az alternatív lencséimmel. Itt helye van az ilyen objektíveknek?

 

Előzmény: exhighand (102399)
havasesoesett Creative Commons License 2017.05.25 0 0 102418

"erős érvet kapunk a természettől"

 

Ja, és a drótokat az érzékelő és a lencse között vezetik el, a kivezetésnél meg ütnek egy nagy lukat az érzékelőbe (vakfolt) amit cseles interpolációkkal elmosnak :)

 

Előzmény: exhighand (102415)
nemethla Creative Commons License 2017.05.24 0 0 102417

Na, itt megint ellent kell mondjak. Egyrészt amiatt hogy úgy látszik, nem érted, miről beszélek - két malomba járunk.

A sarkok éles leképezése optikailag elérhető feladat, az egy db vékony lencse helyett ezért vannak a lencserendszerek, objektívek.

A másik, ami megintcsak egy érdekes tévedés, az az, hogy íves filmsík bizony volt és van! Lásd pl a panoráma fgépeket,

és emlékeim szerint UWA fixlencsés fgépek is voltak íves ( persze nem térgörbült, tehát nem gömbfelületre illeszthető)

filmpályával. Nem ördögtől való gondolat ma sem, de a képszéli görbületi hibákat a mai szenzorokon az érzékelők befelé fordításával próbálják korrigálni.

Előzmény: exhighand (102415)
vplaca Creative Commons License 2017.05.23 0 0 102416

Ebbe már nem is akartam belemenni.
A sík a legéletképesebb jelenleg. Lehet a természetet is alapul venni, de mégis hogyan görbüljön a szenzor? Objektívonként más rádiusszal?

Előzmény: exhighand (102415)
exhighand Creative Commons License 2017.05.23 0 0 102415

Az elmúlt 100 év éppen arról szólt, hogy legyünk képesek síkról síkra éles képet készíteni. De egyáltalán miért kell nekünk síkfelületre eröltetni a képkészítést? Azért, mert a fényképezés hőskorában egy emulzíós réteggel bevont fémlemezre készültek az első fényképek, amit a több képkockás, oldalra elhúzható filmek követtek. Különösen a filmek esetében volt megoldhatatlan, hogy az odahúzott, még megvilágítatlan flim darab minden kép esetében felvegye a nagybonyolultságú 1/x függvény szerinti forgástest palástjának felületét az éles képek érdekében. Ezért, inkább a többtagú lencse csoportokat kezdték úgy kiszámolni, hogy az 1/x függvény vény hatását kompenzálják. Az első ilyen már síkra használható képet adni tudó lencse Tessar által kiszámolt lencse volt, aki két darab, homorú és domború lencséből összetett csoportot fordított szembe egymással, javarészt kiküszöbölve ezzel a síkfelületre vetített kép legtöbb hibáját.

 

Továbbá, nagyon erős érvet kapunk a természettől is: az evolúció során kifejlődött összes gerinces élőlény szemében a lencse mögött az "érzékelő" felülete görbült, mert  a bonyolult lencsecsoport helyett a triviális megoldást választotta: az érzékelő felülete lett 1/x forgástest palást alakú...

exhighand Creative Commons License 2017.05.23 0 0 102414

Még egy hiba bent maradt, mert rohannom kellene Pestre dolgozni. Szóval a grafikon egy 10m-s fókusztávolságú lencse képalkotását mutatja. 

exhighand Creative Commons License 2017.05.23 0 0 102413

hiperbola=1/x  bocs

exhighand Creative Commons License 2017.05.23 0 0 102412

Én így emlékszem a tanultakra, de ha tévedek megköszönöm, ha rámutattok.

 

 

A képalkotás törvénye:

 

1/f= 1/k+1/t ezt rendezve és 1/f helyére C-t bevezetve

Ctk=t+k amiből

 

Ctk-k=t  amiből

 

k(Ct-1)= t  amiből

 

k= t/(Ct-1)  vagyis

 

F(x)= y/(Cy-1)

 

 

Ez jól láthatóan hiperbóla függvény, nem pedig lineáris. Lineáris függvény esetén lenne igaz az, hogy ha a tárgy sakra 1,41 szeres távolságon van, mint a közepe akkor a kép sarka is 1,41 szeres távolságon lesz mint a közepe. ( hasonló háromszögek) Ez lenne a síkról-síkra való képalkotás feltétele.

 

De a valóságban a függvény 1/x-es függvény, ami a kis görbültségeknél legjobban a gömbhéjjal közelíthető. Tehát valóságos lencsével nem lehet síkról síkra képet képezni.

 

A minta függvény egy 100mm-es vékony lencse képalkotását ábrázolja.

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!