Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 12 órája 0 1 163392

Teljesen csendes. Én hallom, mikor kikapcsolt.

Előzmény: Ambress (163391)
Ambress Creative Commons License 13 órája 0 0 163391

Honnan lehet megállapítani, hogy egy klíma éppen hűt, vagy csak keringet? 

Előzmény: Rendszer.hiba (163385)
Boszorka Creative Commons License 21 órája 0 1 163390

Ja, ahhoz nem ért, de a klimához meg fogyasztásokhoz igen. Ő még nálam is idősebb.

Előzmény: suta3 (163389)


suta3 Creative Commons License 23 órája 0 0 163389

Én meg osztom az észt a mobilokról. : )

Előzmény: Boszorka (163386)
pákosztos cica Creative Commons License 25 órája -2 1 163388

:)

Előzmény: Boszorka (163386)
Boszorka Creative Commons License 25 órája 0 1 163387

Nálam 2-3 klima megy, de sokszor csak a keringet. Soha nem tapasztaltam kiugró villanyszámlát.

Előzmény: Rendszer.hiba (163383)
Boszorka Creative Commons License 25 órája 0 1 163386

Tudom, van elektromérnök a családban.:-)

Előzmény: Rendszer.hiba (163380)
Rendszer.hiba Creative Commons License 29 órája 0 1 163385

Így már érthető... 

Ami hűs-kellemest "legyárt" a klíma, az tova is hussan... :(

Előzmény: Ambress (163384)
Ambress Creative Commons License 1 napja 0 0 163384

Cascade Bora, az idén vettem, amikor már látható volt, hogy jön a "hosszú forró nyár". Már említettem, hogy szigeteletlen, majdnem százéves társasházban lakunk. Hűtés nélkül 31-32 fok volt a lakásban. Éjjel is. Valószínűleg ennek köszönhető, hogy folyamatosan hűtenie kellett. Minden nap néztem a fogyasztást, és pontosan annyi kw fogyott, ahány órán át ment, pedig - ahogy mondtam - 26 fokra állítottam. 

Előzmény: Rendszer.hiba (163383)
Rendszer.hiba Creative Commons License 1 napja 0 1 163383

Ez érdekesen hangzik. Mennyi idős, s milyen klímátok van? 

Nálunk több fogyaszt ennyit, ha alapjáraton hűtenek s nem kell nagy hőkülönbséget leküzdeniük, és szinten tartják a házat. Hiszen ha már egy klíma visszahűtött a beállított értékre, akkor csak a keringtetés megy, és csak néha kapcsol be hűtésre. Hűtéskor egy  3.5 ös klíma névleges áramfelvétele 500-1000 watt, intenzitástól függően. 

Ha csak keringtetnek, akkor ahogy írtam lejjebb, kb 30-60 watt per óra - per db. 

 

Amikor még nem volt napelemes rendszerünk, a háztartásunk  áramfogyasztását kb 15-20 ezer forinttal emelte meg a klímázás. Ez azt jelenti, hogy állandó működés mellett is nagyon sokszor csak keringtetett az összes...

Előzmény: Ambress (163382)
Ambress Creative Commons License 1 napja 0 0 163382

Én azt tapasztaltam, hogy óránként 1Kw-ot fogyaszt a klíma (3,5-ös), függetlenül attól, hogy mennyire "pörög". Ha valakinél non-stop megy, az egy hónapban közel 45 ezer ft. Én ennyit nem fizetnék, ha nem muszáj. 

Előzmény: Rendszer.hiba (163380)
Ambress Creative Commons License 1 napja 0 0 163381

Nyáron nagyon komfortos volt, legalábbis számomra, télen kevésbé.

Előzmény: pákosztos cica (163375)
Rendszer.hiba Creative Commons License 1 napja 0 1 163380

A klímák nagy része már inverteres, ezek működés közben minimális áramfelvétellel képesek megtartani a beállított s elért hőmérsékletet, ha meg csak keringtetnek, kb 30-60 wattal elvannak... 

