Keresés

Részletes keresés

Diótörő Creative Commons License 2024.08.15 0 0 1798

Sziasztok!

Szed valaki rákos proszti operáció után hormon tablettákat?

A mellékhatások érdekelnének. Nálam a vérszegénység már régóta jelen van, de délután mindig jobb, mint reggel.

De mostanában hasi panaszaim jelentkeztek és nem múlnak. Érdekelne, van-e valaki, akinek van,vagy volt ilyesmi.

equilibrator Creative Commons License 2024.08.09 0 0 1797

A biopsziát valóban érdemes halogatni, amíg lehet, de csak annak pozitív eredményét fogadják el konkrét rákdiagnózisként.
A biopszia találati arányát az ultrahang és az MRI fúziója nagyban segíti (ma már).

Nálam a kórházi szövettanász az egyik mintában adenokarcinómát írt le, de az Onk. Int. szövettanásza ugyanarra azt írta, hogy "csak" atípusos kis acináris proliferáció (ASAP).
Az MRI-nél is eltérő vélemények alakultak ki. Szóval minden lehet bizonytalan (csak a halál nem :)

Előzmény: MGB 1967 (1796)
MGB 1967 Creative Commons License 2024.08.09 0 0 1796

MRi, PET-CT és PCA3 vizsgálat, ha mind negatív, akkor 100%-osan kizárható a rosszidulatú daganat, és nem kell biopszia, ami különben okozhat szövődményeket. Továbbá a biopszia sem 100%-os biztonságú, mert ha nem épp ott van rákos sejt, ahová a 2x6 tű megy be, akkor rák esetén is adhat negatív eredméynt. A PSA mérés pedig csak kb. 30-50%-os valószínűséggel utal prosztatarákra.  

Előzmény: hansoloo (1792)
Twinpipacs Creative Commons License 2024.08.08 0 1 1795

Köszönöm szépen a segítő hozzászólásotokat. Már hajlik a férjem a műtétre, jó ezt egy sorstárstól is hallani. A PSA-t épp ma kapta meg, lement 6,5-re. /Az urológus a magasabb értékre is azt mondta, lehet a gyulladástól is. Bennem is megfordult, nem-e lehet esetleg daganat./ Még egyszer köszönöm szépen, és Nektek is jó egészséget kívánok 

equilibrator Creative Commons License 2024.08.08 0 0 1794

Elkeseredni semmiképp sem kell. Talán ha a PSA száz körül lenne és ha az onkoteam is borúlátó lenne, akkor... ;-)
Simán lehet, hogy csak gyulladás van a háttérben, annak ellenére, hogy a free PSA értéke alapján valóban indokolt az óvatosság és az odafigyelés.
Az MRI jó ötlet, de tudni kell, hogy annak értékelését is el lehet téveszteni (más radiológus mást mondhat ugyanarra) és az urológus legyinthet az egészre. Akkor jöhet a fúziós biopszia és szövettan. Remélem erre nem is kerül sor neked, vagy csak hosszú évtizedek múlva.

Előzmény: hansoloo (1792)
RudiH68 Creative Commons License 2024.08.08 0 0 1793

KONZULTÁLJ az orvosoddal! Emelkedő PSA mindig gyanús. El kell kerülni egy esetleges ÁTTÉTET! 

Előzmény: hansoloo (1792)
hansoloo Creative Commons License 2024.08.08 0 0 1792

Sziasztok,

 

Szeretném kikérni a véleményeteket. 48 éves vagyok. 5 éve a PSA-m 1,5 volt egy kis ED-vel. Tavaly ősszel elkezdtem egy enyhe viszkető és szúró érzést érezni a péniszemben és az ED felerősödött. Idén Májusban már tarthatatlan volt a helyzet, az urológu gyulladást állapított meg. 4,1-es psa-val és 0,14-es free psa/psa aránnyal. Az UH meszesedést mutatott, hegekket kis méretű növekedéssel. A gyulladás ki kett kezelve antibiotikummal. Júniusban kétszer mértem PSA-t, 4,4 és 3,8 volt ebben a sorrendben a tünetek enyhűltek. Az utóbbi hetekben megint erősödtek a tünetek, ED és viszketés, szúró érzés.

