Tiborcz Istvánék megvették a volt MTV-székházat a Szabadság téren
Mikesy Álmos, a Gránit Alapkezelő elnök-vezérigazgatója szerint „hatalmas üzleti potenciált” látnak abban, hogy „új életet leheljünk a történelmi épületbe”. Közölte: az évek óta üresen álló épület újjászületése és üzletileg fenntartható funkcióval való megtöltése a teljes belváros számára pozitív hatással bír majd, nemcsak építészeti, hanem gazdasági és turisztikai szempontból is.
Az egykor az MTV székházának is helyt adó épületet az elmúlt években hollywoodi produkciók díszleteként is felhasználták.
Magyar Orbánnak: Mennyire örült volna 1966-ban a hároméves Orbán Viktor, ha a felcsúti faluszéli kis házba ajándékot visznek
"Amikor a hatvanpusztai uradalmi birtokon a karácsonyi készülődés közben az unokái szemébe néz, jusson eszébe, hogy mennyire örült volna 1966-ban a három éves Orbán Viktor, ha a felcsúti faluszéli kis házba karácsonykor az angyalok (vagy jóérzésű emberek) ajándékokat hoztak volna"
A Szolnok Napja programsorozat részeként péntek délután került sor a XXVII. Szolnoki Regionális Katonazenekari Fesztiválra a Tiszai Hajósok terén.
A fesztiválon négy katonazenekar szerzett felejthetetlen pillanatokat a közönségnek.
Az MH Hódmezővásárhely Helyőrségi Zenekar, az MH Debrecen Helyőrségi Zenekar, az MH Tata Helyőrségi Zenekar, valamint a házigazda Légierő Zenekar.
A Magyar Honvédség zenészei látványos, showelemekkel színesített bemutatót tartottak, valamint a klasszikus katonaindulók mellett slágerszerzemények is felcsendültek.
Az utasok számára mától újabb területen válnak kézzelfoghatóvá a vasúttársaság és a Volánbusz integrációjából fakadó előnyök.
Egyszerűsítik a helyfoglalást, valamint a Volánnál is bevezetésre kerül a 300 forintos helyjegy.
Az ország- és vármegyebérletek, illetve az azokra épülő, új tarifarendszer kialakításának következő lépéseként fokozatosan a buszjáratokon is bevezetésre kerül − a távolságtól függetlenül 300 forintos − egységes helyjegy, amelyet a MÁV-VOLÁN-csoport tavaly nyáron már a nem IC-minőségű kocsikból álló, de helyjegyköteles vonatokon, illetve vonatrészeken is bevezetett − olvasható a MÁV-csoport honlapján a tájékoztatás.
65 ezer forintod is bánhatja, ha nincs rolleres biztosításod - itt van minden a rollerezés új szabályairól
Súlyos büntetést kell fizetniük azoknak a rollereseknek, akik nem kötötték meg a kötelező biztosításukat.
Júliustól új időszámítás kezdődött: ha a rollerre nincs biztosítás, büntetésre számíthat a tulajdonosa. Mutatjuk az e-roller biztosítási kisokost!
Új szelek járnak az utakon az elektromos rolleresek számára. Július 16-tól mintegy 50 ezer rolleresnek kell számot adnia, hogy rendelkezik-e gépjármű-felelősségbiztosítással (FKGB) a járműve. Az új jogszabály szerint, ha nem tudja felmutatni a biztosítást igazoló okmányt a rolleres, akár több tízezer forint büntetést is kaphat. De mit kell tudni a biztosításról?
Apukájára emlékszem akinek Lottózó előtt volta standja, és esténként árulta a Esti Hírlapot járva az esti zenés helyeket.
Szép gesztus a fia részéről.
"A szolnoki Hetényi Géza Kórház gyermekosztályának Gyermekeink Egészségéért Alapítványát támogatta Kardos Tamás fotóművész abból a pénzből, mely a Vályogviskótól az Univerzumig című kiállításán gazdára talált fotóinak bevételéből jött össze.
A 335 ezer forintról szóló tanúsítványt dr. Retkes Tamás osztályvezető főorvos vette át az alapítvány képviseletében a szolnoki származású fotográfustól."
