Keresés

Részletes keresés

manisa Creative Commons License 2008.09.28 0 0 63
Most olvastam el alaposabban azt a határozatot... hát azért a kifogásol orvosolhatónak tűnnek, szóval lehet nem is a 2-es út mellett, hanem az M2 mellett fog megépülni?
Előzmény: Törölt nick (61)
manisa Creative Commons License 2008.09.28 0 0 62

http://kdvktvf.zoldhatosag.hu/?menu=index&page=hirek&id=932

itt találtam egy 2008. aug. 28-i határozatot, amelyben azt írja a Környezetvédelmi Felügyelet, hogy nem adja meg a hozzájárulását a Fóti út Forgács u. közötti területen Tesco építéséhez.

Akkor azt már tudjuk, hogy ott vszleg nem lesz (hacsak nem fellebbezik meg), de ezek szerint nem is Göd felé tervezték, hanem inkább az M2 felé...

Előzmény: Törölt nick (61)
manisa Creative Commons License 2008.09.28 0 0 60

Ma elmentünk egészen Gödig, de semmi építkezést nem láttunk. Lehet, hogy az út másik oldalán a fák mögött????

Holnap mindenképp megérdeklődöm az önkormányzatnál és jelentkezem az infoval :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (59)
manisa Creative Commons License 2008.09.28 0 0 58

Ez érdekes. Akkor az ha jól értem (bár nincs túl nagy helyismeretem) ez épp ott lehet ahol a Malomárokban parcellázzák a telkeket?

Fura, mert épp ma jártunk ott és nyoma sem volt építkezésnek, pedig a Tesco saját oldalán is azt írja, hogy 2008-ban még átadják (egyébként ez legy a 'legzöldebb' Tesco: http://www.ecotesco.hu/?bg=zold&menu=cikkek&cikkid=12&rovatid=6)

 

 

Előzmény: Törölt nick (57)
manisa Creative Commons License 2008.09.28 0 0 56
 

Sziasztok,

 

Remélem jó helyen járok és tudtok segíteni.

Dunakeszi Malomárok környékén nézelődünk házakat és hallottunk valami olyan hírt, hogy Dunakeszi és Göd között Tesco készülődik. Ott a Malomárok környékén (Északi utca, Üdülő utca) nem láttuk ennek nyomát. Viszont jó lenne tudni, hogy pontosan hová is tervezik (ugye nem épp oda az épülő kinézett ház mögötti területre).

 

Van esetleg infotók a pontos helyről?

 

Előre is köszi

amarok0 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 55

Kére, mesélje el nekem valaki, hogy jutok el gyalog a Dunakeszi (alsó v. felső) vasútállomásról a repülőtérre!

A múltkor is órákig keregéltem, nem igaz, hogy ennek így kell lennie.

Köszönöm!

jirwald Creative Commons License 2008.06.04 0 0 54
A Malomárokra nem tudok válaszolni, de a közlekedés kicsit nehezedett 2001. óta.
Viszont a hozzászólások annyira heterogén képet mutatnak a közlekedésről, hogy arra nem érdemes alapozni. Pl. valamelyik matekzseni kiszámolta, hogy mésfél óra alatt lehet bejutni 15-ös átlaggal Újpestre. Meg azt is írják, hogy egy óra vasúton a Nyugati.

Az kétségtelen, hogy tanítási időben reggelente gyakran a lóversenypályánál áll a Bp felé menő sor a Pálya utcán, de még aznap át lehet érni az aluljárón. A 2-es és 2/a utakat és a buszt nem ismerem csúcsidőben. A vonat 30 perc alatt beér a Nyugatiba, ha éppen jön (+- 10 perc). De gyakran jár. Azonban a hangosbemondónak köze sincs a szerelvények indulásához, remélem a váltókat nem ugyanaz a rendszer vezérli... Egyébként tapasztalatom szerint a vonatok tiszták, kultúráltak, és ha valaki nem veri orrba a sztyuárdeszt, még udvariasak és segítőkészek is. Nekem ezzel csupa jó tapasztalatom van az ország más vonalaihoz képest. OK, néha leszakad az áramszedő, de hát ami emberi kéz alkotása, az előbb-utóbb elromlik.

