Keresés

Részletes keresés

magi_ Creative Commons License 2024.09.01 0 0 2618

Vau1111: Köszi

Szerintem felesleges volt bárkit is kiszedni. Bár utólag könnyű ezt mondani. Előtte lehet hogy így volt logikus. 

Előzmény: vau1111 (2617)
vau1111 Creative Commons License 2024.08.29 0 0 2617

Egymásnak ellentmondó cikkek születtek:

 

Itt azt írják, a viharos időjárás miatt kiszedték:

https://www.kisalfold.hu/helyi-sport/2024/08/tomi-rocky-kalandos-uszasa-a-tiszaban

 

itt meg azt, hogy leúszta:

https://www.szon.hu/helyi-kozelet/2024/08/labak-nelkul-uszta-le-a-tiz-kilometert

 

Saját elképzelés szerint folyóban a vihar csak akkor gond, ha villámlik vagy árad, ezért nem igazán értem, meg azt is írod, hogy vihar nem volt, csak eső.

 

Plusz akkor legyen itt tőle a valós információ. Forrás az ő FB oldala:

https://www.facebook.com/nyiltviziparauszo

 

"Nem szoktam mások véleményével foglalkozni, de most egy kissé rosszul esett ez a bejegyzés. A tegnapi Tiszai Challenge úszásom miatt érkezett egy hozzászólás, ezért ezt szeretném Veletek is megosztani.Az illető tényfeltáró bejegyzése érdekes: Az biztos nem fotelhuszár, mert állítólag a helyszínen látott és Ő is ázott az esőben. Úszni nem látott, mert Ő gondolom 3 óra 37 percet várt rám a kikötőben és látta, hogy engem egy csónakkal hoztak be. Így nyilván nem is úsztam. Az igazság azonban másképp néz ki, mint ahogy Ő azt gondolja. A cél közelében jártam, mikor a rendőrség viharos időjárás miatt beszüntette a rendezvényt. Kértem Öket had ússzak ki a beúszóba, mivel nincs lábam nem tudok kiszállni másképpen, és már csak 20 percre voltam a végétől.Nem engedték, és addig ügyködtek míg beemeltek a csónakba.Amikor a kikötőbe értünk visszaugrottam a vízbe, kiúsztam a feljáróra.A tegnapi teljesítményem 8747 méter 3 óra 37 perc 54 másodperc ( 2. Kép), amit teljesítettem! Ha a sodrást hozzáadjuk akkor kb. 600 méterem volt hátra, mikor lefújták a kihívást.Az úszás utáni rendezvényen mindenki megkapta az oklevelét, érmét. (Ez nem verseny!)"

Előzmény: magi_ (2616)
magi_ Creative Commons License 2024.08.29 0 0 2616

Cs. Pista: Ha azt írta akkor biztos kiszedték. Hol írta, melyik oldalon? Olvasnám azt az oldalt is. Előtte láttam, hogy ott van, utána már nem. Szurkoltam neki, de utána nem tudtam megkérdezni tőle hogy milyen volt. 

Előzmény: Cs._Pista (2615)
Cs._Pista Creative Commons License 2024.08.29 0 0 2615

Kedves Magi!

Köszönöm és gratulálok, jó ki úszás lehetett nehezített pályán. Akkor a "kiszedést" illetően félreértettem valamit (de Patkás sporttárs írta, hogy őt biza kiszedték, bár a rendőrök meglepődtek, mivel sajnálatos módon ő paraúszó (alsó végtagok nélkül) és a lábai a parton várták a segítőjénél), szóval elnézést nem akartam dezinformálni, örülök, hogy minden rendben volt.

magi_ Creative Commons License 2024.08.28 0 0 2614

Cs. Pista!

 

Én voltam a Tiszai challangen. 30 perccel később indult a rajt az általad írt rendőrhajó miatt. Szerintem jó volt, de (gondolom az alacsony vízállás és a kisebb sodrás miatt),az én időm (3:30) 15 perccel rosszabb lett mint tavaly. Még egy valaki idejét tudom, neki 30 perccel lett rosszabb. Balaton-átúszási tempóval számolva kb. 7,5 km az úszás és 2,5 km a sodrás. Kb. 6 km-től kezdett esni az eső, de vihar nem volt és szó sem volt róla hogy lesz. Én nem tudok arról, hogy bárkit kiszedtek volna a vízből, igaz voltak páran akik feladták.

