Keresés

Részletes keresés

moonshadow Creative Commons License 2003.07.07 0 0 19
ecetes olló? :)
Előzmény: joe86 (17)
rferi Creative Commons License 2003.07.07 0 0 18
Glicerin.Gyógyszertárban kapható, 1000Ft egy lityi.Csak ez oldja a gyantát.
Előzmény: joe86 (17)
joe86 Creative Commons License 2003.07.07 0 0 17
sziasztok! na én most egy nagyon furcsa kérdéssel fordulok ide..... csak ezt az egy topicot találtam aminek van köze ehhez.. remélem tudtok segíteni... leültem egy padra ami gyantás volt, és nem tudom kiszedni a gatyámból... ehhh ;-)) valaki valami megoldást? Ha igen akkor dobjatok meg egy mail-lel.. köszi, bye!
P3Q Creative Commons License 2003.06.17 0 0 16
Köszi, mindig tanul valamit az ember...

Vacak meló a gubacscsipegetés ,úgy sejtem a lakók
túlélték a Zolone és Mitac vegyi csapást, vennem
kell Bi58-at.

Előzmény: rferi (15)
rferi Creative Commons License 2003.06.16 0 0 15
szisztemikus, nem szisztematikus
Egyébként azt jelenti felszívódó
Előzmény: P3Q (14)
P3Q Creative Commons License 2003.06.09 0 0 14
Szia. Igen, atkaölő. "Gubacsatka"-mondta a nő
mikor ránézett a mintára és adta a MITAC-ot.

Mi az hogy szisztematikus? Én kéne az legyek, ha
leszedegetem. De mindig megsérül a friss hajtás
is, mert azok töviben van főleg.

Előzmény: CORTEN (13)
CORTEN Creative Commons License 2003.06.08 0 0 13
Veszett fejsze nyele. A gubacs már kialakult, a peték vidáman növekednek benne, (a tettesek már rég nem élnek) csakis a felszívódó szerek érik el a gubacs lakóit. A Mitac nem tudom szisztematikus-e, ha nem feleskleges elpazarolnod. Egyébként meg ha tudod szedegesd le a gubacsokat, mert elég randák lesznek, ha megszáradnak. A Mitac egyébként nem atkaölő?
Előzmény: P3Q (12)
P3Q Creative Commons License 2003.06.08 0 0 12
A gubacs az a kb. babszem nagyságú zöld tüskés az ágvégi elágazásoknál? Van vagy 50db. ilyen hirtelen az egyik fenyőn.
A boltban bizonytalanul nézegették és MITAC-ot
vetettek velem elég drágán. Eltalálták?
És mindet le is kell még csipegetni, a gubacs nem
pusztul le valamitől?
demjengi Creative Commons License 2003.05.20 0 0 11
Köszi. Nem biztos, hogy ök a bünösök, de lehet. A másik fenyőmet remélem ma be tudjuk permetezni. A másik messz van ettől a helytől.
Előzmény: moonshadow (10)
moonshadow Creative Commons License 2003.05.20 0 0 10
Ha úgy véled, hogy a hangyák pusztították ki nem pedig valami betegség, akkor irtsd ki a hangyabolyt. Lehet kapni olyan hangyacsapdákat, amitőlelpusztul az egész boly, mert késleltetett hatású és megöli a királynőt is a bolyban.
Szerintem nem biztos, hogy azok pusztították el a fenyődet.
Előzmény: demjengi (9)
demjengi Creative Commons License 2003.05.20 0 0 9
Átment a topic fenyőfa problémába, de remélem nem baj. Aki kezdte a témát, nem jelentkezett eddig.
Nekem a következő gondom van. Az egyik japán fenyőm totál besárgult, ezzel már nem lehetett mit kezdeni ezért kiszedtem. A győkerénél nyűzsgő hangyabolyt találtam, amik menekültek a bábokkal. Lehetséges, hogy ök tették tönkre a fát?
Ha némi esélye van, akkor mit csináljak, mert kb fél méterre, most bokorokat ülettem. Számíthatok rá, hogy azok is elpusztulnak? Mit tegyek???
moonshadow Creative Commons License 2003.05.19 0 0 8
Hát valószínűleg nem sikerült a kiültetés, kiszáradóban van.
Előzmény: rebendeguz (7)
rebendeguz Creative Commons License 2003.05.19 0 0 7
Sziasztok!

Tudom, hogy nem ide tartozik, de máshol nem találtam segítségt: hátha itt...

Szóval a problémám, hogy karácsonykor vásároltunk egy szép ezüstfenyőt és annak rendje, módja szerint kiültettük. Kb. 3 hete figyeltem meg, hogy alulról kezd kopaszodni. Mi lehet a gond? Hogyan menthetem meg? A fa kb 150cm magas, egyszer iskolázott.

