Keresés

Részletes keresés

kanka Creative Commons License 2000.12.14 0 0 24
"Könnyebb a boldogságot megszerezni, mint megtartani"
kanka
Előzmény: Szykla (23)
Szykla Creative Commons License 2000.12.14 0 0 23

"A szerelem üldözi azt, ami elillan,
s elfordul attól, ami kínálja magát."
/Kallimakhosz/
Szykla Creative Commons License 2000.10.24 0 0 22
Előzmény: halott indián (21)
halott indián Creative Commons License 2000.10.24 0 0 21
Jól érted. :-)

...milyen virtuális Alagútban ? Merre forduljak ? Kenet Plázától keletre ?

Előzmény: Szykla (20)
Szykla Creative Commons License 2000.10.24 0 0 20
Kedves halott indián!
Igazad van, te csak azt mondtad, hogy az is állásfoglalás, hogy nem foglalok állást.
Te állást foglaltál egy jóságos Isten mellett. Jól értem?
Üdv.: Szykla
Ui. Jártam a virtuális Alagútban, de visszaküldtek. :-)
Előzmény: halott indián (19)
halott indián Creative Commons License 2000.10.24 0 0 19
halott indián viszont nem ért egyet Szyklával. :-)

Én nem azt mondtam, amit Te !! Olvass el még 1x.

Előzmény: Szykla (15)
sanykó Creative Commons License 2000.10.24 0 0 18
Szia Szykla, kissé késve mondom, de azért igaz. Magadhoz kelljónak lenned, ha nem, Istent sem egneded magadhoz.(illetve bár melleted van, mégsem veszed tudomásul hangjait Azért mégis nevetséges lenne mindeféle külön személként keresgélni, mégha... hanem inkább akár egy mosolyban, akár egy pillantásban, egy szeretetben bármikor megtapasztalhatod, Így ha nem zátonyolod el önmagadtól önmagad, Felismered valóbban Őt, magad, Te szeretsz, Ő az, Te engedsz, de ő teljesít, mert eleve úgy történék, ha nem tennénk máshogy mint ahogyan jó. - Így zárjuk ki magunkat Őbelőle, abból a szépségből, amit nekünk a teremtés ad. (Egyébként ha így tesz az ebmer, mindenképp észreveheti magán a megbántódásjeleit, ha kissé hajlmaos szembenézni a magában okozott következményekke, egy-egy kijelentett és megrögzített gondolatért -ez barázdálja utána lelkünket, míg el nem eresztjük, és meg nem értjük, hogy jónak lenni jó.

(Ezekben a gondolatokban, mosollyal, neked)

gyorgyi_ Creative Commons License 2000.10.23 0 0 17
Kedves Szykla!

Ennek a topicnak mar megint legalabb annyi ertelme van, mint "Az emberisegtol idegennek..." ;-)

Nalam a szeretet torvenye pont forditva mukodik. Aki engem nem vesz komolyan, azt en sem. Soha nem voltam olyan, hogy futottam volna valaki utan (akar baratsag, akar fiu-ugy). Ha lattam, hogy valakit nem tulsagosan erdeklek, akkor en is igy viszonyultam az illetohoz.

A te szeretet-torvenyed talan a tizeneves randevukra igaz: ha egy fiu latja, hogy egy lany konnyen kaphato, akkor mar felvallrol veszi. Az erdekes, akiert kuzdeni kell. Remelhetoleg, mi mar tuljutottunk ezen. Vagy te meg mindig itt tartasz? ;-)

oncogito Creative Commons License 2000.10.22 0 0 16
Üdv !

Pedig ez a dolog így egy kicsit sántít.
Ugyanis ha én nem veszek komolyan valakit, akkor az engem komolyan fog venni. Namármost akkor viszont engem nem fog érdekelni, hiszen komolyan vesz.
Akkor most mivan ?

oncogito

Előzmény: Szykla (15)
Szykla Creative Commons License 2000.10.22 0 0 15
Szykla is halott indiánnal ért egyet.
Idézem:

"A bizonytalansági elv

A megválaszolhatatlan kérdésekre adott feleleteink helyességének bizonyosságáról való meggyőződésünk erőssége (mely 0 és 1 közötti érték) és véleményalkotásunk megbízhatóságának (mely szintén 0 és 1 közötti érték) összege nem lehet nagyobb 1-nél." /Szykla honlapja/

Vagyis vannak megválaszolhatatlan kérdések, pl. van-e Isten. Ilyenkor az a legtudományosabb álláspont, ha egyáltalán nem foglalunk állást a kérdésben.

