Keresés

Részletes keresés

Roger Preed Creative Commons License 1 órája 0 0 130693

Nem tudom, hogy a kép beillesztését én bénáztam el vagy a fórum motor, megpróbálom újra:

 

Előzmény: Roger Preed (130692)
Roger Preed Creative Commons License 1 órája 0 0 130692

Sziasztok!

 

A gázszerelő felrakott egy gázkazános-radiátoros rendszert és a vezérlést illetve villamos bekötést hátradobta, hogy ahhoz ő nem nyúl, oldjam meg.

 

Adott egy Computherm Q3RF termosztát, egy Bosch Condens 2500W kazán és egy külső keringető szivattyú (Grunfos Alpha 1L).

 

A termosztát egy kört tud zárni, így alap esetben vagy a kazánt vagy a szivattyút kapcsolja, ha mindkettőt vezérelni szeretném, akkor kell valami köztes elem.

 

Az a feltételezésem, hogy a Computherm relé kell hogy zárja a kört a kazán felé, de a kettő közé kell rakni egy másik relét, ami a szekunder oldalon elindítja a szivattyút. Valahogy így:

Kérdés, hogy ez a bekötés helyes-e.

 

Másik kérdés, hogy kazán szivattyúja a hidrováltó egyik oldalára dolgozik rá, a másik oldalt keringeti a külső Grundfos szivattyú. Ezt a két szivettyút egyszerre lehet/kell indítani vagy kell valamekkora késletetés a külső szivettyú esetén (akár be- akár kikapcsolásnál)?

Kisfiatal Creative Commons License 2 órája 0 0 130691

Vagy ne gorcsoljek, rakjam a femcsovet be a falba..

Előzmény: Kisfiatal (130689)
Kisfiatal Creative Commons License 3 órája 0 0 130690

Látok ilyet is a neten, de ez se hollander csak egy hatlap hogy lehessen tekerni..

 

Kisfiatal Creative Commons License 3 órája 0 0 130689

Ha ilyen kivitelű a hollanderes könyök, ebbe be tudok csatlakozni ötrétegű idommal? A hollandis résznél. Ha jól látom az a kozdarab vagy mi az onnan kitekerhető. De viszont a hollander mögött is menet van, értelme ennek az egésznek? Akkor ez nem hollander hanem vmi szoritoanya nem? Ez hogy tomit?

 

Előzmény: Kisfiatal (130515)
nixon70 Creative Commons License 1 napja -1 1 130688

Köszönöm a visszajelzést!

Akkor mostmár nincs is nyomásesésed?

Előzmény: joetata (130686)
Capt.IQ229 Creative Commons License 1 napja 0 0 130687

Szuper, öröm. :)

 

Viszont az 1,8dl 2,2Bar-->0Bar problémára még ránéznék.

MINDEN hideg és MINDEN meleg állapotban nézni kellene a nyomást. Pár radiátor, meg a padló kör keveselni fog 1,8dl-t.

 

Előzmény: joetata (130685)
joetata Creative Commons License 1 napja 0 1 130686

Sikerült a hiba okát megtalálnom. Egy szekrény eltakart egy faláttörést. Az ott lévő könyöknél szivárgott elég rendesen. Miután kicseréltem, próbafűtést végeztem. Nyomás megtartva. OK. Köszönöm, hogy foglalkoztál a problémával.

 

Joetata

Előzmény: nixon70 (130639)
joetata Creative Commons License 1 napja -1 2 130685

Bocsi, hogy csak most válaszolok. Átmentem Colombóba és nyomoztam ezerrel. De megérte. Egy szekrény mögött volt a hiba. Ott volt egy faláttörés. A könyök megsérült és elég rendesen szivárgott. Csak nem vettem észre a fal nedvesedést a szekrény miatt. Kijavítottam, majd próbafűtés. Jelentem jól működik, nyomás megtartva. Köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal.

 

Joetata

Előzmény: Capt.IQ229 (130645)
peterch Creative Commons License 2 napja 0 0 130684

Szia !

 

Akkor lehet valóban az anyaghiba ( túloptimalizált anyagfelhasználás )  . Igaz , csak két kazánra van rálátásom , az enyém 1998-as gyártmány , hibamentes és a fiamé ami 1994-es gyártású volt a mostani  nyárig . Azokból még nem spórolták ki az anyagot . :-)

Előzmény: _lala_ (130683)
_lala_ Creative Commons License 2 napja -1 1 130683

Pontosan ezért csodálkozom , hogy a sztemko ment volna tönkre . Azokon az érintkezőkön ha 0,5Wattnál nagyobb teljesítményt szakít meg akkor sokat írtam . Attól hogyan éghet meg ? Szerinted mi okozza a tényleges meghibásodást ezeknél a sztemkóknál ?

