Keresés

Részletes keresés

feketefelho Creative Commons License 6 órája 0 0 23555

Újabb két nap ...

Lucca – Pisa – Volterra – San Gimignano – Monteriggioni – Siena:

https://torok61laszlo.vivaldi.net/2024/06/30/6-nap-megmasztuk-a-leghiresebb-ferde-tornyot/

Siena – Val d’ Orca – Montepulciano – Firenze:

https://torok61laszlo.vivaldi.net/2024/07/01/7-nap-elmerultunk-toscanaban/

feketefelho Creative Commons License 2024.06.24 0 0 23554

Cinque ...

Előzmény: feketefelho (23553)
feketefelho Creative Commons License 2024.06.24 0 0 23553
feketefelho Creative Commons License 2024.06.22 0 0 23552

Újabb lap a BLOG-ban - Milánó:

https://italy-with-car.blogspot.com/2024/06/06-lerohantuk-milanot.html

 

Következik: Cinque Terre

vélemény 1 Creative Commons License 2024.06.17 0 1 23551

Amikor először voltam Veronában , akkor két félnapom volt. Az akkor tökéletesen  elegendő volt. 10+ évvel később már kellett a két teljes nap. Lelassultam.Nagyon. Már szeretem a részleteket. Bemegyek belső udvarokba, megbámulom  a szép kapukat, ablakkereteket. Bekukkantok  kellemesnek tűnő kávézókba, hosszan álldogálok kilátópontokon és hosszan üldögélek templomokban. Olaszországban sok helyen van érdekes épületek, szobrok mellett valami leírás, végigolvasom. Ez persze nyelvgyakorlásnak is jó. DE többször előfordult, hogy a 2 napos tartózkodás  végén még egyszer visszamentem oda, ami nagyon tetszett.

Majd várom a  5 terre beszámolót is.  Eddig egyszerűen kimaradt.

Előzmény: feketefelho (23550)
feketefelho Creative Commons License 2024.06.17 0 0 23550

Nem állítom, hogy mindent láttunk, de egy nap alatt is bele lehet kóstolni kicsit a város hangulatába és azért az érdekesebb látnivalók nagy részét meg lehet nézni. 

A tervek szerint két nap szerettem volna bemenni a városba, de első nap egyrészt az utazás is elfárasztott és emellett a viharos idő sem kedvezett kimondottan a városnézéshez. Így maradt az egy nap Veronára.

Egy utazási irodás látogatásnál mindenféleképpen többet töltöttünk, láttunk a városban. Nekem egyelőre ez elég volt, fel kell dolgozni az élményeket. Ehhez pedig kell egy kis idő.

Ez a blog írás is inkább magamnak, magunknak szól, mert én írás, a párom olvasás közben éli át újból az utazás perceit. Az külön öröm, ha másnak is tudok valami pluszt adni, esetleg segíteni az utazás tervezésében, kivitelezésében.

Ez a 13 nap sok és kevés is volt. Kevés, mert aránylag kevés helyre jutottunk el (az ország méretéhez képest), de sok is, mert az impulzusok száma nagyon nagy volt ennyi idő alatt.

(Össze sem hasonlítható egy punnyadós, görög tengerparti nyaralással ...) 

Szeretnénk még eljutni délebbre is, mert Rómát igazán meg sem közelítettük, nem beszélve az attól délre eső vidékekről (ez kicsit Toscana OFF volt).

Olaszországban nekem az tetszik, hogy minden város egy picit más, mint a többi. Sok a hasonlóság köztük, de nem lehet összekeverni őket.

 

Előzmény: auray1 (23549)
auray1 Creative Commons License 2024.06.17 0 0 23549

Az olvasás kedvéért felfüggesztettem az írást.

 

Én csak két napot töltöttem Veronában, és nagyon kevés volt. Sok mindent láttam, de még sok minden hiányzik. Annak ellenére, hogy megérkezésemkor itthoni okok miatt volt néhány szomorú és nehéz órám, csupa jó emlékem, és kifejezetten hiányérzetem maradt. Mindenképpen szeretnék visszamenni egyszer.

feketefelho Creative Commons License 2024.06.17 0 0 23548

Tényleg nem volt semmi probléma a külön fürdőszobával (csak megszoktuk, hogy a szobán belül van az ajtó).

