Keresés

Részletes keresés

Claude Léon Creative Commons License 2010.04.30 0 0 2014
Ugyanez, múlt hétvégén a képtelenség, hétfőn Camera Kft., csütötökre kész volt.
Állati.

És most 1 része vadiúj. Remélem a mechanika még húzza jó sok valameddig :))
Előzmény: suto (2009)
suto Creative Commons License 2010.03.01 0 0 2013
Szia!

Már rég lejárt a garancia, amikor jelentkezett a probléma. Ha jól tudom, idén még ingyen javítják.
Előzmény: Törölt nick (2012)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 2012
nekem is ezt csinálja a gépem. Ez a CCD gond ez vajon garanciális időn belül volt nálad, vagy már azon túl (hallottam valami pletykát, hogy a nagy C-nek valami polimerrel volt gondja, ami a CCD alapját adta, és ezeket szavatosságon belül javítják messze a gari idő után is).
Előzmény: suto (2009)
Attka risi Creative Commons License 2010.01.08 0 0 2011
Mit szólnátok hozzá, ha nyitnánk egy olyan topikot, amiben az összes Canon kompaktos otthon érezhetné magát?
rgranc Creative Commons License 2009.12.19 0 0 2010
Ez biztosan hiba. Szerintem.
Előzmény: Csillagvirágszálam (2008)
suto Creative Commons License 2009.12.18 0 0 2009
Nekem úgy végződött, hogy egyszer csak nemhogy zajos, de semmilyen kép nem volt fényképezés üzemmódban (de a kijelző működött), és szervizbe vittük (Camera Kft.), ahol közölték, hogy CCD gond és ingyen javítják. Úgy is lett, maximális köszönet érte a Camera Kft-nek! És gyorsak is voltak, egy hét volt az egész.
Előzmény: mad-R (2005)
Csillagvirágszálam Creative Commons License 2009.10.16 0 0 2008
Kedves Fórumozók!
3 hete kaptam egy jó pár éves Canon A 60-ast ajándékba egy ismerőstől. Sajnos német, angol meg egyéb nyelven működik a menü de magyarul pont nem. És leírást se kaptam hozzá. A családba még nem volt digitális fényképezőgép, így nem igazán értek még hozzá. Nem tudom hoyg hiba, vagy csak még az én hiányosságom, de mikor bekapcsolom és fényképezni szeretnék vele semmi képet nem hoz be csak hófér kép, aztán lenyomom a gombot ahogy kell és az elkészült kép fekete. Valamit át kell állítani, vagy ez baj? Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném mert csak jót hallottam erről a kis gépről és nem szeretnéjk megválni tőle. Előre is köszönöm.
Sziasztok
tomshowyer Creative Commons License 2008.11.20 0 0 2007
persze eleinte próbálkoztam már hogy mint egy rubik kockát csavargattam kissé javult és lehetett exponálni, illetve megütve kézzel alsó sarkát is helyrebillent, de tényleg csak átmenetileg :(
visszább olvasva ez arra a bizonyos kábelleválásos garis dologra hasonlítana, de költeni ezreket már nem igazán szeretnék rá.... helyette ha nincs más be a vitrinbe :)
Előzmény: mad-R (2006)
mad-R Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2006
Itt a fórumon( vagy a A70 fórumán) volt már téma, ha kicsit megfeszegeted- csavargatod a gépet(ÉSSZEL!!), akkor a hiba egy ideig megszűnik. Természetesen a hiba később előjön, addig, amíg teljesen megadja magát a kütyü. Illetve ha jól emlékszem(korántsem biztos) ez nem a garancián túli ingyen javítás kategóriájába tartozik...
Előzmény: tomshowyer (2004)
mad-R Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2005
Szerintem nem attól "gyógyult meg", hogy kivetted-visszatetted a kártyát, hanem a műveletsor végzésekor kicsit megfeszegetted a gépet, a kontakthiba így megszünt egy ideig...
Előzmény: suto (2003)
tomshowyer Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2004
ez van nálam is :(

de nem szűnik meg tőle, van 3db különböző memkártyám de minddel ua.

a korábban említett érintkezőprobléma?
garanciában megcsinálnák? merre csak Bp.? 5éves a gépecske....
Előzmény: suto (2003)
suto Creative Commons License 2008.10.21 0 0 2003
Ha esetleg valakinek olyan baja lenne, hogy brutális zajcsíkok vannak a képeken és a kijelzőn is:

Kivettem a memóriakártyát, viszzatettem és a probléma megszűnt. :)
joey_audiklub Creative Commons License 2008.10.12 0 0 2002

Sziasztok!

