Keresés

Részletes keresés

Fődíszpinty Creative Commons License 3 órája 0 0 70210

Nem feltétlen kell pecsételő helyen kiszállni, én az ellenőrök nagy örömére sokszor világvégén szállok ki. Ilyenkor jól dokumentálom, és a legközelebbi ellenőrző ponton duplázom a pecsétet. ☺

Előzmény: Simulacrum (70200)
hadidoki Creative Commons License 4 órája 0 0 70209

Azért a meleggel is légy óvatos, az alföldön mást jelent a meleg mint a hegyekben. Itt kevés az árnyék, hamar napszúrást kaphat az ember, illetve elképzelhetetlen gyorsan tud fogyni az ivóvíz. Na nem ijesztgetni akarlak, csak gondold végig jól a tervet!

Sok szép élményt kívánok!

Előzmény: Simulacrum (70207)
jzp2107 Creative Commons License 23 órája 0 0 70208

nem firka, szép szabályos tábla

https://goo.gl/maps/vN9uuW7ENitAP5Qv8

Előzmény: VéPetya (70204)
Simulacrum Creative Commons License 26 órája 0 0 70207

Kb. olyan 25-30 kilométer az, amit szívesen teszek meg. Mostanában sok 30 fölötti volt, de ezek végét már nem élvezem igazán. Eddig egyszer mentem 40 fölött. Én ultrakényelmes ember vagyok, bár régen párszor sátraztam, mostanában már nem vágyok rá és nekem ez az egy nap utazás, egy szép, kellemes táv után hazaérve saját ágyban aludni a legjobb megoldás. Nyilván voltak és lesznek még olyan messzi részek, ahol muszáj egy-egy alvásra szobát bérelni, de legjobban az egynapos túrákat szeretem.

Köszönöm, majd lehet akkor így csinálom vagy majd rászánok egy teljes napot valamikor nyáron, amikor sokáig van világos és nagyon lassú tempóban lenyomom ezt a negyvenest egyben (a meleget jól bírom).

Előzmény: hadidoki (70206)
hadidoki Creative Commons License 27 órája 0 1 70206

Szabályos bizony. Csak legyen a megszakításnál két igazolás (egy a megszakításkor, egy a folytatáskor).

Lesznek még hosszú szakaszok, általában 30+ néhány km, de az alföldön azért ezek nem olyan viselhetetlenek. Aztán meg is lehet szakítani, ha van rá lehetőség, bár akad olyan is, hogy egyszerűen nincs hol kiszállni. Bizony az alföld sem könnyű terep, csak másként nehéz, mint a hegyvidék... de ettől (is) szép! Én nagyon élveztem, csak biztatni tudlak a gyalogos bejárásra! (Én sátorral, több napos utakkal csináltam, de kinek hogyan tetszik.) 

Jó utat, sok sikert! 

Előzmény: Simulacrum (70205)
Simulacrum Creative Commons License 29 órája 0 0 70205

Köszi és ez szabályos így? Nem teljesen értem, hogy ezt a hosszú szakaszt anno, hogy gondolták, de lehet a mostani felújításon ezt megoldják majd.

Előzmény: Tavaszi Széll (70202)
VéPetya Creative Commons License 30 órája 0 0 70204

Fogalmam sincs miért van Görög irka firka ott. Ha lesz rá időm utána nézek :)

Előzmény: jzp2107 (70201)
jzp2107 Creative Commons License 1 napja 0 2 70203

megújul az AK

http://mtsz.org/cikk/karbantartasi_munkalatok_az_alfoldi_kektura_utvonalan

Az első mondat olyan, mintha google translate fordította volna vissza hottentottáról magyarra

"Az eredmények és a biztonságos túrázás miatt szükségessé vált a Szekszárdtól Sátoraljaújhelyig húzódó kék út közel hetven helyszínének karbantartása, figyelembe véve és előtérbe helyezve a megújuló Alföldi Kéktúra igazoló füzet tartalmának naprakészségét."

más.

ma láttam egy képet a Dornyay TH-ról, frissen tatarozva, új tető, már csak a nyílászárók hiányoznak

hurrá!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2426786720723359

Tavaszi Széll Creative Commons License 1 napja 0 2 70202

Szia! Egy Ósükösd - Érsekhalma (kb. 31 km), vagy egy Ósükösd - Rém (kb. 23 km) szakaszolás nem jelentene megoldást? Majdnem biztos, hogy valamilyen "útvonal megszakító" céges bélyegzőhöz Érsekhalmán (itt én anno kocsmáztam), vagy Rémen is hozzá jutnál.

