Keresés

Részletes keresés

Kertkedvelő999 Creative Commons License 1 napja 0 1 272177

Tényleg szép virágzásban. 
Nagyon szép.

De tényleg nem találkoztam vele.

Háromszor jártam külföldön,

(a Tátrában, Ausztriában és Svájcban)

de a mediterrán vidéken még sosem jártam.

Előzmény: eperjeske (272176)
eperjeske Creative Commons License 1 napja 0 0 272176

Szerintem Te is ismered ezt a Murvafürt_Bougainvillea növényt, mediterrán nyaralásokon kikerülhetetlen a vele való találkozás. (Lásd a netről levett görögországi fotót.) Legfeljebb a nevét nem tudtad eddig.

 

 

Lassan az ott tartunk, hogy a melegebb égövi növényeket kell megismernünk és telepítenünk. Nálunk pl. nagyon szépek az Eucalyptus gunnii / Havasi eukaliptusz fácskák. Az egyikről, amelyet tavaly vettünk cserépben, akkor ültettük ki, csatolok itt képet.

 

Előzmény: Kertkedvelő999 (272173)
eperjeske Creative Commons License 1 napja 0 0 272175

KÖSZÖNÖM! Az erős visszametszést nem mi ejtettük a kis bougainvilleával, így vettük tavaly egy kertészeti árudában. Mondhatni szobanövénynek alkalmas, vagyis viszonylag kicsi cserépbe volt ültetve, ahhoz igazították. Már tavaly is kezdte kinőni magát, most meg nagyon nekiindult a növésnek. Csak nem virágzik. Kipróbálunk javaslatodra valami foszfortartalmú tápozást.

Előzmény: Didergő Király (272170)
eperjeske Creative Commons License 1 napja 0 0 272174

KÖSZÖNÖM! Akkor utánanézek ennek a Greenman Floralia szernek!

Előzmény: tucsok13 (272169)
Kertkedvelő999 Creative Commons License 1 napja 0 0 272173

Legalábbis én a 

“Murvafürt_Bougainvillea-bokrocskáról”

még csak nem is hallottam.

 

Itt olvasom először.

Előzmény: Kertkedvelő999 (272172)
Kertkedvelő999 Creative Commons License 1 napja 0 0 272172

Hát lehet.

De az is lehet hogy igenis foglalkozna mindenki vele, 

csak egyszerűen nem értünk ehhez a növényhez.

Hülyeséget meg minek írjunk neki.

Elég ha felmész a netre, azt ott is megkaphatod.

 

Azért voltak itt hasznos tanácsok nekem is másoktól.

Előzmény: Bofied (272167)
tacsi69 Creative Commons License 2 napja 0 0 272171

igen jo a mult ido hasznalat, mert annak tenyleg vege lett MO-n , Meg van 1 szomszedom, aki minden nap megzuhanyrozsazza oket, es meg csak valami 4-7 evesek, de pusztul neki is rendesen, csak levagja ami kiszarad belole.

Előzmény: sza_attila (272166)
Didergő Király Creative Commons License 2 napja 0 1 272170

valószínűleg több foszfor kell neki. mondjuk a miénk tápoldat nélkül is virágzik folyamatosan.

de az is lehet, hogy a metszés miatt nem virágzik. ha jól látom, igen erősen vissza volt metszve. a bougainvillea annyira nem szereti az erős metszést. állítólag az átültetést sem, de szemmel láthatólag ezt az akadályt könnyedén vette a kérdéses példány.

Előzmény: tucsok13 (272169)
tucsok13 Creative Commons License 2 napja 0 1 272169

Én a tápoldatozást javasolnám. Anyósom tápoldatozza, Greenman Floralia-t meg még valamit ad neki, gyönyörű, így az enyém is hozzá költözött.

Előzmény: eperjeske (272164)
tucsok13 Creative Commons License 2 napja 0 2 272168

Akkor mit keresel itt? Bármilyen meglepő, akinek kertje van, nem valószínű, hogy egész nap a gép előtt ül és válaszolgat.. na meg a kérdés se olyan, ami ne bírna ki pár napot, míg benéz valaki olyan, aki érdemben tud válaszolni. Ez egy nagyon barátságos hely, nincs helye ilyen degradálós beszólásoknak. 

Előzmény: Bofied (272167)
Bofied Creative Commons License 2 napja -1 0 272167

Úgy tűnik itt semmire nem válaszolnak, vagy mert nem értenek hozzá, vagy csak simán lexarják és átlépnek a fejed felett.. De nagyjából az egész index ilyen, már fórumokon is ez megy, hanyatlik a népség, 10-20 éve még nem ez volt itt..

Előzmény: eperjeske (272164)
sza_attila Creative Commons License 2 napja 0 0 272166

Akkor a smaragd tuja is az volt. 

