Keresés

Részletes keresés

idejétmúlt Creative Commons License 3 napja 0 0 14876

kösz, nem olyan nagy a terep. ami volt 40v 2ah és ha ügyes voltam 1 akku elég volt, de holnap kinézek a újrahasznositóba hátha van valami érdekes. videó szerint jó lenne.

Előzmény: kavicsos1964 (14875)
kavicsos1964 Creative Commons License 3 napja 0 0 14875

Nem túl erős gép 20 perc alatt lemeríti az aksikat .  A nagy füvet nem szereti . Hát egy kocsibejáróhoz elég de nagy területre a 100 000res való 4darab 8 Ah-s aksival .

Előzmény: idejétmúlt (14874)
idejétmúlt Creative Commons License 3 napja 0 0 14874
kavicsos1964 Creative Commons License 4 napja 0 0 14873

Itthon nem felel meg a motorja környezetvédelmi feltételeknek . 

Előzmény: ali kis (14872)
ali kis Creative Commons License 4 napja 0 0 14872

Azért nincs traktor gyártás, mert nem lehet. Pontosabban el lehetetlenítik számunkra. Valamikor volt egy Vörös Csillag Traktorgyár, és még kínai földeken is ezek dolgoztak. Jött a KGST és abba kellet hagynunk, mert csehszlovák és szovjet traktorokra kellett ülnie a magyarnak. Utána betört ide is a tőke, (kapitalizmus) és megint nem hagyták a hazai gép gyártást. Most csúcs szuper gépeken ülhet az akinek telik a hatalmas árfekvésű modern, okos és gyönyörű traktorokra. A többiek a régi idők viseltes gépeit nyüstölik. ( A szomszédom is egy MTZ masinával dolgozik.)

Ezek legalább jól "szerelhetők" csak az alkatrész utánpótlás, az egy fogalom. A kicsiket meg kínai tervezők és kezek készítik számunkra.

Volt újabban próbálkozás, magyar traktort építeni. Még nem láttam közlekedni.

Előzmény: idejétmúlt (14868)
ali kis Creative Commons License 4 napja 0 0 14871

Szerencse, hogy jó még egy kicsit az öreg memória egységem. Köszönöm, hogy ráismersz a gépedre! :)

Szegény, már magázni kell őt.

Előzmény: kavicsos1964 (14869)
kavicsos1964 Creative Commons License 4 napja 0 0 14870

Na ez a kompresszor tengelye és ez hajtja az adahttp://www.agrapoint.co.uk/zetor-drive-shaft-950426.htmlgolót ,csak az enyém még nem ilyen hanem ettől egy réggebbi megoldású a vasatag végén nekem egy fibertárcsa csatlakozó van két körömmel . 

Előzmény: idejétmúlt (14868)
kavicsos1964 Creative Commons License 4 napja 0 0 14869

Még a színe is timmel bár én kissé sötétabbre festettem ! 1962 gyártású masina .

Előzmény: ali kis (14867)
idejétmúlt Creative Commons License 4 napja 0 0 14868

Majd megírja hogy ez e az..

http://www.agrapoint.co.uk/agrapoint-zetor-hollow-clutch-shaft-30111937.html

 

36+ éves amit most vettem.

Dutra vár rám az 60 évekbeli.

Ez a baj hogy nincs pénze az embernek újabbra, ami meg megvan megy a gányolás hogy menjen.

 

Én nem értem hogy mért nincs traktorgyártás. Beszéltem erről egy kollégával mert simán tudnánk kis traktorokat gyártani max nem lenne utca képes. A legtöbb kínai sem az.

A mostani taknyologiával olyan könnyen gyártható lenne a dutra is hogy beszarás...

Előzmény: ali kis (14867)
ali kis Creative Commons License 4 napja 0 0 14867

Ha jól emlékszem 3011es a gép. Szegény masina már oldtimer.

https://bestmachinery.hu/best-machinery-blog/munka-gepitelet/297-zetor-3011-oldtimer-traktor

Előzmény: idejétmúlt (14866)
idejétmúlt Creative Commons License 4 napja 0 0 14866

keres rá képet, milyen zetorod van? 6030? évjárat

 

Előzmény: kavicsos1964 (14865)
kavicsos1964 Creative Commons License 4 napja 0 0 14865

Nem csak feléd van ilyen ! Itt is elég kutya a helyzet ! A Hondát a konzilium úgy döntött tegnap hogy menjen tovább csak akkor szedjük szét ha megállt végleg ,ma próbanap lesz vele . Közben a 20m3 fát hurcolom ,mondom a tetején van két jókora rönk lehúzom róla ,hát nem sikerült ,mert már nem csak a kuplung a hibás benne hanem az adagoló meghajtó körmöskapcsoló is ketté tört benne ! Igen nehéz eset kiszedni is belőle de értelme sincs szétszedni ,mert olyan alkatrész nincsen amit ki tudnék cserélni . A körmöskapcsoló része tört ketté ,nem tudom mit tudnék a fibertárcsa helyére bebiggyeszteni ! Kissé elkeseredtem és a felgyújtásával gondolkozom !!! Már volt ilyen problémám de akkor sikerült egy bontottat szerezni hozzá .

