Keresés

Részletes keresés

Alpári Gnác Creative Commons License 2024.08.24 0 0 6352

A SALT és a Babel is egyfajta fúziós konyha erőteljes skandináv beütéssel.

 

Mindkét séf erdélyi és rengeteg kovászolt, fermentált zöldséggel dolgoznak, ami nem feltétlen rossz, a SALT-ban volt pl. egy fermentált bodza, ami hibátlan, élményszerű.

 

Na de desszertben semmi keresnivalója sem fokhagymának, sem kovászos uborkának.

Előzmény: dojcstomi (6351)
dojcstomi Creative Commons License 2024.08.21 0 0 6351

Az valami undorító. Amúgy is utálom a kovászos uborkát. Szerintem a csemegéhez képest borzalmas. Bár nekem bejönnek az ecetes dolgok. :D

Előzmény: Takszik (6350)
Takszik Creative Commons License 2024.08.21 0 0 6350

Az ő desszertjei szerintem is borzalmasak. Covid előtt a kovászos uborka és vagy annak a leve volt a mániája. Minden desszertbe belecsempészte.

Előzmény: Alpári Gnác (6347)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.08.18 0 0 6349
Előzmény: Alpári Gnác (6347)
dojcstomi Creative Commons License 2024.08.18 0 0 6348

Valahogy nem is számítottam másra, csak hogy pesti éttermekről van szó és hogy mindkettő 5. kerületi.

Előzmény: Alpári Gnác (6347)
Alpári Gnác Creative Commons License 2024.08.17 0 0 6347

Hát azért lehet őket ismerni, persze nem tudom, érdemes-e:)

 

Tóth Szilárd a SALT séfje és nem tudok rosszat mondani a konyhájára.

 

A másik ember meg a Babel séfje elvileg, vagy valamikor az volt.

 

Voltunk itt is és nem tudom, akkor ő vezényelte-e a konyhát, de az egyébként megfelelő menü végén teljesen lesokkolt a desszertjével, ami nem volt más, mint fokhagymás görögdinnye...

Szóvá is tettem (mindig biztatnak, hogy mondjak véleményt, de ha az nem lelkendezés, annak láthatóan nem örülnek, nem csak ők, sehol sem...), mert a desszerttel nem lehet viccelni.

Nem az a leglényegesebb pont egy menüben, mégis az adja meg az utolsó benyomást és nekem egy rendes desszert az legyen csoki csokival, esetleg meg lehet szórva némi csokival is...:) Jó, most picit vicceltem, de az nem jó érv, hogy a séf úr egyszer véletlenül fokhagymás késsel vágott a dinnyéből és az annyira bejött neki, hogy legott feltette egy csillagos menü végére!

 

A Hova érdemes Pesten... topikban meg is írtam mindkettőt részletesen.

Előzmény: Mazsola0070 (6345)
Ilhilla Creative Commons License 2024.08.17 0 0 6346

https://www.blikk.hu/sztarvilag/hazai-sztarok/sarkozi-akos-csere-zsuri-konyhafonok/dx2e8rn#google_vignette

 

Remélem, Ákos új munkája nem a TV2-höz, hanem a TV Paprikához fűződik. 

 

A két új séfet én sem láttam még sehol, legalábbis nem ragadt meg bennem az emlékük.

Mazsola0070 Creative Commons License 2024.08.17 0 0 6345

Nem tudom, nekem az említett két úr nem rémlik, a büdös életben nem hallottam még róluk. Megnéztem a képüket, egyik sem ismerős arcról sem, pedig nézek gasztroműsorokat.

 

Az meg, hogy ki a "szakma csúcsa", baromi szubjektív, nyilván az RTL most azt fogja nyomni, hogy nagyobbak mindenkinél (természetesen Mr. Rolex kivételével).

 

Azt sem értem, hogy Fördőst miért emlegetik egy lapon séfekkel, ő nem séf, hanem gasztroblogger, aki a gasztrobicnicben utazik. 