Októberben megyünk vissza, az első szállásunk ugyanott lesz Veronában, ahol most voltunk. A városba most nem fogunk bemenni (persze azért el tudnám viselni), de csak egy éjszakát töltünk most ott, utána irány Cinque Terre (most La Speziaban szállunk meg), előtte azonban felmegyünk a Santuario Madonna della Corona templomhoz (a rossz idő és a fáradtság miatt ez májusban kimaradt).

Utána 3 napig keresztbe-kasul bejárjuk a falvakat (ezt eléggé benéztem a tervezéskor), így kénytelen vagyok meghajolni asszonyka óhaja előtt, megyünk bepótolni az elmulasztottakat ...  

Aztán még ki tudja ...

A következő rész a Garda-tó körüli útról szól majd, nekem Sirmione nagy csalódás volt, a tó többi része viszont lenyűgöző.

Előzmény: vélemény 1 (23547)
vélemény 1 Creative Commons License 2024.06.17 0 0 23547

Olvaslak. Örülök, hogy nem csak nekem jön be Verona. Valahogy elveszik Velence mellett. Nekem 2 teljes napra is jó volt. DE elmennék akár egy hétre is, kirándulni Mantovába, a tó mentén mindenfelé. Nemrég beszéltem valakivel, aki a tóparton volt egy nyelvtanfolyamon egy hónapra, minden hétvégén körbekirándult hajóval. Imádta az egész környéket.

Írtad, hogy először idegenkedtetek a saját, de külső fürdőszobától. Mi többször  voltunk ilyen helyen, mindenütt csak néhány lépes volt a szobától, soha  nem volt semmilyen kellemetlen érzésünk

feketefelho Creative Commons License 2024.06.17 0 0 23546

Jajj!! Bocs!!

Itt van: https://italy-with-car.blogspot.com/

Mindennek az oka a facebook. Megpróbáltam a blogból oldalakat kitenni posztként, nem engedte (közösségi elvek megsértése).

Csinálhattam akármit (emiatt neveztem át a blogot is többször), nem megy.

Érdekes, hogy régebbi blogok (pl. https://turkey-with-car.blogspot.com/) minden probléma nélkül megjelennek a FB posztokban most is.

Nem találom a különbséget a régebbi blogok és eközött az olasz útleírás között, így a FB posztokat elengedtem.

(Valószínűleg ki akarom vezetni a FB rajongókat hőn szeretett melegágyukból és emiatt pirított rám cukigyerek. Írnak valami erre utalót, de a pontos okot nem közlik.)

Szóval most a fenti linken elérhető már egy része, a többit folyamatosan írom és töltöm a blogra.

Előzmény: onlyread (23545)
onlyread Creative Commons License 2024.06.17 0 0 23545

?????

 

Blog eltávolítva

A(z) italy-2024.blogspot.com címről sajnos már el lett távolítva a blog. Ezen a címen nem hozhatók létre új blogok.

Itt kellene lennie a blogodnak? Lásd: "Blogger Súgó"

Előzmény: feketefelho (23544)
feketefelho Creative Commons License 2024.06.16 0 0 23544

Május második felében autóval körbejártuk Észak-Olaszországot.

Erről az útról írok egy blogot, pár oldal már elkészült, a következő napokban, hetekben folyamatosan bővül majd.

Sok kép, néhány videó és mérsékelten sok szöveg... tapasztalatok, hasznos infók, ...

Itt olvashatjátok: https://italy-2024.blogspot.com/

13 nap, 3040 km és kb. 170 km gyaloglás. (Első és utolsó nap kb.1500 km-t tettünk meg az oda-, illetve a haza utazással, így Veronától Velencéig "csak" ~1500 km volt a megtett út.)

Az érintett területek, városok: Verona - Garda-tó - Milano - Monterosso (Cinque Terre) - Carrara - Lucca - Pisa - Volterra - San Gimignano - Monteriggioni - Siena - Montepulciano - Firenze - San Marino - Velence.

