Keresés

Részletes keresés

szuszmok Creative Commons License 2003.08.18 0 0 24

MEGHIVÓ

Országos Állatvédelmi Konferencia - 2003. szeptember 7. Silvanus Szálló, Visegrád

Szeretettel várjuk az állatvédőket, állatorvosokat és minden érdeklődőt 2003. szeptember 7-én a visegrádi Silvanus Szállóban megrendezendő képzésünkre. A konferencia fő célja, hogy a szűkös anyagi lehetőségekkel rendelkező civil szervezetek részére praktikus segítséget nyújtson a forrásszerzés és az állatotthonok biztonságos működtetése területén, lehetőséget adjon aktuális állatvédelmi kérdések megvitatására, valamint fórumot kínáljon civil állatvédő szervezetek és állatorvosok együttműködésének kialakítására az állatok védelmében.

A délelőtti program során a különböző forrásszerzési technikákat tekintjük át, és a lehetőség lesz a gyakorlati tapasztalatok megvitatására is. A délután folyamán állatvédelemben illetékes hatóságok adnak összefoglalást az állatotthonok létesítésével és fenntartásával kapcsolatos elvárásokról, az Európai Uniós csatlakozással kapcsolatos állatvédelmi jogszabály harmonizáció és az állatvédelem időszerű kérdéseiről, valamint az állatorvos állatvédelemben betöltött szerepéről. A program végén a kutyák leggyakoribb viselkedési problémái kerülnek bemutatásra, és beszámolunk a menhelyi kutyák személyiség-tesztelésének hazai tapasztalatairól is.

A konferencia során a résztvevőket a Nagyvillám Étterem és a Silvanus Szálló nagyvonalú támogatásával
megrendezett ebéden és esti fogadáson látjuk vendégül . A konferencia szervezője a Rex Kutyaotthon
Alapítvány állatvédelmi irodája. A konferencián való részvétel ingyenes, a szervezés költségeihez való hozzájárulást köszönettel fogadjuk.

Jelentkezési lapot lehet kérni a Rex Alapítvány állatvédelmi irodájába e-mailben vagy postai úton.

A Konferencia főbb támogatói

Nagyvillám Étterem
Hotel Silvanus
Pet Food Institute

PROGRAMTERVEZET

FORRÁSSZERZÉS

09.00-10.00 Regisztráció

10.00-10.10 Megnyitó

10.10-11.00 Forrásszerzés nem pályázati úton Toldy Schedel Emil

11.00-11.30 Kávészünet

11.30-12.00 Forrásszerzés pályázati úton Toldy Schedel Emil

13.00-14.00 Ebéd ( sajtótájékoztató )

AKTUÁLIS ÁLLATVÉDELMI KÉRDÉSEK

14.00-14.30 Az állatvédelem idõszerű kérdései az EU csatlakozás tükrében
Dr. Pallós László FVM, Állatvédelmi Osztály

14.30-15.00 Állatotthonok létesítésének és működtetésének feltételei.

15.00-15.30 Szünet

15.30-16.00 Az állatorvos bevonása az állatvédelembe Dr. Lorászkó Gábor, MÁOK ÁB

16.00-16.30 A kutyák leggyakoribb viselkedészavarai, kutyák személyiségtesztje Topál József ELTE TTK

16.30-17.00 Megbeszélés - öt perces hozzászólások

18.00 Fogadás

A jelentkezési lapokat a Rex Kutyaotthon Alapítvány állatvédelmi irodájába kérjük legkésõbb augusztus 20-ig levélben, faxon, vagy E-mailben visszajuttatni.

Cim : 1046 Bp. Külsõ Szilágyi u. 104. Tel/fax: (061) 230 4080, 435 05 33 E mail : rexiroda@elender.hu
.
Kérjük a képzésen résztvevő állatvédő szervezeteket, hogy a jelentkezési lapon szíveskedjenek jelezni, ha munkájukat bemutató demonstrációs anyagokat szeretnének magukkal hozni a konferenciára.

szuszmok Creative Commons License 2003.08.18 0 0 23
mint mondtam, én sem vagyok elégedett azzal, amit láttam. László Erika OK, bár jobb lett volna, ha rendesen hallom, amit mond. nekem K.P. beszéde nagyon összeszedetlennek tűnt, de az tényleg. a mikrofon azért lett volna jó, mert akkor, akik hátul dumáltak, meglehetősen hangosan, talán odafigyeltek volna. másrészt én akkor is hiányolom az összefogást. és ez nem tudom, ,kinek a hibája vagy felelőssége. mint mondtam, nem látok a dolgok hátterébe mélyen, de biztosan mindennek megvannak az okai.

ez volt az első ilyen jellegű megmozdulás, első ilyen nap Magyarországon. a pozitívumokat is észre kellene venni. azt hogy VOLT és hogy felehetően lesz is még!!!!!

nem tudom, nézted-e más topikon, de ide is mindjárt beteszem, lesz Visegrádon egy állatvédők, menhelyek számára rendezett "továbbképzés". ajánlom figyelmetekbe. teljesen ingyenes és mindenkit nagy szeretettel látnak. itt a lehetőség a közeledésre és egymás jobb megismerésére.

