Keresés

Részletes keresés

lajos.fekete Creative Commons License 2024.07.01 0 0 677

Köszönöm szépen!

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (676)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2024.06.30 0 0 676
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2024.06.30 0 0 675

A most fellelhetőkön leginkább a kígyó korona nélkül.

lajos.fekete Creative Commons License 2024.06.28 0 0 674

Üdvözlöm! A szentgotthárdi pengéken milyen jel van? Köszönettel!

Előzmény: Hakos72 (657)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.06.27 0 0 673

Az a baj itt minden van a durvát az rosszal csapkodtam ki azok ott hüvelykúj vastag növések voltak . Ezek már többször is ki lettek vagdalva csak a gaz ,fű felnövi és nem tudom hol vannak a fűben . A gyári élezéssel nem lehetett kaszálni csak pár csapást bírt és fenni kellett ,ezért ujra kalapáltam ,most éles marad sokáig de sérülékeny lett nagyon az éle . A széles penge is eléggé zavaró ,majd valahogy össze szokok vele . Az ilyen lóherés részeken nagyon jól vág és szépen is de ha nagyobb és ritkásabb fűben szinte semmit sem csinál el hajlanak a szálak előle . Valahogy nem is jól áll egy kissé lentebb kéne legyen az éle a földhöz ,gondolom én . Nem tudom esetleg a felfogatást melegítsem meg és úgy igazítsak rajta ? Félek tönkre megy az anyaga .

Előzmény: pintjano (672)
pintjano Creative Commons License 2024.06.26 0 0 672

Én 50-eset is vettem, kb ugyanennyi--de én elmentem érte Érdre. Facsonkot nem bir... egyébként

lehet szélesebb vékonyitást csináltál rajta? Én ezzel vágtam néhány napja a vastag erős nagy "gazokat" és lefeküdt füvet. Nem volt könnyű, de vitte s forogni kellett, ahogy épp feküdt a fű

S a nyél sem mindegy, enyém "gyári" kétkaccsos fa, Lentiben volt a boltban

üdv PJ

Előzmény: kavicsos1964 (671)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.06.25 0 0 671

Valami kis facsonkba kaszáltam vele és felhajlott az éle ,vissza kellett ütögessem . Amúgy éltartó mert kétszer fentem finom kővel olyan szilicium karbidossal és meglepően sokáig éles maradt . Ha meg koppintom olyan bádog hangja van . A felfogatásán akartam egy kicsit fentebb hajtani semmit se tudtam rajta igazgatni ,acélos de nagyon . A 2colos csőfogóval nem mertem féltem eltöröm . 16000 volt a szállítással . Ezt ne tudom hogy magas ár -e vagy sem.

Előzmény: zsorsz (670)
zsorsz Creative Commons License 2024.06.25 0 0 670

Lehet hogy biliacél?🥴

Előzmény: kavicsos1964 (669)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.06.25 0 0 669

Megjött az új kasza . Széles mint a fene ,nem nehéz vele kaszálni csak rendkívül furcsa a széles kaszaával kaszálni . Az anayaga jó de túl érzékeny ha valamit talál a fűben azonnal behajlik az éle . A gyári éllel nem is tudtam kaszálni túl vakos volt és néhány kaszálás után már életlen volt . megkalapáltam szépen nyúlik éles is finom kővel is csak rendkívül sérülékeny az éle ,könnyen sérül . A hangja is egy konzervdobozéra emléketet ha megütöm . Tiszta fűben jó ,meg lóherében is szépen vág de az apró fű feladja neki a leckét . Az oroszhoz képest nem jobb ,pedig jobbat vártam tőle . Barátkozunk és meglátjuk mit ér ha össze szoktam vele .

kavicsos1964 Creative Commons License 2024.06.22 0 0 668

Nekem igazi kincsesbánya lett volna ha a fém nyeleket ki tudtam volna próbálni hogy áll a kézben !