Előzmény: Didergő Király (272165)
Didergő Király Creative Commons License 3 napja 0 0 272165

végül is, ha orrba-szájba ültetik, akkor "invazív". :)) ilyen értelemben már nálunk is az.

Előzmény: sza_attila (272162)
eperjeske Creative Commons License 3 napja 0 0 272164

Üdv minden kertészkedőnek! Tanácsot kérek tőletek:

 

Tavaly vettünk cserépben egy még kis Murvafürt_Bougainvillea-bokrocskát. Elhullajtotta a virágait, majd sikeresen átteleltettük zárt helyen. Tavasszal átültettük nagyobb cserépbe, és kitettük jó napsütéses helyre, tápsót is kapott. Gyönyörűen meg is nőtt, egész mutatós bokorrá lett. Csak éppen hiába várjuk rajta a lila virágzuhatagot! Mindössze 5-6 virág van rajta (jó, tudom, a lila nem virág, de itt most nem ez a lényeg)!

 

Miként tudnánk gazdagabb virágzásra bírni?

 

Kertkedvelő999 Creative Commons License 5 napja 0 0 272163

A "legeltető" állattartás miat lehet.

Végül is tényleg mérgező.

Invazívnak nem nevezném, sőt az első évben még pátyolgatni, locsolni is kell.

Amikor Svájcban jártunk, minden település között legelő állatokat láttunk, sokat.

Villanypásztor vigyázott rájuk.

Télen is zöld, lehet egyes állatok szívesen lelegelik.

Más értelmét nemigen látom.

Előzmény: sza_attila (272162)
sza_attila Creative Commons License 5 napja 0 0 272162

A svájciak meghülyültek. 

Előzmény: tucsok13 (272161)
tucsok13 Creative Commons License 5 napja 0 0 272161
Didergő Király Creative Commons License 2024.08.19 0 0 272160

hát ja, a szilvafát, ami roskadásig van gyümölccsel, hetente kétszer meglocsolom 30 literrel, de még ez is kevés neki, alig van leve a gyümölcsnek.

 

a selyemmirtusszal kapcsolatban is azt hittem, hogy eleget locsolom, de még csak egy hete virágzott, amikor nekiálltak hervadni a szirmok. mondom, mi az isten? kérdeztem egy lagerstoemia szakértőt, azt mondta, hogy valószínű, hogy kevés a víz. ráöntöttem 10 litert, másnap szebbek lettek a virágai. nem gondoltam volna, hogy kevés neki a heti kb. 2x10 liter.

Előzmény: sza_attila (272156)
Imrehajcsi Creative Commons License 2024.08.18 0 0 272159

Családtagom csonkolt egy nagy fenyőt, és a 4-6 méter hosszú alsó ágak törzs közeli pucér részén itt-ott kihajtottak ki ágak. Gondolom a csúcsra nem tud hajtani, így hajtott a megmaradt alsóbb ágakra. 

Előzmény: beetee (272157)
beetee Creative Commons License 2024.08.17 0 0 272158

Most tavasszal, már későn, átültettem egy őszibarackot. Elég nagy volt már, nem egy suháng.

Elég jól egyben maradt a gyökere, és ültetés után azt hittem elég jól visszavágtam. 

Kihajtott, zöldellt, virágzott, terméseket kötött, de aztán abbamaradt a fejlődése, valahogy nem nyúltak meg az új hajtásai...

Elkezdtem öntözni, kicsit szebb lett, leszedtem a barackok felét dió méretben. Még jobb lett. 

Ami maradt, az nagyobb ringló méretűként most érik.

Azt is le kellet volna szedni....

 

Egyszerűen hiányzott neki a víz, nem tudta kinevelni a gyümölcsöket. Ha leszedtem volna az összes termést időben, akkor lehet, normális növekedést produkált volna.

Nagyon sok energiájába kerül egy növénynek termést hozni. Ha nincs víz, eldobja, rosszabb esetben a fa purcan ki.

Előzmény: sza_attila (272156)
beetee Creative Commons License 2024.08.17 0 0 272157

Szerintem nincs rá gyógyszer. Vagy megmarad és kihajt, vagy elszárad. 

Nagyobb százalékban az utóbbi.

A fenyők ilyenek. Ha alul le lesz vágva az ágán a csúcs, és nem úgy, hogy még a fele élő zöld tűlevél megmarad azon a szakaszon, akkor nem igazán hajt ki. 

Nem újul meg alulról.

Nézz meg egy fenyőerdőt a természetben. Még a magányos példányok is felkopaszodnak idővel.

 

Nálam is van egy ezüstfenyő, ami mellől ki kellett szedni egy másikat. Az az oldala elég satnya, nem nagyom látom, hogy kinőné, pedig 3 éve kap onnan is napfényt.