Előzmény: Cs._Pista (2613)
Cs._Pista Creative Commons License 2024.08.28 0 0 2613

Sziasztok!

 

A CetRend óriási élmény volt. 4.06.48. PB. És csodás találkozások Tomával és a többi sporttárssal, szép idő, forró nyári nap, új pályacsúcs az ExtreMan-en. És fantasztikus vadpörkölt ami pótolta az elhasznált energiát. Rengeteg folyadékot kellett inni közben is. Nagyatád jegyzője adta át az érmeket, 2019-ben meg a polgi :-). Ez volt a harmadik teljesítés. Jól sikerült a felkészülés ezek szerint, a nyílt víz nem csal, illetve az is számít, hogy kb 8 kilóval könnyebb voltam, mint 5 éve. Volt egy kis görcsölés, de a folyadék és mg pótlás után elmúlt kb 5-6 km között.

 

Porecbe nem tudunk menni, bár tervben volt, de a hétfői iskolakezdés miatt nem oké az időpont. A fészbukon olvastam, hogy a Tiszai challange nem sikerült jól időjárási szempontból, mert sokaknak félbe kellett szakítani az úszást a közelgő vihar miatt. pl Patkás 'Rocky' Tominak is - a rendőrök kiparancsolták a vízből, itt történt a komp-kötél vs. rendőrhajó baleset is :-(.

 

Nem álltam le a cet után sem, úsztam jó párat Fonyódon 2-3 km-ereket, és pl egy BÁ-t is. Fantasztikus a víz, bár volt hogy túl meleg volt 27-29 fokos, és persze valahonnan mindig szembe jön a tó, de az meg jó kis edzés.

 

Kedves Toma, sajnos a CET könyvet nem találtam meg az interneten illetve az FB-n, szóval segítséget kérnék a feltalálás módját illetően.

 

mindenkinek jó úszást és szép nyárutót: Pista

Toma03 Creative Commons License 2024.08.27 0 0 2612

Blicca, Vau1111!

Gratulálok Nektek! Jó volt olvasni a beszámolótokat!

@Blicca, én is jártam már így úszószemüveggel. Néha medencében is előfordult már, hogy elrugaszkodásnál befolyt a víz. Nálam az volt a gond, hogy nem a fejem búbjáról lecsúszott a pánt, meglazult és ez már elég is volt a bosszankodáshoz. :) 

Blicca Creative Commons License 2024.08.26 0 0 2611

        Nekem váratlan volt ez a rengeteg giz-gaz a vízben, különösen a víz alatti tüskéseket nehezményeztem. Nem ismertem föl ezt a víz tetején hatalmas telepekben úszó növényt, bizalmatlan voltam velük, kerültem őket ha tudtam. Így aztán az órám 3.6 helyett 4.1 km-t mért.

      Két éve Tatán jártam úgy mint itt, hogy nem sikerült a szemüveget vízbiztosan fölvenni, időnként ki kellett öntenem belőle a vizet. Eleinte idegesített, aztán beletörődtem, legföljebb nem úszom jobbat mint tavaly. Nem is. Ma kipróbáltam uszodában, hibátlanul szuperált szóval csak packázott velem, még nem dobom ki.

       Mindezekkel együtt, jó élmény volt ez is.

 

Előzmény: vau1111 (2609)
Blicca Creative Commons License 2024.08.26 0 0 2610

Gratulálok nektek, jó érzés lehetett teljesíteni. Jópofa az érem :)

Előzmény: Toma03 (2608)
vau1111 Creative Commons License 2024.08.25 0 0 2609

Toma, Pista,

 

Gratula a teljesítéshez!

 

Közben volt egy Tisza tó átúszás, Blicca is ott volt, lehet ír is valamit. Vicces ez a tó, sok a vízinövény, ami talán egyedül nekem tetszett, mert ez adott egy vad jelleget az úszásnak.

Azt néztem, hogy legalábbis Abádszalóknál versenyen kívül nem nagyon lehet biztonságosan úszni, mert tele van motorcsónak/banán/jetski/miegyéb cuccokkal, nagy az elütésveszély, szerintem láthatósági bójával is. 

