Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 6 órája 0 0 26728

Igen, ez az. Vajon miért jár nehezen?   

 

Megoldom: szerelek rá a pillangó kar helyett egy hosszabb kart, olyasmit mint az ábrán a másik.

 

Köszönöm!

Előzmény: Kapocska (26727)
Kapocska Creative Commons License 7 órája 0 0 26727

 

Sok lehetőség nincs házilag (nincs felújító készlet).

Előzmény: Ali-bá (26726)
Ali-bá Creative Commons License 9 órája 0 0 26726

Kisebb méretű és fémből van, dupla piros fogantyúval. Vagy öt éves, kerti csapként szolgál. Olcsó volt. Az van az oldalán, hogy PN16  és GOSHE.

Előzmény: Kapocska (26725)
Kapocska Creative Commons License 9 órája 0 0 26725

Tisztítás (kiszerelve) szilikon zsír/olaj mozgatás/járatás (típusa nem ismert).

Előzmény: Ali-bá (26724)
Ali-bá Creative Commons License 20 órája 0 0 26724

Ha szorul egy golyóscsap, hogyan lehet rajta segíteni?

Előzmény: Kapocska (26723)
Kapocska Creative Commons License 22 órája 0 0 26723

Üdv!

Áramláskapcsolótól  is függ ,meg kell tudni a típusa (beépítése) alapján ,hogy van e benne visszacsapó.

 

Előzmény: Bobojsza_ (26722)
Bobojsza_ Creative Commons License 1 napja 0 0 26722

Szia Kapocska!

 

Nekem is a szivattyú előtt van közvetlen a rugós visszacsapószelep és van egy bizonytalan visszacsapó "békás" a kúton is. Eszerint érdemes a szivattyú elől kivenni és betenni pl a áramláskapcsoló utánra? 

Előzmény: Kapocska (26718)
Márton389 Creative Commons License 1 napja 0 0 26721

Ok!

Megpróbálom kiveszem 

Meglátjuk.

Előzmény: Kapocska (26718)
Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 0 26720

Ok!

Előzmény: Bobojsza_ (26719)
Bobojsza_ Creative Commons License 2 napja 0 0 26719

Köszönöm!

Előzmény: Kapocska (26717)
Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 0 26718

"(a fenti visszacsapó szelepet kivegyem?)"

Igen, mert csak terheli és zavarja a szívóágat,ha bizonytalan a lenti akkor esetleg a nyomóágba mehet egy másik.

 

Én nem cserélnék csövet.

Előzmény: Márton389 (26715)
Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 0 26717
Előzmény: Bobojsza_ (26716)
Bobojsza_ Creative Commons License 2 napja 0 0 26716

Sziasztok!

 

40-es pvc kút csövét mivel szoktátok összekötni a colos szivattyú csonkjával, hogy oldható maradjon és ne tudjon levegőt szívni?

Márton389 Creative Commons License 2 napja 0 0 26715

A szivattyún felül visszacsapó szelep van.

A 25-ös szívócső végen lábszelep van.

Ezt cserélném 32-es csőre és a végéén marad a 3/4 colos lábszelep.( a fenti visszacsapó szelepet kivegyem?)

Vagy 32-es kpe és csak fent a visszacsapó szelep?

 

Előzmény: Kapocska (26714)
Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 0 26714

„Nem ekkor már a 40-es csőbe volt beletolva a 25-ös kpe lábszeleppel.”

És az új szivattyúnál a lábszelep felkerült a szivattyúra? (miért?  jobb volt lent

mert a szívóág közvetlen közelében az áramlás iránytöréssel gázkiválással léphet be a

járókerékbe, ami további zavar)

„akkor maradhat a 25-ös kpe szívócsőnek?”

Maradhat, mert ilyen távolságon az ellenállása elhanyagolható és

nem biztos az sem, hogy a kút többre is képes (ha képes lenne, akkor a 25-össel is jelentkezne).

Előzmény: Márton389 (26713)
Márton389 Creative Commons License 2 napja 0 0 26713

Eddig 3/4 colos KPE volt lent visszacsapóval."

 

Nem ekkor már a 40-es csőbe volt beletolva a 25-ös kpe lábszeleppel.

 

Más:

Ha mégis elég a víz most meg a nyomás is, akkor maradhat a 25-ös kpe szívócsőnek?

 

Vagy mindenképpen érdemes cserélni colosra?