Előzmény: Boszorka (163377)
Rendszer.hiba Creative Commons License 1 napja 0 1 163379

A jó hőszigetelés nem csak az energiafogyasztás csökkentése miatt jó, hanem a komfortérzetet is növeli, mivel egyenletesebb hőmérsékletet lehet tartani a házon belül az év négy évszakában. Valamint van még  egy fontos szerepe. A házak többsége tele van hőhíddal, hidegpontokkal, ahol a nedvesség-pára le tud csapódni. Ezt is elsimítja, kiküszöböli. Viszont arra is figyelni kell, hogy ne legyen dunsztos üveg probléma. Tehát figyelni kell a friss levegő beeresztésére, a belső levegő természetes mozgására vagy technika általi mozgatására. Avagy ezek kombinációjára.

Előzmény: Konyhásmami (163371)
suta3 Creative Commons License 1 napja 0 0 163378

Nem fogyaszt többet. De így a mérhető hőmérséklet-különbség egységára több lesz. De ez csak egy olyan adat, ami egy hűtőházban fontos, de egy lakásban kevésbé lényeges.

Előzmény: Boszorka (163377)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 1 163377

Nálam pont így működött az elmúlt éjszakákon. Egy idő után már csak alig jár és teljesen csendes. Nem értem miért fogyaszt ezen a módon a legtöbbet.

 

A mára virradó éjszaka már klima nélküli volt. Összes ajtó nyitva, igen kellemes volt a levegő. Még most is nyitva van minden, de erősen figyelem a kinti hőmérsékletet. Amit felmegy 25 fokra, mindent bezárok.

Előzmény: suta3 (163374)
pákosztos cica Creative Commons License 1 napja -3 1 163376

Köszi. Egyik barátnőm is ezt javasolta.

De sajnos így majd mindenképpen több fúrással és így kosszal jár a szerelése.

De valamit valamiért. 

Előzmény: suta3 (163374)
pákosztos cica Creative Commons License 1 napja -4 2 163375

Sajnos, ha a vályog nincs szellőztetve, akkor télen magába szívja a vizet, és nyáron meg ontja ki a párát, fülledt, meleg. Szóval macerás. És az a szag! Nincs az a mosógél, nincs az a parfüm, ami a textilből kiveszi. :( 

Előzmény: Ambress (163373)
suta3 Creative Commons License 1 napja 0 0 163374

Ha légkondis hálóban nem tudsz jót aludni, és megoldható, hogy a túl meleg időszakokban nyitva maradjon az ajtó, akkor a szomszédos helyiségbe rakjátok fel a beltéri egységet. A saját tapasztalat az, hogy nem a 24, hanem a 26°C az, ami nem okoz problémát (és a ventilátor a legkisebb fokozatban - bár így a leggazdaságtalanabb üzemeltetni).

Előzmény: pákosztos cica (163353)
Ambress Creative Commons License 1 napja 0 0 163373

Érdekes, én egyszer kb. fél évig laktam egy vályogházban az Alföldön, és a rekkenő hőségben is kifejezetten hüvös volt bent. Télen viszont böszme hideg volt, az is igaz.  

Előzmény: Konyhásmami (163372)
Konyhásmami Creative Commons License 1 napja 0 0 163372

én meg azon lepődtem meg, hogy apukáméknál a vegyes falazat mellett melegebb volt a ház, mint a miénk...ok itt van egy szem kondi az emeleten a két szintre, de akkor is...

azt gondoltam volna, a hagyományos/vályog/vert fal etc... házak jobban hűsebbek maradnak....

Előzmény: Konyhásmami (163371)
Konyhásmami Creative Commons License 1 napja 0 0 163371

nem rossz dolog a hőszigetelés, pláne, ha belegondolsz, hogy ok, 2 -3 hét kánikula évente és akkor kellemetlen, mert nagyon lassan hűl picit vissza, node a tél meg kb 6 hónap (mármint a fűtési szezon)...és akkor meg jó, ha nem hűl könnyen....