A gépem sokszori leejtésre csak összehozott egy kis hibát :-)

A képeken szivárvány színű csíkok jelentkeznek, néha zajos az egész fotó.

Beszéltem másokkal, és azt tanácsolták szedjem szét, mert csak kilazult valamelyik szalagkábel (néha még most is jó).

Elkezdtem szétszedni, és odáig jutottam, hogy a hátlapról, az elemek közül, a memo kártya foglalatnál kicsavartam minden csavart. Így lejött az elsütő, és zoom gomb, megindult a hátfal szépen, de a tetején a forgótárcsánál elakad. 

Sajnos további ismeretek nélkül úgy érzem el fogok törni valamit, nem merem feszegetni. 

Van esetleg valakinek leírása róla hogy kell leszedni a hátfalat?

MD_Pepe Creative Commons License 2008.07.16 0 0 2001
Megkaptam az SMS-t a következő héten, megcsinálták, ingyenes volt, korrekt!
MD_Pepe Creative Commons License 2008.07.04 0 0 2000
Ma én is elvittem a kis régi gépemet és át is vették ingyenes javítási ígérettel. Kb. egy hét múlva lesz kész és SMS-ben kapok majd értesítést.
jaky Creative Commons License 2008.06.26 0 0 1999
Tönkrement a displayem,
- pénteken elküldtem postán a Camera Kft. ,
- kedden kaptam egy SMS melyben közölték hogy megérkezett hozzájuk a gép és ilyen-meg ilyen számmal nyilvántartásba vették,
- ma, csütörtökön délelőtt hozta a kész gépet a futárszolgálat !!!

Üdítő élmény hogy vannak ilyen pontos, korrekt, profi szolgáltatók is Magyarországon.

KÖSZÖNÖM Camera Kft!!!!

u.i. ja és nem fizetem semmit mert gyári hiba volt.

technoid22 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1998
Sziasztok!

közel négy éve tulajdonlok egy ontopic gépecskét, és most először gond van vele.
olykor bekapcsolás után, de csak az első bekapcsolás után tiszta fehér a kijelző, képet sem lehet visszanézni, ha fényképezni próbálok, akkor a legszűkebb rekeszt és a legrövidebb záridőt választja, kb. mintha a nap felé tartanám a gépet. pedig nem. nem tudom mi lehet a baja.
van esetleg ötletetek?
mad-R Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1997
Olvasd el az előző 10-20 hozzászólást!
Igen, javítható, és ingyen csinálják(jó eséllyel).
Előzmény: Forever Real Madrid (1996)
Forever Real Madrid Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1996

Sziasztok.

 

van nekem egy "100éves" CANON POWERSHOT A 60-as digitális fényképezőgépem idáig tökéletesen működött kb 10ezer képet csináltam vele mióta megvan, kb 6éve és most egyik napról a másikra ilyen képeket készít :

 

 

 

 

 

 

kérdésem, mi lehet a hiba oka? hol lehet javítatni ? mennyibe kerül kb ?

 

85ezer forintért vettem annó, nagyon sokat nem akarok rákölteni mert, akkor inkább megint rászánok egy kis pénzt új gépre.

 

köszi a segítséget.

 

vgabi1981_07 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1995
Itt is megköszönöm a Canon szerviz, a Camera Kft. korrekt és gyors munkáját. Szépen rendberakták a gépet, jobb, mint újkorában :)
Előzmény: vgabi1981_07 (1994)
vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 1994
Üdv!

A szerviz: Camera Kft. 1085 Budapest, Somogyi Béla u. 19. Most írják a weboldalukon, h csak előre egyeztetett csomagot fogadnak postai küldeményként. Én márazúj évre hagyom ezt, nem akartam, hogy a nagy karácsonyi forgatagban elkeveredjen a postán.

Remélem, tényleg ez a hiba, és meg is javítják hamarosan.

Mindenkinek jó ünneplést, és akinek van gépe, az fotózzon sokat, nagyon szépek a zúzmarás fák...