Előzmény: Kapocska (26712)
Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 26712

"Eddig 3/4 colos KPE volt lent visszacsapóval."

 

Ekkor még lent volt .

 

"Vagy szivattyú csere kisebb Liter /perc hozamúra?"

 

Én inkább fojtást vinnék be a nyomóágon.

Előzmény: Márton389 (26711)
Márton389 Creative Commons License 3 napja 0 0 26711

Annó cserélve volt békaszelepre az lett kiszedve mivel mindig elengedte a vizet.

És a szaki ajánlotta ezt a megoldást...

Most is visszacsapó műanyag tányéros van fent a szívó oldalon a szivattyúba csavarva közcsavarral.

Vagy szivattyú csere kisebb Liter /perc hozamúra?

 

 

Előzmény: Kapocska (26710)
Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 26710

A módszer amivel az ilyen kutakból a legtöbben kilehet hozni az a telibe szívatás.

Pl. Szegedi kútfejnek mondott összeállítással (békaszeleppel nem golyóssal, 15-20%-al több víz mint a szívószálas megoldás)

De lehetne tapasztalati úton az öntözési idők elosztása több ciklusra pl.

Ha marad a kísérleti 1”-os KPE cső és nincs „nagy” vízütés a rendszerben akkor a visszacsapó

lehetne műanyag tányéros is.

 

Előzmény: Márton389 (26709)
Márton389 Creative Commons License 3 napja 0 0 26709

Leszívása után:

Kb 18 sec/ 10L víz  de nem a közvetlenül a szivattyú után, hanem 6 m-re van a csap 1 colos (teljesen nyitva).

"nyomás megvan gázosodik."

Vagy kavitál a szivattyú.

A régi szivattyúnál is volt idő mikor hosszabb locsolás vége fele bugyborékolt ha lefogtam.

A mostaninál meg azt látom hosszabb locsolás vége fele buborékos majd csökken ismét....

Az elmenő rész  1 colos végig.

A kapilláris csövek gerince is colos.

 

Előzmény: Kapocska (26708)
Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 26708

Üdv!

„Működhet így?”

Igen ,de a vákuum tömörséget nehezebb biztosítani.

Minden kútnak megvan az úgynevezett fajlagos vízhozama, ami annyit jelent, hogy

a nyugalmi szinthez képest   -1m szintcsökkenéskor (leszívás) mennyi vizet ad.

(kút vízadó képességére jellemző mutató  l/p x m)

 

„Nyugalmi víz szint: 2,5 méter.

Üzemi víz szint: 4,5                     -6 méter.(változó)”

 

Tehát a -2m-hez milyen mennyiség tartozik?

 

"nyomás megvan gázosodik."

Vagy kavitál a szivattyú.

Előzmény: Márton389 (26707)
Márton389 Creative Commons License 3 napja 0 0 26707

Sziasztok!

 

Van egy 40-es fúrt kutunk. 

Eddig 3/4 colos KPE volt lent visszacsapóval. De keveslem a vizet nyomás megvan gázosodik.

Szivattyú: Pedrollo FUTURE-JETm 2AX uj ezt ajánlották.

A régi egy toyo 750  de az gyengélkedett.

Ebbe szeretnék letenni 10 méter colos KPE csövet. A szivattyú bemenet előtt visszacsapó szelep lenne.

Működhet így?

Vagy muszáj a lábszelep?

Nyugalmi víz szint: 2,5 méter.

Üzemi víz szint: 4,5-6 méter.(változó)

 

Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 26706

Üdv!

Csak bele vau.

 

DirkG 2024.05.13    26577hsz.

 

 

Ezekben a nyomáscsökkentőkben rugóerő + dugattyúk felületi viszonyai határozzák meg

a nyomáskülönbséget, tehát izgő/ mozgó alkatrész van benne.(sűrűbben tisztítani)

Nyilván ha a fenti erőkön kívül belép egy + súrlódási erő (koszok) akkor megváltozik a kimenet.

Ha a kimeneti oldalt nyomásmentesíted akkor az erőhatás (nyomáskülönbségből adódóan)

jóval nagyobb ezzel együtt az elmozdulás is.