 

Na meg ez a "Michelin csillagos séf" duma, ezerszer elmondták, hogy a gumigyári csillagokat nem a séfek kapják, hanem az éttermek, aminek egy "részeleme" a séf.

 

 

Előzmény: Elhaym1 (6342)
dojcstomi Creative Commons License 2024.08.17 0 0 6344

Na akkor borítékolható, hogy a válogatón sokkal több ember fog lehetőséget kapni. Ez persze nem azt jelenti, hogy a továbbjutásra, csak azt, hogy megmutathatják, mit tudnak.

Előzmény: Elhaym1 (6342)
dojcstomi Creative Commons License 2024.08.17 0 0 6343

Mesterszakács a Viasat 3-on (2000-es évek eleje) megvan?

 

Műsorvezető volt Gianni Annonival.

 

Bár ott inkább komolyra, kritikusra volt véve a figura.

 

De nekem ez a műsor még mindig emészthetőbb, mint a Séfek séfe, ahol a káromkodás miatt gyakorlatilag a műsor harmada sípszó. Pl. Fricike úgy káromkodik, mintha minden sípszóért 10k járna pluszban. :DD Gázsi mellé egyből járna 500k plusz.

 

Krauszról meg csak annyi van meg, hogy ahányszor odakapcsolok, mindig morcos, mert jönnek a tányérok, és kb. a legritkább esetben fekete, tehát az ő csapatának kajája sose ízlik a meghívott "esküdtszéknek". Mondom most vagy mindig ugyanazt a jelenetet látom (amire azért kicsi az esély) vagy ennyire nem tudja koordinálni a csapatát vagy az esküdtszék túl finnyás. :D Szal. Krausz búvalbaszott feje garantált. :D

Előzmény: forgoszel (6341)
Elhaym1 Creative Commons License 2024.08.16 0 0 6342

A Blikk azt is megtudta, ki – vagyis inkább kik – lépnek majd Ákos helyére a műsorban. Információink szerint ugyanis nem egy, hanem két séffel pótolják őt. Az előző évadokból jól ismert Rácz Jenő és Fördős Zé mellett két, Michelin-csillagos séf tűnik majd fel idén, akik a szakma csúcsára jutottak hazánkban.

 

A produkció készítői idén szeretnék néhány dologban megújítani A Konyhafőnököt, ezért is történt változás a zsűriben. Az egyik változás, hogy az ítészek csapata négytagúvá válik, így Ákos helyére nem egy, hanem két igen elismert Michelin-csillagos séf, Kaszás Kornél és Tóth Szilárd érkezik – árulta el egy bennfentes.

forgoszel Creative Commons License 2024.08.16 0 0 6341

Biró? Az biztos nem csinál hülyét magából. A többiben nem vagyok biztos :)

Előzmény: dojcstomi (6337)
dojcstomi Creative Commons License 2024.08.16 0 0 6340

Akkor kb. Litauszki maradt vagy Bernáth József. Már ha a magasság számít.

Előzmény: Ilhilla (6338)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.08.16 0 0 6339

A cikkben szereplő körülírásba ("az új tag szintén a szakma csúcsán álló séf, az ország három legjobbja között tartják számon, és ő is Michelin-csillaggal büszkélkedhet.") melyik fér bele?

 

Az persze, hogy ki áll a szakma csúcsán, meg hogy az ország három legjobbjába ki van benne, teljesen szubjektív - gondolom az általad írtak is mind ezt gondolják magukról -, viszont a gumigyári csillag nagyon leszűkíti a kört.

Előzmény: dojcstomi (6337)
Ilhilla Creative Commons License 2024.08.15 0 0 6338

Az "óriás" nem lehet, már csak a "törpe"Jenő miatt sem! :D

Előzmény: dojcstomi (6337)
dojcstomi Creative Commons License 2024.08.15 0 0 6337

Volt már Litauszki Zsolt is nem? Meg Nyíri Szása, meg volt még egy nagy magas kb. 2 méteres tagbaszakadt pali, akinek a nevére nem emlékszem, de mindig full szívatós kajákat hozott.