Előzmény: Toma03 (2608)
Toma03 Creative Commons License 2024.08.24 0 0 2608

Kedves Blicca!

Köszi az érdeklődést! 

Igen, mindkettőnknek sikerült feljebb lépni a ranglétrán. Nagyon jó időnk volt, már a rajt előtt égető napsütéses idő volt.

Egymás melletti pályára kerültünk Cs. Pistával, az úszás előtt és után is tudtunk pár szót váltani. :-) 

Nekem 3:31:28 -as idővel sikerült célba úsznom. Volt már jobb is, rosszabb is. Sajnos 50-es medencében nagyon ritkán van lehetőségem edzeni. Sőt.. június óta csak a Duna egyik holtágában tudtam edzegetni.

Mellékelten csatolok egy fotót az éremről.

Október vége felé lesz a következő Cetrend, pontos dátum még nincs, de ha érdekel valakit, szívesen közzéteszem.

@Cs.Pista! Ezúton is gratulálok a PB-hez,  volt személyesen sok idő után újra együtt úszni!

Toma

Előzmény: Blicca (2607)
Blicca Creative Commons License 2024.08.18 0 0 2607

Kedves CETPista , CETToma !

 

Milyen volt az úszás ? Sikerült a ,rend,-ben az újabb fokozat ?

Előzmény: Cs._Pista (2606)
Cs._Pista Creative Commons License 2024.08.07 0 0 2606

Kedves Blicca! Ez lesz hivatalosan a 3. próbálkozásom. Az előző 2őt is az 50-esben (nagyatádi városi strand)  teljesítettem a nyári alkalmakkor (ősszel és tavasszal a 25-ös benti fedett medencében rendezik Nagyatádon az uszodában) az elsőt 2008-ban illetve, a másodikat 2019-ben - ha utóbbira jól emlékszem - teljesítettem. Mindkétszer előtte egy héttel főpróbaképpen leúsztam a távot 50-es medencében, de az nem kerül be a könyvbe természetesen, csak mi tudjuk itt szűk családi körben... :-) A szintidő 4 óra volt most már megemelték ötre de lehetőség van egy órával korábban rajtolni az olyan amatőröknek mint én, remélem ez idén is opció lesz. Az elsőt 4.24 szintidőn kívül úsztam le, a másodikat már belül de annak az idejére nem emlékszem pontosan, de 4 óra felett volt az is 4.12 kb. (5 órás szintidő mellett) .

Előzmény: Blicca (2603)
Cs._Pista Creative Commons License 2024.08.07 0 0 2605

Sziasztok, köszi Toma! Kérlek küld el az elérhetőségi linket ha teheted és nem nagy fáradtság! Köszönöm szépen. Aug. 4-én vasárnap megtartottam a CETrend főpróbát. Fonyódliget - Árpád part csúszda - Balatonboglár Sziget szabadstrand retour távolságon (o/v 9200 óra szerint). Uszonnyal úsztam és úszóbójával/ban vittem magammal enni és innivalót. A strandon partra szálltam frissítettem és indultam vissza. Ekkor felkapcsolták a szélgépet... Mire Fonyódra értem másodfokú viharjelzés volt és fehér tetejű hullámok. Nagy uszonnyal is 34-35 perces ezreket úsztam annyira jött szembe a tó. Sport élmény volt az biztos...

Blicca gratulálok a teljesítményedhez, én is néztem az Orfűi és a Tiszai úszások kiírását, is de hát nem mehetek egyszerre három helyre és persze gondolni kell a család többi tagjára is.

Akit érdekel nagy leárazások vannak az arena.hu-n.

Illetve holnap kezdődnek a nyílvízi úszóversenyek Párizsban, remélhetőleg egészséges körülmények között, bár ez csak vágyálom, mert a Szajna sajnos nem úszásra való, nem is értem miért erőltetik annyira. Hajrá Magyarok! üdv: Pista

 

 

 

 

 

Toma03 Creative Commons License 2024.08.01 0 0 2604

Szia!

Szépen gyűlnek a km-ek, simán menni fog az a Cetrend! Néhány napja felkerült az aktuális "rend könyv" a netre, ha érdekel, elküldöm az elérhetőségét.