 

Javaslat:

előszűrőnek tedd be a ferde szűrőt a rendes vízóra után a lakás felé  olcsóbb v. az üveges Honeywell-t

Előzmény: DirkG (26705)
DirkG Creative Commons License 4 napja 0 0 26705

Remélem nem az van, hogy már teljesen bele vagyok kavarodva, és csak pofázok, de szerintem megvan a tényleges baj: a nyomáscsökkentővel volt gond, amin a központi szűrő is van. Nem ismerem ezeknek a cuccoknak a pontos működését, de úgy képzelem el, hogy kell nekik némi áramlás és/vagy idő ahhoz, hogy beállítsák a kívánt nyomást. Amikor leeresztettem a rendszert, majd újra feltöltöttem, akkor a kerti ágban vélhetően nagyobb nyomás lett, amitől fel tudtak jönni a fejek, és mivel nyitott állapotban már jól zárnak, ezért a nyomásszabályzó miatt az immár csökkentett nyomással is jól üzemeltek, de egy off->on után újra feljönni már nem tudtak. Persze az is lehet, hogy a rendszerbe került levegő segít ilyenkor annyit, hogy megadta a kezdőlökést.

 

Egyébként valami gagyi cucc ez, úgy tűnik hogy Honeywell, de csak egy másolat lehet, mert semmilyen felirat nincs rajta. 3-4 éves lehet, vélhetően elmászott kicsit a beállított érték (amivel tavaly még jó volt az öntözőrendszer is). A rajta levő nyomásmérő óra meg fixen 4.5 bar-t mutat, leengedett rendszer mellett is. No comment.. ez jól megszivatott. Most maximum nyomásra nyitottam, így minden olyan mint régen volt, csak hát így meg a ház rendszere nem védett a nagy nyomás ellen (ami nem is tudom hogy mekkora most, a hibás műszer miatt, egyéb meg nincs kéznél, de hétfőn első dolgom lesz hogy veszek egyet).

 

Azt hiszem ide elkél némi újratervezés: a nyomásszabályzót be fogom tenni a házba (na nem ezt, veszek egy új Honeywellt helyette), így a kert meg tudja kapni majd a maxot.

 

Bocsánat a sok dumáért, de nagyon rá tudok pörögni ezekre a dolgokra, így a hőség közepén csak az lebegett a szemem előtt, hogy valahol elfolyik a víz + kiég a fű :)

 

Előzmény: DirkG (26704)
DirkG Creative Commons License 4 napja 0 0 26704

Köszönöm! Szétkaptam az egészet, újratömítettem mindenhol, szilikon, teflonszalag, stb... Egy kicsit még csepeg, de ez valóban nem befolyásolja a dolgot már, majd jövő héten kicserélem.

 

Viszont tartok tőle, hogy a múltkori probléma nem oldódott meg, ugyanúgy nem jönnek fel a fejek mint akkor (hálózati vizet használok locsolóórával). Nagyon furcsa az egész, most egy kicsit jobban be tudtam határolni a hibajelenséget. Ha pontosan ezeket a lépéseket elvégzem, pontosan ugyanez történik mindig:

 

1 - a fejek nem jönnek fel/félig jönnek fel

2 - elzárom a kert felé menő ágat, és le is engedem belőle a vizet (kb. 10-15 percet várok hogy kifolyjon teljesen)

3 - újra nyomás alá helyezem a kerti ágat

4 - elindítom a legtöbb fejet tartalmazó kört, pattog fel minden tökéletesen, akár fél órán át is szépen megy

5 - leállítom a locsolást

6 - újra elindítom, és a fejek csak félig jönnek fel

7 - kerti víz elzár, leereszt, kifolyat, és a nyomás ráadása után az ELSŐ locsolás megint jó

 

Négy köröm van, mindegyiknél ugyanez a helyzet. Van 2db amin kevés fej van, azoknál nem annyira látványos a dolog.

 

Mi a búbánat lehet ez? Már feszültségesést is mértem a tápon a vezérlőnél (Hunter), de minden jó, 28V AC-t mérek mindig amikor megy egy kör.

 

Szerintem múltkor sem a központi szűrő volt a ludas, csak annyit matattam ott, és közben leengedtem a kerti szakaszt, hogy akkor is ez oldotta meg, nem a szűrő átmosása, csak könnyű volt abban logikát találni és belenyugodni. Ráadásul akkor sokáig jó volt, most viszont 10 percen belül tudom reprodukálni a hibát bármikor.

 

A szelepekből eddig csak egyet szedtem szét (még múltkor), de az tiszta volt.

 

nudli11 Creative Commons License 4 napja 0 1 26703

 

Szia!