A PSA 5,0 lett. A free PSA/PSA arány folyamatosan 0,14 volt. Mikrobiológiai fertózés nincs. Nagyon aggódom. DRE végig negatív volt. MRI-t fogok csináltatni, de addig is nagyon el vagyok keseredve. Mit gondoltok az esélyeimről? Köszi

equilibrator Creative Commons License 2024.08.06 0 0 1791

Szia Twinpipacs!
Nekem az nem világos, hogy ki lett-e zárva a tumor? Szerintem tisztázni kellene valahogyan (pl. PCA3 prosztatarák szűrőteszt és/vagy képalkotó diagnosztikával, sőt akár biopsziával is) hogy a 14-es PSA "mögött" nincs-e rosszindulatú folyamat. Ez esetben kár bohóckodni lézeres vagy más pr. csökkentéssel, inkább ki kell vetetni egyben, amíg lehet (-> prosztatektómia). Minden jót!

Előzmény: Twinpipacs (1789)
RudiH68 Creative Commons License 2024.08.03 0 0 1790

A műtét sokat segít, minimalizálja a lehetséges áttétek előfordulását. Ha lehet műtesd meg a férjed! Inkontinencia ill. Erekciós problémák előfordulhatnak ami tornával javítható. 

Előzmény: Twinpipacs (1789)
Twinpipacs Creative Commons License 2024.07.23 0 0 1789

Sziasztok!

A férjemmel kapcsolatban írok, ha esetleg van valakinek tapasztalata, tanácsa, köszönettel venném. 55 éves, kb. 4 éve prosztatanagyobbodása van /gyógyszert szed rá/, inzulinos cukorbeteg. Áprilisban kialakult nála egy coli baktérium okozta húgyúti fertőzés, amitől azóta sem sikerült megszabadulni. Kb. 6 antibiotikum kúrán van túl, mellé Uro-wax, tőzegáfonya, teák, stb. Az első időszakban a háziorvos írta fel az antibiotikumokat, de azok 5-7 naposak voltak, állítólag azért nem használtak. A legutóbbi 3 hetes kúra volt, de ettől sem múlt el. Az urológusok lézeres prosztatakisebbítő műtétet javasolnak: a szűkület miatt van némi pangó vizelet, és az a fertőzés táptalaja. A PSA 14, állítólag ez lehet a gyulladástól is. Szóval már 3 urológus is a műtétet javasolta. Ugyanakkor a legutóbbi antibio kúra előtt már annyira gyulladásban volt a szervezete, ami miatt az orvos szerint kockázatos lenne a műtét. Van valakinek hasonló tapasztalata? Eléggé nyugtalanok vagyunk, vajon meg lehet-e őt ilyen állapotban műteni? Másrészt valóban meg fogja oldani a műtét a problémáját? Hálásan köszönök bármilyen tanácsot, tapasztalatot, biztatást.

scott.tiger Creative Commons License 2024.07.22 0 0 1788

Kedves MGB 1967 !
Erre a válaszra voltam kíváncsi !
Nagyon köszönöm !!!
Kb. én ís így tudtam, de a hőfokoknak nem néztem utána !
A TUMT nálam ezzel ki is esett.
A szakorvost még kivallatom a Diatermiáról,
mert konkrétan prosztata esetében nem találtam erről leírást.
Nagyon valószínű, hogy a Rezum-ot nem tudja überelni !
Köszönöm segítséged :)
Scott

MGB 1967 Creative Commons License 2024.07.21 0 0 1787

Tehát nem ugyanaz, csak a hatása.

