Keresés

Részletes keresés

nudli11 Creative Commons License 2 napja 0 0 26774

Szívesen!

 

Előzmény: Bacusuz (26773)
Bacusuz Creative Commons License 3 napja 0 0 26773

Szia,

1 kör van az 5 ágyásra szétosztva 25mm kpen-az ágyásban jövök ki majd onnan egy elzárószelep és 22 cső végig.

 

Ezekszerint mind két megoldás jó lehet, mert szerintem az 500l/h fogyasztás mindkettőnél elérhető.

 

Bokoröntöző gombából a 2x1m re biztosan belemenne 10 db, a fogyasztása 20-70l így az 5 ágyásra  min 1m3 elmegy.

 

A csepegtetőgombák viszont biztosan nem leszenk jók mert azok most néztem 2l/h fogyasztásúak, biztos nem teszek kis a 10m2 magaságyásba belőlük 250 darabot.

 

köszönöm az infót nagyon hasznos volt

 

Előzmény: nudli11 (26772)
nudli11 Creative Commons License 3 napja 0 0 26772

Szia!

 

Ha az ágyás külön zónán van, és a vezérlő kapcsolja a szelepet, akkor az első megoldás a jobb.

 

Azért, mert a szelep névleges teljesítményének (5M3/H) minimum 10 %-a kell hogy legyen a vízelvétel, mert nem tud lezárni a szelep.

A csepi cső fogyasztása, 5-6 l/h/m

 

Ha aggódsz a kimósódás miatt, egy elemes vezérlővel meg tudod oldani, amiben nincs mágnesszelep.

Pl. Amico egy zónás, vagy van két zónás is:  

ontozescentrum.hu

 

Nudlee

Előzmény: Bacusuz (26771)
Bacusuz Creative Commons License 3 napja 0 0 26771

Sziasztok, 5db mmagaságyás automata öntözését tervezgetem, a mérete 2m x 1m és 80cm magas. Jelenleg ott tartok hogy a Hunter rendszermből egy kör vezérelt víz megy mindhez és el kellene döntenem hogyan tovább.

Két dolog között gondolkodok, mert ezek megvalósításához mindenem megvan itthon:

 

1: 20mm cső(adott,már megvettem) 2-3 csíkban leteszem és bokoröntöző gombákat dugdosok rá terítem le a területet, ebben az esetben sok vizet fog kapni egyszerre. 

 

2: 20mm cső 3-4 csíkban és 6l/h csepegtető gombákkkal fedem le a területet.

 

Az első megoldást talán egyszerűbbenk találom, de félek hogy kimossa a magokat vagy ilyesmi.

 

 

mit gondoltok?

Viktorinogsz... Creative Commons License 2024.09.07 0 0 26770

Meglepődve tapasztaltam. 

Köszi!

Előzmény: Kapocska (26769)
Kapocska Creative Commons License 2024.09.06 0 0 26769

"Létezhet ilyen???"

 

 

18 év után elfogyhatott az oldott "vas" (ami oxigén jelenlétében kicsapódik).

Előzmény: Viktorinogsz... (26768)
Viktorinogsz... Creative Commons License 2024.09.01 0 0 26768

Fura kérdésem van. 18 éve fúrattam kutat. Bőven van víz, kb5-600m2-et öntözök.

Vasas volt, tisztának engedtem, de levegőn barnás lett.

Most meg nem vasas. Létezhet ilyen???

 

nudli11 Creative Commons License 2024.08.28 0 0 26767

Szia!

 

Ezt nem tudom, de a gyári beszerzési ára is több!! És persze, ha ez Áfa-s ár!!        ??

 

Gyanús!!

 

Nudlee

Előzmény: Sipos.86L. (26765)
Vraghdash Creative Commons License 2024.08.28 0 0 26766

Szia

 

Köszönöm, sorban válaszolok és levonjuk a következtetéseket:

 

Központi szűrő tiszta? -> tiszta

Lejtős a terület? -> tök egyenes

Hány évesek a testek? -> 2021

Feszíni szivattyúd van? -> aknában van 

Hány méter a szívócső? -> foggalmam sincs

Próbáld ki, ezt a zónát kösd be az első portra, pihentetés után ezzel induljon az öntözés. -> kipróbálom, meglátjuk de szerintem 1-6 között már mindenhova lett kötve.

