Keresés

Részletes keresés

zjakabfi Creative Commons License 9 órája -1 0 30030

ssel

Előzmény: zjakabfi (30029)
zjakabfi Creative Commons License 9 órája -2 0 30029

2156-os Csergő megint megfeküdt a Fenyvesel, pont mint 2 hete.

Zolcsi67 Creative Commons License 26 órája -1 2 30028

Maradjunk a klasszikusoknál: Lepsénynél még megvolt.

Előzmény: Vasútőr 2 (30026)
krisz768 Creative Commons License 1 napja 0 2 30027

Rajta voltam, lepsény előtt közvetlen a nyílt vonalon megálltunk. Kinézek az ablakon jön a füst a sziliből. Pár perc állás után Lepsényig begurultunk. A mozdonyvezető állítása szerint valami a talpa alatt kezdett el égni. Miután eloltotta gyors kiszellőztetett (ezt láttam én) és utána elindultunk az állomásra, hogy nem blokkoljuk a vonalat. Valakinek valami tippje mi lehetett az?

 

431 071

Előzmény: zjakabfi (30025)
Vasútőr 2 Creative Commons License 1 napja -5 1 30026

Olyan negatívan fogalmazol. Így kellett volna: Lepségnyig ma legalább eljutott. :-)

Előzmény: zjakabfi (30025)
zjakabfi Creative Commons License 2 napja -1 1 30025

A délelőtti Balaton IC csak Lepsényig közlekedett

A Déli pályaudvarról 10:35-kor Keszthelyre indult Balaton InterCity (IC 864) járműhiba miatt csak Lepsényig közlekedett. Az utasai a Székesfehérvárról 12:30-kor továbbindult Tópart InterCityvel (IC 844) utazhatnak Balatonszentgyörgyig.

 

zjakabfi Creative Commons License 3 napja -2 0 30024

Mert nem értenek hozzá.

Előzmény: exvérmezö15 (30022)
Markovitst Creative Commons License 3 napja -2 0 30023

Miért nem Aranypartot vagy Helikont választották... Ott garantált a 40-80 perc keses nap mint nap. 

Előzmény: zjakabfi (30020)
exvérmezö15 Creative Commons License 3 napja -3 1 30022

Ez csak véletlen volt igy sikerült a utazás...

Az lényeg hogy Fanta narancsos legyen.....

Előzmény: zjakabfi (30020)
Markovitst Creative Commons License 3 napja -3 0 30021

Hát nincs szerencsém ezekkel a hülye hely számokkal. Naná hogy nem Balatoni oldalra, és menetiránynak háttal kapok jegyet. Még jó hogy gyors át tudtam cserélni 2 számot :)

Amúgy akár északi, akár déli part, az 1 és 2 végű számok fixen Balatonra nézők. Az 5, 6 nem. 

zjakabfi Creative Commons License 3 napja -4 1 30020

https://telex.hu/belfold/2024/07/28/balatoni-horrorvonatozas-keses-hianyaban-elmaradt

 

Beszopta a telex, de legalább megírták, korrekt.

 

zjakabfi Creative Commons License 3 napja -1 1 30019

Az a Göcsej volt, és elég fura, hogy megvárta.

 

Előzmény: Markovitst (30018)
Markovitst Creative Commons License 3 napja -4 0 30018

Ilyet lehet??

954 Bakony IC 30 percet állt Székesfehérváron, mert a több mint fél órát késő Aranypart ról 4 átszálló kisirta magának, hogy várják meg őket Fehérváron... Arról nem beszélve, hogy ugyanúgy 30 perc múlva ment volna a következő, csak pluszban Zalaszentivánon is át kellett volna szállni...

 

Ezek után csak egyszer ne várjon meg engem a másik vonat, ha át akarok szállni... 

Markovitst Creative Commons License 3 napja -1 0 30017

Ezzel a szerencsétlen Aranyparttal az is a nagy gond, hogy mindenhol 1-2 perc tartózkodási idő van, lehetetlen tartani... Aki kitalálta a menetrendet... 

Vasútőr 2 Creative Commons License 3 napja -3 2 30016

Több, mint 15-ször annyi hozzászólásod van, mint nekem. És mégis engem vádolsz azzal, hogy munka mellett túl sok időm van fórumozni? :-)

 

Tökéletesen tudok írni, hibátlan a helyesírásom. És igen, létezik az "ösztökél" szó a nyelvünkben. Ha pedig a munkáltatód elvárja, hogy a saját szerszámaidat használd a munkád során, akkor keress másik munkát. Egyetlen munkáltató sem érdemel meg olyan dolgozókat, akik hajlandók a saját szerszámaikat ingyen bérbe adni neki. És ezt a legnagyobb jóindulattal mondom.

Előzmény: misi967 (30014)
Markovitst Creative Commons License 4 napja -3 0 30015

Sziasztok! 

A Schlieren gyorsvonati kocsiban ugye minden ablak nyitható?

Mert nem akarok úgy járni és olyan helyet foglalni, ahol csak a felső rész harmadig, múltkor a kék hullámon jártam így. 

Köszönöm 

misi967 Creative Commons License 4 napja -2 3 30014

.. Természetesen a tulajdonos/megrendelő is felelős ezért, hiszen semmivel nem ösztökéli/kényszeríti a dolgozókat arra, hogy próbáljanak úgy teljesíteni, ahogy a versenyszférában kellene: versenyezve az ügyfelekért.

