Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2000.12.07 0 0 17
Akarok is venni valamit digizés céljára.
Eddig SB live!-ban gondolkoztam, de most javasolt valaki egy SB 128 PCI-t feleannyi pénzért.
Lehet, hogy teszek vele egy kísérletet.
Előzmény: Milk (16)
Milk Creative Commons License 2000.12.07 0 0 16
Szia PETYUS!

Nekem az első kártyám egy ilyen GUS volt. Oda voltam érte.
Rettentő szép hangja volt. Mindig megcsillan a szemeben a
könny, ha csak rágondolok. Egy hónapig gürcöltem érte...
Viszont ha ezzel szeretnél digizni, azt felejtsd el.

Komolyan mondom, vegyél inkább valami szart 2000ért mellé
vagy ilyesmi, amivel felveszel. 8 bit nem kicsit kevés, hanem
marha kevés. Persze ha betonkeverőt akarsz digitalizálni, arra
pont jó. :)

Tisztelettel:
Milk

Előzmény: PETYUS (15)
PETYUS Creative Commons License 2000.12.06 0 0 15
Gondoltam, hogy stereok a hangkártyák, de azt is tudom, hogy vannak olyan kondenzátor-mikrofonok, amelyek a hangkártyáról kapják a működésükhöz szükséges segédfeszültséget. Ezeknek a mikrofonoknak a csatlakozója a 3.5mm-es stereo jack dugóval azonos, de az egyik érintkező a segédfeszültség.
Namármost, ha egy hangkártya valahol segédfeszültséget ad ki, akkor létezik az, hogy ugyanazon az érintkezőn mikrofon szintű jelet vesz be? Nem tudom, mennyire érthető a kérdés, de talán egy kissé ...
Jelenleg egy régi Gravis kártyám van, amelynek stereo a mikrofonbemenete, és keverhető a line inputtal, de csak 8 bites felbontással bír digizni, az pedig egy kicsit kevés. (Meg zajos is egy kissé.)
Előzmény: Haasz Andras (14)
Haasz Andras Creative Commons License 2000.12.06 0 0 14
Már jópár éve nem gyártanak mono hangkártyákat, a leggagyibb 2000 Ft-os cucc is sztereóban vesz fel. Lehet egyszerre használni a vonalszintű és a mikrofonbemenetet, csak nem egészséges, mert kb. 100x feszültségkülönbség van a kettő között. Felvételre ha lehet, MINDIG a vonalszintű bemenetet kell használni, 1 részt mert az olcsóbb kártyáknál a mikrofonbemenet előerősítője katasztrofálisan rossz minőségű, másrészt ha valamit rosszul kötöttél össze, legfeljebb csak halk lesz a felvétel, de forditott esetben esetleg mire rájössz, hogy mi ez az égett szag, már késő.
PETYUS Creative Commons License 2000.12.06 0 0 13
Érdekel az eredmény.
Meg az is, hogy lehet-e úgy hangot digizni, hogy egyszerre figyelje a mikrofon és a vonal bemenetet?
Ha igen, akkor lehet-e ezt mind külön csatornába pakolni, vagy csak sima kétcsatornás stereo lesz a felvett jel? (Utóbbi esetben úgy gondolom, hogy a "mic in" bal csatornája a "line in" bal csatornájával keveredik össze és jobb oldalon hasonlóképpen.)
Előzmény: GáborApó (12)
GáborApó Creative Commons License 2000.12.05 0 0 12
Nem csak volt, még mindig egy SB Live! 1024.
Hogy sztereo-e, azt bevallom, nem tudom, mert ősöreg, szintén mikrofonnal felvett saját zenéket tettem át wav-ba. Mindenesetre mindkét hangfal szól, de kipróbálom műsoros kazettával is.
Előzmény: PETYUS (11)
PETYUS Creative Commons License 2000.12.05 0 0 11
És felvette stereoban a mikrofonbemenetről? Milyen típusú hangkártya volt?
Előzmény: GáborApó (10)
GáborApó Creative Commons License 2000.12.04 0 0 10
Haasz Andras:

Erdekes dolgokat irtal, koszi. En idaig ugy kotottem ossze a cuccokat, hogy deckerositopc hangkartya. Ez nagy kulonbseg?
Egyebkent kiprobaltam azt, hogy nem a line in-el veszek fel, hanem a microphone-ba dugom be a jackdugot. Igy hangosabb lett a felvetel. De vajh' nem vagom agyon a vele a hangkatyit? (Bocs, ha lama a kerdes, de az elektronikahoz annyit sem ertek, hogy mi a kulonbseg az egyenaram es a valtoaram kozott...)
Kiprobaltam a Goldwave-t is azon lehet flveteli hangerot allitani.

