Keresés

Részletes keresés

snailSpace. Creative Commons License 1,5 órája 0 0 35641

Plusz ezt most semmilyen hivatalos fél nem erősítette még meg. Nem tudom, mennyire kell komolyan venni.

Előzmény: TerryO (35639)
TerryO Creative Commons License 1,5 órája 0 0 35640

Bogira szerintem már fogadni sem lehetne, olyan alacsony az odds arra, hogy ő egy Ob után beteg lesz.

Főleg, hogy nem is volt túl kellemes az április közepi időjárás.

 

De arra már volt ereje, hogy a katasztrofális olimpiai ruhabemutatón ott legyen, ahol a magyar trikolór színei megint fel sem tűntek.

 

De Bogika sógora igen...

Előzmény: Isthy1 (35635)
TerryO Creative Commons License 1,5 órája 0 0 35639

Visszatérve a cikkre, ez a megbizható forrás mégis kicsoda? Egy Waltonos biztonsági, vagy egy nevét nem vállaló másik úszó?!

Plusz jó feladat, hogy ezt figyelje valaki, mintha 1990 előtti időszakot élnék 

 

Ahogy az Ob-n is láttuk, ez nem 1,5 hónap munkával elért forma lehetett, most is simán edzhet például Érden, vagy Százhalombattán is.

 

Simán kerülni akarja a sz.rkeverőket, akik tutira zaklatni próbálták az Ob után is a Duna Arénánál.

Előzmény: aquatti (35623)
Isthy1 Creative Commons License 6 órája -1 0 35638

https://infostart.hu/sport/2024/05/10/a-mob-elnoke-fontos-uzenetet-mondott-a-milak-ugyben

 

Mondhat bárki bármit ezek soha nem állnak le, mert ilyenek. A swimswam cikknél a hozzászólók is normálisabban állnak hozzá mint itthon a média és egyes illetékesek.

300C Creative Commons License 19 órája -1 0 35637

MI LESZ MILÁK KRISTÓFFAL A PÁRIZSI OLIMPIÁN?

  • 814 Mi lenne? Odamegy, és lever mindenkit, jöhet az újabb csodaarany!
  • 698 Nem lesz teljes betli a szereplése, az érem összejön, de a dobogó tetejére nem állhat fel.
  • 463 Ilyen előzmények után totális bukást várok, még a döntőért is szenvednie kell!
  • 331 Még a dobogóról is lecsúszik.
Előzmény: 300C (35633)
TerryO Creative Commons License 19 órája -1 0 35636

Persze, nincs elég szégyenteljes magyar sportteljesítmény, amibe bele lehetne állni, elég csak az elmúlt 2 nap ELFOGADHATATLAN eredményeit megnézni női kajakosok tegnap, ma a kötöttfogású birkózók.

 

Ehhez már karakter is kellene, és gerinc, hogy két másik sikeres alapsportágunk, hogyha az Olimpiáról van szó, milyen elfogadhatatlan eredményeket hoz. Pedig pénz van dögivel.

 

Milákot Virth sem ismeri, az 1000%, hogy nem miatta úszik úgy gyorson sem, ahogy.

Tipikusan annyi köze van hozzá, mint Decsi Andrásnak Szilágyi Áronhoz...

Előzmény: Isthy1 (35629)
Isthy1 Creative Commons License 19 órája -1 0 35635

Közben Szokolai elmondta, hogy eldőlt az olimpiai program a csoportja számára. Rasó csak 10 km-en úszik, medencében nem. Dávid úszik 1500-on is, a döntő 5 nappal van a 10 km előtt. Zalán úszik 1500-on és ha összejön addig a 800-as szint akkor ott is. 

Zalán 4-én hazajött és utána egyből másnap Dáviddal együtt indultak Belekbe edzőtáborba, ott lesznek 2,5 hétig. Rasó 1 hét késéssel csatlakozik hozzájuk. De ő itthon ugyanazt a programot csinálja mint ők kinn. Az edzőtábor után mennek nyíltvízi versenyre Szardíniára, majd utána már csak itthoni edzőtábor lesz egészen az olimpiáig. Persze közben ott lesz az eb, ahol csak Zalán úszik medencében, Rasó és Dávid csak nyíltvízen. Az eb menetből lesz nekik, rákészülés nélkül. Persze lehet Zalánnál azért lesz valami könnyítés a 800-as szint miatt (ez utóbbit csak én teszem hozzá, Szokolai ilyet nem mondott).

 

Nem csak Milák edzéseivel voltak gondok az ob után, mert Bogi megint hozta a formáját. Az ob után lebetegedett, majd jött egy sérülés is. Mostanra került olyan állapotba, hogy normálisan elkezdheti az edzéseket. Márton Ricsi kapott 1 hét pihenőt az ob után, azóta 2 hete tolja teljes erővel az edzéseket. Azt mondta mennek Törökországba edzőtáborba, így majd várhatjuk az újabb média híreket annak kapcsán, hogy Milák ment-e vagy sem. 

