Keresés

Részletes keresés

Niki-0630 Creative Commons License 1 napja 0 0 10294

Köszönöm....akkor a Fővárosi Törvényszéknek,kell ajánlott levelet irni, ha jól értem?

Előzmény: BAUmagnélküli (10293)
BAUmagnélküli Creative Commons License 1 napja 0 0 10293

Én például a jelentés átvételével egyidőben kérdéseimmel együtt már megadtam a bankszámla számomat, annak ellenére, hogy a sérelemdíj utalásakor már közvetve ismerték azt. Szerintem akinek még nem ismerik a számla számát, vagy az megerősítésre szorul, attól levélben fogják megkérni. Nem árt már most megadni számlaszámokat, evvel némileg gyorsíthatjuk a kielégítésünkre megállapított összegek részünkre történő utalását. 

Előzmény: Niki-0630 (10292)
Niki-0630 Creative Commons License 2 napja 0 0 10292

Kedves Károsultak!

 ,,Úgy prognosztizálom, hogy legkésőbb 2024. Karácsonyáig mindenki, aki átvette a zárómérleget és jelentést, a jelentésben meghatározott részleges kielégítése a megadott bankszámláján landolni fog."

A kérdésem az lenne, hogy ,hogy a ,,megadott bankszámlán"...akkor most válaszlevélben el kellene küldeni a bankszámlaszámot ahova utalják ill. van bármilyen teendőnk?

A válaszotokat előre is köszönöm:)

BAUmagnélküli Creative Commons License 6 napja 0 0 10291

A Törvényszék csak a határidőn belül bejelentkezettektől fogad el kifogást, és ha a kifogás nem kellően megalapozott (bizonyított), azt elutasítja, vagy be sem fogadja. Nem kell attól tartani, hogy hozzá nem értő, vagy tájékozatlan hitelezők kifogásai lassítják, vagy tovább halaszthatják a zárómérleg Törvényszéki jogerős jóváhagyását. Úgy prognosztizálom, hogy legkésőbb 2024. Karácsonyáig mindenki, aki átvette a zárómérleget és jelentést, a jelentésben meghatározott részleges kielégítése a megadott bankszámláján landolni fog. (attól sem kell tartani, hogy akinél sikertelen a kézbesítés, várni kell míg át nem veszi a jelentést, mert a bírósági szabályok szerint a második postai kézbesítés sikertelensége után, a Törvényszék úgy jár el, mintha a címzett azt átvette volna!) Úgyhogy a 2003. október 09. óta tartó BAUMAG ügy végleges lezárására (21 év után), még ez évben van remény.

Előzmény: Márton Lipcsik (10290)
Márton Lipcsik Creative Commons License 6 napja 0 0 10290

A Világgazdaság 2021. 08. 31-i cikkének az itt idézett részlete ma is aktuális:  „Az ügy nem is zárulhatott le a hatályos törvények alapján, mert a felszámolási zárómérleg csak akkor emelkedik jogerőre, ha azt a mintegy 7500 hitelező mindegyike tértivevénnyel igazolhatóan átvette és elfogadta. A felszámoló munkáját nagyban nehezíti, hogy a nagyszámú, magánszemélyekből álló hitelezői kört egyszerre, egy időben kellene elérnie”  Ez az aktus van most folyamatban, és a Fővárosi Tötvényszék a postázások során ezen hét elején jutott el az L betűig. Vagyis kipostázhatott eddig kb. 3200-3300 db. Zárómérleget, az M kezdőbetűtől nyilvántartott károlsultak még hátra vannak Ha a postázás befejeződik, és valamennyi Zárómérleg tértivevénye érvényesen visszakerül a Törvényszékhez, az utolsó tértivevény visszaérkezéslétől számított 15 nap ujtán emelkedhet a Zárómérleg elfogadása jogerőre -AMENNYIBEN EGY OKTONDI KÁROSULT AZ EDDIGI FEJLEMÉNYEK ISMERETÉBEN NEM LENNE MEGELÉGEDVE A "TALÁLT PÉNZZEL" ÉS NEM JELENTENE BE ELLENE KIFOGÁST!!! HA ILYEN TÖRTÉNNE, AKÁR CSAK EGY IS, ADDIG VALAMENNYI KÁROSULTNAK VÁRNIA KELL, HOGY EBBEN AZ ESERTLEGES KIFOGÁSBAN A TÖRVÉNYSZÉK ÚJABB HATÁROZATOT HOZZON, ÉS AZ IS JOGERŐRE EMELKEDJEN.

Csak reménykedni tudok, hogy mindenki a józan eszénél marad...