Valószínűleg ez a legnagyobb fogyasztású zónád -> ebben biztos vagyok hogy nem, de a második legnagyobb az viszont biztos, ahogy írtam amint kézzel felhúzok 1 fejet kb 6 másodperc múlva minden fej feljön és tökéletese öntöz gyönyörűen, nincs nyomás vesztésem semmi, centire ahogy ki lett mérve annak idején.

 

Köszönöm

 

Előzmény: nudli11 (26764)
Sipos.86L. Creative Commons License 2024.08.27 0 0 26765

Sziasztok, hunter mp rotator fúvókákból létezik  hamisítvány? Gyanúsan olcsón találtam  a marketplacen, 1000 Ft/db és bontatlan 10-es csomag. A csomagolása gyárinak  tűnik.

nudli11 Creative Commons License 2024.08.27 0 0 26764

Szia!

 

Valószínűleg ez a legnagyobb fogyasztású zónád, és amíg a vezérlő odaér, lecsökken a kútban a vízszint, ami teljesítmény vesztést okoz.

Központi szűrő tiszta?

Lejtős a terület?

Hány évesek a testek?

Feszíni szivattyúd van?

Hány méter a szívócső?

 

Próbáld ki, ezt a zónát kösd be az első portra, pihentetés után ezzel induljon az öntözés.

 

Ha rotatorral kiváltható, a spray fúvóka, SOKKAL kevesebbet fogyaszt majd, ergo, nem csökken annyira a vízszint a kútban.

 

Nudlee

Előzmény: Vraghdash (26763)
Vraghdash Creative Commons License 2024.08.27 0 0 26763

Sziasztok

 

nem tudom van, e valakinek 5lete a következő jelenségre

kis info a microkörnyezetről, 6köröm van 5öntözözéc + 1csepegtető

minden öntöző kör indul és megy tökéletesen a videón látható a 4edik kör, "dübög" hang mellett nem jön fel,

ha bármelyik körön lévő fejet felhúzom kezemmel fent tartom kb 6 másodpercig elindul és tökéeletesen gyönyörűen öntöz.

 

https://youtu.be/WH9FQ2rRayg?feature=shared

asdqweasdqweasd Creative Commons License 2024.08.20 0 0 26762

50es pvc cső, benne colos kpe cső és mellette egy szívószál, mert errefele gázos eléggé a víz és nagyon köpköd ha nincs benne. Gumi golyó nincs benne szerintem, de le van szűrőzve.

Előzmény: nudli11 (26759)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2024.08.20 0 0 26761

Ezt kipróbálom ha visszaértünk a nyaralásból, köszönöm a tippet.

Előzmény: nudli11 (26758)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2024.08.20 0 0 26760

igen, ezt tudom, de én úgy állítottam be, hogy mintkét zónát soak-ra tettem (5/3), és egyszerre scheduláltam mindkettőt. Ilyenkor lényegében 5percig öntözi az egyiket 5ig a másikat. Ebben az esetben végig mindkettőt 1 baron tolta. Viszont ha külön vettem őket, akkor ugyan megnőtt az öntözési időm (5+3)*8*2-re az 5*8*2 helyett, de a második ciklustól már jól öntözött.
Hogy ereszt-e a lábszelep az egy jó kérdés, szerintem szíváskor nem kellene neki, meg ha visszaeresztene akkor folyamatosan töltenem kellene a szivattyút, de simán megy minden indításkor. Mondjuk rá tudok nézni, de szerintem nem ezzel lesz a gond.

Előzmény: nudli11 (26757)
nudli11 Creative Commons License 2024.08.20 0 0 26759

Bocs, hogy így aprózom.