Előre köszönöm a segítséget.

ben

moonshadow Creative Commons License 2003.05.18 0 0 6
Remélem sikerült segíteni.
Ha módodban áll légyszi tegyél fel egy képet a fenyődről a Nagy öreg fák c. topikba.
moonshadow Creative Commons License 2003.05.18 0 0 5
"Nagy fenyőormányos

Ismertetői: 0,8-1,3 cm hosszú. Színe a vörösesbarnától a feketéig változó, sárga foltok tarkítják.
Életmódja: a nőstények frissen kivágott luc- és erdeifenyők tönkjébe rakják petéiket. A lárvák a talajban fejlődnek, korhadó fatuskókban és gyökereken. Nem kártevők. A bogarak a fenyők megrágásával komoly károkat okozhatnak."

moonshadow Creative Commons License 2003.05.18 0 0 4
Létezik még olyan is, hogy injektálásos kezelés.
www.fadoktor.hu
moonshadow Creative Commons License 2003.05.18 0 0 3
"Fenyőfa kártevők
Tavaly elszaporodott két fenyőkártevő, ezért támadásuk most újra indul. Szeretném felhívni a figyelmet a védekezésre, mert a sok tavaszi teendő miatt ez mindig elmarad.
Az egyik a lucfenyő gubacstetű, ami régóta ismert, hiszen nálunk őshonos. Gubacsaival a hajtások végét csúfitja el.
Az első teendő leszedni és elégetni a tavalyi gubacsokat mert a kártevő abban telel át.
A másik teendő a permetezés, amit most kell elvégezni, mert most jönnek elő a gubacstetvek, hogy új rügyekben megtelepedve ismét gubacsokat hozzanak létre. A kezeléshez felszívódó szert használjanak és 10-12 nap múlva ismételjék meg a permetezést.

Lucfenyő gubacstetvek ellen
Felszívódó szerek
Bi-58, DANADIM, UNIFOSZ
a permetezést meg kell ismételni!

A másik kártevő az ezüstfenyő levéltetű, amit újonnan hurcoltak be hozzánk. Elszaporodása nyomán elsárgulnak, megbarnulnak, majd lehullanak a tűlevelek. Mindig a korona belsejében a legsúlyosabb a hullás, ahonnan kifelé terjed. A megállításához most kell permetezni. A permezéshez a PIRIMOR nevű készítmény alkalmas, de nem elég egy kezelés, ezért 10 nap múlva meg kell ismételni. Ezután újabb védekezésre csak ősszel, szeptember-októberben lesz szükség.

Ezüstfenyő levéltetvek ellen
PIRIMOR
10 nap múlva ismételjék meg a kezelést! "


moonshadow Creative Commons License 2003.05.18 0 0 2
Lucfenyő-Molid-molift
Picea abies (L). Karst
P. vulgaris Link
Picea abies ssp. europaea

Károsítói: Kedvezőtlen körülmények között nagy számban jelentkeznek. Fiatalosokban a Chermes abietis (lucfenyő-gubacstetű), a korai és a kései fagyok, valamint a vad. Középkorban a betűző szú, míg idősebb korban a fenyőtörzstapló és a gyökérrontó tapló okozzák a legtöbb kárt. Jelentős károkat okozhat még benne a nagy fenyőormányos, a gyökérrontó galóca és a szél.

moonshadow Creative Commons License 2003.05.18 0 0 1
demjenginek igaza van, olvasd el az említett hozzászólást.
Mindamellett találtam én is valamit ami esetleg szóba jöhet:

"A gyökérrontó tapló a fenyők egyik legveszedelmesebb károsítója. Főleg lucfenyőn gyakori; termőteste a gyökereken, tuskókon jelenik meg. A fákat az elhalt gyökereken keresztül fertőzi, innen hatol fel a fa törzsébe. A károsodás felismerhető a
törzsön jelentkező gyantafolyásokról, a harkályodúkról, valamint a fa tövének harang alakú megvastagodásáról. A megtámadott törzseket a különböző szúfélék károsítják; ezenfelül a szél is könnyen kidönti őket. A tartós szárazság kedvez a gomba nagymértékű elszaporodásának."

demjengi Creative Commons License 2003.05.14 0 0 0
Szia! Most olvastam a Kerti zokogó topicban erről a jelenségről, és meg tudták oldani. A 81-es hozzászólás. Hát ha nálad is ez a baj.
Shee Creative Commons License 2003.05.13 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Egy kis gondom van!
Van egy hatalmas fenyő az udvarunkon, eddig nem csinálta de az idén elkezdte veszettül csöpögtetni a gyantát. Már majdnem az egész alja olyan.
Mi lehet a baja? Mit tudunk vele csinálni, hogy abbahagyja a kivágáson kivül? :((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!