 

Bíró Lajos a futottak még kategória? :D Kovács Lázár?

 

Serényi Zsolt, Bede Róbert, Magos Zoltán, Jenei Tamás? :D ex TV paprikások :D

Ilhilla Creative Commons License 2024.08.15 0 0 6336

Nekem Sárközi egyre jobban nem tetszett. Próbálták ráosztani a "gordonos" rosszfiút, de nem ment jól, igaz a serpenyők mosogatóba dobbálása ment, de az örökös káromkodás, szidás már nehezebben fért össze a "galamblelkével". Az pedig, hogy utóbb minden körülmények között csakis Jenőé lehetett az a bizonyos kupa, már előre vetítette: kit kedvel jobban a szerkesztőség. 

A csatorna búcsúzóul még péppé vereti, vagy kihozza győztesnek, remélem jó gázsit kap majd! 

 

Mazsola0070 Creative Commons License 2024.08.15 0 0 6335

A nagy durranás Széll Tamás lenne, ő már szerepelt főzővetélkedőben és jelenleg is fut főzős műsora a köztévén.

 

Aki még számomra ismertebb, az Pesti István (aki a Séfek séfében már feltűnt), bár őt valahogy nem tudom elképzelni, ahogy ott bohóckodik Fördőssel, bár ki tudja, hogy jó pénzért mit vállal be.

 

Aztán az is lehet, hogy Mr. Rolex (mint a Gerendai éttermi érdekeltségek főfőséfje) bevitte a Costesből Koppány Leventét, bár az Sárközire nézve talán még durvább lenne, ha azért rúgták ki, mert kellett a hely Mr. Rolex haverjánek/munkatárásának.

Előzmény: Ilhilla (6333)
dojcstomi Creative Commons License 2024.08.15 0 0 6334

Ebből az a tanulság, hogy még ha nagy nézettségnek örvendő műsorban szerepelsz is, egy kereskedelmi csatornától sose számíts biztos pozícióra.

Ilhilla Creative Commons License 2024.08.14 0 0 6333

Lemaradt: akkor nem Krausz lesz, neki nincs "csillaga". 

Előzmény: Ilhilla (6332)
Ilhilla Creative Commons License 2024.08.14 0 0 6332
Ilhilla Creative Commons License 2024.08.14 0 0 6331

Nem tudom miért, de reggel óta az az érzésem: nem véletlenül említették meg, hogy az új évadban akár már mehet is Sárközi a Séfek séfébe forgatni. Csak nem az történik majd, hogy onnan hozták az új séfet és ezért nem kezdték el ott forgatni az új évadot? Csak nem Krausz Gábor lesz az új séf? Érdekes lesz! 

Előzmény: Mazsola0070 (6330)
Mazsola0070 Creative Commons License 2024.08.14 0 0 6330

Ha a cél az volt, hogy felfrissítsék a műsort (ez kétségtelenül nagyon ráfér, kérdés, hogy ez a személycserés frissítés elég-e, vagy netán a formátumban is lesz változtatás, esetleg teljesen leviszik kutyába a szent nézettség érdekében - ez a folyamat már megfigyelhető volt, bár nem jött be eddig), akkor - mint azt már többször írtam - alapvetően a legapróbb gesztusáig unásig ismert, a legelejétől ott pucsító Fördős "Dögunalom" Zoltánt kellett volna lecserélni, a teljesen unfair, hülye nehezítéseivel együtt.

 

Ha ő marad és a hülyeségei is maradnak, akkor minden marad a régiben, teljesen mindegy ki a két séf mellette.

 

Dögunalom Zoli kirúgásának "apró" akadálya lehet, ha a gyártó cég Fördősék kezében van, ő pedig nyilván meg van győződve róla, hogy nélküle nem Konyhafőnök a Konyhafőnök. (Persze azért ebben az RTL-nek is lehet szava, de ha a gyártó cég kiköti, hogy "Fördős mindörökké", akkor az RTL azt teheti, hogy vagy berendeli, vagy nem.)

