Keresés

Részletes keresés

Kiza Creative Commons License 2004.08.11 0 0 81

Küldök képet még egy lakóról (szintén No. 1 :o)), hogy felkerüljön a topic a lista elejére:

 

 

Előzmény: Kiza (80)
Kiza Creative Commons License 2004.08.10 0 0 80

Bocs, elbénáztam.

 

Tehát (remélem, most sikerülni fog):

 

 

Előzmény: Kiza (79)
Kiza Creative Commons License 2004.08.10 0 0 79

És egy kis ízelítő a jófej kutyákból:

 

Kedvencem:

 

 

Előzmény: Kiza (78)
Kiza Creative Commons License 2004.08.10 0 0 78

A menhely tárgyi felajánlásokat is nagy örömmel fogad - takarókat, kutyaházat, barkácsanyagokat a kennelek és házak építéséhez, edényeket, itatókat, stb.

 

Célunk, hogy egy fedett, szeparált "lábadozó" helyiség is felépülhessen, hogy az elkezdett ivartalanítási projektet minél hatékonyabban tudjuk folytatni.

 

A menhelyen sok kutyus várja szerető gazdiját, ők minden nap látogathatók a hét minden napján.

 

A segítséget és a felajánlásokat előre is nagyon köszönjük a gyömrői árvácskák nevében.

 

Kiza

Előzmény: schwyz (77)
schwyz Creative Commons License 2004.08.10 0 0 77

Segítőnap Gyömrőn, az kutyamenhelyen!

 

Kedves Állatbarátok!

 

2004. augusztus 15-én, vasárnap segítőnapot szervezünk a menhelyen, amely Budapesttől kb. 30 km-nyi távolságra van. Kennelépítést és betonozást tervezünk, ami kb. fél napos munka lesz. Ehhez volna szükségünk minimum 3 fő segítségre (ez fizikai munkát jelent, például a betont kellene bekeverni stb). A munka reggel 9 óra körül kezdődhetne, szerszámokra nincs szükség, csak magatokat hozzátok! Szeretettel várunk minden segíteni vágyó állatbarátot.

Érdeklődni lehet a menhelyvezetőnél, Maszló Zsuzsánál, 06 20 / 3533442, vagy nálam e-mailben: schwyz01@hotmail.com

 

Köszönjük a menhely összes lakója nevében:

Koska Éva

 

 

schwyz Creative Commons License 2004.07.29 0 0 76

A gyömrői Árvácskák állatmenhely gazdit kereső kutyáiról készült fotók megtekinthetők itt:

www.fogadjbe.hu

 

schwyz Creative Commons License 2004.07.15 0 0 75
<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">Sziasztok! A nevem Mazsi, fiú vagyok, 2003-ban születtem. Életem nem indult nagy karrierrel, egy menhelyre kerültem, egészen kicsiként, és onnan örökbefogadott egy család. Nagyon szerettem őket, játszani akartam velük mindig. Sajnos, csak utóbb derült ki számomra, hogy ők ezt félreértették, és félni kezdtek tőlem. Meg azért is féltek, mert megnőttem. Nem vagyok valami óriási nagy, csak mint egy németjuhász. Szeretett gazdáim egy napon beraktak az autóba. Én örültem, azt hittem kirándulni megyünk. Még akkor sem gondoltam semmi rosszra, amikor arra a menhelyre értünk, ahonnan örökbe fogadtak. Még akkor is csóváltam a farkamat. Akkor kezdtem nagyon félni, amikor levették rólam a nyakörvet, egy gondozó pedig – minden igyekezetem ellenére berakott egy kennelbe, ahol sok más kutya is volt. Kétségbeesetten álltam az ajtóban, néztem a gazdáimra, hogy mi lesz most. Ők pedig búcsút intettek nekem, hagytak értem 500 Ft-ot a menhelyen, és elmentek. Sokáig ácsorogtam még a tűző napon ott a kapuban, vártam, hogy jöjjenek vissza, pedig nagyon melegem volt, mert fekete a bundám. De ők nem jöttek vissza, és akkor vált világossá előttem, hogy 1 év után visszakerültem arra a menhelyre, ahonnan elvittek. Most itt vagyok, jól érzem magam, finomakat kapok enni, a társaság is egész kellemes, de én egy családra vágyom. Olyanra, ahol nem félnek tőlem, játszanak velem, nevelgetnek és szeretnek. És nem adnak le ismét 1 év múlva valahol 500 Ft-ért. 2004-re be is vagyok oltva, papírom is van róla. Várom az érdeklődőket sok szeretettel Gyömrőn, a menhelyen, Budapesttől kb. 30 km-re. Érdeklődni lehet utánam telefonon is 06-20 / 353-3442, az illetékes Maszló Györgyné.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>