 

Nem a kút helyét kérdeztem, hanem a típusát. Alföldi kút az egy 40-50 mm-es szürke PVC csőből készült kút. Ebben van, egy, vagy két gumi golyó, esetleg réz visszacsapó.

 

Nudlee

 

Előzmény: asdqweasdqweasd (26754)
nudli11 Creative Commons License 2024.08.20 0 0 26758

Még valami.

 

A lejtős területen lévő zónák összes fejébe tegyél visszacsapó szelepet, (Anti Drain), a legmagasabban lévő kivételével.

Nudlee

Előzmény: nudli11 (26757)
nudli11 Creative Commons License 2024.08.20 0 0 26757

Szia!

 

A soak lényege, hogy az öntözési időt, meg tudod szakítani szünettel de a teljes öntözés lefut, csak lesznek közte szünetek.

Ez pl. akkor hasznos, ha a kút nem tud elég vizet adni, és várni kell, amíg feltöltődik,vagy nagyon lejtős a terület, és elfolyna a víz a felszínen.

 

A visszacsapó szelep, vagy lábszelep a szívócső végén van a kútban.

 

Nudlee

 

  

Előzmény: asdqweasdqweasd (26756)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2024.08.20 0 0 26756

Meg egy update, rajottem mi volt a soak-al a gond. Tobb zona volt a programba rakva, igy a szivattyu folyamatosan ment. Mosz szetszedtem kulon programokra, pufferidovel a programok kozott, igy jol megy mind a ket kor soakkal (kiveve az elso ciklust). Viszont a problema tovabbra is megoldando. Marmint ha lehet.

Előzmény: asdqweasdqweasd (26755)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2024.08.19 0 0 26755

Megnéztem megint, és kezdem nem érteni. Most a cycle & soak simán ment, mindkét körnél, sőt már az első körben is locsolt (tehát volt már víz a csőben a reggeli locsolás után ami kb ennél a 2 körnél 7 és 8 között történik), de ha reggel indítom cycle & soakkal, akkor mindkettő csak pöszmög, még a második körben is.

Előzmény: asdqweasdqweasd (26754)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2024.08.19 0 0 26754

SOAK-ot próbáltam már, de ugyanúgy nem megy vele. Illetve itt ugye 5m/3m beállításról beszélünk, mert rövidebbre nem lehet állítani. Kicsit lankás a terület és valahova elfolyik a víz.
Eddig nem volt vele gond. Most kezdte kb 1 hónapja. Az egyik az első zóna igen, a másik az utolsó, de öntözésbe nem ezek vannak először öntözve hanem a többi (ezeket direkt a végére raktam be, mert próbálgattam a soakot). 

 

A hibákra: 

Szűrő: ez a homokszűrő lenne? Nem, az nem koszos.

Visszacsapó szelep - itt a mágnesszelepre gondolsz? Vagy Hol van benne még visszacsapó szelep?

Szívó oldal: itt mit nézzek meg?

 

Mint látszik azért nem értek annyira azért hozzá.

 

Fúrt kút, van víz bőséggel, alföld.

 

Előzmény: nudli11 (26753)
nudli11 Creative Commons License 2024.08.19 0 0 26753

A Hydrawise vezérlő tudja az általad kérdezett funkciót. 

Amikor az öntözés típusát állítod be, idő alapú vagy SOAK (beszivárogtató) öntözés. Ebben a pozícióban 40-50 öntözés is elindítható.

 

De nem ez a baj, a hibát kellene megszüntetni.

 

Eddig jól működött?

Ez az első zóna?

 

Hibalahtőségek:

A szívó oldal tömítetlensége

visszaereszt a visszacsapó szelep

esetleg a szűrő nem koszos?

 

Asottkút, vagy fúrt kút? Esetleg alföldi?

