Keresés

Részletes keresés

Spanci Creative Commons License 2004.08.23 0 0 39

Van is, meg nincs is. Most például 4 napra áthozták hozzánk, mert mentek Szombathelyre valami lovagi napokra. Akkor kivittük Taksonyba egy nyaralóba és ott bohóckodott. De végül úgyis vissza fogom kapni, mert kilátásba van nekik egy hosszabb Ausztrál út, ahová valszeg nem viszik magukkal, hacsak nem álcázzák kengurúnak. Én már javasoltam nekik, hogy varrjanak rá zsebet.

Előzmény: Lord Iffy (38)
Lord Iffy Creative Commons License 2004.08.23 0 0 38

héj akkor most nincs is kutyád?!?!! ejnye, nem szép dolog! :O)))

 

Előzmény: Spanci (37)
Spanci Creative Commons License 2004.08.23 0 0 37

Hát Iffykém elmentem:o) A lányom vitte végül el magukhoz a kutyát, bár benne volt a pakliban, hogy a barátja nem fog neki örülni, meg amúgy is rengeteget melóznak, kutatnak, forgatnak. A szigetre természetesen nem vitték ki, mert féltek, hogy megijed a kutya a zajtól, de nekik muszáj volt kimenni, mert két civil sátrat üzemeltettek. Na ez időre elvitték a XVII. kerületbe egy kutyapanzióba (ezeöccázé egy nap), aholis Dzsoki lett a kedvenc. A tulajcsaj a lakásába akarta tárolni, de ezt Zoke nem engedte, mert félt, hogy folyton láb alatt lesz, és akkor ha idegen kutya jön a képbe balhé lesz. Végül Dzsoki megkapta a macskák kifutóját, ami egy marha nagy fűves terület volt. Ő uralta az egészet. Zoke parázott, hogy a kutya esetleg depresszióba esik, de mikor 3 nap után érte mentek igen peckesen védte a füves területét és a panziósnő szerint is jól érezte magát, nem volt semmi kushadás, vagy gond.

Na az egésznek a slusszpoénja meg az lett, hogy Dzsokikát vissza sem kaptam, mert a lányom barátjának a kislánya beleszeretett, és úgy gondolták, hogy megtartják. Ami ugye nem nagy kunszt, mivel Dzsoki eredetileg is a lányom kutyája volt, csak miután elköltözött tőlünk felejtette itt. De most újra együtt vannak és mindenki örül, mint majom a farkának.

Előzmény: Lord Iffy (32)
Anzika Creative Commons License 2004.08.10 0 0 35
Nem akartam tovább foglalkozni a témával, de úgy látom, szinten akarjátok tartani. Nem akartam azért sem, mert nyaral az érintett fél.

Nem akartam tovább foglalkozni vel azért sem, mert közben rájöttem, hogy nőnek írtam, amit írtam.

Akkor már, ha igény van rá, hadd mondjam el az én indokaimat is.

Amikor megláttam a topic címet, örültem, hogy valakinek az a gondja, hol, hogyan tud a kutyájával együtt nyaralni? Ennek pont az ellenkezőjéről volt bent szó, hogyan tudja a kutyáját másra átruházni.

Első dühömben nem a legszebben reagáltam le a dolgokat. Tudni kell, én csak oda megyek, ahol a kutyám velem lehet. Rokonomnál nem voltam 20 éve, mert azt mondta, hagyjam kint a kutyát az udvaron.  Kutya a társam, egymáshoz tartozunk.

Eltűnődtem azon, mit tennék, ha a kutyámat másra kellene bíznom? Mi lenne a legideálisabb megoldás?

1. Arra törekednék, a kutya maradjon a saját helyén, ne kerüljön számára ismeretlen helyre.

    Lássa el valaki otthon.

2. Megkérném valamelyik rokonomat, akit a kutya ismer.

3. Megkérném valamelyik barátomat, akit ismer.

4. Megkérném a szomszédomat, aki nyaraláskor a virágokat is öntözi, akinek a kulcsot                                                  

    odaadom. Tehát megbízom benne.

 

Most gondolkodjunk el azon ki az, akinek nincs egy rokona, nincs egy barátja, nincs egy ismerőse, akire rá lehetne bízni a két kilós kutyát?

Tűnődjünk el azon, jól érezheti-e magát az nyaralás alatt, akinek a társa valahol idegeneknél várja gazdája hazajöttét?