Előzmény: idejétmúlt (14863)
Mnagy Creative Commons License 5 napja 0 0 14864

Végig olvasva is káosz, főleg mikor minden ellenkezik.

Előzmény: idejétmúlt (14863)
idejétmúlt Creative Commons License 5 napja 0 0 14863

Áááá, nem elég ha ömlik a szar még bele is ugrok fejest :D

Mind a két kocsi egr hibás. trafic meg van baszva a motorvezérlő de ha hiba kód van nem regenerálja a koromcsapdát. Ezért már alapfelszereltség benne a kódolvasó, próbálom adaptálni mert müködik.

A merci meg nyitva felejti a egrt... vákum rendszerű, gondolom a szelepje már átenged, kitakaritottam müködött az egr....

Itt a kistraktor amit csinálni kéne, csak szakadt az eső.

Garázst akartam bérelni de nem jön össze.

Rendeltem a traficba kapcsolót meg másik kormányt hogy meglegyen a tempomat.

Venni akarok egy másik futót, de a kicsit se veszik meg :D

Szerelnék azt ellenörzöm a gépeket az beszart ez a fos ferrex.

Boschból évekig nem volt kiszedve az akku, parksidban is benne van.

Ja kitakaritottam a kertet is azt megint okádék mert szétpakolnak mindent a kölykök.

 

Előzmény: Mnagy (14860)
Mnagy Creative Commons License 5 napja -1 0 14862

Ennyire nem értek hozzá, a laptopszakitól rendeltem, volt három féle. A gyári ASUS 40ezer párszáz, két féle kapacitású sajátmárkás. A kisebbiket vettem, futárral 22ezer párszázért, de ezzel is elment 4 órát.

Előzmény: studiod1 (14861)
studiod1 Creative Commons License 6 napja 0 0 14861

A lenovo gyártói akku 48100mWh, a rendelt csere 48060mWh a papírja szerint és kiolvasva az akkuból is ugyan az. Kíváncsiságból a lenovo vantage programmal "nulláztam" az akku kapacitás adatait és a programmal teszteltem valóságban mit tud(több mint fél napig csinálta). Érdekes 52970mWh a mért adat s ezt be is írta az akku gyártói adat helyére. Most más külső tesztelő program már a módosított adatot látja.

Előzmény: Mnagy (14859)
Mnagy Creative Commons License 6 napja 0 0 14860

Nem unatkozol valaminek mindig történni kell :-)

Előzmény: idejétmúlt (14856)
Mnagy Creative Commons License 6 napja 0 0 14859

studiod1

Miután írtál a laptop aksidról, másnapra nekem is bejött a biosz, én is cseréltem.

kavicsos1964 Creative Commons License 2026.06.04 0 0 14858

Csak a brusleszben nincs .

Előzmény: idejétmúlt (14856)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.06.04 0 0 14857

Lehewt elkopott a szénkefe benne és a kommutátorhoz rázárt és leszívta az aksit 0-ra . Nemrég találkoztam ilyen elfüstölt motorú aksisfexel . Ami azért ment tönkre mert a kefék 0-ra koptak és a tartót használta a végén ami felhevülvén a kommutátor szeletet is kiolvasztotta ! 

Előzmény: idejétmúlt (14856)
idejétmúlt Creative Commons License 2026.06.04 0 0 14856

A ferrexes brushless ütvecsavarozó kinyirta magát meg egy akkut is.... múlthéten még ment azt nézem most meg beállt.. akkut is 0 zta.

kavicsos1964 Creative Commons License 2026.06.03 0 0 14855

Ez tetszik ! Épp most vagdalom a 3m rönköket 150-re döntő éket használok ,ne járjak így !

Előzmény: Mnagy (14853)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.06.03 0 0 14854

Én már gyakorlatilag mindenfélét beírtam de a 2014 gépekhez semmit sem talál . Ma írtak hogy gyűrűkészletet tudnak adni és tőmítések is vannak az alvázszámhoz olyan 40 000 körüli árakon ,megveszem mindenképpen .

Előzmény: Mnagy (14852)
Mnagy Creative Commons License 2026.06.03 0 0 14853
Mnagy Creative Commons License 2026.06.03 0 0 14852

kavicsos  ezt másold be a keresőbe:    Honda Super Cub 49 cm³ alkatrészek

kavicsos1964 Creative Commons License 2026.05.19 0 0 14851

Ezt láttam én is ihhihihihihi !

Előzmény: Mnagy (14850)
Mnagy Creative Commons License 2026.05.19 0 0 14850
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.05.10 0 0 14849

Már nem elsőnek ültetem ezt ,jónak találtam . Kissé érzékeny a peronoszpórára ! Ha öntözöm a de mostmár majd csak árasztom !

Előzmény: pistsbácsi (14848)
pistsbácsi Creative Commons License 2026.05.10 0 0 14848

Ez a legjobb

 

Előzmény: kavicsos1964 (14847)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.05.10 0 0 14847

Pont ilyen fajta ! Pár nap is nyílnak a virágok ! Ki vannak emelkedve a bimbók !

Előzmény: pistsbácsi (14845)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!