LPG-s autóval jártuk be az országot (Olaszországban csak LPG-t tankoltam, itthon némi benzint is kellett pótolni). 

Autópályán csak akkor mentünk, amikor sietni kellett, egyébként az ingyenesen használható utakat róttuk (sokkal szebb tájakon vezetnek keresztül, no meg a pálya nagyon drága).

(Októberben visszamegyünk ... igyekeztem előre kiszámolni sok mindent, de néhol azért porszem került a gépezetbe.)

bebe71 Creative Commons License 2024.05.08 0 0 23543

Sziasztok, augusztus második-harmadik hetében, szeretnénk /apa, anya, 17éves utód/ 7 éjszakát eltölteni egy kicsi, de tiszta tengerparti szálláson Toscana-ban. Autóval utaznánk, mert szeretnénk 3-4 kirándulást /városnézést/ megejteni. A tengerparti szállás fontos lenne, arra az esetre, ha az utód a kirándulás helyett a strandot választaná. Ha van olyan szállás, amit ismertek és bátran ajánlanátok, légyszíves linkeljétek be. Köszönöm, szép estét!

panaszvonal Creative Commons License 2024.05.04 0 0 23542

Neked is köszönöm!

Még egy kérdés: szerintetek elképzelhető, hogy egy reptéri, autóbérléssel foglalkozó cég nem tudja megmondani a bérlést megelőző héten, hogy lesz-e a kocsiban GPS vagy sem? 

Előzmény: p.matyi (23541)
p.matyi Creative Commons License 2024.04.24 0 0 23541
Előzmény: panaszvonal (23540)
panaszvonal Creative Commons License 2024.04.20 0 0 23540

Köszi, igen, végül megtaláltam azt a bizonyos rövid szakaszt ami az autópálya.

Most már csak a Firenzében parkolást kell kibogarászni.

De az is lehet, hogy inkább vonat lesz belőle.

Köszönöm, hogy foglalkoztatok vele!

Előzmény: feketefelho (23539)
feketefelho Creative Commons License 2024.04.20 0 0 23539

Szia!
Amennyiben a Google Maps-et használod, a Beállításoknál kapcsold be a Elkerülendő "Útdíjak" opciót!

(Vagy más GPS szoftverben a hasonló opciót.)

Így elkerüli a fizetős szakaszokat.

(Firenze körül vihetett rá a pályára egy kis szakaszon és emiatt jelzi, hogy fizetős.

Alapvetően az "SCG-Firenze-Pisa-Livorno" gyorsforgalmin kell haladnod, az ingyenes.

Előzmény: panaszvonal (23538)
panaszvonal Creative Commons License 2024.04.20 0 0 23538

Már megint én vagyok (vagy még mindig :) ), mert egy kicsit megkavarodtam.

Mert azt olvasom, hogy csak az A-jelű utak fizetősek, és Pisa, Firenze, Siena, Perugia négyszögben én nem látok, csak S.. és E.. kezdetűeket.

Pisa-Firenze viszont gyanús,mert ezt írja az útvonal tervező: "Ezen az útvonalon útdíjat kell fizetni" pedig nem A-jelű.

Most akkor mi van? 

panaszvonal Creative Commons License 2024.04.12 0 0 23537

Hú, ez de jó!!! Köszönöm!!!

Előzmény: FLaci (23536)
FLaci Creative Commons License 2024.04.12 0 0 23536

Autópálya - kb. €1 per 10 km a nagyságrend. Van egy kalulátor itt: https://tollguru.com/italy-toll-calculator

Parkolás - ki tudja, Udine-ben én 70 cent/órát fizettem mélygarázsban. Utána kellene nézni, esetleg a szállásoknak van-e saját parkolója...

Előzmény: panaszvonal (23534)
panaszvonal Creative Commons License 2024.04.12 0 0 23535

Közben megnéztem az útvonalakat és csak Pisa-Lucca (mert oda is mennénk) és Pisa-Firenze útvonalon látok fizetős kapukat, lejjebb talán nem kell fizetni - ha jól látom. De így sem tudom megsaccolni az útdíj költséget. Van ötletetek?