Előzmény: Cs._Pista (2600)
Blicca Creative Commons License 2024.07.27 0 0 2603

Hol tartasz a "rend"-ben ? Jó úszást !

A következő életemben majd szeretnék én is CET lenni :)

Előzmény: Cs._Pista (2600)
Blicca Creative Commons License 2024.07.27 0 0 2602

Akkor lesz az orfűi úszás is, oda megyek.

 

Tegnap Fadd-Domboriban voltam, ötpróba úszáson. Voltunk 13-an, nem volt nagy tolongás a vízben . 1km-es téglalap alakú pályán lehetett úszni 1,2,3 kört. Remek volt a víz, két kört úsztam, ezt már gyorsban, igazán jólesett.

 

 

Előzmény: magi_ (2601)
magi_ Creative Commons License 2024.07.25 0 0 2601

Tiszai Challengere megy valaki innen?

Cs._Pista Creative Commons License 2024.07.25 0 0 2600

Sziasztok! Köszönöm szépen az OWT élménybeszámolókat és gratulálok a teljesítéshez Nektek!

Én az idén, mint azt alább is írtam, nem neveztem be a BÁ-ra mert a nevezési díjat aránytalannak tartottam az ellenszolgáltatásokhoz képest. Sajnos nem voltam egyedül, és hát a fészbuk népe is magyarázkodásra késztette a szervezőket, kevés sikerrel. De semmi baj, jövőre mint az Akibard is előre jelezte Deák induló lesz XD. Minden hely elkelt, szóval a szervezőknek nincs miért aggódnia, mehet a permanens emelés. Húszezer és tovább. Lelkük rajta. Ha tudnák, hogy kik és hányszoros átúszók nem neveztek az idén, elszégyellhetnék magukat. MÉLYEN!

No de amint írtam megtartottam a personal BÁmat 2xer is. Először 15-én hétfőn, majd 21-én vasárnap is. Az útvonal a hagyományos Fonyódliget Árpád part strand, a Sorbet fagyizónál lévő bejáró, Fonyód kikötő móló oda vissza, pont 5200 méter. Déli part lévén a víz sekély végig meg lehet állni ha valami gond lenne. Az első úszás az csak lazaság volt 2.42. a második a paralel BÁ 2.34. A hullámok nekem 90fokkal másként jöttek, mint a mezőnynek, oda fele "1-2 óránál" lassítottak, visszafelé "7-8 óránál" toltak. Ezen a szakaszon mindig az odaút a lassúbb az ny-i / é-i ény-i szélirány miatt, de ez megszokott. Délelőtt 8 körül rajtoltam vasárnap a szokásos előkészületeket követően. A nagy pára miatt a BÁ hajósort csak részlegesen láttam, de tudtam, hogy ott van. Egyébként a Kék szalagnak nincs köze a BÁ halasztáshoz, mert a szalag szintidő eltelte után kezdődött volna a BÁ szombaton. A kék szalag időpontja a teliholdhoz igazodik és mindig hét közben van a rajt.

Nagyon jó és nyugtató úgy úszni, hogy nincs a közelben senki és semmi, legalábbis amire figyelni kellene, vagy veszélyt jelentene.Emberrel alig-alig találkoztam, néhány vitorlás, és sup meg kajakos járt arra amerre én, meg a fonyódi strandon néhány reggeli fürdőző. Az iránytartás is kiválóan megoldott a mólón lévő árbóc miatt. Vissza felé meg egy vízbe nyúló facsoport jelzi az irányt. Ezúttal az óra gps-e jól működött és pontosan feltette a térképre a túrát. (Hétfőn sajnos megint leakadt, de sebaj) Nagyon jól esett az úszás, másnap úsztam még 2000-t levezetés-képpen, és ma reggel a Hajósban 4000-et. Ennek oka hogy beneveztem az augusztus 10-i CETRendre. Gyűjtöm a kilométereket, hogy ne legyen gond. A nevezési díjat a kisfiammal a büfében fogyasztottuk le, és nem maradtunk éhesek, szomjasak és még desszertre is futotta, így kell értelmesen elkölteni a fáradsággal megkeresett kápét. Az ismerősöm hiányolt az eredménylistáról, de írtam neki, hogy nem keressen. Szép nyarat és jó úszást nektek, üdv: Pita

Blicca Creative Commons License 2024.07.23 0 0 2599

8:20 után, nem tudom pontosan. Az órámat ELFELEJTETTEM elindítani. Lassan csak dísznek tartom :)

Szerencsére volt időmérés, 2:39:24. Nekem ez megfelel.

