Keresés

Részletes keresés

AudiJo Creative Commons License 2009.08.28 0 0 43
Talán igen, bár ennek határozottan csak egy mini Jack-dugós ki/bemenete van, ez képet biztos nem visz át, csak hangot, de arra nem rossz, bár az Arzachel-féle IC-kábel minőségét nem éri el. Én a másik szobában lévő számítógépről lejátszót zenét "lőttem" át az audio lánchoz (én a hozzá kapott RCA-mini Jack kábellel vezettem az audio jelet a transmitterbe illetve a receiver-ből - egy jobb minőségű ilyen kábellel talán még lehetne javítani a hangon) Ennek is 30m adnak meg távolságnak, de ezt még nem próbáltam ki, hogy valósan mennyi és romlik-e a táv növelésével? Elvileg nem, mert dig jelet lő át és nem analógot, tehát inkább az várható, hogy túl nagy távolság esetén nem kapja meg a jelet és némít, nem pedig zajos-sustorgós lesz. Azt viszont észre vettem, hogy ha valaki a jel útjába kerül (mozog), akkor kimarad az átvitel (szaggat), de ha tartósan ott maradok megállok ahol egyébként szaggatott akkor érzékel jelet és megy tovább az adás. Célszerű ezért az adót és vevőt magasabban elhelyezni mint az ott élők.
A pontos típusa HAMA FDA 980 és én az e-digital-nál rendeltem meg és 2 nap alatt ott volt.
AJ
Előzmény: blogger (42)
blogger Creative Commons License 2009.08.28 0 0 42
Ez az eszköz akkor hasonló ahhoz, mint amilyet jócsont ajánl a 38-asban, ugye?
Előzmény: AudiJo (40)
blogger Creative Commons License 2009.08.28 0 0 41
Nem rossz, nem rossz.
Előzmény: jocsont1 (38)
AudiJo Creative Commons License 2009.08.28 0 0 40

Egy olcsó sz.gépes aktív hangszórót hozzácsatlakoztathatsz - mini Jack dugó a kimenő jelnek.

Ha jól emlékszem a típusára - HAMA FBA890 a neve.

AJ

 

Előzmény: blogger (23)
kpityu2 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 39
Hoppá ez tök jó. A PC-n lejátszott cuccokat át tudom lőni vele a TV-re madzag nélkül.
Előzmény: jocsont1 (38)
jocsont1 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 38
AV jeltovábbító
Mivel konnektor kell, így ez is jó lehet, csak 1 aktív PC hangszóró kell mellé. Extra: a képet is átlövi.
kpityu2 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 37

Rózsaszínben, Hello Kitty fazonnal ? :D
Előzmény: blogger (36)
blogger Creative Commons License 2009.08.27 0 0 36
Igen, a minőség lenne az egyetlen probléma, amúgy ez tűnik a legpraktikusabbnak ár szempontjából. Nem hallottam még ilyet szólni. Ha mondjuk egy zsebrádió minőségét eléri, az már jó, hiszen ilyesmit most is hallgat a kertben a célszemély.

Egyébként meglepetésnek szánnám neki, és azon biztos meglepődne, ha beállítanék egy bébimonitorral. :)
Előzmény: Jolida (34)
spacc Creative Commons License 2009.08.27 0 0 35
Nem jó a topiccím. hmm.    vezeték(drót)-mentes hangxorot én még nem is láttam. :)))
Jolida Creative Commons License 2009.08.27 0 0 34
Tapasztalat szerint (két unokám van) kb. telefonminőséget el lehet érni vele. Sem a vételi része, sem az átviteli technológia nem alkalmas jobbra.

Ezeket arra fejlesztették ki, hogy ha a gyerek felsír, a pár szobával odébb levő szülő tudjon egyet szaladni. Ha érzékenyre van állítva, minden zörej átjön, ha a zajzár feljebb van tekerve, egy bizonyos hangnyomás alatt némít. Tehát vagy teljesen kihangosítva használod (a szomszéd kutyája ilyenkor elég életszerű :-) ), vagy szaggat.