Előzmény: Simulacrum (70200)
jzp2107 Creative Commons License 1 napja -1 0 70201

VéPetya, ha még itt vagy:

Baglyasalján miért van kiírva a Petőfi utca görögül is?

Van ott valami hírhedten nagy görög kisebbség? (egész másfajtákat láttam.. :-)

elkezdtem nézni az ajánlott videókat, az első résszel

aztán a jutyub felajánlott egy csomó más hasonlót, azokba is belenéztem és rá kellett jönnöm, ez az Ashley srác tehetséges, tök jók a videói

mondhatnám, kedvet kaptam :-)

csak az akcentusát nem igazán értem.. :-(

Előzmény: VéPetya (70186)
Simulacrum Creative Commons License 1 napja -1 0 70200

Most nézem, hogy az Ósükösd - Hajósi pincék egy kellemes 40 kilométeres rész. Lesz még ilyen az AK-n, hogy két pecsét ilyen messze legyen egymástól, mert ez már az a táv, amit nem igazán szeretnék legyalogolni egyben. Gyalog szerettem volna az AK-t is végigcsinálni, de ez már sok nekem egy napra.

Güsziológus Creative Commons License 4 napja -1 1 70199

Erre jártam.

https://g1109.webnode.hu/emlekhely1/

A kereszt kissé megkopott, a táblát megrongálták.

Két zarándokút is van a közelben, talán egyszer a digitális térképekre is felkerülnek!

Fődíszpinty Creative Commons License 2019.10.13 0 0 70198

Nyertél ☺👌

Előzmény: AttHunter (70197)
AttHunter Creative Commons License 2019.10.13 -1 0 70197

Bocs, én bizony egy kicsit előbb voltam és a malmok akkor sem működtek. :)

(No nem a verseny kedvéért, mert biztos volt én előttem is jelzés az aktuális helyről.)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145467733&t=9012640

"Kiérve az erdőből átmentünk egy csatornán és már láttuk a Zudor tanya épületeit. A kerítés mellett sétálva már messziről kiszúrtam az úthoz elég közel lévő kutyaházat, és gondolván, hogy van lakója, előkészítettem a kutyám szerint elviselhetetlen ultrahangos riasztót. Ekkor vettem észre egy munkást, aki éppen szénát pakolt. Lezajlott szűkös és tartalmas párbeszédünk:

-          Szép jó napot, jó munkát. El tudunk-e menni az úton?

-          Olyan nincs (mármint jó munka). El tudnak, ott a kutyaól mellett.

-          Kutya is van az ólban?

-          Van. Ki van kötve az útra.

-          Köszönjük. Hát akkor további rossz munkát!

Mosolygott egyet, de nem tudtuk a beszélgetésen, vagy a következő percek általa elgondolt eredményén vigyorgott. Én biztos, ami biztos folyamatosan nyomva tartottam a kütyüt, felmértem a lánc hosszát, és elosontam a kutya mellett. A barátomra nem gondoltam, és ez nem szép dolog, mert ahogy kiértem a halálzónából, elengedtem a gombot. No, kérem szépen, ilyen gyorsnak sem láttam még a cimbit. A kutyát ugyan megúsztam, de az Ő morgását több száz méteren át, a műútig viselhettem."

A mellékelt képen a "fenevad kölyke" lehet, hogy azóta megnőtt. :)

Előzmény: Fődíszpinty (70196)
Fődíszpinty Creative Commons License 2019.10.13 0 0 70196
Fődíszpinty Creative Commons License 2019.10.13 -1 0 70195

A lenti bejegyzésben amikor arra jártunk jeleztem az MTSz nek, hogy ezen a helyen meg előtte még egy részen problema van. Látom a malmok lassan őrőlnek. ☺😂

Előzmény: odba14 (70187)
hadidoki Creative Commons License 2019.10.12 0 1 70194

Nagyon köszönöm, élmény az volt! :-)

Előzmény: V43 1279 (70193)
V43 1279 Creative Commons License 2019.10.12 0 0 70193

Gratulálok az újabb élményekhez!

