Keresés

Részletes keresés

JeeEm Creative Commons License 2024.07.13 0 0 1657

Én ideiglenesen bejelentkeztem egy olyan címre ahol volt ("családtagként"), és kértem egy számlát. Nem az én nevemen volt akkor sem az előfizetés. De sajnos ez már a múlt.

Előzmény: t.lantos (1655)
nyman Creative Commons License 2024.07.13 0 0 1656

Ja igen, ahhoz valóban kellett. 

Előzmény: t.lantos (1655)
t.lantos Creative Commons License 2024.07.13 0 0 1655

De ahhoz kellet upc elofizetes is, amire nekem esélyem se volt.

Előzmény: nyman (1654)
nyman Creative Commons License 2024.07.13 0 0 1654

A BB UPC 25 ezer volt a max és mindenre 2%-ot adott. A UPC számlára 6%-ot, de a néhányezer forintos százalékalappal azért nem lehetetett túlzásba vinni. A MÁK itt nem számított már akkor sem.


Az egykori Citibankkos hitelkártyánál a teljes összegre be lehetett állítani a csoportos beszedést. Most is így jön ki az 5000, az átvett kártyáknál az Ersténél is megmaradt. Volt aki más kártya csekkes befizetésievel generált költést. A Curve-el lehet még ezt csinálni az elmúlt pár évben, de a prémium csomagok díja ronthatja a számokat.

Hét éve még ez volt a kínálat: Erste Joker helyett: hitelkártya-körkép - Kiszámoló - egy blog a pénzügyekről (kiszamolo.hu) (itt 20 ezret ír a BB UPC-re, valóban csökkent, de egyes kártyákon még ekkor is megmaradt a 25)

Előzmény: t.lantos (1651)
t.lantos Creative Commons License 2024.07.12 0 0 1653

Aha. Persze azota mar nem lehet allampapirvasarlassal porgetni a visszateritest, mint annak idejen. Az volt a jo jatek :)

Előzmény: JeeEm (1652)
JeeEm Creative Commons License 2024.07.12 0 0 1652

Régen max havonta 60-at (30+30) lehetett arany kártyával visszatérítéssel szerezni, ennyit nekem sem sikerült, legjobb hónapban is csak 40-50-et tudtam elérni.

Most már sajnos csak max a hitelkeret 1%-a, tehát max 30e-t lehet havonta akinek még van ilyen arany kártyája, 3M-es hitelkerettel.

Előzmény: t.lantos (1651)
t.lantos Creative Commons License 2024.07.12 0 0 1651

bb hogy a fenebe adott vissza annyit? max 10e volt a havi visszaterites, amikor bb kartyam volt tizensok eve. Mas kerdes, hogy a rendszer bamba volt, es nem figyelte ezt a limitet.

Igaz, amikor eloszor tulleptem, azonnal kirugtak :)

Előzmény: nyman (1649)
nyman Creative Commons License 2024.07.11 0 0 1650

ja és ez az összeg lehetne több is, mert vannak még kártyái...

Előzmény: nyman (1649)
nyman Creative Commons License 2024.07.11 0 0 1649

Az MBH engem is finanszíroz.

 

Éves bevétel a banktól:  60 000 Ft - Hitelkártya visszatérítés. Mikor még BB volt, akkor volt ez 300 ezer is.

Költségek: 12 x 675 Ft SMS díj = 8 100 Ft /év (lehetne már push üzenet, bár van olyan bank, mint pl. az Erste, ami ezért is pénzt kér. Ez nem egy kötelező elem, lemondható. Ugyanakkor a biztonsági szempontból nem akarom)

Hitelkártya díj: 1320 Ft/év

Társkártya díj: 990 Ft/év

 

Tehát Mészáros vesz kb. 25 db sajtos-tejfölös lángost a Balatonon a családnak évente.

A hitelkeretem 600 ezer forint. Ha ezt most a kb. 5,5% körüli DKJ-vel kimaxolnám, akkor még hozzájönne 15 lángos. Ezt mondjuk Matolcsy adja.

 

Megjegyzem a sajtos-tejfölös lángos, ahol én szoktam venni, kb. 1000 körül van. Majd megnézem. Simát szoktam venni a családnak és otthon mindenki azt rak rá és annyit, amennyit akar.  