Előzmény: Imrehajcsi (272154)
sza_attila Creative Commons License 2024.08.17 0 0 272156

Minden növény nagyon vizigényes, amikor virágzik, vagy terem! Abba a termésbe sok víz kell, vagy a virágba is. Fater ezért minden gyümölcsfát locsol. Folyamatosan locsoljuk a meggyfát is, pedig már letermett, de elkezdtek hullani a levelei, ergo szomjas volt. A füge termése is belül víz, miből legyen, ha keveset locsolod? 

Előzmény: Didergő Király (272150)
sza_attila Creative Commons License 2024.08.17 0 0 272155

Gömb van nekem is. Kell neki néhány év, mire szép formája lesz. Idővel az is megnő 7-8 méteres korona szélességre. Az enyém 7 éves és kb. 5 méter széles a koronája. Egész évben fejlődik, nemcsak tavasszal hajt ki. Olyan, mint a cédrus, az sem áll le a növésben, csak szezon végén. 

Előzmény: Didergő Király (272149)
Imrehajcsi Creative Commons License 2024.08.17 0 0 272154

kihagytam: elfásodott ágról beszélek, nem a zsenge zöld vágásról.

Előzmény: Imrehajcsi (272153)
Imrehajcsi Creative Commons License 2024.08.17 0 0 272153

A lucfenyőnek a vastagabb, 20 forintos és annál nagyobb ágait ha vissza kell vágni mert átnő a szomszédba stb, még a zöld része előtt, hogy maradjon rajta zöld ág, a vágás helyét mivel kell lekenni, hogy garantáltan ne száradjon vissza a törzsig az ág? 4-bő 2 ág visszaszáradt eddig, vettem fagélt ,de az légáteresztő, szóval szerintem attól simán visszaszárad az ág. Állítólag van aki olajfestékkel keni le, ami légmentesen lezárja az ágvéget. Annál mennyi az esély a teljes visszaszáradásra? Vagy van olyan kence ami ezt kiküszöböli. Pár vastag ág felezve kihajtott a vágás helyén és nő tovább, de van ami totál leszáradt.

Didergő Király Creative Commons License 2024.08.17 0 0 272152

mármint "gömb-", "oszlopos-" és "sima". de talán érthető volt.

Előzmény: Didergő Király (272149)
Didergő Király Creative Commons License 2024.08.17 0 0 272151

-már

Előzmény: Didergő Király (272150)
Didergő Király Creative Commons License 2024.08.17 0 0 272150

hát igen, a bokrok kókadnak le először. én az orgonát pl. azért nem szeretem, mert már az aszályos időszakokban nagyon ocsmányul tud kinézni. az aszályos időszakok meg egyáltalán nem ritkák nyáron, szóval kb. minden nyáron ronda.

a fügecsemete locsolását lehet, hogy én is elcsesztem, mert a 4 db terméséből kettőt ledobott fonnyadtan. heti 2x10 liter vizet kap, plusz mulcsolva van. azt hittem, hogy ennyi elég neki.

Előzmény: tucsok13 (272148)
Didergő Király Creative Commons License 2024.08.17 0 0 272149

lehet, hogy szívják a poloskák, de mikor száradt le róla ág, ne adj isten pusztult el tőle a fa? én még olyat nem láttam. tegnap körbenéztem füreden, ott nagyon sok helyre ültetnek platánt. láttam gömplatán csemetet, oszlopost, simán. már tavaly is feltűnt, hogy a gömbplatán, ami kényesebb, az nem volt olyan szép. neked is az van?

 

amúgy továbbra is ajánlom mindenkinek, hogy nézzen körül arrafelé, a parkok, zöldfelületek minősége toronymagasan ver bármit, amit én magyarországon valaha láttam. ráadásul folyamatosan bővítik az a kört, ahol gondosan megtervezettek és ápoltak ezek a részek. k-nyi irányba a kisfaludy strandon túli lakóparktól a mol kútig, d-északi irányba a mólótól a vörös templomig. én hajlamos vagyok a kákán is csomót keresni, de abba nem tudok belekötni, ami ott van, rohadt jó az egész. ráadásul valamiért füreden képesek rá, hogy az útpadkát úgy akadálymentesítsék, hogy nincs gödör és nem is üti fel a biciklikereked felnijét a járdaperem. ez amerre én bicikliztem eddig itthon, mindenhol megoldhatatlan feladatnak tűnt. attila, gondolom, hogy ez egy kicsit messze van neked eljárni dolgozni, de ha mégis jönnél, akkor szólj.

Előzmény: sza_attila (272147)
tucsok13 Creative Commons License 2024.08.16 0 0 272148

Nálunk az erdőben a som, szeder rá van mumifikálódva az ágakra.. minden bokor levelei száradnak, össze vannak recsegősre aszalódva. Borzalmasan néz ki az erdő.. a kertben amit tudok locsolok, de itt sem megoldott mindennek a locsolása, amit nem locsolok az katesztrófa, pl. a fügefám termése is harmada a szokásosnak és meg van aszalódva. 

Előzmény: sza_attila (272147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!