Letöltendő börtönbüntetést kér az ügyészség Bige Lászlóra
Letöltendő börtönbüntetés kiszabását kéri Bige Lászlóra a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészség – értesült a Magyar Nemzet.
Az okirat-hamisítással és vesztegetéssel vádolt vegyipari vállalkozót április végén első fokon a Nyíregyházi Törvényszék már egyszer felmentette a vádak alól.
A 2020-as vádirat szerint Bige 2009-ben megállapodott egy vállalkozóval, hogy több ezer tonna műtrágyát ad át neki, és a forgalmazó azt a piaci ár alatt, részben számla nélkül eladja, az összeget pedig átadja Bige Lászlónak.
Cserébe vállalta, hogy a vállalkozónál letétbe helyezett terméket később minőségi kifogásra hivatkozva leértékeli, így a forgalmazó is haszonhoz juthat.
Az ügyészség szerint a terméket készpénzért, számla nélkül értékesítő vállalkozó 135 millió forintot csorgatott vissza Bigének, amivel a saját cégének nem számolt el.
Drámai fordulat Tóth Gabi kenyérszelési ügyében – mi történhetett? Volt, nincs, az énekes eltűnt a Szent István-nap honlapjáról.
Felületesebb olvasóink kedvéért kiemelnénk:
a programból eltűnt Tóth Gabi!
Azt az állami rendezvény szervezői illetve a Magyar Pékszövetség még nem árulta el, hogy Gabit csak a program címéből (és egyébként az esemény URL-jéből) vagy magából a programból is kiszedték-e. Mindazonáltal a Magyar Ízek Utcájának eseményei között az énekesnő aznap 17 órától meghirdetett koncertjét (még?) nem törölték.
Ha új információk birtokába jutunk, esetleg újabb fordulat történik az ügyben, azonnal jövünk újabb cikkel!
Jelölt bankókkal és álbetegek miatt bukott le a Hetényi kórház hálapénzbárója: azonnal kirúgták az ismert doktort
James Bond filmeket idéző módszerrel buktatták le a rendőrök és vittek el bilincsben az irodájából egy ismert, köztiszteletben álló főorvost a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórházból.
Másfél hónapja figyelték a nyonozók a gyanú szerint folyamatosan hálapénzt elfogadó (és kérő) dr. H Bélát, ráadásul titokban megbízhatósági vizsgálatot is indítottak ellene.
Ennek keretében egy beteg szerepét eljátszó rendőr megjelölt, rögzített sorozatszámú bankóit is elfogadta a kórházi rendelőjében a doktor.
Az orvost az ügy kirobbanása után azonnali hatállyal kirúgták.
A szolnoki kórház kardiológiai osztályának 67 éves vezetője információink szerint havonta körülbelül 2 millió forintért dolgozott hivatalosan, de a bizonyítékok szerint ez nem volt neki elég. Két éve ő is megtehette volna, hogy a kórházi státusz helyett magánorvosként tevékenykedjen, ám nem akart befektetni a szívbajok vizsgálatára alkalmas modern gépekbe, ráadásul a kórházi osztályának a felszereltsége is átlag feletti.
Eltűntek az emberek: brutális visszaesést hozott a nyár kezdete a Balatonon
A nyár első hónapjában 20-40% közötti visszaesésről számoltak be a szállodák tavalyhoz képest.
Ennek az egyik oka az, hogy az óriási infláció miatt kevesebben nyaralnak idén, másrészt a fizetőképes kereslet gyakran külföldi utakat választ. Idén akciókra, szezonközi leárazásokra lesz szükség, hogy mentsék az évet. Nem riogatni akarunk, de a szezon eleje nem volt erős a Balatonon - mondta Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke a Portfolio-nak. Júniusban 30 százalékos
„Vannak az életben sorsszerű dolgok. Dominik rátalált arra a Steven Gerrard-idézetre, amit magára tetováltatott 15 évesen, a bal kezére, hogy mindig lássa, ha behajlítja a kezét.