Egyébként ha már a közlekedésre kérdeztél rá: a vízi- és a légiforgalom egész nap akadálytalan ;-)
Előzmény: karit (53)
karit Creative Commons License 2008.06.04 0 0 53
Helló Mindenki! Pókhálótlanítás után kérdezném, változott-e a helyzet Dunakeszin (közlekedés, szeméthelyzet stb.); illetve mekkora bolond, aki most vetemedne arra, hogy a Malomárokban elkezdjen építkezni?
facsigafa Creative Commons License 2005.12.02 0 0 51
Ez hogy tetszik ?
facsigafa Creative Commons License 2005.11.16 0 0 50
Azért lesz lakópark Alag II., Toldi utca, Malomárok, Alagi Télipálya  = 45 ezres város zöld terület, intézményi ellátás  nélkül. Mindez bezsúfolva észak-déli irányban a Duna, a 2-es út, a vasút és a 2/A út közé. Dunakeszi és Alag között mindössze egy 100 éves híd és egy szűk alagut jelenti az összeköttetést. Ez vár arra aki ideköltözik !  
Előzmény: csintalankata (49)
csintalankata Creative Commons License 2005.11.14 0 0 49
Dunakeszinek van náci nézeteket valló alpolgármestere és van Látó Lovagja.Van büntetett előéletü képviselője,van hatelemis jogi-és pénzügyi bizootsági elnöke.Büszkék lehetünk rájuk!Meg a zseni pékünkre!
Előzmény: facsigafa (48)
facsigafa Creative Commons License 2005.11.12 0 0 48

Üdv.Mindenkinek !

Azért nem lehettek ilyen szívtelenek, hogy hagytok 1topikot döglődni ? Dunakkeszin  oly szép az élet ! Itt minden van pl. Duna mellett parttalanság, extra méretü szemétdomb, baromi nagy közúti forgalom, lerobbant vasút, csapadékvíz, szennyvíz, zaj, bűz, vaspondró, egyéb pondró, politikai közélet stb. Bizony itt több embernek kell összefogni, hogy legalább 1 ember megélje a 90 éves kort ! Várunk szerettel !  

cavinton Creative Commons License 2005.02.13 0 0 47
Ezt hogy kalkulaltad ki. Nem lehetsz egy matek zseni :))))
Előzmény: madám sosa (7)
alexclassic Creative Commons License 2005.01.22 0 0 46
Nem tudom ezeket honnan szedted. Nekem naponta 15-20 perc a bejutás a belvárosba vagy a 3-as felől zuglóba... no comment.
Előzmény: 3renitens (43)
3renitens Creative Commons License 2004.11.17 0 0 43

Nahát megtaláltam ezt a topikot!

Ti is azon töritek a fejeteket, hogy Keszire költözzetek?

Felejtsétek el! A közlekedés maga a borzalom!!!! Retkes buszok, vonatok, tömegnyomor, csúcsidőn kívül alig van tömegközlekedés. Egy-egy járat rendszeresen kimarad. A sofőrök még birkaszállító teherautón sem felelnének meg az állatvédelmi törvény alapján. Autóval is egyre nyomorúságosabb olyan nagyok a dugók. Hétfő reggel 1,5 óra Dunakeszi-Újpest. Péntek délután ugyanez haza. Egyébként az átlag haladási sebesség 15 km/óra

A 2/a és a 3-as út sem különb. A Hungária krt totál csőd. Arról se álmodjatok, hogy majd Újpesten a Metró közelében hagyhatjátok a kocsit, mert NINCS elegendő parkolóhely már reggel 1/2-7-kor sem!

A vonaton csak Hypós takarítás után célszerű megfogni a kapaszkodót. Tömegközlekedési járműre szállás előtt jó, ha gázálarcot vesztek különösen esős időben.Egyes utastársak büdösebbek,mint egy menekülő görény.

alexclassic Creative Commons License 2004.04.24 0 0 42
No, erről tudok mesélni. Mi fél éve vagyunk itt. A környék isteni lesz ha kész lesz, de az építkezéssel kapcsolatban eddig csak rossz tapasztalatunk van itt egy párunknak! Kizárólag ügyvéddel vásárolj! Akkor van esélyed! :)))
Egyébként gyere, jó itt, és tényleg jó a közlekedés. 30 perc árpád híd busszal, 20 kocsival. A vonat ide azért kb 15 perc... :)
Előzmény: ID (39)
Pucros Mackó Creative Commons License 2003.04.29 0 0 41
Mi is ilyesmin gondolkozunk. Dunakeszin belül egy jó környék kellene, mondom a paramétereket. Csendes, jó levegőjű, kiegyensúlyozott népek lakta családiházas környék, legyen közel általános iskola, óvoda, továbbá játszótér és egy kulturált vasútállomás is. A gimi se legyen túl messze. Létezik ilyen?

Ha mondtok egy utcát példának, akkor most a hosszúhétvégén elvinném a családot körbeszagolni.

Pavel Creative Commons License 2003.03.18 0 0 40
Szia!

Kösz, a Dunaparkot ismerem már beszéltem is velük, papiron kiválasztottam a lakást (a legolcsóbbat of korsz :))
De a közlekedési lehet?ségekkel kapcsolatos véleményükre nem sokat adok, persze hogy azt mondják hogy minden egy percre van :)

Pavel

Előzmény: ID (38)
ID Creative Commons License 2003.03.18 0 0 39
itt van neked mégegy, szintén a dunaparton.
Előzmény: Pavel (37)
ID Creative Commons License 2003.03.18 0 0 38
szia! tudod, itt az idő nem számít :)

inkább a buszmegállót javasolnám az árpád-híd felé, azt max 1 percen belül meg tudod közelíteni. vasútállomás bő negyed óra, igaz így a nyugatihoz jutsz.

a lakópark neve dunapark. itt megtalálsz minden infót, térképekkel, stb. de ha neked a vasútállomás a fontos, van egy építkezés 300 méterre onnan, de annak nem tudom hogy van-e site-ja.