Előzmény: pákosztos cica (163367)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 1 163370

Pontosan. Nálam ugyan nem hőszigetelés van, hanem valami spúci szürke elemekből épült a ház. Megkérdeztem épitész ismerőst, hogy mi ez. Nagyon jónak tartotta, azt mondta ez felér egy 60 cm.-es tégla fallal. A neve nem jut most eszembe, öreg vagyok.:-(

De PONTOSAN AZ VAN AMIT MONDASZ, NAGYON LASSAN MELEGSZIK FEL DE AZTÁN LASSAN IS HŰL KI. ősszel IS TAPASZTALOM, HOGY A NORMÁL TÉGLA HÁZBAN LAKÓ BARÁTOM MÁR FŰT NÁLAM PEDIG MÉG NEM KELL. Nem kiabálok, csak lusta vagyok még egyszer leírni, sory.

Előzmény: tadadadaaaam (163366)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 1 163369

Azt hiszem maradok a porszívónál.:-)

Előzmény: Csalitszeráf (163365)
Boszorka Creative Commons License 1 napja 0 1 163368

Nem án tősgyökeres pesti vagyok, a szüleimmel együtt. De 1940- 1949 között apám állása miatt Szegeden éltünk és a szép napfényes Széchenyi téren laktunk.

Előzmény: Ambress (163360)
pákosztos cica Creative Commons License 1 napja -4 1 163367

Sajnos egy társasházban nem lehet egyszemélyi döntést hozni.. főleg, miután a közös képviseletek mindig a nagyobb beruházásokból tudják az igazi nagy lét leszakítani.. :( 

Előzmény: tadadadaaaam (163366)
tadadadaaaam Creative Commons License 1 napja 0 1 163366

a hőszigetelésnek van egy olyan sajátságos tulajdonsága, hogy nem csak télen tar5ja kint a hűsit....

magyarán, ha két hét kánikula alatt szépen átmelegedett az épület, az a szigetelés következtében lassabban is fog visszahűlni....

Előzmény: pákosztos cica (163355)
Csalitszeráf Creative Commons License 2 napja 0 0 163365

Felsöpörtek és felmostak. Szőnyegpadló nem volt, a szőnyeget meg kiverték az udvaron (a városban is volt a házak udvarán porolóállvány). A nagymamámnak megvolt még a porszívója előtti szőnyegkeféje, olyan fakózöld volt, mint a vintage stílusú robogók és forgó kefék voltak benne, amik felszedték a szőnyegből a szöszöket.

 

Nahát! Ilyen még kapható! https://www.amazon.de/dp/B010PS0L3C/?tag=netzvergleich-21&ascsubtag=1721500411430_64545_nvgl-008_005_020-B010PS0L3C-3-desktop&SubscriptionId=AKIAJPM2CXTM3YV5OTEQ&linkCode=ogi

Előzmény: Boszorka (163357)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2 napja 0 1 163364

Ne nézz fel! 

Emlékszel erre a filmre? Nagyon jól megmutatta az emberek valóságtagadó szemléletét. Sajnos. 

 

A klíma nálunk is kicsit magasabbra van véve, mert más a hőmérseklet amit fent érzekel, és más a valós, amit pl a fűtés vezérlőtermosztátja mutat. Így ha pl a nappaliban 27-re állítom, akkor van 24 körül a tőle pár méterre lévő HT szerint. Érdemes nálatok is mérni. 

Mi azokat,  amiket folyamatosan hagyunk működni, azért nem kapcsolgatjuk ki és be, mert ha nem is kell hűteni, a levegőt folyamatosan mozgatják. Ami jó dolog. 

Előzmény: Ambress (163363)
Ambress Creative Commons License 2 napja 0 0 163363

Nem tudom, hová fog vezetni ez az egész, de egy dologban egészen biztos vagyok: ha beüt valami katasztrófa, és az emberek a Mad Max filmeket idéző körülmények között vánszorognak majd a sivatagokban, akkor is lesznek, akik azt mormogják majd magukban: "Ez mindig is így volt, sosem volt másképp, nincs itt semmi látnivaló, hülye konteósok." :) 

Előzmény: Rendszer.hiba (163361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!