Ez ugyan a Gazdasági alfórumban a Bank szekcióban lévő topik, nem a politikába, ezért nem megyek messzebbre. De azért ezt a náci, fasistát és az Izrael barát Orbán közötti összefüggést gondold át mégegyszer szerintem.

Ok. Hogy a kártyás fizetés költsége, amiből a bank visszaad, benne van a kereskedő költségébe valahol, tehát én fizetem meg. De ez egy rendszerszintű kérdés, akkor sem kerülne kevesebbe a termék, ha más kártyával fizetnék, vagy adott esetben kp-ban. A kp mozgatásnak, felvétnek stb. is van költésége.

Előzmény: Passzív befektető (1647)
Teshee Creative Commons License 2024.07.11 0 0 1648

Engem inkább az zavar hogy a kenyér áfájával is finanszírozom a ner-t, így a nerbankokat is.

(Ebből most elvileg kapok vissza egy tizest az ajánlókóddal)

Előzmény: Passzív befektető (1647)
Passzív befektető Creative Commons License 2024.07.10 0 4 1647

Az MBH az egyedüli amely korrupt politikai erőket finanszíroz, konkrétan neonáci szellemiségűeket - hisz a fidesz egy horthysta neonáci fasiszta alakulat.

 

Az MBH a fidesz holdudvara, célja finanszírozni a feudális rendszert, hiszen orbán uralkodni akar, élősködik a népen hiszen semmihez sem ért csak az emberek manipulálásához. Orbán és bandája az adófizetők pénzéből élősködő mocskos parazita.

Előzmény: nyman (1645)
Teshee Creative Commons License 2024.07.10 0 0 1646

Thx, elvileg éltem a kódoddal.

Brutál nehéz volt megnyitni.

Nem működött a személyim chipje, így buktam a 40000ft-ot. Maradt a videobank telefonnal.

Operával nem megy, firefox ok.

Videohívás nem megy,harmadszor sem, nagynehezen megtaláltam vmi engedélyezést, végre működik.

Eljutunk odáig hogy a másik kamerát használná az ügyintéző , nem hall nem lát semmit, leteszi. Harmadszorra is , másik nettel is.

Másik telefonnal de  nagynehezen összejött.

Agyrém.

Remélem innen már nem lesz ilyen nyögvenyelős.

Kondiciók egyébként tényleg kiemelkedően nagyon jók, tuti hogy nem sokáig csak amíg összeszednek elég ügyfelet.

Előzmény: JeeEm (1619)
nyman Creative Commons License 2024.07.10 0 0 1645

OFF

1x valamelyik topikba (lehet, hogy ebbe) googliztam jó pár külföldi bank anyabankjával kapcsolatban.

 

Valami piszkos ügyben szinte mindegyikről lehetett találni valamit. Pénzmosás, a CIB anyabankja maffia ügyekben sem makulátlan, terrorizmus finanszírozása stb.

 

A cikket meg lehet ízlelgetni. Ott kezdődik, hogy "vizsgálják". Adott kölcsönt az MKB. De semmi konkrétum.


Ez is biztos nagyon kritikus lehetett.

 

"kifogásolta 12 busz bérlését, amelyeket mozgó plakáthordozóként használt a Nemzeti Tömörülés a kampányban, mert az erre költött mintegy 300 000 eurós összeget szabálytalan és kampányköltségként nem elszámolható költségnek minősítették."

 

Nem mondom azt, hogy nem zörög a haraszt, de kb. olyan szintű erőlködés, mintha elkezdeném elemezni, hogy Magyarországon gyilkosságokért jogerősen elitélteknek melyik banknál volt folyószámlája. Meg az egyéb erőszakos bűnelkövetőknek, stb.

Minden bankot össze tudok kötni bűnözőkkel, akár százas nagyságrendben is. Na és akkor mi van?

ON

 

Azt is írtam már, hogy megnézem a kondíciós listát. Lehet, hogy az arculata, a színei nem tetszenek, vagy sok egyéb más. De ha valamiben kedvező, előnyős, akkor nem érdekel.  

Előzmény: JeeEm (1644)
JeeEm Creative Commons License 2024.07.10 -1 0 1644

Mintha a többi banknál nem lenne ugyanilyen probléma...

Előzmény: Passzív befektető (1643)
Passzív befektető Creative Commons License 2024.07.09 0 0 1643

https://hu.euronews.com/2024/07/09/vizsgalja-az-ugyeszseg-marine-le-pen-2022-es-kampanykolteseit

 

Ezért is kell nemet mondani az MBH Bankra, persze még számos más érv szól ellenük!