Előzmény: Pavel (37)
Pavel Creative Commons License 2003.03.17 0 0 37
Sziasztok!

Így két év távlatából reagálnék egy hozzászólásra :)

ja és ha minden igaz lesz egy új építkezés a dunaparton. már vágják a fákat. sok kis lakást fognak építeni, amolyan low-budget lakópark jelleggel. érdemes azt is megnézni.

Én pont ebbe a lakóparkba szeretnék most költözni. Merrefelé van ez (térképem van)? Vasútállomásig el lehet jutni gyalog záros határidőn belül? :)

Üdv. Pavel

Előzmény: ID (17)
matchbox Creative Commons License 2003.01.07 0 0 36
Nahát, hogy mennyien vannak itt alsóról!!!-:))
Aranymadár Creative Commons License 2002.11.19 0 0 35
A nemzetközi gyorsok miért a Gyártelepen állnak meg, miért nem a központi pályaudvaron? Eddig vagy kétszer jöttem Pestre a Gyártelepről, de még egyszer sem láttam kalauzt. Alszanak? Nem léteznek?
Előzmény: RKata (34)
RKata Creative Commons License 2002.11.04 0 0 34
Kedves Aerial,

jómagam Gödön lakom, úgyhogy viszonylag jól ismerem mind közúti-, mind tömegközlekedési szempontból ezt a környéket.

Amikor mi házat kerestünk, az első számú szempont a közlekedés volt, és ebből a szempontból szvsz az agglomerációs települések közül az észak-pesti régióhoz közeliek a legjobbak. A Váci úton csúcsban is elég jól lehet jönni (hacsak nincs éppen félpályás útlezárás, és a közutat kétféle tömegközlekedési eszköz is kiváltja.
Mi kocsival Göd-Lehel tér viszonylatban min. 25, max. 35 perc alatt érünk be.

Dunakeszitől a Nyugatiig nincs fél óra a menetidő, csúcsban 20-25 percenként, napközben és este fél 9 után közel óránként járnak a vonatok. Az uccsó vonat 23.30-kor megy a Nyugatiból, az első 4.30-kor. A vonatok megállnak Dunakeszi-alsón, Dunakeszin és Dunakeszi-Gyártelepen, kivéve a nemzetközi gyorsat, az csak Gyártelepen áll meg (használható belföldi utazásra). Ülőhelyre persze ne számíts :o), reggel 7 és 8 között már Gödnél tömegnyomor van.
A busz az Árpád-hídhoz fut be.

Üdv

Kata

Előzmény: Aerial (31)
Aerial Creative Commons License 2002.11.02 0 0 33
Kösz, ezt én magam is tudtam. De ha lehet, szubjektív véleményekre várok inkább, valahogy többet mond, mint a francos 2x2 menetrend.
Előzmény: kozakz (32)
kozakz Creative Commons License 2002.11.02 0 0 32
www.elvira.hu mindent megad
Aerial Creative Commons License 2002.11.02 0 0 31
Egy félig kapcsolódó kérdésem lenne. Ha valaki vonattal szeretne bejárni, akkor mire számíthat. Mennyi az út a Nyugatiig, milyen gyakran járnak a vonatok, mikor megy az utolsó és az első, s a szerelvények megállnak-e alsón és a gyártelepen is?

Kösz minden segítséget! Amúgy milyen hely Dunakeszi? Vagy inkább Gödre, netán Vácra voksoljak?

Menni kéne a bűnös-bűzös városból...

Lord Iffy Creative Commons License 2002.09.11 0 0 30
a múlthéten az állomástól az alagút lámpáig tartó 2 perces utam 25 perc lett kizárólag egyesben araszolva.
éljenek a lámpabeállitás nagyjai! :o))))
persze az RR 60-61 rendszámú libafoszöld szinü Daewoonak káprázott a szeme, és nemigazán látta hogy hol a sor vége ahol állnia kéne....
Előzmény: Shock Ace (29)
Shock Ace Creative Commons License 2002.09.11 0 0 29
Szia Mindenki, most látom, hogy ilyen fórum is vagyon... :) Tök jó!

Hát azért mi ma 2 órát jöttünk a BAH-ig a Reptértől.... Lehet, hogy jobb a metró?

Üdv: Ace

disp Creative Commons License 2002.04.03 0 0 28
Ezt figyu :
Külső Sziágyi - Régi Fóti - Nádor innen alternatívan valamelyik utca a Vácira, legkésőbb Árpád út.
Garantáltan 25 perc alatt csucsban is.

Éjjel : 2A M3 RKkrt - 12 perc volt a rekordom :)

Előzmény: Lord Iffy (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!