Az idézet így szól:
»A tehetség isteni áldás, de hihetetlen akarat és alázat nélkül mit sem ér.«
Azért döntött a tetoválás mellett, hogy erőt meríthessen, ha esetleg mélypontra került.
Elköltözik Szolnokról Kis Grófo és családja: itt kezdenek új életet
Kis Grófo nagy lépés előtt áll, mivel úgy döntött, elköltözik Szolnokról.
A mulatóssztár egy hét múlva már Biatorbágyon él majd, amelyre már régóta vágyott.
Mint elmondta, ő már tavaly nyáron is költözött volna, de az építkezés miatt csúszás történt. Hiába a fényűző élet, az énekes nem szeretne túl giccses otthont, sokkal inkább egy letisztult, minimalista stílusúra vágyik a családjával.
„Valóban a célegyenbe ért a költözés... végre.
Nagyon nagy az izgalom most a családban, főleg a gyerekek várják kíváncsian, hogy milyen lesz az új helyen. Igaz, hogy az eredeti tervek alapján már rég beköltöztünk volna, de előfordul, hogy vannak kisebb csúszások.
Természetesen mindhárom gyermekemnek külön szobája lesz, és az sem kizárt, hogy hamarosan egy medencében is csobbanunk majd” – magyarázta örömmel a Borsnak Kis Grófo, aki számos hazai sztár szomszédságába költözik Biatorbágy legszebb részén.
Az előadót egyébként kissé megviseli a változás, az, hogy el kell hagynia a szülővárosát.
Lelkileg nagyon nehéz lesz elhagynunk Szolnokot, de a
Dermesztő videó: Leszállásra készült a Wizz Air gépe, majd hirtelen emelkedni kezdett
A Wizz Air Budapestről indult járata második próbálkozásra landolt Madeirán.
A Wizz Air egyik Airbus repülőgépe már a landoláshoz készült, amikor hirtelen meredek átstartolást hajtott végre.
Az esetről a Madeira Airport Spotting Youtube-csatornája tett közzé egy videót, amelynek leírásából az is kiderült, hogy a második kísérletre már sikeresen landolt a gép.
Példaértékű lakóközösségi összefogásból újult meg a Pletykafalu városrész Kacsa úti orvosi rendelője.
Mint a helyszínen tartott hétfő délutáni sajtótájékoztatón kiderült, a terület tavaly nyáron, időközi választáson megválasztott önkormányzati képviselője, Menkó Gyula gyűjtést szervezett a 4-es számú választókerületben működő vállalkozók körében a kerület háziorvosi rendelőjének korszerűsítése érdekében.
A gyűjtőmunka élére állt a Szolnok Pletykafalu Közössége Egyesület is, amely tizennyolc cég anyagi támogatásával nekilátott az épület felújításához szükséges forrás összegyűjtéséhez.
– Óriási hálával és köszönettel tartozunk a támogatóinknak – hangsúlyozta dr. Székely Enikő, a körzet háziorvosa.
Megnyugtató volt tapasztalni, hogy egy városrész lakói és vállalkozói miként fognak össze egy jó ügy érdekében – mutatott rá.
"Két gyermek sírt a romok alatt, és ott kellett őket hagyni" - megindító magyar videók Törökországból"
Kívülálló számára elképzelhetetlen lelki teherről beszél őszintén a kutató-mentő munkában részt vevő Vincellér Tibor, aki a baptista csapat tagjaként napok óta dolgozik a túlélők kimentésén Antakyában.
Mezősi Tamás pedig kifejtette, hogyan tudják a legtöbb energiájukat a még élők mentésére fordítani.
Kedd dél óta dolgoznak a törökországi Antakya településen a Baptista Szeretetszolgálat kutató-mentő munkatársai.
Több képes-videós beszámolóval is jelentkeztek már, ezúttal egy nagyon személyes anyag került fel a közösségi oldalukra.
Vincellér Tibor arról beszél, hogy volt már jó néhány földrengéses területen, de ez az egyik legsúlyosabb, amit látott, olyan sok ugyanis a sérült és olyan hamar, a rengés másnapján már a helyszínen dolgoztak.