Keresés

Részletes keresés

Valaki ... Creative Commons License 2024.06.24 0 1 1581

Köszönöm az infokat, azóta már túl vagyok rajta. Valóban nem volt vészes. Mikor jeleztem, hogy abba lehetne hagyni azért volt, mert hányingerem lett már. Szerintem kell még majd mennem, de ez csak kb 3 hét múlva derül ki. Mindenkinek jó egészséget kívánok, és még egyszer köszönöm.

Előzmény: kgaboroo (1579)
Karakhul82 Creative Commons License 2024.06.23 0 0 1580

Volt már hogy belepisáltam üvegbe,és előfordult,hogy ilyen fehér kis lapocskák vagy nem tudom hogy megfogalmazni úszkált a vizelet alján mikor leülepedett.. Nem tudom hogy az lehetett e a homok.. azt se tudom milyennek kellene lennie?! Vizeletvizsgálatok alkalmával sose találnak semmit.. Annyi hogy a ph érték 5 szokott lenni ami tudom hogy nem jó.. Naponta 3 liter,sőt attól több vizet iszok,nem hiszem hogy az nem lenne már elég.. Mióta a blemarent iszom napi szinten még így is néha 6 alá megy a ph de általában azért 6-7 körül szokott lenni,ami már jó.. kérdés,hogy akkor most ezt a pezsgőtablettát állandóan innom kell.. ?

Előzmény: kgaboroo (1577)
kgaboroo Creative Commons License 2024.06.21 0 0 1579

Nem kell bent maradnod. Nekem zúztak. Csak befekszel a gép alá és ütemes kattogást fogsz hallani. Nem mondom, hogy kellemes de ki fogod bírni.

Utána kiültem a váróba, megittam egy liter teát és vártam fél órát. Kaptam egy poharat abba kellett vizelni és mindjárt jötttek ki apró darabok.

Megnézte a doki, megírta a zárójelentést és mehettem haza. A következő napokban folyamatosan jöttek ki kissebb nagyobb darabok.

Felfogtam az összeset, kb egy fél kávéskanálnyi homok és nagyobb darabok jöttek ki pár hét alatt.

Inni kell folyamatosan sokat ha azt akarod, hogy gyorsabban ürüljön.

Azóta sokkal többet iszok, ha szomjas vagyok ha nem. Ez volt kb 6 éve és azóta semmi kő nem jött ki, és jól vagyok.

Előzmény: Valaki ... (1578)
Valaki ... Creative Commons License 2024.06.21 0 0 1578

Köszönöm szépen a tájékoztatást, nagyon hasznos volt. Én abban a hitben voltam, hogy végeznek, jöhetek haza. Legalább nem ér  csalódás

Előzmény: Zizi6785 (1576)
kgaboroo Creative Commons License 2024.06.21 0 0 1577

Vizelj bele egy tiszta üvegbe és akkor látni fogod az alján, hogy mennyi üledék van a vizeletben. Vagy vegyél egy nagyon finom teaszűrőt és azon keresztül vizelj.

Ez felfogja a homokot, apró veseköveket. 

Már egy homokszemcse is karcol. Sok folyadékot igyál mert akkor nem csíp a vizelet.

Előzmény: Karakhul82 (1574)
Zizi6785 Creative Commons License 2024.06.21 0 0 1576

Éhgyomorra kell menni, de vigyél magaddal kaját, mert utána lehet enni, ha bírsz.

Nem kell semmi extrát vinni, szappant, wc-papírt, a kórházakban úgy sincs.
A zúzás után véres a vizelet, nem kell megijedni, addig tartanak bent, amíg ki nem tisztul. Teával itatnak majd, de ha nem szereted, vigyél magaddal amit szeretsz. 2-3 liter folyadékot kell rövid idő alatt meginni, akkor hamarabb tisztul a vese.
Ez a normál eset.

Előzmény: Valaki ... (1575)
Valaki ... Creative Commons License 2024.06.20 0 0 1575

Szép estét kívánok mindenkinek aki még ébren van. Szeretnék érdeklődni mire számíthatok, hogy készüljek, szombaton megyek kőzúzásra. Sajnos tájékoztatást nem kaptam. Ha valaki tudna mesélni róla.... Van e valami amit előtte érdemes betartani, pl. éhgyomorra kell-e menni, meddig tart, azonnal elengednek vagy pár órát bent tartanak még utána? Kórházi cuccal felszerelkezve kell menni?   Előre is köszönöm, ha valaki elmondja a hasznos infokat.