PETYUS Creative Commons License 2000.12.04 0 0 9
Köszi a linket, belenézegettem, érdekes.
Az vajon honnan tudható meg, hogy melyik hangkártyáknak van stereo mikrofonbemenete, ill. melyiknek van 2-nél több, software-ből keverhetően, panorámázva, stb. ?
Előzmény: Haasz Andras (8)
Haasz Andras Creative Commons License 2000.12.03 0 0 8
Apó:
Végülis a program a digitalizálás szempontjából indifferens, ha a magno decknél a jel rendesen kimegy 0 dB-ig, és az RCA-s kimenetét rákötöd a kártya vonalszintű bemenetére, akkor elvileg nem szabadna a felvett anyagnak halknak lennie (3-6 dB headroom még nem gáz, utána azt normalizálva elég tisztességes eredményt lehet elérni). A SF és a CE nem szabályozzák (nem is feladatuk) a bemeneti jel erősségét, ezt vagy a kártyához adott mixerrel, vagy a windows saját mixerével (options->properties->recording) tudod beállitani.

Petyusnak:
A hangkártya hangminőségét 3 dolog határozza meg (első közelitésben):
1. a jel-zaj viszony (a vájtfülüek ezt úgy mongyák: mennyire "súg" a kártja)
2. a frekvenciamenet linearitása (mennyire érzékeny a különböző hangmagasság tartományban)
3. a torzítás mértéke.
Sajnos általában csak a jel-zaj viszony tünik fel elsőre, az emberkék általában ez alapján osztályozzák a hangkártyákat, de nézd csak meg a PCAVTECH honlapját (www.pcavtech.com), és rájöhetsz, hogy 20e Ft alatt is lehet jó kis kártyáka lelni! (Kedvencem a Montego, ehe...)

Előzmény: GáborApó (7)
GáborApó Creative Commons License 2000.12.01 0 0 7
Sziasztok
Kazettáról én a Sound Forge-al, meg a CoolEdittel próbálkoztam. Az a gondom, hogy a felvett wav mindig sokkal halkabb, mint az eredeti, hiába állítom a hangkártya mixerén a felvétel szintjét maximumra. A SF-ben és a CE-ben nem találtam olyan potmétereket, amik a bemeneti jel erősségét szabályoznák.
Tud valaki segíteni?
Üdv: GáborApó

PETYUS Creative Commons License 2000.12.01 0 0 6
>Megint az a kérdés, hogy mi a cél.

Az lenne a cél, hogy a kazettákat, LP-ket olyan minőségben digizzük be, hogy ezután bármikor a hangkártya kimenetéről egy jó deckkel kazettára felvéve ne maradjon le észrevehetően a gyári kazetták minőségétől, illetve audio CD-re kiírni se legyen nagyon ciki.
Az se lenne rossz, ha élő mikrofonos felvételt lehetne csinálni vele CD minőségben, de attól tartok, hogy ehhez valami drágább terratec kártya kell.

Előzmény: Milk (5)
Milk Creative Commons License 2000.11.30 0 0 5
PETYUS!

Kurgan szavaival élve: teljesen mindegy... :)

Profi minőséget úgysem tudsz kihozni.
De minél közelebb jársz a 20000-hez,
annál inkább valószínű, hogy jobb lesz
a minőség.

Megint az a kérdés, hogy mi a cél.

Milk

Előzmény: PETYUS (3)
Milk Creative Commons License 2000.11.30 0 0 4
Szia Recece98!