Előzmény: panaszvonal (23534)
panaszvonal Creative Commons License 2024.04.12 0 0 23534

Sziasztok!

Lányaim megkérdezték, mit szeretnék a 70. születésnapomra. Azt mondtam, egy Toscan körutat. 

Komolyan vették ... :)

Egy hónap múlva indulunk és mivel ők dolgoznak, bevállaltam, hogy sok mindennek utánanézek.

Repjegyek, autóbérlés és a 7 napra a 7 szálláshely megvan.

Azt hittem ezzel túl vagyunk a nehezén, de a parkolások, autópálya díjak naaagy sötét folt.

Pisa-Firenze-Volterra-Siena-Peruggi-Arezzo majd vissza Pisa-ba az útiterv, szerintetek mennyi eurót vigyünk csak az útdíjakra, kb? Tudtok mondani legalább egy százas nagyságrendet?

bandi.bácsi Creative Commons License 2024.03.16 -1 0 23533

Tisztelt nagyérdemű, elérkezett a vég. A Toszkán kalandok a befejező részéhez érkezett. Köszönöm mindenkinek a megtisztelő figyelmet. Remélem sikerült egy kis újdonságot varázsolni nektek, tartalmas sorozattal bemutatni nektek Toszkánát.
Az utolsó napon még egyszer utoljára bőrig ázunk. Ám ez kedvünket nem szegi, Firenze városát csak azért is bevesszük. A csodás városából magunkba szippantunk egy keveset. Minimálisan, de megcsodáljuk a reneszánsz máig fenn marad értékeit.
Az utolsó befejező részt megtaláljátok Bandibácsi youtube csatornáján. Jó szórakozást kívánok a befejező részhez. Remélem a sorozat elnyerte tetszéseteket és a későbbiekben is velem, velünk tartotok.

Természetesen az alábbi linken is elérhető a befejező rész: https://youtu.be/HPWVTSxX4Oo?si=BaNq_8viWMLuR6Wv

bandi.bácsi Creative Commons License 2024.03.02 -1 0 23532

Sziasztok!

Toszkán kalandtúránk folytatódik. Toszkána igazi arca talán ezen a napon mutatkozik meg igazán. Zöldellő dombok, végtelen utak. Meglátogatjuk Andrea Bocelli szülőfaluját és a "színházát" (Teatro del Silenzo), ahol a díszlet maga a Toszkán táj. Hangulatos utakon haladunk tovább míg nem el nem érjük San Gimignano  középkori városát. Hangulata ámulatba ejti az utazókat. Itt kiderül, hogy meg kóstoljuk e a világ legjobb fagyiját, illetve milyen egy igazi olasz pizza szendvics. S hogy a város valóban olyan e mint Manhattan és vajon a túrázók döntés elé kerülnek e? Nos az a filmből kiderül.

A Toszkán kalandok soron következő része Hamisítatlan Toszkána címmel megtalálható youtubeon, Bandibácsi csatornáján. 

Vagy közvetlenül itt: https://youtu.be/EeJAeXlzV_w?si=aRfVsfYpGaOCNNqq

Köszönöm mindenkinek a megtekintést.

bandi.bácsi Creative Commons License 2024.02.16 0 0 23531

Sziasztok! Egy Toszkán kerékpártúra történetének hetedik napja.


A Toszkán tengerparti szakasz talán legszebb része várt minket. Legalábbis ott ahol engedett a látvány. Piombino hangulatos kisvárosából Elba szigetét csodáljuk a távolból. Ezt követően rövid versenyszerű hegyi terep után érkezünk Populonia Várához ahol a középkori hangulat mellett a helyi ízekbe is bele kóstolunk. A továbbiakban is ragaszkodunk a Toszkán Riviéra vonalához és ahol lehetőség adódik a tengert is megcsodáljuk. Végezetül pedig csodás panorámába csodáljuk a lemenő nap fényeit.
Ha ennél a pár mondatnál többet is látnál, akkor ezt egy amatőr kerékpáros túravideó keretén belül megteheted. Főszerepben a csodás Toszkán riviéra, saját kommentárral fűszerezve. Megtalálod youtube-on Toszkán kalandok címmel Bandibácsi youtube csatornáján.

