Keresés

Részletes keresés

Norafashion Creative Commons License 2024.05.26 0 0 14

### Miért Ment ki a Divatból a Hátulfűző?

Az idők során a divat világában sok olyan trend és stílus jelent meg, amely idővel eltűnt vagy átalakult. Az egyik ilyen divatirányzat a hátulfűzős ruhák és felsők, amelyek egykor az elegancia és nőiesség megtestesítői voltak. De miért ment ki a divatból a hátulfűző, és hogyan változott meg a női ruhák és elegáns felsők világa?

#### A Hátulfűzős Ruhák Története
A hátulfűzős ruhák és felsők története hosszú múltra tekint vissza, egészen a viktoriánus korig, amikor a fűzők a női ruházat alapvető elemei voltak. A hátulfűzők célja az volt, hogy kiemeljék a derékvonalat és egy karcsúbb, nőiesebb sziluettet hozzanak létre. Ezek a ruhadarabok az elegancia és kifinomultság szimbólumai voltak, és gyakran gazdag anyagokból, mint a selyem és a csipke, készültek.

#### Miért ment ki a divatból?
1. **Kényelem és Praktikusság:** A modern kor divatjában a kényelem és a praktikum egyre nagyobb szerepet kapott. A hátulfűzős ruhák és felsők viselése és felvétele gyakran bonyolult és időigényes volt, ami nem felelt meg a mai rohanó életmódnak. Az emberek egyszerűbb és kényelmesebb megoldásokat keresnek a mindennapi viseletükhöz.

2. **Testpozitivitás és Természetes Sziluett:** Az utóbbi években a testpozitivitás és a természetes testformák elfogadása egyre nagyobb hangsúlyt kapott. A fűzők és hátulfűzős ruhák által létrehozott mesterséges sziluett már nem felel meg az aktuális szépségideálnak, amely a természetességet és az egyediség ünneplését helyezi előtérbe.

3. **Modern Dizájn és Technológia:** A divattervezők folyamatosan új anyagokat és technológiákat fejlesztenek ki, amelyek kényelmesebb és funkcionálisabb ruhadarabok készítését teszik lehetővé. A modern női felsők és elegáns ruhák tervezésekor az egyszerűség és az innováció kerül előtérbe, ami kevésbé teszi szükségessé a hátulfűzők használatát.

4. **Változó Divattrendek:** A divat folyamatosan változik, és az új trendek gyorsan felváltják a régebbieket. A hátulfűzős ruhák és felsők helyét átvették a különböző más stílusok, mint például az előregombolós ruhák, a rugalmas anyagból készült darabok és az oversize fazonok, amelyek jobban megfelelnek a mai ízlésnek és igényeknek.

#### Az Elegancia Új Definíciója
Az elegancia ma már nem feltétlenül a szoros szabású, hátulfűzős ruhákban nyilvánul meg. Az elegáns női felsők és ruhák sokfélesége lehetőséget ad arra, hogy mindenki megtalálja a számára legmegfelelőbb darabokat. Az új anyagok, formák és dizájnok széles választéka lehetővé teszi, hogy az elegancia és a kényelem kéz a kézben járjon.

### Összegzés
A hátulfűzős ruhák és felsők eltűnése a divatból a változó igényeknek és a modern életmódnak köszönhető. A kényelem, a természetesség és a modern technológiák előretörése mind hozzájárultak ahhoz, hogy ezek a darabok ma már ritkábban jelennek meg a divat világában. Az elegancia azonban továbbra is fontos szerepet játszik, csak éppen új formában és stílusban testesül meg.

Fedezd fel az új trendeket és találd meg a számodra legmegfelelőbb elegáns női ruhákat és felsőket a [Nóra Fashion webáruházban](https://norafashion.hu)!

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.24 0 0 13
Sajnos kimentek! Kb. négyet láttam idén egész nyáron!  :-((((
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.23 0 0 12
Mit gondoltok, jövőre újra divatba jönnek?
Nagyon-nagyon remélem...
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.26 0 0 11
Melltartóóóóó?
huhhh, ez nagyon-nagyon gáz lehetett!...
Előzmény: Mrs. Diablo (10)
Mrs. Diablo Creative Commons License 2003.06.25 0 0 10
Én ma reggel láttam egy ilyet. Világoskék top, hátul pántokkal, alatta fehér melltartó :))
Vica78 Creative Commons License 2003.06.25 0 0 9
Lehet, hogy nem is mentek ki a divatból, legalábbis én már több lányon láttam...
Igaz, most már nem az a keresztbefűzős fajta, inkább kevesebb fűző, "előlap"-fíling.
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.20 0 0 8
Neked tetszik egyébként?
Előzmény: skin001 (7)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.18 0 0 6
Cserélhető előlap...hát ez nagyon jó duma!
De még mindig aktuális a kérdés: lehet még valahol ilyet kapni?...
Előzmény: Schnitt (5)
Schnitt Creative Commons License 2003.06.09 0 0 5
Én az ilyet cserélhető előlapnak hívom.
Határozottan tetszik, mert kevesebb trükközést enged meg, reálisabb látványt mutat.
Az idei év sajnos a fittnesz éve topok terén is, a sportfelsők (széles pánt, hátul H alakban összefut) viszik a prímet, de néha azért feltűnik azemlített műfaj képviselője is :o))
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.03 0 0 4
Hölgyeim, választ kérek!
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.28 0 0 3
Lehet még valahol ilyet kapni?
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.28 0 0 2
Én idén is láttam egy csajon. Sajnos a lány nagyon fehérbőrű volt, a top pedig halványlila, egy csak 2 pánt fogta hátul össze a 'pólót'. Teljesen úgy nézett ki hátulról, mintha meztelen lett volna. Kicsit fura látvány volt a koszos, büdös belváros közepén... nem odavaló.
Egyébként nekem is van egy fekete, 3 éve vettem pont :)) de minden nyáron hordom.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.27 0 0 1
Az ízlésedhez csak gratulálni tudok! Végre egy határozott nő, aki nem hagyja, hogy a divat irányítsa!
Előzmény: Vica78 (0)
Vica78 Creative Commons License 2003.05.25 0 0 0
Én tavaly is hordtam, idén is fogom, mert szerintem nagyon szexi benne a hát!(a párom is kamálja...;-))
Szerintem nem a ciciméret, inkább a "lógási faktor" számít, mert ez alá aztán nem lehet venni melltartót, bár én már láttam ilyet, de brrr...
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.24 0 0 topiknyitó
Miért mentek ki a divatból a hátulfűzős topok?

3 évvel ezelőtt még minden csajszi ilyenben járt!
Elől egy kis rövid előrész, hátul meg semmi, csak néhány keresztezett pánt! Baromi jól nézett ki -bizonyos mellbőségen alul.
Most viszont nem látok senkin ilyen kis "hátulsemmi" trikócit...
Azt nem tudom elképzelni, hogy 3 éve mindenkinek tetszett, most meg senkinek sem...
Van valami ötletetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!