 

Nudlee

 

 

Előzmény: asdqweasdqweasd (26752)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2024.08.19 0 0 26752

Sziasztok,

 

kis segítséget kérnék. A 6 körömből 2 nem indul el első indításra. A fúvókák nem emelkednek ki, csak maguk mellé nyomják a vizet. Ha leállítom, és ráindítok akkor teljesen jól megy minden. Sajnos a vezérlőmbe - Hunter Hydrawise - nem lehet azt beállítani, hogy előbb menjen 1 percet aztán meg 30-at, szóval ez manuális indítás minden nap, ami kicsit kényelmetlen. Az első indításra a szivattyú 1 baron pörög, a másodikra megy simán 2,5-3 baron. Szivattyú Elpumps JVP 1500B, egy cortex nyomáskapcsoló van mögötte és egy 10l-es hidrofor. A nyomáskompenzált szórófejház megoldás lehet? Vagy Nagyobb hidrofor, vagy mit kellene csinálnom?

Viktorinogsz... Creative Commons License 2024.08.05 0 0 26751

nekem meg volt pár olyan az újabb szériákban, ami begyorsult, csak egy vízfüggöny látszott. :-)

Előzmény: nudli11 (26747)
Safety Gear Creative Commons License 2024.08.03 0 0 26750

Sziasztok

 

Találtam videót.

Szètszedtem, kitöröltem a gyári zsírt, tettem bele speciális kenőzsírt, 50% al könnyebben mozog kézzel a forgás

 

Visszatettem....

 

2.2 bár, és magától nem indult a forgás, kézzel segítettem rá,úgy ment.

 

Lefolytottam 1 fúvókát,  2,5 bár....olyan fuvoka elindulás amit nem szedtem szét ès állt addig, viszont az újra bekentet kézzel kellett megint rasegiteni

De továbbra sem megy még a körön 1 amelyikhez még nem nyúltam.

 

Egyszerűen nem tudom mi a baj.

 

Semmilyen szennyeződést nem látok a forgó egységen.

Ès a non plusz ultra, hogy a körön utolsó hibátlan, utolsó előtti még fos.

 

 

 

 

 

Előzmény: Safety Gear (26749)
Safety Gear Creative Commons License 2024.08.03 0 0 26749

Szia.

 

1. Van mód úgy szètszedni, hogy a homokot kimossam belőle?

2. Van mód arra h. ugyan ebbe a házba más fajta fúvókák tegyek amivel ugyanazt elèrjem?

 

Előzmény: nudli11 (26748)
nudli11 Creative Commons License 2024.08.03 0 0 26748

Még valami.

A szivattyú egyik hidraulikai teljesítményét, a nyomás határozza meg, nem a szívás.

Nudlee

Előzmény: nudli11 (26747)
nudli11 Creative Commons License 2024.08.03 0 0 26747

Szia!

 

A rotator, nem szereti a homokos vizet. A központi szűrő legyen 120 mesh-es.

Nem a az alacsony nyomástól áll meg, hanem a homoktól.

 

Nagyon sokszor nyomogasd meg üzem közben, a korona alakú, kiemelkedő részt. A szögállító gyűrűt, is tekergesd oda-vissza.

 

Vannak bátrak , akik szétszedik, és kidobom.

Nudlee

Előzmény: Safety Gear (26745)
Adamo_sx Creative Commons License 2024.08.02 0 0 26746

Oké, benéztem. :-) Előfordul...

Előzmény: egonca (26740)
Safety Gear Creative Commons License 2024.08.02 0 0 26745

Sziasztok

 

Hunter MP 2000-3000 rotator fúvókák vannak a rendszerben.

Azt vettem èszre, hogy körön belül nem mindegyik forog.

Első éves a rendszer, nemtudtam mihez kötni.

 

Aztán megnèztem hogy 2.2-2.4 bar- on bír szívni a szivattyú.

 

Mikor megbízhatónak a fejét,  picit elindulás majd megint megáll.

Van olyan kör ahol az első 2 megy az utolsó 3 nem forog.

Itt is 2.2

 

Jól gondolom azt, hogy beigazolódik az amit a boltban is elmondtak: 

Nagy szárazság idején,  nem lesz meg a kellő víz, főleg ha a szomszédba is van kút.

 

Ha lesz eső ,visszááll majd.

 

Van hasonló tapasztalat?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!