Keresés

Részletes keresés

miszega Creative Commons License 2006.11.28 0 0 14

amit ide beírok, az csak az én véleményem, és nem hiszem hogy tökéletesen igazam lenne, csak egyszerűen erről ez a véleményem

------------------------------------------------------------------------

 

 

nem fejlődünk, hanem hanyatlik az emberi fajta

 

sokkal többet vesz el és halmoz fel feleslegesen, mint amire szüksége lenne

 

ez ősi dolog, ha az emberiség történetét csekkeled, látható hogy a biztos életben maradás többnyire csak kevesek kiváltásága volt, és ma is az

 

a legtöbb embernek ma sincs biztosítva hogy lesz mit ennie

miközben a megtermelt élelem menyisége sokszorsa a szükségesnek

 

ám minél nagyobb egy faj létszáma, annál kevésbé lesz érzékeny mások gondjaira helyette külön csoportokat alkot, amik szemben állnak a többivel

 

közben megmaradt a másik ösztön, hogy a rivális csoportot elpusztítsd

de míg ősidőkben ez a puszta életbenmaradást szolgálta, mára csak a különállás egy kifejezése

 

ugynanakkor a javuló élelmezési viszonyok között egyre több életképtelen is megmarad, sőt szaporodik is

 

így például azok akik a közösségbe nem illeszkedtek be, abból kivettettek

pl.: az elmezavarosak, akik nem csenedes dilisek, mert azokat többnyire kímélték, hanem akik a csoporton belűl szítottak ellenségeskedést, vagy nekitámadtak a csoport valamely tagjának

 

többek között erre alapozódik a tömegpszihózis, és a valahová tartozni akarás is

 

ezel éppen ellentétes mesterkedés, hogy az egyént elválaszák a mellette élőktől, hogy irányítató báb legyen

 

--------------------------------------------------

 

a fejlett homo sapi, magassága 180-190 volt

 

vékony, izmos, futásra termett

 

az ember nem nőtt, hanem alacsonyodott, mivel a társadalmak uralgo rétegével szemben a többség a folyamatos éhhalál szint körül tudott csak táplálkozni

különösen európában a középkortól kb. 1945-ig

 

egy kiragadott példa: amikor angliában 1914-ben tömegesen jelentkeztek a férfiak katonai szolgálatra, a hadikoszt annyival jobb volt, mint amit addig ehettek, hogy a katonák többsége 20-30 kilót is felszedett !!!!

 

Előzmény: Dave Bowman (1)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.11.27 0 0 13
Adja isten, hogy azt meg megeljem (a par ezer ev mulva bekovetkezo hajvesztest:)))
Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.27 0 0 12
Ha nagymértékben nő a népsűrűség, az szerintem genetikai okra vezethető vissza (pl. az ipari forradalom)
antimammon Creative Commons License 2006.08.15 0 0 11
?
antimammon Creative Commons License 2006.06.30 0 0 10

Franctudja. Hátugye, milyen értelemben...? Olvastatok Julius Evolát? Én belekezdtem egy könyvébe, hát ő azt mondja pl hogy haladás, mint olyan, nincs. Illetve az a dolog, amit haladásnak hívhatnánk. Dehát ez így van rendjén, merugye körforgás meg ilyesmi. De mondjuk ő társadalmi szempontból nézi ezt a dolgot. Így faji alapon... hát, asszem én arra szavazok, hogy több "faj", vagyishát inkább fajta, alakul ki a jövőben, méghozzá osztály-alapokon, azaz, pl akinek van pénze, az meg tudja változtatni a majd a tulajdonságait, a szegények meg szívnak. Így majd kialakul egy über- meg egy untermensch. :( Szomú vízió...

De asszem a topic témája igazából nem ez, mert ez a jövőkutatás témakörébe tartozik, hanem -feltételezem- arra lett volna kíváncsi a dear topiknyitó, hogy a múlt emberéhez képest fejlődtünk-e. Csakhogy ehhez először definiálnunk kéne a fejlődést, hogy mit értünk alatta pontosan. Értelmileg/szellemileg fejlődtünk, ez kétségtelen. Testileg... hát, valószínűleg nem...