Hallgass meg egy ilyet, de szvsz arra, amire használnád ez alkalmatlan.
Előzmény: blogger (32)
blogger Creative Commons License 2009.08.27 0 0 33
Csak a hangminőség a kérdéses, de ha a sima beszédhangot tisztán átviszi, akkor megfelel.
Előzmény: blogger (32)
blogger Creative Commons License 2009.08.27 0 0 32
Nem is rossz ötlet. :) Bár nem láttam még ilyet közelről, de elvileg ez éppen azt tudja, amire gondoltam.

Google egyből kidobott egy ilyet: Vezeték nélküli babaőr • folyamatos felügyeletet biztosít • hanghatásra lép működésbe • hatótávolság: 100 m • 2 választható csatorna • működési frekvencia: 40 MHz • szabályozható hangerő, és érzékenység

7 990 Ft

100 m és 7900 Ft? Így elsőre ideális megoldásnak hangzik. :)
Előzmény: kpityu2 (30)
blogger Creative Commons License 2009.08.27 0 0 31
" akkor nem biztos, h vezeték nélküli hanszóró a jó megoldás, mert az nem olyan könnyen hurcibálható (pláne házon kívülre)"

Én egy tízcentis asztali hangszóróra gondoltam, amit felkap az ember, és kint bedugja. Konnektor van kint.

A hatótávolság az fontos. 20-30 méter is jó lenne.
Előzmény: Degeczi (29)
kpityu2 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 30
Tegyen a tévé mellé egy babaőrzőt.
Degeczi Creative Commons License 2009.08.26 0 0 29
sajnos ott folyamatosan változik a műszaki készlet, pár hétnél tovább semmi nem szokott lenni (de néha ismét előszednek régebben forgalmazott dolgokat - tehát akár lassan megint előfordulhat)

viszont ha ennyire változhat a hallgatási hely, akkor nem biztos, h vezeték nélküli hanszóró a jó megoldás, mert az nem olyan könnyen hurcibálható (pláne házon kívülre)

jobb lehetne pl. egy fölturbózott FM transzmitter, mert ahhoz egy mezei FM zsebrádió a vevő, ami mehet elemről is (és ha az, rádióvevő már van, akkor párezerből megoldható az egész)

kérdés csak az, mennyire lehet egy ilyen cucc hatótávolságát kiterjeszteni (mert az eredetileg csak néhány méter: az autó utasteréből a tetőn lévő antennáig kell elhordania), pl. a beépített apró antenna külső kiegészítésével
Előzmény: blogger (24)
blogger Creative Commons License 2009.08.26 0 0 28
Nagy családi házról van szó. Lehet, hogy éppen két szobával arrébb ügyködne valamit. Vagy akár a kertben, és közben hallgatná. Oda nem lenne praktikus állandóan kihúzni a koax kábelt keresztül a házon. :)

A vezetéknélküli fejhallgató pedig azért nem praktikus, mert jó, ha külső hangokat is meghall. Csöngetnek a kapunál, kiforr valami a konyhában, stb.
Előzmény: Audi80Avant (26)
kpityu2 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 27
Vagy pár ezerért lehet venni a piacokon miniatűr fekete fehér tévéket. Nézni nem érdemes őket, de ha csak a hang kell, megteszi.
Audi80Avant Creative Commons License 2009.08.26 0 0 26
a legtöbb rögzitő kiad RF-re is , koax kábellel összekötöd és működik.
Előzmény: blogger (25)
blogger Creative Commons License 2009.08.26 0 0 25
Merevlemezes DVD felvevő belső HD-jére vesz fel műsorokat, és azokat játssza vissza. Kis tv lenne, de hogyan kerül rá át a műsor? A drótnélküli hangszóró egyszerűbbnek tűnt (mivel a kép nem lényeg), mint pluszban kábelezgetni csak ezért a lakásban.
Előzmény: Audi80Avant (22)
blogger Creative Commons License 2009.08.26 0 0 24
15 körül még reálisnak tartanám, úgyhogy a fél-2/3 ár nem hangzik rosszul. Majd megnézem, ha Lidl felé járok, hogy van-e.
Előzmény: Degeczi (21)
blogger Creative Commons License 2009.08.26 0 0 23
10-ért nem is sok, ha egy olcsó hangszórót lehet hozzá passzítani.
Előzmény: AudiJo (20)
Audi80Avant Creative Commons License 2009.08.26 0 0 22
a másik helységbe nem fér el egy használt 37-es kistv? messze a legolcsóbb megoldás.
Degeczi Creative Commons License 2009.08.26 0 0 21
ezt a típust lehetett a Lidiben kb. egy éve kapni, már nem emlékszem mennyiért, de a linken szereplőnél jóval olcsóbb ár rémlik, talán a fele-2/3 körül
(de 10 alatt nem valószínű, h kapnál elfogadhatót)
Előzmény: blogger (-)
AudiJo Creative Commons License 2009.08.26 0 0 20