Előzmény: hadidoki (70175)
garass Creative Commons License 2019.10.12 0 2 70192

Boldogkő várához új K rom nyomvonalat alakítottunk ki. Az új K rom jelzés a Péchy-kúriánál indul, ágazik le az OKT útvonalából, elhalad a tájház mellett, majd a Terra Boldogkő vendégház és látványpince mellett. Továbbhaladva a felújított ravatalozó és a temető kerítése mentén a temetősaroknál éri el a régi nyomvonalat. A változtatással egy optimálisabb és talán szebb nyomvonal került kialakításra. Az útvonal 90 méterrel lett hosszabb. A régi nyomvonal korábbi indító jelzése törlőkereszttel, a többi törölve lett.

hadidoki Creative Commons License 2019.10.11 0 1 70191

Bizony már több mint 10 éve volt, pedig úgy emlékszem, mintha tegnap lett volna - persze Einstein óta tudjuk, hogy az idő relatív. :-) Akkor eljutottam Derenkre, bár az iskola épületén akkor még nem volt tető. A Martonyi kolostorhoz sem vezetett a kék, de hát ismertek, már akkor is elkalandoztam felé.           

A temetőnél megálltam volna én is, de éppen arra járt egy elég kétes kinézetű ember (persze ő is pont ezt meséli azóta mindenkinek). Szóval így csak elmentem mellette.

A tornaszentandrási templom és a Martonyi kolostor tervbe van véve, reméljük, szép időnk lesz. Köszönöm a vízvételi helyek megerősítését, mert a természetes forrásokban nem igazán lehet errefelé megbízni. Így legalább ezekben biztos lehetek.

A fotózás nem egyszerű dolog. Egyedül, és halkan kell járni hozzá az erdőt, minél elhagyatottabb környéken (gondolom ez nálad is megvan), kell hozzá egy erős zoomos fényképező, és kell hozzá egy nagy adag szerencse. Ha exponálok, soha nem egy képet készítek, hanem egy sorozatot. Ezekből (8-10 kép), legtöbbször akad elfogadható is, amit kellően fel lehet nagyítani az itthoni utómunkánál. A gépre leginkább egy bridge fényképező alkalmas, mert még elég könnyű cipelni, kevésbé érzékeny a viszontagságokra, de már elég jó képeket készít.

Köszönöm a technikai észrevételt... már nem ;-)         

Okulare Creative Commons License 2019.10.11 0 0 70190

Nagyon jó olvasni a beszámolót és a képek meg egyszerűen festőiek. A képeket nézegetve azon morfondíroztam, hogy hogy lehet, hogy hozzám sosem jönnek ennyire közel az állatok. A képeiden azt látom, hogy szinte azt várják, hogy fotózd őket. Én már nem is kísérlek meg ilyenkor fotózni, ha meglátok egy nagyvadat, mert az a tapasztalatom, hogy olyankor a kép sem sikerül és én sem látok semmit, mert a fotózással vagyok elfoglalva. De aztán a vége felé meg is magyarázod, hogy arrafelé nem szoktak hozzá az emberhez... Egy kis technikai észrevétel, ha rákkattintok az "Északi-zöld" linkre és bejön a táblázat, akkor a fejlécben a "Dél-Dunántúli Piros Túra" cím olvasható. 

Előzmény: hadidoki (70175)
AttHunter Creative Commons License 2019.10.11 -1 0 70189

Eléggé "kutyaveszélyes" rész volt. Nem is nagy kár érte. Bár látom a tervezet is elvezet a kerítés mellett, de legalább nem a kutyaólak között. :)

Előzmény: odba14 (70187)
jzp2107 Creative Commons License 2019.10.11 0 0 70188

Igen, ÉZ-ről mindig öröm olvasni :-)

Valamiért úgy emlékeztem, hogy az OKT-t már régebben megcsináltad. Akkor Derenken csak átrobogtál? (az a rész még nekem is hiányzik)

A csereháti OKT rész viszont megvan és pont jól jött ki, mert amikor OKT-ztam akkor még nem ment a Martonyi kolostorrom felé, a zöld meg igen, így azt is láttam (az se kutya!)

Mi a naprágyi temetőnél megálltunk kicsit elmélkedni, színmagyar :-(

Az őszi sétás menethez felírhatod a tornaszentandrási templomot is, ha ott még nem voltatok

Bizony, vadban rendkívül gazdag -és ember által viszonylag ritkán járt- vidék

Tavaly még írhattam volna, hogy életem legnagyobb szarvas-rudliját a határsávban láttam, de ez már nem igaz, mert télen sikerült ezt überelni a Szent Márton zarándoklat során (Pusztacsalád előtt, Kokasmajornál)

Ezt az utat is fel lehet venni a listára, vannak kellemes részek szép számmal

A folytatáshoz: lehet település közelébe szakaszolni az éjjeleket ahol lehet vizet szerezni mondjuk közkutakból: Susa (van kocsma de szűkös nyitvatartással), Domaháza (kocsma rendes nyitvatartással), Cered (itt még étterem  is van)

Hajrá!