Előzmény: Hakos72 (659)
kavicsos1964 Creative Commons License 2024.06.22 0 0 667

Helló mindenkinek ! Már rég nem jártam erre ,volt némi zűr meg gép cserém ,még a nick nevem is kissé módosult . látom azért még életben van tartva a topik és még rendezvényt is szervetetek ! De jó lett volna részt venni rajta . Sajnos az erőm elvész úgy tűnik . Ma épp csak egy kocsi bejárót tudtam lekaszálni ,de szinte totál lemerültem tőle . Lehet le kellett volna nyeljek egy duracelt ((::!! . Vettem egy 65cm osztrák kaszapengét ,kíváncsi leszek rá mit tud . Talán hétfőn ide ér .

Előzmény: Hakos72 (645)
s51es Creative Commons License 2024.06.04 0 0 666

talán így az érdekes jel

 

Kaszapenge... Creative Commons License 2024.06.04 0 0 665

Tisztelt János,

Közelebbről tudna egy újabb képet küldeni?

Köszönöm!

Üdvözlöm!

 

Előzmény: bjanos82 (664)
bjanos82 Creative Commons License 2024.06.02 0 0 664

Kedves László!

Tud esetleg valamit a képen látható üllő és kalapács szettről? Melyik gyártót takarja a rajtuk lévő jegy? Mennyire ritkán fordul elő így párban?

Segítségét előre is köszönöm!

Üdv, 

János

Előzmény: Kaszapenge... (651)
Hakos72 Creative Commons License 2024.05.26 0 0 663

Indítottunk egy kaszás FB csoportot néhányan, csatlakozzatok bátran! 

https://www.facebook.com/groups/1098949948069823

Hakos72 Creative Commons License 2024.05.26 0 0 662

Klassz! :)

Előzmény: Viduka78 (660)
s51es Creative Commons License 2024.05.26 0 0 661

Engedett a nyak amennyit kellett (kb. 5-8 fok) , persze nem a kicsi, egykezes fogónak. 

( Már látom, miért mondta anno Fater, hogy a kaszapenge vásárlásnál fontos megnézni, (letéve a földre) milyen az "állása"...  akkor nem érdekelt különösebben, de nem felejtettem el a mondatot.

Előzmény: Hakos72 (657)
Viduka78 Creative Commons License 2024.05.26 0 1 660

Meglepetés a család részéről. Kisebb nagyobb összejöveteleken egyre többször szóba kerül a kézi kaszálás. Azt kérdezik ennyi energiám van, nincs jobb dolgom? 😁

Hakos72 Creative Commons License 2024.05.24 0 0 659

Hát igen, 11-én ritka nagy (szerintem világszintü) felhozatal volt nyelek-pengék terén, én is sokfélét vittem, Józsi bácsi is, és Gergő a Hobbikertből elfogadta a meghívásunkat, és igazán fantasztikus kínálattal kitelepült, sok kipróbálható saját dolgát is hozta (nagy köszönet érte!) Volt kipróbálható nyelekből több féle osztrák típusú (Fux vagy általam készítettek is), két féle dán model, svéd típus, két féle dupla görbültű svájci (állítható és fix), mindenféle magyarországon használt egy és kétkacsos típus, és mindenféle fém. Pengékből sok a világ legjobb pengéiből, és sok gyüjtői darab. Élezés-kalapálás terén meg szinte minden, ami a Youtube-on látható világszerte, rengeteg féle üllő, 5 féle kaszaszék, mindenféle egyéb pengenyújtó szerkezetek (kapható és ritka gyüjtői darabok). Nekem ez egy igazi "kasza ünnep" volt, aztán, hogy másoknak mi jött le, mennyire néztek minket hülyének, azt nem tudom :) 

Előzmény: s51es (658)
s51es Creative Commons License 2024.05.24 0 0 658

Szemléletes, meglátjuk... egyenlőre megpróbálkozom a hajlítással. Satu, csőfogó van, melegíteni is tudom ha kell.