Ilyen létezik készen - HAMA 10-ért - adó-vevő, két kis doboz (mindkettőhöz kell tápcsatlakozás), digi jelet visz át. És persze kell erősitő-hangszóró is hozzá.

Hát ha olyan olcsó van vez.nélküli fejhallgató, de leginkább rádiós és nem infrás, akkor azt kell venni. Az infrás nem biztos, hogy szeretni fogja a falakat átvinni.

AJ

  

Előzmény: Törölt nick (18)
blogger Creative Commons License 2009.08.26 0 0 19
A hangszórónak lenne tápja. A másik szobában be lenne dugva a kis asztali hangszóró, így csak a hangnak kellene drót nélkül eljutnia oda.

Egyébként a konkrét felhasználás az lenne, hogy a user szeret a TV-n nézni bizonyos felvett műsorokat, viszont ezek beszélgetős műsorok, úgyhogy a kép nem fontos hozzá, csak hallgatni akarja, és közben esetleg mást csinálni egy másik helyiségben.

A másik helyiségben nincs DVD lejátszó, ezért a felvett műsorokat most úgy hallgatja, hogy bömbölteti a TV-t, hogy áthallatszon oda is. Ezt a problémát gondoltam valami egyszerű vezetéknélküli megoldással áthidalni.
Előzmény: Zsákk Dömolé (16)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.26 0 0 18
Egy megoldást el tudok képzelni, kell venni vagy építeni egy kis FM adót, azt modulálni a hallgatnikívánt műsorforrással, a másik helyiségben egy FM vételre alkalmas rádióval vehető a kívánt hanganyag.
Előzmény: blogger (8)
kpityu2 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 17
Vegyél egy aktív hangszórót és kösd rá egy füles kimenetét. Persze a hangszóróhoz kell táp, de van aksis is. Mivel nincs rá nagy kereslet, ócsóé nem hiszem hogy találsz készen a piacon egy ilyen combót.
Zsákk Dömolé Creative Commons License 2009.08.26 0 0 16
A hangszórót meghajtani nem olyan egyszerű, mint egy fülest, oda ugyanis elég pár tizedwatt, a hangszóróba pedig viszonylag bitang aktív elektronika kell, ahhoz táp, stb. Szóval ezért drágább, meg viszonyalg ritka, hogy valaki két hangfallal mászkáljon. Monót meg nem kapsz low-endben, abban szinte biztos lehetsz ...
Előzmény: blogger (8)
spacc Creative Commons License 2009.08.25 0 0 15

Most is egy ilyen van rajtam (Philips) de ez akkoriban több mint 36ezer volt.....

Szóval, ha jó minőséget akar az ember, akkor kell adóoldalon két FM modulátor, pár száz miliwatt kimenőteljesítmény, vevőoldalon két jó minőségü vevő, két erősítő, két táp.... szal ha nem gagyi, akkor ez már önmagában is tisztességes költségvonzattal bír. Amúgy se füle se farka a dolognak, mert akkor is kell hálózati betáplálás mindkét sípládának, akkor már nem eccerübb a hangszóróvezeték?

Előzmény: krizsi_l (14)
krizsi_l Creative Commons License 2009.08.25 0 0 14
Füles
Előzmény: blogger (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!