BAUmagnélküli Creative Commons License 2024.06.25 0 0 10289

A Fővárosi Törvényszék még most is küldi a hitelezőknek (több, mint 7000 hitelező) a felszámolási zárómérleget és jelentést, amelyben a részletes vagyonfelosztási javaslat szerint a határidőn belüli  hitelezőknek lesz részleges megtérülés: pénz és követelés. A pénz  kifizetése a felszámolási eljárás jogerős befejezését követően történik a hitelezők által megadott bankszámlákra. Amennyiben a hitelezők a zárómérleggel szemben kifogással élnek, az további elhúzódáshoz vezethet.

Kérem tájékoztatásom elfogadását!

Üdvözlettel: Komjáti Mária
                     felszámoló asszisztens  
                     Tel.: 37/311-450

Előzmény: Márton Lipcsik (10288)
Márton Lipcsik Creative Commons License 2024.06.25 0 0 10288

"tesóka"-t megkérdezném: Tud-e arról, hogy még kik kaptak a Mátraholdingtól "paksamétát", amelyben közölték, hogy mekkora összeg áll, rendelkezésr a kifizetésre? Én ugyanis -és még sokan a környezetemben- nem kaptunk semmi ilyet. Az a felosztható pénzvagyon megközelítőleg azonos-e a ZÁRÓMÉRLEGben kimuatatott összeggel? A BAUmagnélküli által közzétett ZÁRÓMÉRLEG postázása is hetek óta tart, és még heteket fog igénybe venni. Én tudok róla már vagy három hete, de csak tegnap kaptam meg a sajátomat. Én az L betünél helyezkedem el az ABC-ben. Köszönöm a releváns válaszokat! 

Márton Lipcsik Creative Commons License 2024.06.25 0 0 10287

"kibuktatással" nem kell foglalkozni! Velem is megpróbálta összeakasztani a bajuszt, pedig én naponta borotválkozom. Egyelőre örüljünk annak, hogy végre befejeződött a felszámolási eljárás, és a záróegyenlegből mindenki megtudhatja, mekkora összeg megtérítésére számíthat. Hasonlóan csak kekeckedni akar, mint annó a zalaegerszegi zenebohóc. Amit én most leginkább fontosnak tartanék, az az, hogy egy közgazdasági-pénzügyi ismeretekkel rendelkező károsult magyarázza el közérthetően, hogy mit is tartalmaz tulajdonképp a hetek óta postázott, és még hetekig tartó postázás alatt lévő zárómérleg. Köszönöm, és semmi értelmét nem látom, hogy egymás nyakán keressünk fogást...

BAUmagnélküli Creative Commons License 2024.06.19 0 0 10286

Előzmény: BAUmagnélküli (10284)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2024.06.19 0 0 10285

A felszámolási záró mérleg és jelentés összességében 451 oldal terjedelmű irat. A tételes, egyedi személyekre lebontott vagyonfelosztási melléklet 226 oldal.

Előzmény: BAUmagnélküli (10284)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2024.06.18 0 0 10284

A Fővárosi Törvényszék Gazdasági Kollégiuma minden a felszámolásba határidőn belül bejelentkezett hitelezőnek (károsultnak) megküldte 226 oldalnyi terjedelemben a BAUMAG Stratégiai Fejlesztő Szövetkezet FELSZÁMOLÁSI ZÁRÓMÉRLEG ÉS JELENTÉS címen készített dokumentumát. A lényeg: minden károsult hamarosan a befizetett tőkéjének ~20%-ára számíthat. A záródokumentum olyan részletes bontásban készült el, hogy ennek az összegnek banki átutalási tranzakciós díja is szerepel a tételes vagyonfelosztási javaslat (2023.05.25) táblázatainak utolsó oszlopában, 5721 hitelező neve és a kielégítés megállapított (mértéke, megoszlása) összegei mellett... van mit tanulmányoznunk...

tesoska Creative Commons License 2024.06.16 0 0 10283

T. Károsultak!

 

Kaptam még kb. 2 hónapja a Mátraholding felszámolótól egy paksamétát, melyben a károsultak arról tájékoztattak, hogy mit sikerült eladniuk, és a károsultak mekkora összegre számíthatnak. Az összeg ÓRIÁSI, a kifizetése bizonytalan! 

Ki tud ezzel kapcsolatosan többet?

 

Üdv. mindenkit: tesoska

Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 2024.06.06 0 0 10282

Harmadszor se sikerült válaszolni az egyszerű kérdésre. :) ) )

 

De hogy még arra sem emlékszel, hogy 1 napja megbeszéltük,

hogy nem vagyok károsult, az már durva. Nagyobb a baj a fejben, mint 

eddig gondoltam. Félig-meddig viccből jrtam az intézetet, de most

már teljesen komolyan gondolom.