Teshee Creative Commons License 2024.07.08 0 0 1642

Gusztustalanul gátlástalan az egész bankszektor (igazából a mai kor ilyen)

Azokat a hirdetményeket a banki szakemberek ezért alkották hogy a nem szakemberek eltévedjenek.(Kb mintha egy sima B jogsihoz profi autószerelői tudás várnánk el. :-)

Azokat rajtuk kívül senki nem érti, (a bújtatott csillagozott apróbetűivel,nyakatekert mondataival)

Más nem maradt végighívom őket, belengetem hogy sokáig maradnák ott, de számolják ki mennyi a 40M továbbutalása és a kp felvétele.

KH-nál pl a kp felvét 841000ft lenne. :-)

Eddig a gránit bajnok a befutó, most már tényleg meg kellene nyitnom valahol

Előzmény: Hintalow (1640)
t.lantos Creative Commons License 2024.07.02 0 0 1641

Plusz fogalmuk sincs rola. De a fiokban sem. ha felkeszult vagy, tobbet tudsz az ugyintezonel.

Előzmény: Hintalow (1640)
Hintalow Creative Commons License 2024.07.02 0 0 1640

Minden előítélet nélkül, csak olyasvalakiként akinek van 5-6 év tapasztalata banki ügyfélszolgálatban.

Általában egy banki callcenterben 1-2 ember viszi műszakonként a központi mailbox kezelését (közben meg a legtöbb helyen hívást is vesz ha sok van)

Egy olyan kérdésre, hogy értelmezzék helyetted a kondilistájukat, ráadásul egy olyan kontextusú kérdéssel, ami azt sugallja, hogy az egész számla egy darab tranzakcióra kell majd, hát így nem nagyon fogsz fullrészletes válaszokat kapni 😅

Előzmény: Teshee (1639)
Teshee Creative Commons License 2024.06.26 0 0 1639

Köszi, ez jó, ezt lehet hogy fogom használni.

 

...viccesek ezek a bankok, weblapon meg mindenhol tolják hogy vegyem fel velük a kapcsolatot, írja, chateljek, visszahívnak, stb.

Párnak írtam hogy ajánljanak olyan számlát ahol nagyobb összeg fogadása-utalása kis költséggel jár, példaképp írják meg mibe kerül 50M fogadása-utalása.

Lehet hogy bennem van a hiba de nem tartom ezt nagyon bonyolult kérdésnek, egy normális ügyfélszolgálatot ezzel nem állítok lehetetlen feladat elé.

Jót röhögtem a válaszokon:

CIB: "Lakossági ügyfeleink számára kínált bankszámláinkról részletes információt az alábbi elérhetőségen talál: https://www.cib.hu/maganszeme"  (ehhez még hozzáteszik hogy esetleg hívjam őket, de arra nem volt még időm, gondolom negyedóra míg az automatától eljutok hogy vkiől kérdezni tudjak)

KudH: sok mondatban leírva hogy nézzem meg a hirdetményt

Még egy banknak írtam de az nem is válaszolt.

itt tartanak 2024-ben a magyar bankok

röhej

Előzmény: t.lantos (1638)
t.lantos Creative Commons License 2024.06.14 0 0 1638

Nem szabalyos hasznalat, de a kincstarnal ingyen van a kp felvetel is, csak az illetek fizetendo.

Ha a penz erkezese es felvetele kozott tudsz varni bo egy hetet, akkor arra az idpre lehet venni dkj-t, es akkor nem rinyalhatnak miatta.

Előzmény: Teshee (1637)
Teshee Creative Commons License 2024.06.14 0 0 1637

Köszönöm a tippeket, írtam pár banknak, 1-2 jó ajánlatot már kaptam ami már sokkal jobb mint a magnetban 130eFt-os költsége az 50M továbbutalására.

...közben felmerült hogy előfordulhat hogy kp-ban kellene a nagyját kivennem. (kb 35M ft-ot)

Gondolom ennek a költsége még sokkal több és még nagyobb különbségek vannak a bankok között. Erre esetleg nincs ötlete vkinek?