Előzmény: MGB 1967 (1786)
MGB 1967 Creative Commons License 2024.07.21 0 0 1786

A Rezum során forró gőzt (100 fok C) fújnak be a megfelelő pontokra ami sejtelhalást okoz. A TUMT során mikrohullámmal (mint a mikrosütő) melegítik fel a prosztatikus (prosztatán átvezető) húgycső körüli szöveteket 58-60 fok C-ra. Így a megnagyobbodott prosztataszövet elhal, és nem nyomja húgycsövet. A Rezumnek is ez a hatása, csak jóval hatásosabb/hatékonyabb, a magasabb hőmérséklet, és amiatt, hogy milliméter pontosan oda lehet irányítani, ahová szükséges.  

Előzmény: scott.tiger (1785)
scott.tiger Creative Commons License 2024.07.21 0 0 1785

Kedves MGB 1967
Köszönöm válaszod.
Azt gondoltam, hogy a Rezum eljárás nem ua., mint a TUMT(Hűtött prosztata-termoterápia) ?!
Vagy a kettő ugyanaz ?
Scott

MGB 1967 Creative Commons License 2024.07.19 0 0 1784

Szia,

 

Tökéletes eredményt hozott, és ez három év után sem változott. Semmi panaszom sincsen, minden tökéletesen működik, a tesztoszteronszintem a normál tartomány felső harmadában van. Minden laborértékem jó. Semmmilyen gyógyszert sem szedek, a Tamsudil és a Duodart okozta, elhagyásuk után kialakult enyhén magas vérnyomásom is visszaállt 110/70 környékére (előtte ennél is alacsonyabb volt).

 

A Diatermia (https://ensanahotels.com/hu/szallodak/vltava/spa/medical-treatments/physical-therapy/short-wave-diathermy) az a TUMT (https://ihklinika.hu/szakrendeles/urologia/hutott-prosztata-termoterapia/)

 

Zoli

 

 

Előzmény: scott.tiger (1783)
scott.tiger Creative Commons License 2024.07.19 0 0 1783

Kedves MGB 1967 !
A Rezum kezelés mennyire volt Nálad hatásos ?
Jelenleg is tart még a hatás ?

Magánban állítólag  van egy un. Diatermia műtéte !?

"...Ezért javasolt a hólyagnyak, szükség esetén a
prosztata húgycsövön át magas frekvenciájú
árammal (diatermia) történő műtéte.
Ez az eljárás évtizedek óta az esetek többségében
a legjobban bevált kezelési módszer..."

Bárki, tud erről bármit is ???

Tyba Creative Commons License 2024.07.17 0 1 1782

Köszönöm a válaszod!

"legyen egy jó urológus-onkológus orvosod" - még keresem az igazit, de még a szempontok sincsenek meg.
A PCA3 eredménye 25 lett (kicsi a kockázata a ráknak), de nem merek hátradőlni. Doki szerint a multiparametrikus mr eredménye jobban mutatja. Arra jövő héten megyek. Két éve PI-RADS 2-es volt, de csak 1,5 Tesla van az államiban. Magánban lenne 3 Tesla (100e), az jobb képet ad.

Doki szerint "nagyon alapos" a jelenlegi megfigyelésem.

 

Nagyon hasznos ez a fórum. Köszönöm Mindenkinek a választ és jó egészséget Nektek!

Előzmény: devzero (1772)
Dagadt_58 Creative Commons License 2024.07.01 0 1 1781

Szia!

 

Igen, én is simabörű lettem. Elegendő 3 naponta borotválkoznom, pedig elötte délután már szúrtam.

Legalább nem lettem "bögyös", viszont a "hancúrvég" és társai erősen kisebbedtek. (Brrrrrr) Ma éjjel is volt egy

kis ficánkolás, némi, halovány életjellel. Egyébként nekem is a nejem ugyanazt mondta, "mások ezért mit fizetnek!"

Mindenesetre jobb napi 24 órában inpotensnek lenni, mint halottnak!