Vigyáztam már más kutyájára én is. A kutya az első 5 napon a sarokban gubbaszt, nem eszik, nem érti, miért hagyták ott? A kutyasitter sem érzi jól magát, mert retteg, hogy a kutya beteg azért nem eszik, ill. gubbaszt. Tehát senki sem érzi jól magát. csak a nyaraló, akit nem zavar hogy mindenki másnak rossz.

Vettem a fáradtságot, kíváncsi voltam, mi lesz a Dzsokival. A Dzsoki 2,5 kilójával, 12 évesen a Szigeten „nyaral” valamilyen asztal alatt. Biztosan tetszik neki a koncert, a sok feldobott fiatal. Összegezve a dolgokat ennél cinikusabb címet topic-nak adni nehéz lett volna.

Még valamit. Sok kutyás barátom üdült vállalati üdülőben és megtudott egyezni a gondnokkal. Megengedték nekik, hogy a kutyát bevigyék. Persze nem úgy kezdték, „bazmeg”a kutyámat engedd be. Megnéztem a Spanci kedvenc topic-jait:

Unatkozom, tehát vagyok.

Bazdmegezés

Stb 16832 hozzászólás 3,5 év alatt.

Nincs mit hozzáfűznöm,

Sajnálom, hogy voltak olyan emberek, akinek mindez tetszett.

Lord Iffy Creative Commons License 2004.08.09 0 0 34
csak ötven?! :O)))
Előzmény: nettomazsola (33)
nettomazsola Creative Commons License 2004.08.07 0 0 33
megneztem az OSSZESET es itt sikongattam a monitor elott (meg jo, h egyedul voltam) iszonyu jo kepek!!!! van kb 50 "kedvenc" kepem ...
Előzmény: Lord Iffy (32)
Lord Iffy Creative Commons License 2004.08.06 0 0 32

Anna jajjj bocsánat, nem láttam hogy hittatok....:O)))

Cipek négy hónapos.:o)))

 

Spanyci, na mi lett Dzsokival. Elmentél nyaralni bunkó módjára egy kutyanélkülőzö helyre? :O)

 

nettomazsi. köszönjük. fantasztikus ebekről csak fantasztikus kép készülhet.:O)

Előzmény: Anna ) (29)
nettomazsola Creative Commons License 2004.08.05 0 0 31
!!szenzacios kep!
Előzmény: Lord Iffy (23)
Desire Creative Commons License 2004.08.05 0 0 30
Én nem vagyok "kutyás", de találtam nektek valamit :    Kutyák
Anna ) Creative Commons License 2004.07.16 0 0 29

Ha  rendzseresen trimmelnénk Őket, akkor másképp néznének ki-> jobban hasonlítanának fajtársaikra, de mivel  útálják, így nem szadizzuk feleslegesen egyiket sem.

Így egyénibbek! :))

 

Iffy: Mennyi idős a labi?

Előzmény: Spanci (22)
Spanci Creative Commons License 2004.07.15 0 0 28
Kűttem! Írd meg, miccósz!
Előzmény: Lord Iffy (27)
Lord Iffy Creative Commons License 2004.07.15 0 0 27
jó persze, kügyed! :O)))
Előzmény: Spanci (26)
Spanci Creative Commons License 2004.07.15 0 0 26
Iffykém. Jó ez a mél címed? Merakkó küldenék egy kutyás videót, eszméletlen jó:o)
Előzmény: Lord Iffy (23)
Lord Iffy Creative Commons License 2004.07.15 0 0 25

feleselnek.:O)))

kicsi pofázik a nagynak hogy adja át a falkavezérséget, amaz meg hajthatatlan és nem enged.

itt már leteperte és elharapta a nyakát.;O)

 

 

klikk
Előzmény: Spanci (24)
Spanci Creative Commons License 2004.07.15 0 0 24
Ez a két véreb meg mit csinál? Egymás szavába vág?:o)))))
Előzmény: Lord Iffy (23)
Lord Iffy Creative Commons License 2004.07.15 0 0 23

:O))))

két vérmes eb.:o)))

 

KUkk!

 

egyébként iffy.uw.hu

Előzmény: Anna ) (21)
Spanci Creative Commons License 2004.07.15 0 0 22

Tündéri ez a két szőrpamacs! Mindig is odavoltam az ilyen bendzsiféle kutyusokért. Nagyon szépek, gratulálok!:o)))

Előzmény: Anna ) (21)
Anna ) Creative Commons License 2004.07.15 0 0 21

Sziasztok!