Karakhul82 Creative Commons License 2024.06.20 0 0 1574

Az remek ha mindenki jól van..
Akkor kérdezek,hátha valaki tud valami okosat írni.. Ja,nem Magyarországon élek ezt csak megjegyzem.
Néha vizeléskor előfordul,hogy érzek egy olyan érzést mintha pengével megvágnák a húgycsövem,vagy karcolnák,és ég,meg csíp is,és utána picit vérzik.. Ezt idén már többször éreztem.. pár napig rossz,utána jobb lesz,aztán egyszer csak minden előjel nélkül megint.. már nagyon unalmas,és nem gondolom azt se hogy normális lenne.. Voltam urológusnál.. szerinte homok mivel a húgysavam eléggé a felső határon van.. Na most.. kaptam allopurinolt,de szart sem ér,ugyanúgy előjön.. kaptam egy német gyógyszert Phytoren a neve.. tavaly volt egyszer ilyen gondom már,de akkor ez a kapszula segített.. most nem akar.. illetve legutóbb felírt Blemaren pezsgőtablettát.. nézegetem a ph.t is,igyekszem a 6os részben tartani,de azért reggelente inkább 5 a ph napközben meg 7 körül van.. de amennyire lehet azért ezek között mozog.. Szóval most már nagyon nem tudom hogy mitől van ez,mert valahogy nem akarom elhinni hogy a vesehomok ilyet tud csinálni.. Mindenhol azt írja neten hogy a homok kb semmilyen tünetet nem okoz.. orvos szerint okozhat.. nyilván ő tudja jobban,de ennyiféle gyógyszer és még mindig.. nem igazán értem már hogy lehet ez.. Akinek volt/van vesehomokja tapasztalt ilyesmit?!Illetve aki szedte ezt a Blemarent,ezt meddig kell szedni?!Van aki állandóan szedi?! Hátha ír valaki valami okosat..

kgaboroo Creative Commons License 2024.06.17 0 0 1573

Persze, hogy él...csak mindenki éppen jól van. :-) 

Előzmény: Karakhul82 (1572)
Karakhul82 Creative Commons License 2024.06.10 0 0 1572

Üdv
Van még itt valaki,él még ez a topik?

károly, Creative Commons License 2023.05.31 0 0 1571

A kisebb apró darabok rögtön, azután kb. 1 hét alatt a két nagyobb darab.

Előzmény: Schumacherf1 (1570)
Schumacherf1 Creative Commons License 2023.05.08 0 0 1570

Szia. Mikor kezdett ürülni? Rögtön vagy kell pár nap?

Előzmény: károly, (1556)
Schumacherf1 Creative Commons License 2023.05.05 0 0 1569

Valami olyasmit írnak hogy az L2 csigolya alsó zárólemez ének magasságában a kp. vonaltól 60 mm-re az urether várható vetületében. 

Előzmény: károly, (1568)
károly, Creative Commons License 2023.04.25 0 0 1568

Kitartás és jobbulást! Neked egyébként hol helyezkedik el most a köved? Az enyém anno elindult a vesémből, és kb. egy hét múlva leért húgyhólyag fölé, ahol megakadt. Ott zúzták meg. Érdekes módon nekem nagy görcseim nem voltak amíg lefelé vándorolt, csak kisebb fájdalmaim. Mondjuk rengeteg Nospát beszedtem, meg hozzá Aflamint.

Előzmény: Schumacherf1 (1567)
Schumacherf1 Creative Commons License 2023.04.24 0 0 1567

Nem sikerült. Vagyis nem csinálták meg mert nemrég műtöttek vakbélgyulladással. Még két hét. De ahogy most érzem lehet kórház lesz a vége mert 3 órája görcsöl és nem nagyon akar elmúlni pedig egy gyógyszertár van bennem lassan.

Előzmény: károly, (1566)
károly, Creative Commons License 2023.04.21 0 0 1566

Én is remélem hogy úgy jártál 😉

 

Minden rendben volt? Sikerült a zúzás?

Előzmény: Schumacherf1 (1564)
Elf1 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 1565

Sziasztok!

Múlt hónapban voltam ESWL kezelésen. Jobb vese alsó kelyhében 14,5mm calcium oxalát kővel.

Zúzás után egy hétre megindultak kifelé a kőfragmentumok. Az első nagyobbat nem, de a többit

sikerült összegyűjteni. Tegnap rtg felvétel készült, először nem látott semmit a kezelőorvos, majd

közölte hogy ott a kő 14,1mm.Csak azt nemértem hogy lehet, mikor jelentős fragmentumok távoztak. 

 

Schumacherf1 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 1564

Remélem úgy járok ahogy te😉

Előzmény: károly, (1556)
Schumacherf1 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 1563

Sziasztok. Új vagyok itt. 

Mindjárt indulok zúzásra. 10mm a kövem. Azt elfelejtette mondani a doki hogy lehet enni előtt vagy nem? 

károly, Creative Commons License 2023.01.29 0 0 1562

Jó neked, nekem már a zúzás után egy évvel mindkét vesémben követ láttak.

Előzmény: Zizi6785 (1561)
Zizi6785 Creative Commons License 2023.01.28 0 0 1561

Szerencsére nem, ez már 10+ éve volt

Előzmény: károly, (1560)
károly, Creative Commons License 2023.01.27 0 0 1560

Visszaolvastam a történetedet, (háromszori zúzás, cső a vesébe, stb.) tényleg borzalmas lehetett. Azóta egyébként nem volt köved?