 

Dagadt

Előzmény: Prosztatatarák (1780)
Prosztatatarák Creative Commons License 2024.06.30 0 2 1780

Szia a hormonkezelés alatt nulla. Eszembe sem jutott a szex. De, azért eljátszadoztunk a feleséggel. Most már a kornak megfeleően eszembe jut, de sajnos a merevedés az 50 % kb. Ne keseredj el, én úgy fogom fel: ez az élet ára. Hálás vagyok Istennek, hogy még adott öt esztendőt, és még reménykedem a többiben. És hálás vagyok azért is, hogy idejében kiderült a betegség, ha nem, már el lennék temetve Jó egészséget, és fel a fejjel. Az örvosom megkért, hogy optimistán kezeljem a betegségem, mert az fél gyógyulás.

Kihullott a lábszáramról és a mellkesomról is a szőr, és amikor az orvosnőnek elmondtam: nevetett. Uram, mások ezért fizetnek, magának megoldódott ingyen. Ekkor már én is nevettem. 

És hálás vagyok, hogy a Feleségem szeret. Mondtam: ha elmennél egy ügyvédhez, rögtön elválasztanának egy olyan férfitól,  aki tehetetlen. Eszébe sem jutott. Azt kérdezte: te elválnál tőlem, ha én lennék a beteg?  Szó sincs róla, válaszoltam, egy csókkal megtetézve. Ezért is hálás vagyok.

És hálás vagyok, hogy nem hasnyálmirigyrák, vagy vastagbélrák, hanem éppen prosztatarák. A kezelhető fajtából. 

Nézd csak végig, mennyi mindenért lehetsz Te is hálás. 

Szeretettel, Prosztatarákos

 

Előzmény: Dagadt_58 (1779)
Dagadt_58 Creative Commons License 2024.06.30 0 0 1779

Szervusz!

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy az alatt a 2 és 1/2 év alatt hogy működött az "angyalbögyölő"?

Én ugyanis másfél évnél tartok. Se kép, se hang. Teljes ED, és teljes libidóvesztés! Így 66 évesen (is) megőrülök.

Másfél éve, mikor az asszonnyal játszadozunk, Ő elszáll (ok) én meg mintha jeges fürdőt vennék.

Nagyon el vagyok keseredve. Már kezdek nem hinni a visszatérésben.

Egyébként nekem azt mondta a doki, hogy a terápia után kb. 1-ig vissza fogyemelkedni a psa.

Ha tovább emelkedik,gond van.

 

Jó egészséget!

 

Dagadt 

 

Előzmény: Prosztatatarák (1775)
Prosztatatarák Creative Commons License 2024.06.30 0 0 1778

A cicim nekem is megnőtt. Mindkettőben találtak kb. egy cm-es duzzanatot. A vizeletsugárral nincs baj, a sugárkezelés előtt rettentő véknyan folydogált, most normál. Valakinek visszafejlődött a mellnagyobbodása? Annál is inkább, mert már két éve nem szedem a hormoninjekciót.

Diótörő Creative Commons License 2024.06.30 0 0 1777

Nekem lassan harmadik éve volt a műtétem és miután rákosnak bizonyult a kivett proszti, így életem végéig marad a staging, vagyis követés, tehát bizonyos időnként végzett PSA vizsgálat. Meg hát szedem a hormon tablettát. Egész szép cicim van már ( a franc egye meg ).

Én nem kaptam  sugarat, mert már amúgy is eldugult húgycső miatt kellett a műtét és a sugár okozhat húgycső szűkületet.

Nálad nem jelentkezik szűkebb vizelet sugár? Mert ha nem, akkor szerencsés vagy,

Tehát jobb esetben életed végéig kellene követni az állapotodat,megelőzendő bármilyen áttétet.

Előzmény: Prosztatatarák (1775)
Prosztatatarák Creative Commons License 2024.06.29 0 0 1775

Szeretettel köszöntöm a Sorstársakat. 63 éves vagyok 5 éve ezidőtájt fedezték fel a bajt. PSA 45 és Gleason scor 7.

38 sugarat kaptam, és 2 és fél évig hormonkezelést. A PSA lement 0.008-ra, jelen pillanatban 0,1. Áttét semmi, hála Istennek. Évente járok Kolozsvárra ellenőrzésre, a hormonkezelést Marosvásárhelyen kaptam, hogy kelljen felutazom 100 km-t három havonta. 