 

 

Ha nem egy sori dolgozó vagy egy multinál akinek minden másodpercével rendelkeznek , 3-an állnak felette,akkor ne akarj próféta lenni. Ne játszd meg a diplomás mindentudót ha még írni sem tudsz. Ösztökéli...? Majd ha ösztökélte számon is kérheti,de mivel fingod sincs(csak véleményed) az egy-egy munkahelyekről a cégen belül ,se bér,se elvárás szintjén ezért kellene vékonyabban fogalmazni fotelhuszárkám. Sokszor az ember adott szerszámot otthonról visz,stb,hogy haladni tudjon,a fasz végén minden negatívum éri... erre este bele olvas a fórumba és ekkora gyökerek írását kell hogy olvassa felfogás hiányról,túlfizetésekről,stb..leszarom mi a munkád de érdekes hogy a mindegy milyen napszak van , van időd fórumozni..

 

 

 

Előzmény: Vasútőr 2 (29995)
Markovitst Creative Commons License 4 napja -3 0 30013

Szia.

A Schlieren gyorsvonati kocsiban ugye minden ablak nyitható?

Mert nem akarok úgy járni és olyan helyet foglalni, ahol csak a felső rész harmadig, múltkor a kék hullámon jártam így. 

Köszönöm 

zjakabfi Creative Commons License 4 napja -3 1 30012

Boglartól már lesz ülőhelyed, addig kibírod.

Előzmény: Markovitst (30011)
Markovitst Creative Commons License 4 napja -2 0 30011

A Vitorlás miért nem helyjegyes?? Pláne hétvégén. Frankó lesz Ferencvárostól Fonyód ig végig állni a wc ben holnap... 

Vasútőr 2 Creative Commons License 5 napja -5 0 30010

Ja értem, szóval ezek mezei gyalogosok, akik át akarnak menni egyik oldalról a másikra, nem pedig fotósok, akik rossz helyen állnak. Hát mit lehet erre mondani? Figyeljen oda a gyalogos, vagy ne menjen pálya közelébe.

Előzmény: traxxtoto (30009)
traxxtoto Creative Commons License 5 napja 0 2 30009

Néha másodpercekkel előtte észlelni csak, főleg ívben vagy épp a növényzet takarásában. 120-szal hamar fogy a távolság.

Pár hete Alsóörsön 4-en mentek át szép kényelmesen, beszélgetve, oldalra se nézve. Az egyik ilyen pár méteres eset akkor volt, szerencséjükre Flirttel (a mágneses sínfék elég intenzív lassulást eredményez).

 

Előzmény: Vasútőr 2 (30007)
zjakabfi Creative Commons License 5 napja -1 0 30008

Ptk. Alapján a tábor nem közterület gondolom.

 

Előzmény: Vasútőr 2 (30006)
Vasútőr 2 Creative Commons License 5 napja -3 0 30007

Nekem ez akkor is életszerűtlen, de lehet, hogy ez az én hibám, hiszen nem vagyok mozdonyvezető, nincs ilyen tapasztalatom.

 

látom, hogy pár méterrel a mozdony elől éppen ki tud lépni/ugrani az illető/illetők

 

És ezek az illetők hol voltak addig, amíg ki nem ugrottak? Végig az űrszelvényben álldogáltak? 10-20 másodpercig a kürt ellenére is? Csak mert akkor nem tudom sajnálni őket.

Előzmény: traxxtoto (30002)
Vasútőr 2 Creative Commons License 5 napja -1 0 30006

Ki által korlátozott, és milyen jogszabály alapján?

Előzmény: zjakabfi (30004)
zjakabfi Creative Commons License 5 napja -1 0 30005

És ezzel zarjuk is le a vasutas - utas problémát, koncentráljunk a vasúti eseményekre.

Előzmény: Vasútőr 2 (30000)
zjakabfi Creative Commons License 5 napja -1 0 30004

Nem magánterület.

Leszállhatsz, de bizonyos részekre a táborba nem mehetsz,és apart felé sem mindig.

Tehat az ottani mozgás korlátozot, de a megálló nyilvános.

 

Előzmény: Markovitst (30003)
Markovitst Creative Commons License 5 napja 0 0 30003

Lehet hülye kérdés, de Zánka Erzsébettábor megállóban csak olyan utas szállhat fel és le, aki a táborba megy? Ez egy lezárt magánterület? Köszönöm 

traxxtoto Creative Commons License 5 napja 0 4 30002

Nem is érdekel és szó sem volt megállásról.

Gyorsfékezés közben intenzíven lassul a vonat és látom, hogy pár méterrel a mozdony elől éppen ki tud lépni/ugrani az illető/illetők. Ha a sebesség nagyobb (például ha nem gyorsfékezek egyből) több mint valószínű, hogy megtörténik az esemény.

Nem tudom, mi olyan elképzelhetetlen ezen, főleg a Balatonnál nem egyszer előfordult velem is... 

Előzmény: Vasútőr 2 (30001)
Vasútőr 2 Creative Commons License 5 napja -5 0 30001

Meg tudnád mondani, hogy egy átlalad továbbított átlagos vonat gyorsfékezés esetén a megállás előtt mondjuk két méterrel milyen sebességgel halad?

Előzmény: traxxtoto (29999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!