Keresés

Részletes keresés

Mad árka Creative Commons License 2004.09.11 0 0 15
No, én meg most találtam erre a témára... Látom, továbbra sem derült ki a történet folytatása. Nem mintha szeretném a médiát és az emberek hozzáállását, de ilyenkor azért elég fancsali a fejem. Felröppen egy hír, nyamnyogunk rajta, majd ugyanazzal a lendülettel rátérünk a következőre. Naivabb (és gazdagabb :)) perceimben kiadnék egy újságot, ami csak korábbi hírek folytatásával foglalkozik. Annyi ilyen van, s annyinak nem tudjuk a folytatását... Pedig akárhogy is fejeződött be ez a történet mondjuk, biztos nem tanulság nélküli. Bár lehet, ez már egyfajta fanatizmus a részemről...

Előzmény: cserboka (14)
cserboka Creative Commons License 2004.08.24 0 0 14
Sziasztok! Most találtam rá erre a topikra és érdekelne mi lett az állatok és a múzeumigazgató sorsa?
Előzmény: andresz (-)
Hunyor Creative Commons License 2004.03.25 0 0 13

Sza Petyus!

Jól tudod, az általad felsorolt kutyák tényleg nem ősi fajták, csk magyar háziállatoknak számítanak.

Előzmény: PETYUS (7)
Baggins77 Creative Commons License 2002.12.13 0 0 12
Fordulj nagyobb nyilvánossághoz, például az általam nem kedvelt TV2-höz, meg az RTL Klubhoz. Sok ember bambulja a híreket, szerintem akad köztük, aki talál a problémára megoldást.
Előzmény: andresz (-)
andresz Creative Commons License 2002.12.13 0 0 10
Hát, ha beszélnél azzal, aki ezeket az állatokat gondozza, látnád a kisírt szemeit és hallanád az indokokat, amivel mindenhol elutasítják akkor talán nem mosolyognál ennyire te sem Persze tudom, hogy kívülállóként tényleg lehet valami groteszk a dologban.

A "Szombathelyi álhírek" topicban is megjelent már egy ezzel kapcsolatos hír a Nyugat.hu-n:

"Értesüléseink szerint kizárták irodájából Nagy Endrét, a Vasi Múzeumfalu igazgatóját. A döntésről titkárnője nem kívánt nyilatkozni, de mint megtudtuk a Múzeumok Igazgatósága selejtezésre váró irodabútorának kellett a hely. Az irodafelszerelést áprilisig tárolják az igazgató irodájában, aki addig kénytelen az egyik parasztház tornácán fogadni látogatóit. Nagy Endre minden bizonnyal a Menhely Alapítványhoz és Emberi Jogok Bizottságához is fordul segítségért, tekintettel a -10 fokos hidegekre.
A Múzeumok Igazgatósága nem kívánt érdemben foglalkozni az esettel, annyit azonban elmondtak, hogy a bútorokat csak áprilisban tudják átszállítani a MÉH-telepre, addig viszont nem akarták kitenni az időjárás viszontagságainak. "

Előzmény: old schachterhand (8)
LAJKA Creative Commons License 2002.12.13 0 0 9
meg kéne keresni állatvédő szervezeteket, pl. a Faunát vagy a Rexet, nekik már van tapasztalatuk, hogyan lehet hatni a hivatalokra.
Előzmény: andresz (-)
old schachterhand Creative Commons License 2002.12.13 0 0 8
Lehet, hogy esetleg tényleg egy forrás van az ólban. Szegény Csikasz rovására.
(Bocs Andresz, tényleg sajnálom a kivert ősi magyar fajtákat, de ebben az egészben van valami, ami miatt nem tudom megőrizni a komolyságomat. Isten lássa lelkemet.)
Előzmény: Zsoldos (6)
PETYUS Creative Commons License 2002.12.13 0 0 7
Úgy tudom, a pumi meg a mudi nem ősi fajta.
Előzmény: andresz (5)
Zsoldos Creative Commons License 2002.12.13 0 0 6
Nehezen tudom elképzelni, hogy ólakban akarna bárki is műtárgyat tárolni. Valami itt sántít a történetben. Forrás esetleg?
Előzmény: andresz (4)
andresz Creative Commons License 2002.12.13 0 0 5
Bocs, helyesen: ősi magyar fajta. Mint pl. a puli, pumi, mudi, komondor.
A szakkönyvekben is ezzel a megnevezéssel találkozhatsz.
Előzmény: old schachterhand (2)
andresz Creative Commons License 2002.12.13 0 0 4
Azt hiszem nem lehet a természetre bízni a dolgot olyan esetben, amikor a génmegőrzés, a faj egyedeinek fennmaradása a tét. Egy állatkertben sem hagyják kint a szabadban a hidegben született tigriskölyköt azzal a felkiáltással, hogy hulljon a férgese, mivel 20 év múlva az akkori gyerekek már valószínűleg csak a könyvekből ismerhetnék ezt a nagytestű ragadozót.

De elvonatkoztatva az állat fajtájától: milyen megoldás az, hogy élőlényeket kidobnak -10 fokba azért, hogy a helyükön székeket tároljanak? :(

Előzmény: Zsoldos (0)
Master Szaki Creative Commons License 2002.12.13 0 0 3
rétáltatjuk=sétáltatjuk
old schachterhand Creative Commons License 2002.12.13 0 0 2
Ronda egy eset.
De érdekelne: melyek azok az ősmagyar állatok, amelyekből a világon is csak pár száz darab él?
És egyáltalán: hogy lehet egy állat ősmagyar?
Előzmény: andresz (-)
Master Szaki Creative Commons License 2002.12.13 0 0 1
A Racka juhok mindig is kint éltek.

Úgynevezett RIDEG tartásban. A télen született juhok bizony gyakran megfagytak.... :-((

Ez a természet rendje, nem az, hogy a kutyuli mutyulit tornadresszben rétáltatjuk, nehogy megfázzon. Persze nem kellene lakásban sem tartani. :-((

Zsoldos Creative Commons License 2002.12.13 0 0 0
Ebből itten hamarosan zsidózás lesz, akárki meglássa!
Ja és 0.
andresz Creative Commons License 2002.12.13 0 0 topiknyitó

Segítséget kérünk!


Szombathelyen a Múzeumfaluban ősmagyar állatfajták kaptak helyet, köztük olyanok, amelyekből a világon is már csak pár száz darab él. December 8-án a Múzeumfalu igazgatója kizáratta az állatokat az óljukból, arra hivatkozva, hogy az ól műtárgyak tárolására kell. A rackajuhok, és egyéb fajta állatok nőstényeinek nagy része vemhes, ha megellenek az utódok biztos halálra vannak ítélve.


A Múzeum igazgatója nem hajlandó az idén beszélni a témáról, közben éjszakánként -8, -12 fokos hidegek vannak Szombathelyen.


A megyei napilap be sem számol az esetről, mivel önkormányzatot is érintene a dolog (fenntartó)


Mit lehetne tenni ebben az esetben? Kérlek adjatok tanácsot!


Egy írás a jelenlegi helyzetről:


"Állatkínzás
a Múzeumfaluban"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!