 

Nem tudok róla semmit, a régi e-mail címe nem elérhető.

Előzmény: magi_ (2598)
magi_ Creative Commons License 2024.07.23 0 0 2598

Kösz! Én is gratulálok neked. Mikor kezdted az úszást?

Cyrről nem tudsz semmit?

Előzmény: Blicca (2596)
aydeen Creative Commons License 2024.07.23 0 0 2597

Sziasztok! Én is átúsztam, idén már második alkalommal. Az első hajóval sikerült reggel átmennem, de végül csak 8 óra környékén rajtoltam el. A rajtolásnál körülbelül 200m sor alakult ki, amin csodálkoztam is mert az előző alkalommal is kb. így indultam, és nem volt túl nagy sor. Aztán végül egyszer csak megindultunk, és nagyjából 10 perc leforgása alatt odaértünk a rajthoz. A táv során a hullámok olyan 3-3,5 km-nél állandósultak, de számomra nem volt zavaróbb mint tavaly (egyszer jött néhány - a többinél nagyobb - hullám, de nem tudom az csónak volt-e, vagy csak a szél). Ami még furcsa volt, hogy tavaly csak 1-1 alkalommal úsztak belém, de idén szerintem egy kezemen nem tudtam volna megszámolni hányszor. A szokásos mellúszásban haladtam végig, sikerült a tavalyi időmön 6 percet javítani így 02:15:22 lett az eredmény, amivel elégedett is vagyok. Gratulálok mindenkinek!

Blicca Creative Commons License 2024.07.22 0 0 2596

Gratulálok a sokadik duplázásodhoz !

 

Érdekes volt a hullámzás. Az első kb. 2km-ig jól bírtam, nem esett nehezemre. Utána többször jártam úgy, hogy kinéztem jó irányba haladok-e, de csak a hullámot láttam, épp egy hullámvölgyben voltam. Úgy is jártam, hogy tempó közben ahol víznek kellett volna lenni, nem volt semmi. Kiment a kezem alól. Próbáltam figyelni valami ritmust, de nem ment.

Előzmény: magi_ (2595)
magi_ Creative Commons License 2024.07.22 0 0 2595

Reggel 7-kor kezdtem az elsőt. Nagyon nem siettem v.ssza a másodikra, gondoltam 11.30 körül elkezdem. Aztán 12.15-ig vártunk. Akkor is jól hullámzott még kb. 1 km-en át. Én azért bánom, hogy nem kezdtem el hamarabb a másodikat, jó lett volna megtapasztalni azokat a hullámokat is (ha nagyobbak voltak mint a 12.15-ös induláskor.

magi_ Creative Commons License 2024.07.22 0 0 2594

Kirívó eset.

Előzmény: Hemü (2589)
Blicca Creative Commons License 2024.07.22 0 0 2593

A Balaton már csak ilyen, gyakran úsztunk hullámzásban de arra nem emlékszem, hogy akkora lett volna, ami miatt felfüggesztették  a rajtolást. A kép nem csak illusztráció.

 

Én is ittam sok finom Balaton vizet, nekem szerencsém volt, kb. a közepétől jött a nagyobb hullámzás.

 

2012-ben úsztam át először, akkor szinte alig hullámzott.

Előzmény: Hemü (2591)
axxxa Creative Commons License 2024.07.21 0 0 2592

Igen, én 07:34-kor :) már sajnálom, hogy nem voltam fürgébb :( akkor majdnem kevesebb vizet ittam volna :D

Előzmény: Hemü (2591)
Hemü Creative Commons License 2024.07.21 0 0 2591

3km után? Akkor te korábban indulhattál. Én 9-kor.

Előzmény: axxxa (2590)
axxxa Creative Commons License 2024.07.21 0 0 2590

Tavaly is ilyen volt…. de most legalább csak 3 km után kezdett el hullámozni. 

Előzmény: Hemü (2589)
Hemü Creative Commons License 2024.07.21 0 0 2589

Első átúszásom volt. Gyakran van ilyen erős hullámzás, vagy ez kirívó eset volt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!