Előzmény: TopCat (22)
TopCat Creative Commons License 2003.08.18 0 0 22
Ugye nem rám gondolsz, amikor azt mondod, "kritizálni a legkönnyebb"?
Ha te csak a mikrofon hiányát láttad, akkor jobb ha elhiszed nekem, hogy volt bőven okom ezt a véleményt kialakítani :( C.
Előzmény: szuszmok (21)
szuszmok Creative Commons License 2003.08.18 0 0 21
ne haragudj Cat, de kritizálni a legkönnyebb.
Ha jól tudom, nem sok szervezet vetődött rá a Világnapra, volt, aki nem is tudta, hogy van. (Én spéci onnan tudtam, hogy az amerikaiaktól kaptam emilt meg postán PR-csomagot, csak úgy mint az Alapítvány a macskákért)
láttam azt a levelet, ami arról szólt, hogy együtt és egymásért...nem sokan akartak közösködni.
A dolgok hátterét nem ismerem, nem is érdekel, csak furcsának találom a dolgokat: az összefogás hiányát.
A Rex-szervezésnek kétségkívül voltak hibái (mikrofon hiánya pld.), de a plüss-kutya a PR-juk része, jelkép.
Értem, mit akarsz mondani, hogy célszerűbb a melót a valós végén megragadni, de az éremnek két oldala van.
Ismétlem, nem ismerem az ellentétek vagy vélt ellentétek gyökerét vagy /és hátterét, de őszintén bízom benne, hogy jövőre sokkal többen leszünk, mind virrasztók, mind pedig állatvédő szervezetek.
Ám azt is dícséretesnek tartom, hogy van egy ilyen nap legalább, amikor ugyan effektíve nem történik semmi, de a figyelem, a média figyelem - az is fontos, mégha csak hosszútávon is hozza meg a gyümölcsét.
Előzmény: TopCat (20)
TopCat Creative Commons License 2003.08.18 0 0 20
Sajnos minimum az alábbi megjegyzést kell fűznöm a szombati rendezvényhez:
Sajnos az Alapítvány a Macskákért előremutató kezdeményezéséhez végül is nem volt méltó a Rex Kutyaotthon Alapítvány felkészületlen aktivistáinak csapnivaló szervezése... Reméljük jövőre már a plüssállatok helyett az emberi felelőtlenség, kegyetlenség miatt szenvedő, ártatlanul elpusztuló állatokról fog elsősorban szólni a Hontalan Állatok Világnapja Magyarországon!
PZs. 2003. augusztus 17.
(Nem tartanám jónak, ha ezt túlságosan tovább ragoznánk, de ennyi azért kikívánkozott belőlem...)
TopCat Creative Commons License 2003.08.18 0 0 19
Kedves Iffy, sajnos mi nem találkoztunk, mire kezdtelek észrevenni - nem utolsósorban a kutyáidról :))))) - odajött valaki hozzám, utána pedig már nem láttalak, remélem legközelebb ez is sikerül!
Megnéztem viszont a honlapod, nagyon tetszett, csak szegény Oszi cica megtört szemeit nem tudom elfelejteni...
Különben Edittel és Attilával együtt osztogattuk a szórólapokat!
Előzmény: Lord Iffy (18)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.18 0 0 18
akkor találkoztam cat-el vagy lajkával.:O)))
Előzmény: szuszmok (17)
szuszmok Creative Commons License 2003.08.18 0 0 17
Cat is osztogatott Noé bárkásat, meg Lajka.