VG
Előzmény: joco777 (1993)
joco777 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 1993

Hali!

 

Boldog Karácsonyt!

 

Az én masinámmal is hasonló gond van! Szerintem ezek időzítve voltak:-)))

A szervíz elérhetőségét meg tudná valaki mondani?

 

Előre is köszönöm!

laci_b76 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 1992
Hello.

Az én A60-as Canonom is ilyen képeket produkál mostanában.
Remélem javítható, mert amúgy jó kis gép ez.

ÜDv.

Előzmény: vgabi1981_07 (1990)
jaky Creative Commons License 2007.12.19 0 0 1991
Szuper vagy! :) Köszi szépen!
Előzmény: vgabi1981_07 (1990)
vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 1990
Jó hír, hogy tényleg így van, a garanciaidőn túli gépeket is bevizsgálják, és ha tényleg ez a gond, ingyen megjavítják. Ja, és postán is fogadják a gépeket, úgyhogy nem kell Pestre utazni érte. Remélem, jó hírt mondtam pár embernek :)
vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 1989
Lehet, hogy mégis van megoldás:
Ezt a Canon Europe Web Self Service oldalról másoltam ide:

"A tapasztalatok szerint rendkívül ritkán előfordul, hogy a Canon digitális fényképezőgépekben és digitális videokamerákban használt néhány CCD olyan hibával rendelkezik, amely rendellenes képeket eredményez.
Elnézést kérünk a hiba által esetlegesen okozott kellemetlenségért. A Canon térítésmentesen elvégzi a szükséges javításokat, amennyiben ez a rendellenes működés hibát okozott.
A Canon tájékoztatni kívánja ügyfeleit az észlelhető hibajelenség részleteiről, illetve arról, hogy a Canon milyen eljárást alkalmaz a hibajelenség kezelésével kapcsolatban.

Részletes információk a problémával kapcsolatban:
Az érintett termékekben használt CCD-k esetén megerősítést nyert az a tény, hogy rendkívül ritka esetben, magas környezeti hőmérséklet / magas páratartalom esetén a belső huzalozás egy része leválik.

Ha ez a meghibásodás előfordul, Felvétel (Shooting) módban a jelet nem megfelelően továbbítja a CCD. Ez a következő rendellenességeket eredményezi a képekkel kapcsolatban:

* A képek nem jelennek meg
* A képeken rendellenesen jelennek meg a színek
* A képek torzítva jelennek meg

Ezek a tünetek az LCD-képernyőn ellenőrizhetők.

Megoldás:
Kérjük ügyfeleinket, ha ezt a jelenséget észlelték a fényképezőgépen, forduljanak a legközelebbi Canon szervizközponthoz.

A Canon térítésmentesen elvégzi az érintett termékek javítását, amennyiben a belső CCD-huzalozás valóban levált."

Most próbálom megtudakolni, hogy ez vajon minden gépre vonatkozik-e (az enyém pl. 2003-as). Ha igen, még akkor is ott a kérdés, hogy vajon a Pestre juttatást hogy oldom meg... Ha lesz infóm, írok.
Előzmény: jaky (1988)
jaky Creative Commons License 2007.12.15 0 0 1988
Köszi az infót, bár elszomorít :(, én halasi vagyok, így nekem is út+javítás helyet egy új gép kell majd...
Előzmény: vgabi1981_07 (1987)
vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 1987
igen: azt mondják, hogy ccd csere kell, 15 ezer. Csak ez Pesten van, nekem túl messze (oda-vissza úttal együtt egy új gép ára már), most próbálok Veszprémben találni megoldást.
Előzmény: jaky (1986)
jaky Creative Commons License 2007.12.15 0 0 1986
Velem is ez történt :( sikerült kideritened valamitM
Előzmény: vgabi1981_07 (1985)
vgabi1981_07 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 1985
Szia. Pár napja nekem is ugyanez a hiba jött elő: a régi fényképem, amik a kártyán vannak, tökéletesen látszanak a kijelzőn, viszont újat nem tudok csinálni: nagy feketeség, illetve ha erős fény felé tartom, akkor valami derengés. Kérdésem egyrészt, mi lehet a hiba, másrészt mennyibe kerül a javítás?
Előre is köszi.
Előzmény: Szilibácsi (1982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!