Jó ez a topic. :))) Anzika beírására jó reakciók érkeztek! :))

 

Sajna Spanci én sem tudom bevállalni, pedig új nick láttán a topicodban, gondolom felcsillant a szemed! :) Nekünk 2 szálkástacsink van, akik ha összefognak, nagyon szenyók tudnak lenni más kutyákkal... :-/

 

Tedd bele egy sporttáskába a pitbullt, és csempészd be az üdülőbe. :)))

 

Iffy: Neked milyen kutyáid vannak? ( az enyémeket el ne kezd fikázni! :) )

 

Afi                                                          Dóri

Előzmény: Spanci (20)
Spanci Creative Commons License 2004.07.14 0 0 20
Dehogy hagyom! Vele kezdem! Nincs viccesebb, mikor a nyivava pattog az egyik faltól a másikig:o)))
Előzmény: Lord Iffy (19)
Lord Iffy Creative Commons License 2004.07.14 0 0 19
Dzsokit ki ne hagyd. lehet sikerült elrugni az üdülőig is..:oDDDDD
Előzmény: Spanci (18)
Spanci Creative Commons License 2004.07.14 0 0 18
Úgy felidegeltem magam, hazamegyek jól bele is rugok! Meg a fiamba is. Meg a zőccségessel meg lenyeletem a fejit!:o)
Előzmény: Lord Iffy (17)
Lord Iffy Creative Commons License 2004.07.14 0 0 17

igy van Spanyci, rohaggyá meg otthon. szórakozzon inkább a fiad....

különbenis hogy gondolod hogy nyaralni akarsz?!?!?!?!

nem is érdemled meg. te....te.....teeeee kutyakinzó! :O))

Előzmény: Spanci (16)
Spanci Creative Commons License 2004.07.14 0 0 16
Pápá
Előzmény: Anzika (15)
Anzika Creative Commons License 2004.07.14 0 0 15

Menjen el a fiad nyaralni! Nem tudom mennyibe kerül egy vállalati üdülő. Mindenki ott nyaral, ahol akar.

"Ha nem tudsz segíteni, akkor húzz el innen, nincs szükségem a kioktatásodra. Vagyok bazmeg olyan okos mint te."

Az ilyen megnyilatkozásokat meg olyankor tedd, amikor szemeben állsz azzal, akinek mondod. Lenyeletném veled a fejed!

Előzmény: Spanci (13)
Lord Iffy Creative Commons License 2004.07.14 0 0 14

örülök hogy ilyen jó helyekre tudsz menni, ahol együtt nyaralhatsz a kutyáddal. tudod nem mindenki engedheti ezt meg magának...

ja persze, az kussoljon és rohadjon a panelban meg otthon.

Előzmény: Anzika (12)
Spanci Creative Commons License 2004.07.14 0 0 13

12 éve mindig megoldottam. Idén sajnos lerobbant annyira az anyám, hogy nem tudja elvállalni, a másik helyre meg bejött az új kutya. Csak a vállalati üdülőt tudom megfizetni. Ne haragudj, de hadd menjen a 15 éves fiam nyaralni, a kutyát meg nyilván el fogom helyezni.

Sok mindenben segített már nekem a net, ezért próbálkoztam.

Ha nem tudsz segíteni, akkor húzz el innen, nincs szükségem a kioktatásodra. Vagyok bazmeg olyan okos mint te.

 

Pápá

Előzmény: Anzika (12)
Anzika Creative Commons License 2004.07.14 0 0 12
Nem vállalati üdülőbe kell menni, hanem oda, ahová viheti az ember a kutyáját. Aki kutyát tart, annak evvel számolni kell. Én soha nem adnám ki másnak a kutyámat. Tudod milyen lelkibeteg  lesz a kutya idegen helyen. Én már vigyáztam máséra, igaz utána meg nem akart elmenni a gazdájával. Ezt hogy éled meg?
Előzmény: Spanci (11)
Spanci Creative Commons License 2004.07.14 0 0 11
Mer vállalati üdülőbe megyek, ahová nem lehet állatot vinni. Gondolod ha vihetném, nem vinném?
Előzmény: Anzika (10)
Anzika Creative Commons License 2004.07.14 0 0 10

 

Ilyen kicsi kutyát miért nem viszed magaddal nyaralni? A kutyáknak nem szabadság az, ha nem lehet a gazdája mellett, inkább bűntetés.

Előzmény: Spanci (9)
Spanci Creative Commons License 2004.07.14 0 0 9
Tárárííííííí. Felhozom.
Előzmény: Spanci (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!