 

Azt nem tudom, hogy Pocokképű és Mr. Rolex közül hogyan választották ki, hogy ki maradhat, de láthatóan erről őket nem kérdezték meg - legalábbis Pocokképűt biztos nem, ha igazak a sajtóhírek.

 

Érdekes módon az első három évad után Bernáthhot és Vajdát egyszerre rúgták ki (bocsánat, egyszerre nem hosszabbítottak velük szerződést), lehet, hogy - ha már Dögunalom Zoli úgy tűnik érinthetetlen - most is ez lett volna a fairebb, mert ez így azért megalózó lehet Pocokképűnek, akár úgy is tűnhet, hogy őt tették felelőssé a legutolsó évad bukásáért.

Előzmény: Ilhilla (6327)
forgoszel Creative Commons License 2024.08.14 0 0 6329

Aki képes a Hajdúval leállni az megérdemli a sorsát.

Előzmény: dojcstomi (6324)
Elhaym1 Creative Commons License 2024.08.14 0 0 6328

Inkább az lehetett, hogy kellett egy hely az új séfnek. Cserébe hirtelen meg kellett válni Jenőtől, vagy Ákostól. Előbbi fontosabb az RTLnek, így Ákost küldték el. 

Előzmény: Ilhilla (6327)
Ilhilla Creative Commons License 2024.08.14 0 0 6327

SÁRKÖZI ÁKOS-t lecserélték, ő is nem régen értesült róla! Marad a Sztárboxban? 

Kinek szúrhatta a szemét, hiszen régi "motoros" volt?  

Ilhilla Creative Commons License 2024.03.30 0 0 6326

Egyáltalán nem örömhír ez, hiszen úgy volt: nem lesz több KF, erre tessék!

 

Lehet, hogy van abban valami, amit írtál! 

Előzmény: Törölt nick (6325)
Törölt nick Creative Commons License 2024.03.30 0 0 6325

https://sorozatwiki.hu/hirek/az-rtl-bejelentette-hogy-iden-folyatodik-e-uj-evaddal-a-konyhafonok/

 

Egyre inkább az az érzésem, hogy a NER zsarolja a csatornát és olyan műsorokat is kell adniuk főműsoridőben, amik biztosan buknak a TV2-vel szemben. Máskülönben a Spar sorsára jutnak.

dojcstomi Creative Commons License 2023.12.21 0 1 6324

Hajdú Péter a tapintatlanság mintaképe! Szemrebbenés nélkül bekérdez olyanokat, amiket mélyinterjú alatt sem illik.

 

Például: Milyen érzés volt, amikor a kezedben tartottad a halott gyereked? Meg hasonlók...

 

Nem is tudok mindent visszaidézni, de minden jóérzésű ember fejében megkondulna a vészharang egyes kérdései hallatán, hogy úristen ehhez van pofája? És az a szomorú, hogy van.

 

Az ellene szóló Puzsér-féle hadjárat anno erről szólt. Látszik mi lett az eredménye, semmi! A pali továbbra is képernyőn van, de nem élő közönség előtt tapossa a vendégei lelkét, hanem egy berendezett teremben. A kérdései pedig ugyanolyan húsbavágóak maradtak, mint amilyenek a Frizbijében is voltak.

Előzmény: Káun (6323)
Káun Creative Commons License 2023.11.15 0 1 6323

Szia

Hallottam ilyet már.De kötve hiszem hogy minden az lenne, ami a szemétbe kerül.

De ha ez így is van, arra akkor se találok magyarázatot, hogy Pl.Hajdú Péter a műsoraban mért dobalózik (nyilván a vendégével)a kajaval.Érdekes a vendégei mind belemennek.

Én nem helyeslem .Tudom hogy HP nem ide tartozik , de ez jutott eszembe.Nyilvan ő se találkozott éhezéssel ahogy általában a vendégei sem.

.

Előzmény: deluigi (6322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!