 

De akár ezen a közvetlen linken is: https://youtu.be/1G-AS6UtNFo?si=T8iRy8CVNLXAROQy

szkati Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 23530

Ez egyáltalán nem gázos, csak ha valami tanácsot adhatok, akkor próbálj nagyobb autóbérlős cégnél bérelni, ahol nem kell a hitelkártya,  de ennek ellenére nem olyan nagy a deposit. Sajnos a kisebb autóbérlős, esetleg helyi cégek olcsóbbnak tűnhetnek, de hidd el, hogy összességben nem azok.  Avis, Hertz, Alamo csak példaképpen. Sajnos mi már elmondhatjuk, hogy a tapasztalatunk-sokszori-bizonyítja ezt.

Előzmény: Bobojsza_ (23528)
bandi.bácsi Creative Commons License 2024.01.20 0 0 23529

Toszkánába ha nem süt a nap akkor is Toszkána, csak kicsit vízesebb. Nos a Toszkán kalandok következő része is valami hasonló.
A Toszkán riviérán vezet utunk, lehetőségekhez mérten a Tirrén tengert is igyekezzünk felfedezni. Bár az időjárás jól eső hangulatot áraszt, minket nem tántorít meg. Végtelennek tűnő utunkat egy igazi olasz toszkán pizza szakítja meg, illetve a Toszkán partvidék legszebb gyöngyszeme, a Cala Violona csodás öble. Könnyed terep gyakorlat is színesíti a kínálatot, szóval igazán fantasztikus Toszkán kaland vár a kedves nézőkre.
Bár tudom esős borús rész ez, így nézők is valószínűleg hamar elkapcsolnak. De bízom benne, hogy a kaland faktor a film végig kitart.
Természetesen a Toszkán kalandok 5. része, A tenger égi hangja címmel vár titeket Bandibácsi youtube csatornáján.

Vagy az alábbi linken is elérhető: https://youtu.be/Wl-dSL4znXo?si=WnD9JBQLogO1qsN7

Bobojsza_ Creative Commons License 2024.01.20 -1 0 23528

Sziasztok!

 

Tavasszal tervek szerint eljutunk Toscanába. Bolognáig repülővel onnan bérelt autóval mennénk tovább. Lucca felett a hegyekben lesz szállásunk egy kis faluban ezért kell az autó.

Szeretnék segítséget kérni mert még nem béreltünk autót és a fórumokon rengeteg negatívumot lehet olvasni , hogy mindenki csak le akar húzni mindennel pl. gyerekülést felszámolták amikor csak felnőttek utaztak stb.

Ez tényleg ilyen gázos mármint az autó bérlés? Én azt gondoltam ez egy egyszerű folyamat lenne.

bandi.bácsi Creative Commons License 2024.01.06 -1 0 23527

Sziasztok!  Egy újabb Toszkán kalandot ajánlok figyelmetekbe, a sorozat negyedik részét.


Toszkána déli határvidékén folytattuk utunkat a hegynek tűnő dombvidék reggeli pompájában. Amit persze nem várt ború követett. Magliano in Toscana várfallal körülvett települése nyújtott nekünk menedéket.

Sötét fellegek után a napfény és a tenger került terítékre. Orbetello lagúnái tökéletes helyet biztosítottak a kora délutáni energia pótlásra. Amelyet követett egy amolyan csodáljuk meg annak a csodás félszigetnek a hegyvonulatait és a még fantasztikusabb panorámáját.
A Toszkán kalandok 4 - Toszkána határán című amatőr túrafilmet megtaláljátok Bandibácsi youtube csatornáján vagy akár a lenti közvetlen linken is.

https://youtu.be/02VnSf6UEco?si=pbDzSx9MPeERMLP9

 

képbíró Creative Commons License 2023.12.09 0 1 23526

A "Strade Bianche" az egyik legelvetemültebb olasz kerékpárverseny is. Kora tavaszi, javarészt murván-országútival. És a végén, a Siena-ban a Via Delle Terme.i meredek uton kapaszkodnak fel (Bocs hogy belekotyogtam)

Előzmény: bandi.bácsi (23525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!