nextdoor Creative Commons License 2003.12.31 0 0 74
Bemásolva a moaf.cjb.hu-ról:
Most jelentkezett a Gyömrői Árvácska állatotthon menhely vezetője és nagyon boldog volt, mert amióta az internetről segítenek neki, nagyon sokan látogatják őt és sok kutyus már otthon tölti, az új családjával a szilvesztert! Sőt, ma is voltak és holnap is mennek kutyát hazavanni!
Köszöni mindenkinek a bármilyen segítséget és majd ha készülnek új képek, Skorpió frissíti a honlap tartalmát!
A menhely honlapja:
http://arvacskakallatotthon.fw.hu

m a x Creative Commons License 2003.12.29 0 0 73
Tündi küldi:

Egy elkapott pillanat, az első rongycibálás:-)))

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: tüNdi (70)
nextdoor Creative Commons License 2003.12.19 0 0 72
Írj légy szíves nekem magánban elérhetőséget,
Előzmény: myofibrillum (71)
myofibrillum Creative Commons License 2003.12.19 0 0 71
Hm, az igazán jó lenne, ha kajában tudna valaki segíteni, mert akkor talán a telet még kihúzhatná menhely nélkül. Új gazdi találása meg úgy tűnik maga a lehetetlenség...
Majd rákérdezek..
Előzmény: nextdoor (68)
tüNdi Creative Commons License 2003.12.19 0 0 70
De szutykos. Nem is annyira a sötét részen. :o))
Tegnap elkezdte őrizni a házat, ma meg kivittem a két ebet világot látni, csak úgy szabadon, a kert végén kezdődő mezőre. Behívásra csak Pufi jött, másodszori hívásra elment "szólni" a fehér hercegnőnek és szépen "hozzámterelte". :o))

Viszont nagyon keveset eszik, vagy talán nem tudja, mi az a száraztáp... Adtam neki kézből jutalomropit, pár szálat meg rátettem a tál tetejére, hátha úgy jobban belejön, de reggel nem sok hiányzott belőle. A gyerekek madárlátta mézeskenyér-uzsonnája iránt már nagyobb érdeklődést mutatott, pedig az is teljesen száraz volt.

Előzmény: wdriver (69)
wdriver Creative Commons License 2003.12.18 0 0 69
Olyan nyugodt és barátságos volt amikor láttuk!
Volt egy ilyesmink egyszer, Lobo volt a neve.
:-) Szépen megöregedett.

Pufinak nem is szutykos a pofija, a szőre olyan sötét! ;-DDDD
Jó dolga lesz Nálatok az biztos, ahogy nézem a fotókat... :-)
Monsieur Puffiet la Gavallier :-)))
Üdv W.

Előzmény: tüNdi (67)
nextdoor Creative Commons License 2003.12.18 0 0 68
Sok ötletem nincs, tele vannak a menhelyek, sintértelepek gazdátlan kutyákkal. De azért megkérdezem: Ha csak azért kell elmennie onnan a kutynak, mert anyagilag nem bírják, akkor nem tudnál beszállni a kajáltatásába? Megoldás lenne, ha szereznénk kutyakaját?
Előzmény: myofibrillum (65)
tüNdi Creative Commons License 2003.12.18 0 0 67
De igen. Ő az. :o)) Egyelőre Pufi, mert ilyen szutykos pofihoz semmilyen előkelő francia férfinév nem illik...de majd!... ;o))
Előzmény: wdriver (66)
wdriver Creative Commons License 2003.12.18 0 0 66
Csak nem?
Jól gondolom, hogy Ő

Pufi?
Ezt a képet vasárnap csináltam Gyömrőn.
:-))
Üdv W.
Előzmény: m a x (63)
myofibrillum Creative Commons License 2003.12.18 0 0 65
ha valaki tud valamit, kérem, írjon egy mailt! Nagyon hálás lennék, és előre is köszönöm!
Boldog Ünnepeket mindenkinek!
myo
Előzmény: myofibrillum (64)
myofibrillum Creative Commons License 2003.12.18 0 0 64
Tudnátok segíteni?