Előzmény: hadidoki (70185)
odba14 Creative Commons License 2019.10.11 -1 0 70187

Sziasztok,
Alköldi-Kék, AK-08. szakasz.
Az alábbi 2-300 méteres magánút (a rönkhídtól a két tanyáig) már nem járható, le van zárva, a terület be van építve:
https://turistautak.hu/maps/mapnik/geojaunt.php?lat=47.55529&lon=21.89022&zoom=16&layers=00B00FFF&reset=

A területet délről érdemes megkerülni a "Tervezett új AK szakasz" nevű úton.
A minőségéről nem tudok nyilatkozni mert én (sajnos) északról kerültem, legelőn, kanálison, susnyáson és csemeteerdőn keresztül... Ráadásul bringával voltam szóval igazi tolós, vállon vivős szívás volt...

VéPetya Creative Commons License 2019.10.10 -1 1 70186
hadidoki Creative Commons License 2019.10.10 -1 1 70185

Jesper Olsen, Pulmy, jzp2107, köszönöm a figyelmeteket, remélem tudtam néhány perc örömöt okozni leírásommal!

Ilyenkor mindig két érzés viaskodik bennem, menjek arra amerre tudom (mert jártam már arra), hogy szép a táj, vagy bízzak a túra kiírójában és fedezzek fel újabb szépségeket. Tornanádaska feletti bányát, Szádvárat, Derenket meg akartam nézni (aztán egy részük mégis elmaradt), és ha már ott voltam, így alakult a terv tovább.

A hónap végén feleségemmel megyünk ebbe az irányba, persze ez autós, sétálós, őszölés lesz, de az említett helyeket: Pl Várbóc felett a kereszt és Borház-tető közötti rész, a Pitics-hegyi kilátó, akár útba is eshetnek. Köszönöm a tippeket! 

Hogy szívás-e az Északi-zöld? Hát esőben, csurom vizes bokrok között, van benne némi kihívás, de ilyen körülmények között melyik út nem az. Sétaúton pedig nem lehet ennyire vadregényes tájat, bőgő szarvast, vagy vadászó rókát látni. Ez az út egy kicsit keményebbre sikerült mint szokott, de amúgy meg a kihívások éltetnek minket.

Időközben beleolvastam egy leírásba (Kárpáti Lapok 2005_12 szám), mely pont a következő szakaszról mesél, és máris gusztusom támadt a folytatáshoz. A Te biztatásoddal együtt már eszemben sincs feladni, csak egy kicsit még jobban át kell gondolnom a dolgokat: vadászidény, biztonságos vízvétel, erőnlét, stb.

További sok szép utat nektek!      

Előzmény: jzp2107 (70179)
petergabor Creative Commons License 2019.10.10 0 0 70184

Köszönöm.

Annyira ismerem, hogy múltkor innen linkeltetek képet. De most, hogy leírtad a bűvös szót: "MAPILLARY" így már könnyen rájöttem, hogy ezt kell bekapcsolni képek megtekintéséhez.

És a hidakról is van kép :)

Köszi még egyszer.

Előzmény: jzp2107 (70183)
jzp2107 Creative Commons License 2019.10.10 -1 1 70183

mikor én OKT-ztam erre, egyetlen helyen volt gond, amit legutóbb kérdeztél

ennél a kettőnél amit most, ezeknél volt híd

ezt egyébként ismered?

https://turistautak.openstreetmap.hu/

ha bekapcsolod baloldat a mapillary gombot, akkor megnézheted az ilyen necces helyeket

(nem biztos hogy mindenről van kép, és friss is, de az OKT-ről általában van)

ha tetszik a dolog, te is bővítheted képekkel (mapillary.com)

Előzmény: petergabor (70182)
petergabor Creative Commons License 2019.10.10 -1 0 70182

Még két kérdés hidakkal kapcsolatban:

1. itt át lehet-e kelni száraz lábbal?
  2. és itt?

Mindkettő az OKT-n van.

Ez a tervezett útvonal.

Ha nem megy az átkelés a patakon, ez az alternatív útvonal.

Előzmény: petergabor (70147)
jzp2107 Creative Commons License 2019.10.10 0 0 70181

nem hittem hogy az index fog tudni újat mondani a Vértessel kapcsolatban:

https://index.hu/techtud/2019/10/09/telallo_kaktusz_invaziv_faj_vertes/

döbbenet..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!