Új Testaccio Creative Commons License 2024.06.06 0 0 1636
t.lantos Creative Commons License 2024.06.04 0 0 1635

Es melyik orszagban lax? :)

Előzmény: Passzív befektető (1634)
Passzív befektető Creative Commons License 2024.06.03 0 0 1634

Az USA-ban és több országban létező bank hiszen az ügyfelek kapnak egy bankkártyát amelyet fizetéshez tudnak használni - ezért is kiváló szolgáltató az Interactive Brokers! 

 

Ez pedig csak egy kiváló szolgáltatás a sok közül!

Előzmény: t.lantos (1621)
nyman Creative Commons License 2024.06.03 0 0 1633

"Amennyire emlekszem, az axa-nal sehol se tudtal kp befizetni."

Nekem olyan rémlik az ELLA-nál, hogy az Astoriánál lehetett, illetve csekket is lehetett kérni. A díjára már nem emlékszem. De lehet keverem mással.

 

Előzmény: t.lantos (1631)
JeeEm Creative Commons License 2024.06.03 0 0 1632

Hát igen, és az illeték a zúzós általában, nem is az utalás. Gránit bajnok plusznál jelenleg nincs jobb ajánlat (esetleg Gránit Diák, de arra nem jogosult mindenki).

Korlát sincs, hogy mennyit utalsz (mint pl, raiffeisen havi 1M, illetve bankmonitoros cib econak is van egy 50milliós limitje/év tudomásom szerint)

 

Lehet nosztalgiázni régi csomagokról, de azokat nem lehet nyitni.

 

Én nyugdíjas rokonnak is gránitot nyittattam, hiába online, lehet mindent intézni abban az egy fiókban is, ha elakadsz valamivel. A többi bank izomból lehúzza a kispénzűeket.

 

Előzmény: t.lantos (1631)
t.lantos Creative Commons License 2024.06.03 0 0 1631

Amennyire emlekszem, az axa-nal sehol se tudtal kp befizetni.

kh premium-om van

ez teljesen nulla, 30 utalas ingyen, de ha tobb kellene, egy osszegben atrakom a wise-ra, es onnan utalok ingyen tobb darabban. 

sajnos az illeteket fizetni kell, ez a zero-nal nem igy volt. de ez ugyben ugye lehetett menni tapsolni szombaton.

Előzmény: nyman (1630)
nyman Creative Commons License 2024.06.03 0 0 1630

fintech oldalon használok olyanokat is, amiknek nincs fiókja.

 

Az axa "fiókjaiba" sem tudtál sok helyen kp-t befizetni. Sőt ezek gyakorlatilag csak ügyfélpontok voltak. Most, hogy online egyszerűbbé vált a nyitás, a jogszabályok is lekövették, így okafogyottá vált. Anno nekem is volt, még az ELLA néven nyitottam náluk számlát a 2000-res évek elején. De már akkor is volt, amit postán el lehetett nekik küldeni. 

 

Egyébként az AXA-s számlák OTP-nél vannak és szerencsére a régi kondíciókkal. De önmagában az OTP sem a legszerencsésebb. Ott mondjuk fiók probléma már egy kisvárosban sincs, de ennek ára is van.

 

Most ezeket látom az OTP-nél 

 

Rugalmas számlacsomagok az OTP Banktól, személyre szabva

OTP Bank - Smart számlacsomag

 

Te mit ajánlanál havi 1-3 millió forgalom és kb. 30-40 utalás mellé? A Gránit Bajnok Plusznál most nem találnék kedvezőbbet, mert ott letudnám egy 1000-ből az egészet.

 

Nekem is van három régi csomagom. Az egyik olyan mértékig ingyenes még, hogy kp felvét is nulla. De ilyet utoljára 2012-ben lehetett nyitni. Azt csak az időgéppel rendelkezőknek ajánlanám :)  Megjegyzem, hogy pl. jelen pillanatban a CIB-nél se nyitnék új számlát, max átmenetileg a Bankmonitoros ajánlással.

Előzmény: t.lantos (1629)
t.lantos Creative Commons License 2024.06.03 0 0 1629

1 fiokkal rendelkezo bankot hadd ne vegyunk mar komolyan.

Akkor nelegyen egy se, es nyomja full online. Akkor is hitelesebb lenne.

Előzmény: M9945A (1628)
M9945A Creative Commons License 2024.06.03 0 0 1628

Szerinted...az ajánlásom . nem neked szólt!

Előzmény: t.lantos (1623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!