 

De tudod mit, békén hagylak. Úgyse olvassa a fórumot senki, nem tudsz 

ártani senkinek a beteges képzelgéseiddel.

 

Maradj nyugodtan a pszichés rögeszméidnél, szép napot!

 

 

 

 

Előzmény: kibuktatás (10281)
kibuktatás Creative Commons License 2024.06.06 0 0 10281

VAN VALAMI HALVÁNY FINGOD A BAUMAG BŰNBANDA HÁTTERÉRŐL? EGYÁLTALÁN KÁROSULT VAGY? 

Előzmény: Dolgos-dolgostalan (10280)
Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 2024.06.05 0 0 10280

Már leírtam:

 

"

Kivételesen lehet nekem egy kérdésem? Erre válaszolj légyszi először, aztán írj bármi mást: Ha igaz, amit írsz, hogy már tényleg itt az idő és kiderül az igazság, megbuknak a felelősök stb., akkor mi a fészkes fenének írsz ide, és kérdezgetsz????? Örülj neki, hogy már gyorsan a pénzednél leszel, és kiderül, mennyire igazad volt, és kész. 

 

Erre az egy kérdésre válaszolj.

 

Alapvető logika: ha nem csak elmebeteg vagy és feltűnősködsz, akkor SEMMI ÉRTELME ITT KÉRDEZGETNED! 

Igazad lesz, kiderül, örülsz neki, no és MAJD UTÁNA GYERE FELVÁGNI! Addig egyetlen szót se, mert magadat alázod.

 "

Előzmény: kibuktatás (10279)
kibuktatás Creative Commons License 2024.06.05 0 0 10279

Tedd fel a legegyszerűbb kérdésed, amit annyira erőltetsz! Megpróbálok válaszolni rá! 

Előzmény: Dolgos-dolgostalan (10278)
Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 2024.06.05 0 0 10278

Emberszeretet. Egy kicsit levezetem egy szegény, Baumagtól megibbant szerencsétlen energiáit, így talán kevesebb jut szegény károsultakra. Van elég bajuk nélküled is. (Bár már úgyse olvassa ezt a topikot 1-2 károsultnál több, ha egyáltalán annyi is, úgyhogy tök mindegy.)

Előzmény: kibuktatás (10277)
kibuktatás Creative Commons License 2024.06.04 0 0 10277

Te nem is vagy károsult, akkor mi a faszt keresel itt! 

Előzmény: Dolgos-dolgostalan (10276)
Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 2024.06.04 0 0 10276

Mindenkitôl ôrjöngve követelsz választ, de magad képtelen vagy a legegyszerûbb kérdésemre válaszolni. Szánalmas. Befejeztem ezt a diskurzust. Kellemes agybeteg álmodozást a következô évtizedekre is!

Előzmény: kibuktatás (10275)
kibuktatás Creative Commons License 2024.06.04 0 0 10275

Fogalmad sincs a baumag kezdetéről, magáról a bírói korrupciókról! Egyáltalán tudod, mi történt a korrupt, megvesztegetett Lantosné, Dr. Gál Ilona cégbíró és Balázs László négyszemközti megbeszélésén? Ha már ennyire aktív vagy, akkor erre is rákérdezhetsz Balázs Máriától a szarházi elnök feleségétől, na meg arra is, hogy mit vásárolt a férjének, ...be nem jegyzett, azaz nem létező cégétől, amire az Apeh rá is repült! Azt is, hogy ezalatt a férje, hogy követhetett el egy százmilliós adócsalást? Biztos, hogy Balázs Mária készségesen fog rá válaszolni! Ha meg nem, akkor tudatlan maradsz! Tudod, mindezeket a parlament azóta is jó mélyen kussolja!     

Előzmény: Dolgos-dolgostalan (10271)
kibuktatás Creative Commons License 2024.06.04 0 0 10274

MIT???

 

Előzmény: sgJános (10272)
sgJános Creative Commons License 2024.05.31 0 0 10273

Az "f" kategória mit jelent?

 

sgJános Creative Commons License 2024.05.31 0 0 10272

lezárták.

 

Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 2024.05.30 0 0 10271

No, a kérdésre nem válaszoltál persze... 1100 km-re lakom, nem megyek semmilyen budapesti összejötelre. De hogy nem ismerjük egymást, az hétszentség. Csak a brutális  logikátlanságod fogott meg, amúgy nem az áldozatok sajnálatán kívül nem érdekel az egész ügy.