Előzmény: Zizi6785 (1559)
Zizi6785 Creative Commons License 2023.01.25 0 0 1559

Igen, a te történeted szerencsésen alakult, én a Dél-Tepsiben voltam, gondolhatod, hogy ott mi volt.

 

Előzmény: károly, (1558)
károly, Creative Commons License 2023.01.25 0 0 1558

Én a saját tapasztalatomat írtam le, ugyanakkor sajnálom, hogy neked a zúzás nem így alakult, pedig nekem is a legkeményebb összetételű volt a kő. Ezért is mondta az orvos, hogy valószínű nem fog sikerülni a zúzás, ezért a kő más úton való eltávolítását javasolja. Ezt én nem akartam, és jól tettem.

 

Lehet hogy intézmény függő, hogy miként alakul egy zúzás kimenetele. Nekem a Semmelweis urológián csinálták, nagyon rendesek és kedvesek voltak. De az orvos is, aki diagnosztizálta a követ, és intézte tovább a zúzást. Előtte a János kórházba jártam ugyanezzel a kővel, de  nem foglalkoztak velem. Mikor már többször felkerestem őket a panaszaimmal, de valódi kezelést nem kaptam, szószerint azt mondta az orvos, hogy én csak azért jövök ide mert "én imádok ide járni". Ezután mentem át a Semmelweisre, és ott azonnal diagnosztizálta az orvos CT-vel a követ, majd rövid idő múlva jött a zúzás.

Előzmény: Zizi6785 (1557)
Zizi6785 Creative Commons License 2023.01.24 0 0 1557

Hát nem feltétlen értek egyet!

Nekem 8 mm-es volt, a legkeményebb fajta, csak harmadszorra sikerült összetörni, hánytam közben a fájdalomtól.
A két zúzás közötti 3 heteket nem is említem.

Előzmény: károly, (1556)
károly, Creative Commons License 2023.01.21 0 1 1556

Nekem egy 1 centis és kemény összetételű volt, ezért azt mondta az orvos hogy a zúzás nem valószínű hogy sikerülni fog, és inkább a kő kivételét javasolja. Én a zúzás mellett maradtam, és sikerült a zúzás. Az összetört darabkák pedig természetes úton és fájdalom mentesen távoztak :)

 

Tehát mindenképpen próbáld meg a zúzást, ami nem fájdalmas.

 

Előzmény: István Barkó (1554)
Zizi6785 Creative Commons License 2023.01.19 0 0 1555

A kő típusától függ.
A doki mit mond?
Zúzás nem jöhet szóba?

Előzmény: István Barkó (1554)
István Barkó Creative Commons License 2023.01.19 0 0 1554

Nagymèretű 28x18mm vesekövem van.Csoda teàk nem hasznàltak.Mi a megoldás jàrt már valaki ìgy?Istvan65

 

 

 

 

Gala1039 Creative Commons License 2022.07.25 0 0 1553

Sziasztok. Az elmúlt 3 évben tőbb alkalommal volt kövem, 8-11mmig.

Minden esetben kőzúzásra mentem, volt, hogy 1 kővel 3 alkalommal is. Nekem 3 évembe tellett, mire rájőttem,hogy a kemény sajtok fogyasztása okozz a kövek létrejöttét. Előszőr én is a szokásos folyadékhiányra gyanakodtam, aztán évekbe telett, mire rájöttem, mitől lettek a calcid köveim. 2021 novemberéig elhagytam a kemény sajtok evését,így közel 1 évig tünetmentes voltam. Akkor megint elkeztem fogyasztani,, szinte napi szinten, idén februárra meg is lett az újabb 8mms kövem. Ekkor zúzás, azóta megint nem eszem a k.sajtot,most voltam fél év múltán kontrolon, megint nincs kövem. Mindenkinek, ha évekbe tellik is, ki kell szűrnie mi okozza a követ, köveket, bár tudom ez nem könnyű. Viszont amit én észrevettem, zúzások óta pl a vesém amelyikben a kövek voltak, pl a hidegre sokkal érzékenyebb. Ha nem vigyázok, öltözködés, stb azonnal megfájdul. Zúzás előtti években sosem tapasztaltam ilyet. A vesémmel pedig nincs baj, mert idén áprilisban voltam hasi ctn, ami a vesémet, és más minden szervemet épp, egésségesnek talált. Nekem egyébként ha görcsöm volt, a nospa sosem segített, ellenben van itthon mindig pár ampulla voltaren folyadék, amit görcs esetén a háziorvos, vagy az ügyeleten is beadnak. Ez eddig minden erős fájdalomnál hatott. 4db van egy dobozban pár 100ft,a háziorvosnál lehet iratni. 

Pockender Creative Commons License 2022.07.14 0 0 1552

Közben másik fórumon írták, hogy a húgysav kő nem látszik a röntgenen,csak az UH és a CT látja. Vagyis gondolom akkor nekem ezek lehetnek és tuti megvan az összes kövem. De vicc, hogy egy orvos meg ilyenre nem gondol.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!