Jól érzem magam, a merevedés szinte megszünt, vagy csak fél eredmény.  Élvezet spermaömlés nélkül. 

Ki tudja: mikor nyílvánítják gyógyulnak az embert? Hallottam olyan valakiről  akinek 7 év után lett csontáttétje.

Köszönöm, hogy beszélgethetünk.

  

MGB 1967 Creative Commons License 2024.06.21 0 0 1774

Egyértelmű, de az nem, hogy a topictársnak rákja lenne.

Előzmény: devzero (1773)
devzero Creative Commons License 2024.06.18 0 0 1773

Ja, igen, a prosztata-megnagyobbodás kezelésére jó a Rezüm, prosztatarákot így nem kezelnek.

 

Előzmény: MGB 1967 (1770)
devzero Creative Commons License 2024.06.18 0 0 1772

Reflektálnék arra, hogy tragikus a magyar egészségügyi ellátás. Engem az OOI-ban kezeltek, és csak jót tudok mondani róluk. Nagy a terhelésük, de nemzetközi élvonalnak megfelelő terápiát végeznek, jól képzett orvosok, és az azt támogató személyzet.

 

A lassan növekvő PSA, igen, idegesítő dolog. Mert amikor meredeken növekszik, akkor egyértelmű, hogy műtét, vagy sugárterápia.

Én azt javaslom, legyen egy jó urológus-onkológus orvosod, aki meg tudja mondani, vizsgálatok, esetleg biopszia eredménye szerint, hogy kell-e műtét. 

Egyébként -szerintem, ill az én preferenciám szerint- a legnagyobb para a radikális prosztataműtét esetén nem is az impotencia -persze, az is fontos-, hanem az inkontinencia. Ebben -sajnos- a robotizált műtét sem jobb a laparoszkóposhoz képest.

Előzmény: Tyba (1768)
MGB 1967 Creative Commons License 2024.06.18 0 0 1771

És ez is van már több helyen Mo-n, ára kb. fele mint a robotos műtété.

Előzmény: MGB 1967 (1770)
MGB 1967 Creative Commons License 2024.06.18 0 1 1770

A Rezüm sokkal jobb módszer, mint a robotos műtét. Itt leírtam a tapasztalataimat: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=158045215&t=9215595

Előzmény: Tyba (1768)
Order of Hermes Creative Commons License 2024.06.18 0 0 1769

Robot van már állami ellátásban is több helyen, csak a várólista a kérdéses szerintem.

Előzmény: Tyba (1768)
Tyba Creative Commons License 2024.06.18 0 0 1768

Üdvözlet és jó egészséget Mindenkinek!

 

Legyen az antré egy jó hír, bár biztos hallottatok már róla: a prosztata eltávolítása NEM okoz impotenciát, HA robot műt. De sajnos ez nincs ingyen, jelenleg 3 millió. Viszont itthon is elérhető már a wáberer medical center pénzszivattyús magánkórházban (és lehet, hogy máshol is). Oka: nem vágnak át idegeket. USA-ban már 90%ban ezzel műtenek, a biztosító finanszírozásában.
Van esetleg valakinek ezzel a műtéttel kapcsolatos tapasztalata?

Más: van valakinek infója a a Péterfyben dr. Ráfi Tamásról?

PCA3: nemrég megvizsgált egy urológus, aki azt mondta, szerinte nem szükséges a pca3 vizsgálat, mert feleslegesen "paráztatna" az eredmény + felírt prosolint. (eddig a psa max. 4,8 volt, mérete mr alapján 48 ml). Most felment egy év alatt 5,9-re. A csapból is az folyik, hogy mennyire fontos a korai diagnosztika. Tehát nem értem, hogy miért akart lebeszélni a pca3-ról.

Erősen gondolkodom a műtéten, tehát a prosztata teljes eltávolításán magánban, robottal. Nem akarom megvárni, míg áttét lesz és tragikus jelenleg az állami ellátás.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!