Drift Creative Commons License 2006.06.06 0 0 9
Nem.
Előzmény: Libatopp3 (-)
eMM Creative Commons License 2006.06.06 0 0 8
Nekem már most kezd eltünni a hajam pedig nem is vagyok 1000 éves.:(
Előzmény: Törölt nick (3)
Raphael Creative Commons License 2006.05.24 0 0 7

"évekkel ezelőtt olvastam valahol,hogy pl fokozatosan elsorvadnak a lábujjak majd,egyedül a nagylábujj marad.oka,hogy nem járunk mezitláb,nem "dolgoznak" az ujjak"

 

Nem tudom ki irt ilyesmit, valoszinuleg ujsagiro lehetett mert ebben a formaban ez lamarckista eretnekseg :) Mint itten Dave Bowman is ramutatott, az egy dolog hogy nem jarunk mezitlab es nem fejlodik ki rendesen, de hogy ez genetikailag elterjedjen, ahhoz az kene hogy a kislabujjuak tulelese jobb legyen vagy tobb gyerekuk legyen. Kicsit nehezen tudom elkepzelni hogy a cipobenjaro (nyugati) vilagban a labujjmerettol a legcsekelyebb mertekben is fuggjon a gyerekszam :)

Előzmény: Törölt nick (3)
aScHe Creative Commons License 2006.05.18 0 0 6
Nem értek hozzá, de a "természetes" fejlődés szvsz jócskán lelalassult mióta már nem kell a mamut után rohangálni, mert így háttérbe szorult a természetes kiválasztódás, és a "gyengék kihullanak"-elv.

Mindenesetre, érdekes kérdés! ;)
Dave Bowman Creative Commons License 2006.05.18 0 0 5
ebben lehet valami, kérdés, hogy létezünk-e még 1000 év múlva. vagy gépek leszünk és mindeki olyan formát ölt, amilyet akar
Előzmény: Törölt nick (3)
Dave Bowman Creative Commons License 2006.05.18 0 0 4
köszönöm a linket, ez érdekes. kérdés persze, hogy mennyire működik nálunk a természetes szelekció, illetve hogy egy "értelmesebb" ember mennyire jobban tudja terjeszteni génjeit, mint egy kevésbé értelmes. vagyis egy ilyen új gén mennyire jelent előnyt a mai civilizációban, mint annak nemléte.

nem hiszem, hogy brutális genetikai változások jönnének létre, akár ha az agy növekedését nézzük, kérdés, hogy hova fejlődhet tovább. már most a vér egyötöde oda áramlik, igénybe véve a szívet és születéskor is gondok vannak egy nagy fejjel.
Előzmény: lyesmith (2)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.17 0 0 3

sziasztok

 

évekkel ezelőtt olvastam valahol,hogy pl fokozatosan elsorvadnak a lábujjak majd,egyedül a nagylábujj marad.oka,hogy nem járunk mezitláb,nem "dolgoznak" az ujjak.

a másik a haj eltűnése.ez állitólag nem is olyan sokára(pár 1000év) eltűnik.

Előzmény: Dave Bowman (1)
lyesmith Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2
Fejlődik, a HSS kialakulása óta legaláb két gén megjelent ami az agyműködést befolyásolja. az egyik kb 35000 éve a másik mintegy 6 ezer éve.

forrás: http://www.sg.hu/cikkek/39381/folyamatos_az_emberi_agy_fejlodese
Előzmény: Dave Bowman (1)
Dave Bowman Creative Commons License 2006.05.16 0 0 1
nem, már a jégkorszak alatt is már ugyanilyenek voltunk. szerintem ellenkezőleg, egyre kevésbé vagyunk ellenállóbbak midenféle betegségekkel szemben és egyre kényesebbek a környezeti változásra.

lassanként a táplálkozási szokások azonban átalakítják az embert, ma már sokkal több a magas vékony ember és az álkapocs is egyre keskenyebbé válik.
Előzmény: Libatopp3 (-)
tereros Creative Commons License 2006.05.15 0 0 0

0-val. :(

Előzmény: Libatopp3 (-)
Libatopp3 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 topiknyitó

Tökéletesebbek vagyunk, mint 2000 éve?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!