Isthy1 Creative Commons License 20 órája -1 0 35634

A cikk végén azt el sem olvastam, így nem csoda, hogy nem értettem a beírásod.

Előzmény: 300C (35633)
300C Creative Commons License 20 órája -1 0 35633

Most:

 

MI LESZ MILÁK KRISTÓFFAL A PÁRIZSI OLIMPIÁN?

  • 703 Mi lenne? Odamegy, és lever mindenkit, jöhet az újabb csodaarany!
  • 620 Nem lesz teljes betli a szereplése, az érem összejön, de a dobogó tetejére nem állhat fel.
  • 407 Ilyen előzmények után totális bukást várok, még a döntőért is szenvednie kell!
  • 281 Még a dobogóról is lecsúszik.
Előzmény: 300C (35632)
300C Creative Commons License 20 órája 0 0 35632

Indexed cikked akkori szavazati aránya.

Előzmény: Isthy1 (35630)
Isthy1 Creative Commons License 21 órája 0 0 35631

Én sem várok már tőle semmi komolyabbat, elveszni látszik és lemaradni a nk-i élmezőnytől.

Előzmény: 300C (35626)
Isthy1 Creative Commons License 21 órája 0 0 35630

Ehhez adnál magyarázatot? Mert hígagyú vagyok most így este hozzá.

Előzmény: 300C (35627)
Isthy1 Creative Commons License 21 órája -1 0 35629

Ezek szerint ki van adva a megfigyelés részletes statisztika vezetésével együtt. Esetleg nem lehetne azt is leírni, hogy részletesen melyik héten pontosan mennyit mulasztott? Ez így slendrián munka :)

Nem értem miért vannak fennakadva, hiszen tavaly megtudtuk, hogy 2021-ben és 2022-ben is ugyanígy voltak edzésmulasztások nála tavasszal. Nincs ebben semmi különös, csak hozza a szokásos rutinját ;-)

 

Viccet félretéve, ebben változás nem lesz, árgus szemekkel fogja a média egyfolytában kóstolgatni. Milák meg csinálja majd úgy, ahogy gondolja. Még az is lehet, hogy a hiányzó időben saját maga önállóan vagy segítséggel tovább csiszolja a gyorsúszó technikáját. Legkésőbb a nyáron kiderül, hogy mi lesz mindennek az eredménye. Mi max. figyelhetünk és ha versenyez akkor szurkolhatunk neki.

Előzmény: 300C (35628)
300C Creative Commons License 22 órája -1 0 35628

Még mindig nem hagyják békén.

Előzmény: 300C (35627)
300C Creative Commons License 22 órája 0 0 35627

498-414-283-196 most.

Előzmény: aquatti (35623)
300C Creative Commons License 22 órája -1 0 35626

Ajnát elfelejthetjük, nyilván. Nincs szakvizsgám ebből, de ötletem lenne.

Előzmény: Isthy1 (35621)
300C Creative Commons License 22 órája 0 0 35625

Azért Leah Smith is úszott egy pár jót. Nyilván egy ekkora nemzettől alapvetően többet várhatnánk. De miért is? Hol vannak a jó hosszútávúszók, pl. Kína (akkora populációból), Argentína, népességének kb. 3/4 olasz, Olaszország, Ausztrália, Németország, mi. Furi ez.

Előzmény: Isthy1 (35622)
snailSpace. Creative Commons License 23 órája 0 0 35624

Ajjajj, hát ez nem jó hír, ha igaz...

Előzmény: aquatti (35623)
aquatti Creative Commons License 23 órája 0 0 35623
Isthy1 Creative Commons License 24 órája -1 0 35622

Amit írtál amiatt van az edző dolog is. Csak a hosszabb távon tehetséges, korszakos zsenik tudnak náluk érvényesülni. Akikhez nem is kell akkora távspecikfikus edzői tudás. Az pedig azért is nincs meg, mert az általad írtak miatt alig úszik valaki náluk ezeken a versenyszámokon. Az edzők sem tudják megszerezni, kialakítani az ezekhez szükséges tudást és nincs is kitől megörökölni-átvenni ezt, mert a korábbi évtizedek edzőiben sem volt meg ez a tudás.

Előzmény: snailSpace. (35619)
Isthy1 Creative Commons License 24 órája -1 0 35621

Az "új Ajna" az arculatára, viselkedésére és a mentalis dolgaira vonatkozott. 

Előzmény: snailSpace. (35620)
snailSpace. Creative Commons License 26 órája 0 0 35620

Igen, az "új Ajna" dumát nem nagyon értem, semmi új nincs a teljesítményében az elmúlt 3 évben.