Van egy 7 éves német juhászunk. Gyönyörű, fajtiszta, csak nincs meg a törzskönyve. Elköltöztünk, és így odaadtuk egyik ismerősnek, aki vállalta, hogy gondját viseli. Az illető most meggondolta magát, mert a kutya sokba kerül neki, és kellene egy új gazda a számára, vagy menhelyre kell vinni, amit nem fog kibírni. Egész életében nagy kertben volt szabadon, egy kanelben megőrülne. Arról nem is beszélve, hogy fél a petárdáktól, és minden szilvesztert végignyüszítene, ha nem lehetne a gazdája közelében...Már mindenkit végigkérdeztem, nem tudna-e segíteni. A gond, hogy a kutya szolnoki ráadásul, nem csak öreg...De erős, és eleven, tényleg gyönyörű, hatalmas jószág, s nagyon szeretetigényes. Egy mocsok dög, el lett kényeztetve, de nagyon lökött...
Én nem akarnám odaadni, de nem vihetem fel az emeletre a fél szobába...
Tud valaki valami értelmes ötlettel előállni? Nem akarom, hogy elaltassák...

m a x Creative Commons License 2003.12.18 0 0 63
Pufi, aki tegnap óta Tündi kutyája:-)))

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

wirita Creative Commons License 2003.12.16 0 0 62
jól elbeszélgetünk :o)
a képeken egyébként épp a földön van, de igazad van, ez ritkább, mint az ágyon vanás.
amúgy ez még első nap készült, reméltük, hogy megússzuk ágybanalvás nélkül, de hát amikor mi lefeküdtünk...
én nem tudom milyen Istenként imádják ezek a kiskutyák az ágyat, ennél talán csak a kajástál fontosabb, bár a gazdi se kutya..., de annak idején az öregebbik okos kutyánk is ott bőgött az ágy előtt első éjszaka, már megfordultam az ágyban, hogy a kezemet belelógassam a kis dobozába, de semmi nem használt. aztán, egye fene alapon felhúztam, és akkor mintha fejbeverték volna, hirtelen elhallgatott, elaludt. pedig a két hátsó lábija még ott lógott a levegőben...
a másik meg nem érte be ennyivel, Ő mindig felmászott a fejem tetjére, gyakorlatilag felfeküdt a falra.
na jó, bocs az off-ért :o)
rita
Előzmény: m a x (61)
m a x Creative Commons License 2003.12.16 0 0 61
Hát az ágyból már biztosan nem adhatod kerti kutyának:-)) Aranyos a vacak:-))
Előzmény: wdriver (59)
wirita Creative Commons License 2003.12.16 0 0 60
már megnézte.
kapott csúnya szurikat, most meg játszanak a macskával. neki biztos nem lesznek olyan problémái a cicákkal, mint Fruzsinak.
üdv Mimózának, és Bonzónak, akik egészségileg szintén zenészek!
üdv
rita és Joda
wdriver Creative Commons License 2003.12.15 0 0 59
Őt hoztuk el, gazdit keresünk neki, ha már megnézte az orvos bácsi is.. :-)
,
Üdv W.
nextdoor Creative Commons License 2003.12.15 0 0 58
Gyömrőn jártunk

Maszlo Zsuzsa menhelye, az Árvácskák állatotthon Bp.-től kb. 40 km-re, Gyömrő határában egy tanyán van.
Zsuzsa nem kapott engedélyt a menhely működtetésére, azonban a helyi önkormányzat felajánlani készül egy rendezettebb területet, talán tavasszal átadják. A telep vezetője kéri majd segítségünket: sok munkával fog járni a kennelek kialakítása, a kutyaházak megépítése és a kutyák költöztetése.
Nem igazán ismert a menhely – panaszolja Zsuzsa –, a múlt héten elvittek ugyan öt kutyát, de kilenc érkezett, s egy hete újabb hat kiskutya született. Az ivartalanítási programot már régen szeretném, de nem volt pénzem, és nézd, ennek a gyönyörű akitának micsoda édes kölykei vannak, ja és az újfundlandikból is elvittek kettőt, látod, már csak ketten vannak. Az ivartalanítás nagyon sok pénzbe kerülne, és nem is tudom a frissen műtötteket elkülöníteni, meg van, akit nem is akarok, hát nem aranyosak a kicsik?
Elmondom, hogy nem értek egyet azzal az elgondolással, hogy csak azért mert édesek a kiskutyák, ne történjen ivartalanítás, de Zsuzsa elengedi a füle mellett, dédelgeti a kicsiket. Már akik megmaradtak. Most is van nyolcalomnyi kiskutya, legalább hatvanan születtek az elmúlt egy-két hónapban. A gyengébbek megbetegedtek és azért haltak meg, de előfordult, hogy a mamakutya evett meg néhányat. A már nem csecsemő, de még pici kutyát a nagyobbak közül néhányan kifejezetten nem tűrik, sokukat megölték.