Hát, én is több emberre számítottam, de ez volt az első ilyen. Nem sokkal a rendezvény előtt kezdődött a szervezés:( Jövőre remélem, többen leszünk:) Tévében, rádióban, sajtóban ment a hír...mégsem....:((

Előzmény: Lord Iffy (16)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.18 0 0 16
ki osztotta az illatosutas szorólapot?
meg kell mondanom nem volt "nagy szám" a megmozdulás. szégyen hogy csak ennyien birtak eljönni.:O((((
most nem rosszindulatból, de több ember állt meg utána a hidon a tó felett, ahol a kutyákat ugráltattuk a vizbe.
na mindegy, mi ott voltunk.:O)
Manócska01 Creative Commons License 2003.08.17 0 0 15
Szerettem volna többeket megismerni, - de nem sikerült. 8-(
Előzmény: szuszmok (14)
szuszmok Creative Commons License 2003.08.17 0 0 14
én is találkoztam Lajkával meg Cat-el, meg Iffy-vel és Teky-vel :)
Előzmény: Manócska01 (13)
Manócska01 Creative Commons License 2003.08.17 0 0 13
Én voltam tegnap, TopCat-tal találkoztam, és Lajkával, ki volt még ott?
TopCat Creative Commons License 2003.08.16 0 0 12
Akkkor este találkozunk akivel lehet az Állatkert előtt, macskásoknak különösen ajánlott jönni, mert ezen is múlik az első budapesti macskaotthon léte (lásd "A Macska" júliúsi számának belső borítóját!!!): http://www.extra.hu/noe_barkaja/virrasztas.htm
Zemanek Creative Commons License 2003.08.15 0 0 11
Ha hazaérek pozsonyból a CACIB-ról a bátyám roncs roysával élve akkor én is megyek a kutyáimmal (2 beagle).
szuszmok Creative Commons License 2003.08.15 0 0 10
SAFI is jön a topikomból:)
LAJKA Creative Commons License 2003.08.15 0 0 9
Én is igyekszem, és vigyünk szóróanyagokat...
Előzmény: TopCat (3)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.15 0 0 8
figyelni fogunk.:O)
Előzmény: szuszmok (7)
szuszmok Creative Commons License 2003.08.15 0 0 7
OK!!!! bár randim van Málnapudinggal és blind-del is:)
ha láttok egy nagydarab (xxel) szemüveges társaságában, akkor az én vagyok, egy kék övtáskával a vállamon:)) macskák nélkül....
Előzmény: Lord Iffy (6)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.15 0 0 6
mi megyünk.
iffy + mr + jerry + vili
meg teky + sába (vagy teky sába nélkül biciklis felszerelésben)
(sába megtekinthető itt!)
szuszmók (meg bárki..) ha látsz minket (asszem könyebb lesz neked felismerni.:O))) gyere oda! :O)
funtasy Creative Commons License 2003.08.15 0 0 5
Mi mennénk, de most tényleg nem tudunk :((((
Tegnap voltam aláírni, azt mondták, h kb. 33e aláírás van meg a szükséges 50e-ből, úgyhogy hajrá! :)))
Előzmény: szuszmok (4)
szuszmok Creative Commons License 2003.08.15 0 0 4
csak ennyien???? :(((
TopCat Creative Commons License 2003.08.15 0 0 3
MACSKÁSOKNAK ott a helyük =^..^=
szuszmok Creative Commons License 2003.08.14 0 0 2
xxel és szuszmok - két fő:))) tuti
gizicakhi Creative Commons License 2003.08.14 0 0 1
HA Bp-n leszünk megyünk...
Előzmény: funtasy (0)
funtasy Creative Commons License 2003.08.14 0 0 0
Sajnos mi 0 fővel leszünk jelen :(((((
Előzmény: Lord Iffy (-)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.14 0 0 topiknyitó
Az Alapítvány a Macskákért és a Rex Kutyaotthon Alapítvány a Hontalan Állatok Világnapján, 2003. augusztus 16-án (szombaton) 20 órai kezdettel fél órás gyertyás virrasztást rendez a Budapesti Állatkert főbejárata előtt.
A virrasztást azon állatok emlékére rendezik meg, akik a gyepmesteri telepeken és másutt az életükkel fizettek, mert nem jutottak jó gazdához, aki megbecsülte volna őket. Egyidejűleg ez főhajtás azon önzetlen emberek előtt is, akik életüket az állatok szenvedésének enyhítésének és gazdához juttatásának szentelik.
A virrasztást követően a jelenévőknek módjuk lesz aláírni az aláírásgyűjtő íveket, és ezzel szorgalmazni azt, hogy az Országgyűlés tűzze a napirendjére az állatkínzásért végrehajható szabadságvesztés Btk.-ba emelését.
Minden állatbarátot szeretettel várunk.
Alapítvány a macskákért
Rex Kutyaotthon Alapítvány

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!