Előzmény: Isthy1 (35615)
snailSpace. Creative Commons License 26 órája 0 0 35619

Az mondjuk attól függ, hogy milyen szemszögből nézzük. Ledecky és Janet Evans is rendkívül előremutató időket úsztak a fénykorukban - Ledecky dominanciája pedig páratlan a női úszásban, még akkor is, ha figyelembe vesszük az árnyaló körülményeket (kevesebb versenyző, kisebb verseny női hosszútávban - a legnagyobb tehetségek ritkán specializálódnak ebbe az irányba). Férfi oldalon valóban más a helyzet, ott tényleg csak Finke tartozik a kora abszolút krémjéhez.

Persze igaz, hogy kisebb úszónemzetek (Ausztrália, Németország, Tunézia, Kína) hasonló vagy jobb számokkal rendelkeznek mint az USA a hosszútávokon, de ez szerintem inkább annak a terméke, hogy az USA-ban sprinthangsúlyos az általános úszásfelfogás a váltók miatt, úgyhogy a legnagyobb tehetségek még kevésbé fogják megcélozni a hosszabb távokat, mint más nemzeteknél. Szóval szerintem kevésbé az edzésben van a hiba. Ami tényleg hiányos az USA-ban, az a középtávú gyors. A 400-at nem kell magyarázni (az AR még mindig 3:42 teteje, ami már akkor sem volt acélos idő, amikor úszták), de a két leggyorsabb 200-asuk, Phelps és Lochte, vegyesúszók voltak, a valaha élt legnagyobb úszótehetségek közé tartoznak, szóval az eredményeik kevésbé tükrözik egy ország szakmai tudását, és Phelps 3 legjobb ideje cápadresszes. A harmadik leggyorsabb amerikai azt hiszem Hobson, és ő eddig egyszer úszott be 1:45 alá.

Előzmény: Isthy1 (35617)
300C Creative Commons License 27 órája 0 0 35618

Otthon, Jobrane Touili, 2018-21-ig. A volt edzője 22-től Luxemburgban dolgozik különben.

Előzmény: TerryO (35613)
Isthy1 Creative Commons License 1 napja -1 0 35617

Azért a nőknél is az utóbbi 40 évben Ledecky és Janet Evans - másokat nem tudok mondani - az sem valami acélos. A férfiaknál ugyanezen időtávban csak Finke a közvetlen élvonal illetve talán még Connor Jaeger és Larsen Jensen akik érmeket tudtak nyerni olimpián és vb-n. Sztem egy ekkora úszó nemzettől a két nemet tekintve ez igen kevés.

Előzmény: snailSpace. (35614)
Isthy1 Creative Commons License 1 napja -1 0 35616

Nem tudom hol edzett. De emlékszem az olimpiai győzelme kapcsán voltak hangok, amelyek hitetlenkedtek a hirtelen fejlődését látva a korábbiakhoz képest. Mert előtte pl. nálunk a junior vb-n (2019) csak döntős szereplésekig jutott nem valami acélos időkkel. 

Előzmény: TerryO (35613)
Isthy1 Creative Commons License 1 napja -1 0 35615

Az edzőváltások nem tettek jót a teljesítményének. Sem Bernek, sem Kovács Ottó nem tudta kihozni belőle a régi szintjét sem. Úgy fest a TGY féle "hajcsár" módszer eredményes volt nála, az új módszerekkel és edzőkkel viszont nem tud érdemi eredményt hozni. Illetve az "új Ajna" is mintha túl lenne tolva...

Előzmény: snailSpace. (35611)
snailSpace. Creative Commons License 1 napja 0 1 35614

Óvatosan mondanám arról az országról hogy nem ért a hosszútávhoz, amelyik kitermelte Ledecky-t. Bár az igaz, hogy a férfiaknál emberemlékezet óta csak Finke kiemelkedően jó amerikai hosszútávúszó.
De semmiképp nem lehet véletlen, hogy Finke és Ledecky is Floridában edz.

Előzmény: TerryO (35613)
TerryO Creative Commons License 1 napja -1 0 35613

Ez kevesebb, mint egy nap alatt elérte Nagy Benjinél is az ingerküszöböt.

 

2021 előtt hol edzett Hafnaui?

Meg pont ezekhez a távokhoz nem is nagyon értenek az USA-ban. Finkén kívül top20as úszójuk sincs.

Előzmény: Isthy1 (35604)
TerryO Creative Commons License 1 napja 0 0 35612

Teljesen kiégett. Nagyon fura fejben, az örök mosolygás is egy eröltett valami nála szerintem, aminek komoly mentális okai lehetnek.

 

Plusz nem a szadista Turi edzi már. Az sokat számít, ő K.O.-val ellentétben nagy százalékben hozza ki a csúcsformát a versenyzőiből.

Előzmény: snailSpace. (35611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!