 

Nekem is furcsa volt, én konkrétan semmilyen üzemszerű okát nem láttam annak, hogy mitől mehetett tönkre.

Nálam <80 fokra van állítva a kazán vezérlőn a "hol kapcsoljon le a gázégő" c. tekerentyű, ergó egyetlen egyszer sem kellett megszakítsa az áramkört. Másrészt ha jól emlékszem, ez a termoelem áramkörébe van kötve, ahol mA alatti áram folyhat, tehát semmi nem indokolja az érintkező beégését.  Szóval max. a súlyosan korrózív levegőre foghatnám, dehát az meg reálisan nincs a fürdőszobában... és ami sokatmondó volt: kívülről a réz felületek kb. úgy néztek ki rajta, mint új korában (vs az elődje, az minimum 10-20 év használat után pont úgy nézett ki, mint ahogy egy réztárgynak ennyi idő után ki kell néznie).

 

Amire tudok tippelni, hogy esetleg már új korában is nagyjából szar volt (gyártási/tárolási körülmények), aztán egy kevés romlás már elég volt a bizonytalan működéshez. Mivel a szerelő is mondta, hogy egyre fiatalabb korban kell cserélgetnie ezeket (nem olyan a termék, mint a régi szériák), ez lehet egy hihető sztori.

Előzmény: peterch (130675)
rage. Creative Commons License 2 napja 0 0 130682

Köszönöm a válaszod!

Előzmény: Kapocska (130679)
peterch Creative Commons License 2 napja 0 0 130681

Köszönöm a válaszod !

 

Csak azért csodálkozom , mert a fiamnak 1994-es gyártású 24kW-os állókazánja volt ( nyáron cseréltem le egy új 12kW-os elektronikus gyújtásúra ) abban kétszer cseréltem az ikerfémet , de a sztemko nem hibásodott meg . Lehet , hogy az is közrejátszik , hogy a kazán 50°C-nál nem melegítette magasabb hőfokra a vizet . Túlméreteztem a radiátorokat . :-)

Előzmény: Kapocska (130680)
Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 1 130680

Jó esetben, de a minőségi összeszerelés hiánya miatt lehet akár az is.

Előzmény: peterch (130678)
Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 0 130679

"Ez át tud engedni annyi mennyiségű vizet mint egy normál golyós csap?"

 

Át!

A kvs értéke legyen min.3,6-4,6 (hogy a hidraulikus ellenállása minél kisebb legyen a rendszeredben

(3/4-1") )

Előzmény: rage. (130677)
peterch Creative Commons License 2 napja 0 0 130678

Köszönöm a válaszodat !

 

Ezek szerint akkor inkább a meghibásodást a felhasznált alkatrészek " öregedése " okozza és nem az érintkezők hibája .

Jól gondolom ?

Előzmény: Kapocska (130676)
rage. Creative Commons License 2 napja 0 0 130677

Van egy olyan tervem,hogy egy motoros szeleppel váltok bojlerről cirkóra. Reggel a bojler menne este meg a cirkó. Látok a weben több féle motoros szelept 20k környékén. Ez át tud engedni annyi mennyiségű vizet mint egy normál golyós csap? Vagy vennem kell egy erre a célra szolgáló okos csapot?

Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 1 130676

Általában az ilyen „sztemkó”  „érzékelő” nem egy darabból áll.

Innen kezdve akármi is lehet vele (bimetál,rudazat,szegecs, érintkező……).

Meg az is lehet,hogy az érzékelő részt hősugárzás éri .

Nem bonyolult ezek ellenőrzése,de annál bonyolultabb egy fekete doboz megfejtése.

Előzmény: peterch (130675)
peterch Creative Commons License 2 napja 0 0 130675

Szia !

 

    Pontosan ezért csodálkozom , hogy a sztemko ment volna tönkre . Azokon az érintkezőkön ha 0,5Wattnál nagyobb teljesítményt szakít meg akkor sokat írtam . Attól hogyan éghet meg ?  Szerinted mi okozza a tényleges meghibásodást ezeknél a sztemkóknál ?

 

Válaszod előre is köszönöm !

Előzmény: Kapocska (130674)
Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 0 130674

„a biztonságot szolgáló érintkezőkkel”

A biztonságot szolgáló cuccokak általában úgy választják meg,hogy

szolgálja is azt.