 

Nem valószínű, hogy egy halszálrepedésen távozó vízmennyiség miatt nem áll fel a zóna. Tisztítsd ki a betétet. Ha nem segít, más lesz a gond.

 

Ötlet:

 

A szűrő fedele alatt, van egy gumi gyűrű. Ha szennyeződés kerül alá, ott is csöpöghet. Szedd szét, mosd el, szilikon zsír, és mehet vissza.

Próbáld meg a szűrőt vízszintesen felszerelni, úgy hogy a betét lefelé álljon. Ahogy nálad van, azért nem jó, mert tisztításnál, visszapotyog a szennyeződés a csőbe.

A szűrő fedelén, van egy 3/4"-os k menet. Fúrd ki a csonkot, szerelj rá egy 3/4 b-b- csapot, és ezek után nem kell szétszedni a szűrőt tisztításhoz.

 

Itt tudsz venni:

https://ontozescentrum.hu/index.php?inc=page&pid=13&iid=1515#prb

 

Nudlee

Előzmény: DirkG (26702)
DirkG Creative Commons License 4 napja 0 0 26702

Büntet a sors ezekkel a hülye szűrökkel. Pár hónapja kérdeztem itt, akkor a központi szűrőm volt a ludas (mint az utólag kiderült), most meg a képen láthatóval van probléma a központi vízóra aknában. Csordogál, szivárog a szűrőház tövénél. Próbáltam tömítést cserélni teflonzsinórozni, de csak rosszabb lett, tartok tőle hogy a szűrőházon van egy hajszálrepedés, vagy a menetnél. Sajnos a fejek is csak félig jönnek fel miatta (legalábbis remélem, hogy ez az oka).

 

 

A fő kérdés: nincs rajta semmilyen azonosító, gyártó, típus, csak a méret van ráírva (1"), illetve egy BSP felirat van még rajta, ami a google szerint csak annyit jelent, hogy british strandard thread. A belsejében műanyaghálós szűrő van. Milyet vegyek helyette, és honnét? Ahogy nézem van belőle különféle áteresztőképességű.

 

Legszívesebben hívnék egy szerelőt, de vizes, vagy öntözőrendszeres szaki kell ehhez inkább, akinél lehet ilyen, és nem fejvakarással kezdi? Viszont így kánikula közepén nem tudom mikorra érne ide bárki, és telefonálgatni is ugye csak hétfőn reggel tudok legközelebb. Ezt meg fogom próbálni, de ezzel párhuzamosan megpróbálnám magam is a cserét hétfői beszerzéssel (BP-n milyen boltba menjek, ahol van raktáron ilyen szűrő?).

 

 

Előre is nagyon köszönöm!

 

Gyöször Creative Commons License 5 napja 0 0 26701

Remek lenne ha tudnál képet küldeni, reges.free@freemail pont hu ra várom. Ne haragudj, hogy nek írom ki teljesen másolható linknek, ha megteszed, hogy bepötyögöd a végére a .hu-t azt megköszönöm. Így is tonnányi spam áraszt el, mindig a szűrőkkel mókolok.

 

A technológiából csak a visszatérő vége a kérdéses számomra, hogy hogyan oldjam meg, hogy a víz a tetőn a csöben maradjon, és ne löttyenjen vissza a medencébe azonnal.

Nekem ez a 40es cső lenne a főpróba.

Előzmény: boli77 (26700)
boli77 Creative Commons License 6 napja 0 0 26700

Szia! Nekem ez van a tetőn több éve 100méter 20-as Lpe cső. Nagyon jól fel melegíti a medence vízét. Van egy termosztát rajta és a beállított értéknél indít egy keringető szivattyút és addig míg melegíti a nap. Sajnos képet nem tudok fel tenni de ha kell privátban küldök.

 

Előzmény: Gyöször (26697)
nudli11 Creative Commons License 6 napja 0 0 26699

Szia!

 

Ezt a módszert én is kipróbáltam, nagyon nagy változást nem hozott. Persze attól függ, mekkora a medence.

A szívó ágba mehet a visszacsapó.

 

Egy észrevétel: szerintem a 40-es cső nagyon vastag lesz, nagy a keresztmetszet, nehezebben melegszik fel a víz.

Én 20-as LPE csőből csavartam egy csigát, 200 m hosszú volt. 20 percenként jött a forró víz.

 

Nudlee

Előzmény: Gyöször (26697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!