Nincsen víz, nincsen villany. A terület valamivel nagyobb, mint fél hektár. A kennelek körbekerítettek ugyan, de a kisebb kutyák némelyik lyukon vagy maguk ásta útvonalakon kiférnek. Egy kennelben minimum három, de inkább öt-hat kutya lakik, van olyan elkerített rész, ahol nyolcan-tízen de akár többen is. Az ólak nedvesek, a fa megvetemedett. Szalmával bélelik. Nincs annyi ól, mint amennyi kutya. A telek végén rogyadozó, összeomlani készülő „valaha ház volt” építmény. Abba patkányok költöztek. Tizedelik a kutyákat, betegséget terjesztenek.
Nincsen nevük a kutyáknak, nincsen azonosításra alkalmas nyilvántartás.
Van kutya, aki itt született, van, aki öreg, láttam legalább három komolyabban sérült kutyát, láttam köhögőst, taknyosat. Láttam vehemens, domináns kant, szomorú és fáradt anyát, láttam befordult, lemondó kutyát, bizakodó fiatalokat, reménykedő felnőtteket.
Épült 12 kutya számára alkalmas ház, és két, három-négy kutya részére kennel. Érkezett sok táp, pokrócok, ponyvák.
Köszönjük mindenkinek, aki ott volt.

A képek magukért beszélnek.
Hamarosan a Zöldmagazinon és az http://arvacskakallatotthon.fw.hu lapon is

wdriver Creative Commons License 2003.12.14 0 0 57
Képes beszámoló a mai napról.
Munkában a csapat:
, ,

És akik érdeklődve figyelik, mi is történik..
,

Készen vannak a kennelek:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n] , [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Aminek

az ovisok is nagyon örülnek!!
:-))
Üdv W.

wirita Creative Commons License 2003.12.14 0 0 56
Szia, igen, nagyon örült neki már használták is!
Gyűjtsél még biztos jó lesz.
Akár más menhelyekre is..
rita
Előzmény: pati-pati (55)
pati-pati Creative Commons License 2003.12.14 0 0 55
Szia Wirita,
hasznát tudtátok venni az edényeknek? szerezzek még?
wirita Creative Commons License 2003.12.14 0 0 54
üdv
nemrég értünk haza, és hát nem tudtunk eljönni kutya nélkül,úgyhogy ideiglenesen ugyan, de nálunk lakik egy babakutya, kb 8 hetes, kislány,tán németjuhász keverék, és azért őt hoztuk, mert már kimászkált, és állandóan taposták szegényt a nagyok, a testvérkéi meg isten tudja hova, eltűntek mind.
úgy gondolom, Rá is ez a sors várt volna...
most alszik az ágyon, már fürdött meg evett is cicakonzervet, megismerkedett a két nagy kutyámmal (teljes a béke) csak pisilni meg kakilni nem sikerült még, de majd az is meglesz.
amúgy építettünk két kennelt, meg három kutyaházat, az idő "jó" volt, a talaj puha.
üdv mindenkinek, aki még olvassa ezt az "idejétmúlt" topikot.
rita
Raggi Creative Commons License 2003.12.14 0 0 53
Sajnos nem tudtunk menni, a párom belázasodott. Majd legközelebb, mert biztosan lesz legközelebb még.
pati-pati Creative Commons License 2003.12.13 0 0 52
nagyon jó lenne, ha elvinnéd a z edényeket, megírom a címet mail-ben.
ezek a nagyon praktikus, füllel és tetővel ellátott badellák minden patikának lehetnek, ebben jönnek a kenőcs alapanyagok, de vissza nem válthatók, vagy kidobják, vagy őrizgetik. Ha beválnak, esetleg máshonnan is lehetne kérni.
csütörtökön délután Bp-en van dolgom, akkor viszem a gyógyírt a kutyusoknak, megbeszélhetjük a találkozót.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!