Szykla törvénye eredendően emberi kapcsolatokra vonatkozik. Istent csak "költői túlzásként" említette. Azt akarta érzékeltetni, hogy
Senkit sem szabad túl komolyan venned, mert akkor ő nem fog komolyan venni. Még az "Istent" sem.

Még egy megjegyzés: csak azt a hitet tudom elfogadni, melyben a "két fél" az Ember és az Isten pertuban van egymással.

Üdv.

oncogito Creative Commons License 2000.10.21 0 0 14
Üdv !

Ha nem tud valamit elfogadni, azzal letette egyvalahová a voksot.Valamit tagad, tehát egyvalaminek az ellenkezőjét vallja.
De egyszerre mindkettőt ugyanaz a személy csak az alábbi két lehetőség valamelyikénél tudom elképzelni.

oncogito

Előzmény: Fetren Gergő (13)
Fetren Gergő Creative Commons License 2000.10.21 0 0 13
...attól, hogy valaki nem tudja elfogadni attól még nem lesz másvalaki köpönyegforgató, meg beteg, meg pszichoparanormális... szvsz.
Előzmény: halott indián (12)
halott indián Creative Commons License 2000.10.21 0 0 12
Oncognito komám !

Mi a baj azzal, ha egységként elfogadjuk a világmindenséget ?

Hali !

Előzmény: oncogito (11)
oncogito Creative Commons License 2000.10.21 0 0 11
Üdv !

Azt hiszem, két dolgot összekeversz, vagy ha nem, akkor nem vagy őszinte. (Bár erre nem szolgáltam rá :-) )
Ugyanis másiknak elfogadom a másfajta nézetét, a harmadiknak meg a harmadikét. De azért valahol legbelül van egy saját.
Többféle nézetet lehet elfogadni, de saját ha több van, az vagy skizofrénia, vagy köpönyegforgatás.

oncogito

Előzmény: halott indián (10)
halott indián Creative Commons License 2000.10.21 0 0 10
Hali !

A voksot így is le lehet tenni. Azt mondod: egyikse és mindkettő. Ez egy voks... nemde bár ?

Üdv !

Előzmény: oncogito (9)
oncogito Creative Commons License 2000.10.21 0 0 9
Üdv !

Nahát ezaz!
Én is pont erről beszélek, hogy minden és annak az ellenkezője is igaz lehet mindannak, amit hiszünk és nem tudunk.
Valahová azért le kell mégis tenni előbb-utóbb a voksot.
Mindenesetre azt hiszem az igazi válasz megkerülted. Igy aztán legtöbbször maradnak a féligazságok. :-)

oncogito

Előzmény: halott indián (7)
halott indián Creative Commons License 2000.10.21 0 0 8
hazudik=hazudok :)
Előzmény: halott indián (7)
halott indián Creative Commons License 2000.10.21 0 0 7
Hali Oncognito !

"Remélem azért nem azt akarod ezzel mondani, hogy Te pl. pertuban vagy Istennel?"
Ha azt mondom: Igen, akkor hazudok. Ha azt mondom: Nem, akkor megint hazudik.
(Egyébként nem pertuban, hanem Peruban. :)

"Van azért abban igazság, hogy a szeretet képességéért meg kell küzdeni. Sokkal hitelesebb és igazibb, ha többször megmérettetett.
Emberi kapcsolatoknál is igaz, hogy meg kell küzdeni, szenvedni a közös nevezőig."

Részigazság. Ahogy ennek ellenkezője is.

"Az Istennel való kapcsolat sem lehet azért sokkal egyszerübb, nem gondolod?"
Se nem egyszerű, se nem bonyolult. Bonyolult és egyszerű is. (Mecsoda Mátrixos szövegem van, miii ? :)

Hali !