A nyél se végleges, azt hiszem keresek vagy  "nevelek" egy megfelelő görbületűt.

 

Gyanús, hogy jobb lenne egy fordítottan, felém álló kacs. Talán jobb lenne az egyensúlya, magától adódna a vezetése.

Kicsit sajnálom, hogy nem tudtam elmenni 11-én, gondolom ott több nyelet lehetett volna próbálgatni, megtapasztalni.

Felénk csak ez az egymankós volt elterjedt. Ennek a balkéz fogása is függhet a nyél meredek vagy laposabb tartásától.

Gondolok itt hogy az "alsó vagy felső madárfogás" a kényelmesebb. Most, mivel laposabban kellett tartanom a felső fogást alkalmaztam... és szűkebben mint Buckavasgyúró videoján. Egyébként elismerésem hogy kikovácsol egy kaszapengét. Már az anyagválasztás is nagy feladat :)

Hakos72 Creative Commons License 2024.05.24 0 1 657

Sajnos a Szentgotthárdi fülét nem lehet hidegen hajlítani (legalábbis amik nekem vannak, de pl a Fux-ot lehet). Én csak egyszerűen a nyél végét ilyenkor jó ferdére vágom, és a másik oldalán kiegészítem egy ékszerű fadarabbal és máris jó lesz. Egy nyelet be kell áldozni hozzá, de ha ferde végű egy hagyomás nyél, akkor minden új penge is viszonylag jól fog állni rajta. Hasonlóan, mint ezen a fotón, bár én rendesen ragasztva egészítem ki a nyélvégeket.

Előzmény: s51es (656)
s51es Creative Commons License 2024.05.24 0 0 656

Igen, a nyakon kell tekerni, hogy a Hamme jól álljon! :)

s51es Creative Commons License 2024.05.24 0 0 655

Szép napot! Bár most éppen esik , de májusban ez  :)

Tegnap du. nekiálltam a háznál lévő kb 10x10 es placcot lenyírni, mivel érik a cseresznye és a potyadékot könnyebb legyen kigereblyézni. A k.b 8-10 centis fű gyorsan töltötte a puttonyt, hát miért is ne kaszálnám inkább.. Igaz, száraz volt már a  de egy próbát csak megér. Annál is inkább mert előző héten került egy olvasztószökevény 70 centis penge, jó rozsdás, csipkésre, hullámosra vert - de szentgotthárdi!  Ki kellene próbálni. Előzőleg vagy 6-7 szer átkalapáltam mire éle lett, bár még mindíg nem az igazi. Most sokat vacakoltam a beállítással mire jónak találtam, de a Hamme (nem tudom a magyar megfelelőt, talán nyak?) szögelésén még állítani kell. Meglepően gyorsan levágtam a nagyját, magamban el is döntöttem, hogy ezután reggel lekaszálom, majd miután megszáradt tolom le 2 centisre.

 

bjanos82 Creative Commons License 2024.05.22 0 0 654
bjanos82 Creative Commons License 2024.05.22 0 0 653

Kedves László!

Csatlakozom Ákoshoz (Hakos72): Én is szívesen venném, ha megosztana pár fotót, eddigi tapasztalatait!

Üdv, János

Előzmény: Kaszapenge... (651)
Hakos72 Creative Commons License 2024.05.21 0 0 652

Üdvözlöm!

Láthatnánk néhány fotót a gyüjteményről? Engem nagyon érdekelne, szívesen megnézném.

Köszönöm! 

Előzmény: Kaszapenge... (651)
Kaszapenge... Creative Commons License 2024.05.21 0 0 651

Tisztelt János,

 

 

Szívesen!  

Kaszapenge gyűjteményem van.

Tudok kaszálni is.

Üdv!