A Hifi topicba beletettem egy linket, ahol ilyen
szoftvereket tudsz találni dögivel. De berakom
ide is, csak hogy megmutassam, meg tudom
csinálni rendesen is. :)

Audio restoration

Kérdés, hogy milyen minőségűek a kazettáid, a
decked, milyen célból akarsz digitalizálni, meg
hogy milyen a winchestered és mennyi hely van
rajta. A processzorod sebességétől főleg az függ,
hogy mennyi ideig ásítozol miközben leszedi a
sisit a wavról. Ezeken kívül az összeköttetés mi-
nősége a hangkártya és a deck között sem árt
ha jó.

Ha akarsz egy tippet is ráadásként, akkor tudom
ajánlani, hogy a mixeren húzzál le meg mutálj ki
mindent, amit nem használsz közben (CD, stb.).
Ezekkel további súgásokat tudsz kiküszöbölni.

Üdv:
Milk

Előzmény: Recece98 (2)
PETYUS Creative Commons License 2000.11.30 0 0 3
Milyen hangkartya alkalmas erre leginkabb a 20000Ft alattiakbol?
Előzmény: Recece98 (2)
Recece98 Creative Commons License 2000.11.29 0 0 2
Hello
Engem is a digizes erdekelne, de csak a zenei resze. Peldaul audio kazettat, hogy, mivel lehet es erdemes digizni? SB64 em van, P233 64MB. Ez eleg a celra nem? Milyen progit ajanlotok? Es honnan lehet esetleg letolteni :))
Koszi
Haasz Andras Creative Commons License 2000.10.10 0 0 1
Hali Sunluver,
Először is mennyi pénzt akarsz rákölteni?
HA megelégszel a VHS közeli minőséggel, akkor 20e körüli áron kis szerencsével fel tudsz még hajtani egy ASUS V3400-es video in/out-os kártyát. Ezzel és egy bika procival (PIII) 352x288 felbontásban 25 fps-sel sikerült a kistesómnak divX Aviba digizni frame eldobás nélkül. Ugyanigy jó még az Miro PC-TV-je is hasonló minőségre (ugyanaz a DA/AD van rajta). Ha jobb minőséget akarsz, melegen tudom ajánlani a Miro DC10+ kártyáját (olyan 70 körül van az ára), pár évig használtam, és gond nélkül. Ezzel SVHS mimőséget tudsz elérni, ~1.5 MB/s winchesterzabálás mellett. Hobbira, szórakozásra ezek a kártyák tökéletesen elegendőek.
Ha mondjuk munkára is akarod használni, akkor sajnos már tényleg nem úszod meg 100e alatt. Én DC30ast használok, és baromira megérte az árát.

Más. AVI vs. MPG. A videodigitalizáló kártyák általában MJPG formátumú AVI-ba tudnak digitalizálni, ez gyakorlatilag ipari standardnek tekinthető. Az MPG tömörítés annyira számításigényes, hogy jelenleg csak nagyon kevés méregdrága hardver (pl. DC1000) tudja ezt elfogadható minőségben valós időben megcsinálni.

Viszont utólag az AVI-t gond nélkül átirhatod MPG1 v. MPG2 videoba (XingMPEG encoder v. Ligos encoder).

Előzmény: Sunluver (-)
hec Creative Commons License 2000.10.07 0 0 0
Az Ati (AIW 128 32M-tol) tud MPEG1 es MPEG2 formatumban is digizni. Es (imho) egesz jo minosegben.

Előzmény: Sunluver (-)
Sunluver Creative Commons License 2000.10.06 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Előszőr is bocs, hogy nem MIDI témában nyitok topikot, de nincsen ilyen témának fórum és tényleg a segítségeteket szeretném kérni. Nem digis videokamerán felvett anyagot szeretnék bedigizni. Ami normális, kifejezett videodigizőt találtam (Miro), az 100ezertől kezdődik. Gondolkoztam még ATI videokártyán, ami tud digizni, de az csak AVI-ba tudja mindezt ráadásul a minőségét sokat szídják. Mit érdemes venni ami még meg is fizethető? Előre is köszi.
Sziasztoook

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!