Előzmény: oncogito (6)
oncogito Creative Commons License 2000.10.21 0 0 6
Üdv !

Remélem azért nem azt akarod ezzel mondani, hogy Te pl. pertuban vagy Istennel?
Van azért abban igazság, hogy a szeretet képességéért meg kell küzdeni. Sokkal hitelesebb és igazibb, ha többször megmérettetett.
Emberi kapcsolatoknál is igaz, hogy meg kell küzdeni, szenvedni a közös nevezőig.
Az Istennel való kapcsolat sem lehet azért sokkal egyszerübb, nem gondolod?

oncogito

Előzmény: halott indián (5)
halott indián Creative Commons License 2000.10.21 0 0 5
"Csak addig kellesz valakinek, amíg küzdenie kell érted, ha már érzi, hogy a hatalmában vagy, egyszerűen odébblök."
Nana... :) ez csak a Te felfogásod szerint van így. Ezek szerint Istent nem ismered...

"Istennek is csak az elkóborolt bárányra van gondja, nem? Amelyik meghúzódik szépen a nyájban, arra figyelmet sem szentel."
Egy kérdést engedj meg: megtapasztaltad már Istent ?

Előzmény: Szykla (4)
Szykla Creative Commons License 2000.10.21 0 0 4
Én tudom, hogy Szykla sem így gondolta korábban.

Nagyon fájdalmas volt számára a felismerés, amit az első mondatban fogalmazott meg:
"Minél jobban érzi valaki, hogy szereted,
annál kevésbé fog rá igényt tartani."

Akkor gondolta úgy, hogy csak a második mondatában megfogalmazott startégia lehet nyerő ebben a világban:
"Vedd félvállról az Istent is,
akkor majd mindent megtesz,
hogy elnyerje a szeretetedet."

Csak addig kellesz valakinek, amíg küzdenie kell érted, ha már érzi, hogy a hatalmában vagy, egyszerűen odébblök.
Istennek is csak az elkóborolt bárányra van gondja, nem? Amelyik meghúzódik szépen a nyájban, arra figyelmet sem szentel.

Előzmény: tivadar (1)
sanykó Creative Commons License 2000.10.20 0 0 3
Szia. kicsit szomorú vagyok, mert ez bántós.

Mert úgy gondolod, Istent szeretni kell, és nem jó? Szomorú vagyok. Segítek.

oncogito Creative Commons License 2000.10.19 0 0 2
Üdv !

Első benyomásként azt hiszem nem szabad reagálni túl gyorsan és felületesen. (Azt hiszem, ez más esetben sem szerencsés.)
Ha egy kicsit elgondolkozom, eszembe jut az a tény, hogy Istenis jobban szereti a megtért bűnösöket, mint aki kezdettől híve.

Talán a félvállról vevés nem szerencsés fogalmazás. Helyette inkább azt mondanám, hogy ne fanatikusan, fenntartás nélkül szeressünk, hanem teljes önmagunkat adva. Azaz a kétkedésünk, a hibáink összességét ellenállásként felhasználni, hogy aztán azok fogytán értsük meg az igazi szeretet lényegét.

oncogito

Előzmény: Szykla (-)
tivadar Creative Commons License 2000.10.19 0 0 1
Bocs, de ez baromság !

Finomabban fogalmazva: Igen kevés, - > 0 -igazságot tartalmazó állítás SZVSZ !
8<(((

Előzmény: Szykla (-)
Ménon Creative Commons License 2000.10.19 0 0 0
SZYKLA T0RVENY, NEM J0 T0RVENY! K0B0L VAN!
Előzmény: Szykla (-)
Szykla Creative Commons License 2000.10.19 0 0 topiknyitó
Mielőtt itthagyta volna ezt a virtuális világot, Szykla rám bízta a "titkát" (lásd a honlapját), s felhatalmazott, hogy közzétegyem.
Mondjátok el a véleményeteket!


SZYKLA TÖRVÉNYE

Minél jobban érzi valaki, hogy szereted,
annál kevésbé fog rá igényt tartani.

Vedd félvállról az Istent is,
akkor majd mindent megtesz,
hogy elnyerje a szeretetedet.


Üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!