Előzmény: kibuktatás (10270)
kibuktatás Creative Commons License 2024.05.30 0 0 10270

Amit itt összehordtál a szemembe merd majd mondani! Halvány lövésed sincs, hogy a baumag kapcsán, min mentem keresztül!                                                                                                                                                           

 

Egyébként, tudom, hogy kit lehet benned megtisztelnem! Gyere a Déli-pályaudvarhoz jun. 5-én, ahol állítólag összejövetel lesz! Elmondok ott egy-két dolgot, ami minden károsultat pozitívan fog érinteni!

Előzmény: Dolgos-dolgostalan (10269)
Dolgos-dolgostalan Creative Commons License 2024.05.29 0 0 10269

Évek óta olvassák szegények tőled pontosan, szó szerint ugyanazt. (Amúgy alapvető illemszabály, hogy a neten kulturáltan, de tegeződni kell mindenkinek.)

 

Meg azt is hosszú évek óta olvassák szegények tőled, hogy már nemsokára itt a kibuktatás. Hosszú évek óta folyamatosan. És hosszú évek óta csak és kizárólag a szád jár. Volt már, igen régen, tévéműsor, és rendszeresen "most már hamarosan" a Baumag-ügy miatt összeomló Parlament...Lassan mindenki megvénül, meghal, Te meg ugyanazt hajtogatod majd 20 év múlva is, és akkor is "már nem sokáig marad titokban".

 

Miért szóljanak hozzá most pont ugyanahhoz a mondathoz, amit kb. 232-ször írtál le az elmúlt években?

 

Mert hosszabb kihagyás után kiengedtek egy kis időre az intézetből? Attól még ők nem elmeháborodottak.

 

Kivételesen lehet nekem egy kérdésem? Erre válaszolj légyszi először, aztán írj bármi mást: Ha igaz, amit írsz, hogy már tényleg itt az idő és kiderül az igazság, megbuknak a felelősök stb., akkor mi a fészkes fenének írsz ide, és kérdezgetsz????? Örülj neki, hogy már gyorsan a pénzednél leszel, és kiderül, mennyire igazad volt, és kész. 

 

Erre az egy kérdésre válaszolj.

 

Alapvető logika: ha nem csak elmebeteg vagy és feltűnősködsz, akkor SEMMI ÉRTELME ITT KÉRDEZGETNED! 

Igazad lesz, kiderül, örülsz neki, no és MAJD UTÁNA GYERE FELVÁGNI! Addig egyetlen szót se, mert magadat alázod.

 

Addig csak egy szánalmas alak vagy, aki elvesztette minden kapcsolatát a realitással. És vissza kellene menni abba a biztonságos intézetbe...

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kibuktatás (10268)
kibuktatás Creative Commons License 2024.05.29 0 0 10268

Csalással megkárosított baumagosok! Hát senki nem mer hozzászólni? Mitől félnek?                                                                T.Lipcsik úr, T.lipóti, T.baumagnélküli! Önök miért hallgatnak? Egyáltalán értettek valamit is a leírtakból? 

Előzmény: kibuktatás (10267)
kibuktatás Creative Commons License 2024.05.28 0 0 10267

A PEST-MEGYEI (CÉG)BÍRÓSÁG DR.GATTER LÁSZLÓ ELNÖKLETÉVEL A KORRUPCIÓ MELEGÁGYA VOLT! MÁR 1995-ben BRUTÁLIS JOGSÉRTÉSEKET KÖVETETT EL! AZÓTA IS MÉLYEN KUSSOLJA AZ EGÉSZ PARLAMENT! 

Előzmény: kibuktatás (10266)
kibuktatás Creative Commons License 2024.05.22 0 0 10266

MIÉRT IS??? KI TUDJA A VÁLASZT RÁ??? A csalásra, adócsalásra alapított Baumag szövetkezeti bűnbanda, többek között ezért is maradhatott életben 8 éven át! A Parlament azóta is mélyen kussol róla, de már nem sokáig! Kérdem, hol voltak az érdek-képviseleti szervek jól megfizetett jogászai?                                                                                                                    Nem volt olyan jogász, aki ezt valamely polgári perben ki merte volna buktatni!                                                                Most bizonyosan már nem beszélhetnénk egy károsultról sem! 

Előzmény: kibuktatás (10265)
kibuktatás Creative Commons License 2024.05.21 0 0 10265

99 % NEM, a szövetkezeti üzletrészekre kötött "REPO" szerződésekre! 99 % NEM, a szövetkezeti üzletrészek kamatára! 99 % NEM, a szövetkezeti üzletrészek kamatának "JOGELLENES" megadóztatására! MIÉRT IS???

Előzmény: Márton Lipcsik (10264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!