Előzmény: bjanos82 (649)
Hakos72 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 650

Szerintem a legjobb úton haladsz. Minden folyamatos kísérletezgetés, és mindenkinek magának kell megtalálni a neki leginkább megfelelő, legkényelmesebb, az adott kaszálnivalóhoz legjobb beállításokat (ez mindenkinél kicsit más). Igen, vannak ajánlások, de ezek inkább csak kiinduló állapotok, és hozzá is teszik mindig, hogy próbálgassuk és a kaszálnivalótól függ... Egyébként az osztrák-német ajánlások általában (Fux típusú ergonómikus nyelekhez) nagyjából ezek: 60 cm - 0-3 cm, 70 cm - 3-5 cm, 80+cm - 4-8 cm. (horgas pengénél kicsit több). Én általában a 60 cmest kb 3-4 cm-re, a 80 cmest kb 5-6 cmre szoktam úgy ránézésre kb állítani. A magyarok mindig inkább a szűkebb fogást keresik-szokták meg, nyugatabbra meg inkább a kissebb fogást szeretik. Kísérletezgetni kell.  Az meg, hogy kevesebb-több szálat "elhagy", sokszor a fű összetételén is múlik. Hiába a legjobb a beállítás, legjobb az élezés, vannak olyan fűfajták, amik nagyon nehezen kaszálhatók. Nálunk is vannak területek, amik könnyen gyönyörűen elsőre "borotválhatók", és 5 m múlva egyszercsak jön egy olyan fűösszetétel, hogy bármit csinál az ember, csak kinlódás... Pengekimozdulás: használattól csak nagyobb fogásra-harapásra tud állítódni a penge, kissebre nem, az inkább csak figyelmetlen beállítás lehetett szerintem. Én azért is szeretem mindig föl-le rakni a pengét, mert így mindig ellenőrizve van és frissen húzva a bilincs (meg persze utaztatom). 

A Hartstahl nekem is az egyik kedvencem...

Előzmény: Viduka78 (648)
bjanos82 Creative Commons License 2024.05.19 0 0 649

Kedves László!

 

Köszönöm a hasznos, érdekes információkat.

Magam is meg vagyok vele elégedve, bár itt-ott belemart a rozsda az élébe, amit még nem tudtam kidolgozni, de bízom benne, hogy idővel sikerül.

Üdv,

 

János

Előzmény: Kaszapenge... (647)
Viduka78 Creative Commons License 2024.05.18 0 0 648

Hartstahl 60-as. Javában folyik a tapasztalatszerzés. Teljesen jó penge. 

-A minap úgy jártam hogy kaszálás közben elhagyta a szálakat egy egy fogásnál. Jellemzően az ív elején. Ellenőriztem a beállítást, hát nagyon lógott a penge hegye. Kb 8 cm volt mérés szerint. Ha jól tudom 5-6 cm az ideális.Vagy kimozdult a penge, figyelmetlen voltam.

 

-A hét közepén voltam otthon Csokonyavisontán, ott van egy hatalmas igazi vérbeli kaszáló magas fűvel, réti Csenkesszel lóherével bükkönnyel vegyítve- ha minden igaz. Szóval volt teszt, szépen tudtam vágni, igaz hogy a talaj nem egyenes hanem pucoktúrásos, hangyaváras. 60 As penge ideális volt hozzá. 70 est próbáltam azzal kinlódós volt. 

-Ma reggel ismét mozogtam kicsit. A kaszát véletlenszerűen beállítottam kb 2-3 cm lógásra. Szóval még kisebbre. Úgye azt írja a nagykönyv hogy így nehezebb vágni mert nagyobbat harap. Így vágtam vele finom füvet. Komolyan mondom élmény volt. Semmit nem hagyott el, söprés szerűen dolgozott a penge, könnyű volt vágni..hasonlóan mint a yotube-n.

-Kérdésem: lehetséges az hogy finom fűhöz egyenesebbre célszerű állítani a pengét?

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!