Pl. egy normális sztemkó (TUV) 10000 ciklust simán kibír  (250V 10A) a kontaktus ellenállása kisebb, mint 50mOhm).

Előzmény: cucu (130669)
Capt.IQ229 Creative Commons License 3 napja 0 1 130673

Tök logikus.

Én először kipróbálnám max. szivattyúfokozaton.

Előzmény: cucu (130668)
csepi0101 Creative Commons License 3 napja 0 0 130672

Gázszag volt,van egy elzáró a készülék mellett ,nincs használva a ház nincs fogyasztás a mérőn.

A dobszigetelést a képen éri égés vagy csak hő?Hőálló szilikon nem jó oda ugye?Ez a fő kérdés aztán tesztelem és figyelem lesz e szag,vélhetőleg lassan alakul ki a gázszag a zárt konyhában.

Előzmény: Téli nap (130649)
peterch Creative Commons License 3 napja 0 0 130671

Lehetne egy kérésem hozzád és a többiekhez is ?

 

Tudna valaki egy fényképet feltenni egy " elromlott " sztemkoról , ahol a védőburok le van véve és látszanak a tönkrement érintkezők ?

 

Előre is köszönöm , ha találtok rá időt !

 

Előzmény: nixon70 (130667)
peterch Creative Commons License 3 napja 0 0 130670

Szia !

 

Tehát " kormosodik " az érintkező felülete és nagyobb az átmeneti ellenállása . Erre gondolsz ?

Előzmény: _lala_ (130666)
cucu Creative Commons License 3 napja 0 0 130669

Pontosan, (adtam is egy +-t) de talán annyit hozzá tennék, hogy a stemko nem egy üzemi kapcsoló, lévén hogy egy biztonsági alkatrész. Így a ki-be kapcsolás nem tesz neki jót, hamar beég az érintkezője. 

A villanyszerelős topicban volt már ilyesmiről szó, hogy a biztonságot szolgáló érintkezőkkel nem szerencsés kapcsolásokat végrehajtatni, éppen emiatt.

Előzmény: _lala_ (130666)
cucu Creative Commons License 3 napja 0 0 130668

Üdv

Én meg úgy tapasztaltam, hogy a stemko hibáját nem lehet ellenállásmérővel kimutatni! Persze kivétel az, amikor nem érintkezik. Akkor egyértelmű. De ha folytonosságot mérsz, az még nem jelenti azt, hogy jó is.

 

Varek topictársunknál -mint azt korábban írtam- az (is) lehet a hiba, hogy a kazánban "benne marad" a melegvíz, mert nem tudja leadni a megfelelő mennyiséget a vízkő miatt ami benne van, és a stemko -nagyon helyesen- túlmelegedést érzékel, és "teszi a dolgát".

A kazán hőmérőjének az érzékelője nincs közel a stemkóhoz, így az megtévesztő lehet.

 

Tessék vízkőteleníteni a kazánt.

Előzmény: _lala_ (130665)
nixon70 Creative Commons License 3 napja 0 0 130667

Nem feltétlen.

Előzmény: peterch (130664)
_lala_ Creative Commons License 3 napja 0 1 130666

Szobahőmérsékleten is szar volt a kontaktus. Szóval szerintem nem a karakterisztikája változik a bimetálnak, azaz nem más hőrmérsékleten kapcsol, hanem a kontaktus tovább romlik a növekvő hőmérséklet hatására, és egy ponton már nem vezet át eléggé, hogy megtartsa a biztonsági szelepet.

Előzmény: peterch (130664)
_lala_ Creative Commons License 3 napja 0 1 130665

Majd úgy 15 -néha 20 perc múlva leáll a rendszer,egy kis csattanás és elalszik az őrláng és a főláng is.

 

Korábban csak az un. sztemkó lett cserélve, kétszer is.

 

Nekem ilyet utoljára a stemco csinált. Pár éves darab volt, még szép gyönyörűen nézett ki kívülről. Multiméterrel viszont már látszott, hogy alapból is szar a kontaktus rajta. Jött a jóember, kicserélte, rögtön elmúlt a jelenség. Azt mondta, hogy kb. ennyi várható a mai daraboktól.

Előzmény: Varek1 (130647)
peterch Creative Commons License 3 napja 0 0 130664

Köszönöm !

 

Tehát elfáradt az ikerfém és hamarabb kiold .  Akkor ezek szerint lehet , hogy sokszor a határérték közelében volt a víz hőmérséklete a kazánban ?

Előzmény: nixon70 (130663)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!