Keresés

Részletes keresés

Béci 72 Creative Commons License 2024.08.18 0 0 39360

Látod,nem egy "pörgő" fórumon beszélgetünk,a "kutyát sem érdekli" az egész,nem hátráltatjuk a többi eszmecserét🙂

Előzmény: The_Rible (39359)
The_Rible Creative Commons License 2024.08.16 -1 0 39359

hahaha erre ne vegyél mérget. Pl. A Malaysian Air-nek volt kb. 400 USD repjegye Darwinba Zágrábi indulással, úgyhogy pl. én már mentek és jöttem Zágrábon keresztül Ausztráliába. Úgyhogy simán lehetne Montenegró is közben :)

Előzmény: Béci 72 (39358)
Béci 72 Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39358

Na jó,de az elég kézenfekvő,hogy pl.Horvátországon keresztül érkezünk Montenegroba.

Ausztrália ritkán esik útba🙂

Előzmény: The_Rible (39357)
The_Rible Creative Commons License 2024.08.16 -1 0 39357

akkor bármi is idetartozik, mert a föld gömbölyű :)))) 

Előzmény: Béci 72 (39356)
Béci 72 Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39356

"ez már nagyon offtopic itt"

Miért? Ez egyfajta alternatív lejutási mód Montenegroba.🙂

Előzmény: The_Rible (39353)
The_Rible Creative Commons License 2024.08.16 -1 0 39355

Igen, tudom hogyan van a Balkánon. Csak azért reagáltam a megjegyzésedre, mert úgy éreztem azt akarod mondani, hogy a szennyvíz nem egy komoly probléma. Sajnos nem így van, ez egy nagyon súlyos probléma. És nem csak a Balkánon, vagy inkább úgy lehetne mondani, hogy az egész mediterrán térség egy Balkán, sőt még Párizs is az (ahogy láttuk az olimpián)

Ezért szoktam mindenkinek azt tanácsolni, hogy soha ne nyaraljanak (fürödjenek) tengerparti nagyvárosok közvetlen közelében. De persze úgyis mindenki okosabb nálam, és jobban tudja.

Előzmény: szervezkedő (39354)
szervezkedő Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39354

Szerintem ez a viz, szennyvíz, áram, internet, kövesut stb infrastruktúra itt a balkánon máshogy van. 

Nálunk pl az utcánkban van optika, közvilágítás de szennyvízcsatorna nincs. Egyik ittani (évek óta csendes) topictársnál csatorna van, de hiába van vízórája (6db) víz nincs nála!!!! semmi!!!!

 

Nyelvet nem beszélő, a helyi társadalmi, történelmi, politikai, jogszabályi viszonyokat nem ismerő ember, a vilagon mindenütt kiszolgáltatott, akar Magyarországon is!

Előzmény: The_Rible (39351)
The_Rible Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39353

Dél felé kerültél? Meglep, mert mindenki  erre megy felénk. Erre megy a Split, Hvar, Prigradica, Korcula katamarán is. Itt mennek el előttünk a luxus jachtok akiket az esti horvát híradóban mutogatnak Hvar, Korcula városból, vagy Dubrovnikból. 

De ez már nagyon offtopic itt.

Előzmény: Béci 72 (39352)
Béci 72 Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39352

Ez a másik oldalon van,ahogy nézem.

Itt még sosem voltam,párszor mentem Makarska felé,de akkor jóval beljebb.

Előzmény: Béci 72 (39349)
The_Rible Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39351

Magyarországon a lakások 85% csatlakozik a szennyvíztisztító hálózathoz, beleértve a legkisebb falvakat és tanyákat is. Élő vízbe pedig 0% szennyvíz megy már, ez nem csak Budapestre, hanem az egész országra igaz.

A kölnihez lehet, hogy felhasználtak vizeletet korábban, de ugyanígy használtak ólmot is arcfehérítésre, ma meg már senki nem bolond ilyet csinálni.

De csak gondol el, ha a szomszédod pl. szed kemoterápiás gyógyszereket, és az a vizeletével szépen a környezetedbe ürül. Olyan vizelettel, amit a nővérek a kórházban dupla gumikesztyűvel vesznek le és visznek vizsgálatra. És akkor gondold el, ha van egy kórház a közeledben és annak a teljes szennyvize tisztítatlanul kerül bele az élővízbe.

Előzmény: szervezkedő (39343)
Béci 72 Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39350

"ahogy olvastam, az alkoholt nem iszod meg)"

 

Nem szeretem,meg ugye csónakkal voltam.Az is egy jármű🙂

Előzmény: The_Rible (39347)
Béci 72 Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39349

Ja,látom,Prigradica🙂

Előzmény: Béci 72 (39348)
Béci 72 Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39348

Köszi.

Ott csak Vela Lukába mentem be bowdent szerelni☹️

Korcula város körül vagytok a sziget másik végén?

Nagyon szép hely,szinte minden túrámon útba ejtem érintőlegesen.

A jövőben az a terv,hogy kis távokat megyek csak,de több időt töltök egy helyen.

Még azért nem adom fel,jövőre újra nekivágok az idénre tervezett útnak.

Ha sikerülne,akkor se jönnék visszafelé az Adrián🙂

 

Előzmény: The_Rible (39347)
The_Rible Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39347

Korculán. Két nappal az előtt mentél el előttünk (Prigradica), hogy mi leértünk volna. Szívesen behívtalak volna egy friss limonádéra (mert ahogy olvastam, az alkoholt nem iszod meg).

Utána követtem én is naponta, hogy merre jársz, hátha erre is jössz vissza, de nem így alakult.

Előzmény: Béci 72 (39346)
Béci 72 Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39346

Ti hol is vagytok?

Peljesacon,vagy Korculán?

Előzmény: The_Rible (39345)
The_Rible Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39345

Jogilag rendezetlen helyzethez egy kis adalék, amibe biztos nem gondol senki, amikor ingatlant vesz. Bármilyen jogilag tisztázatlan helyzet kiszolgáltatottá tesz. Egész életedben vigyáznod kell, nehogy valakinek a lábára lépj, mert bármikor felnyomhat a hatóságnál, és ott biztos lehetsz benne, hogy nem a helyi fogja megütni a bokáját.

Mi azt gondoljuk, hogy mi magyarok összeférhetetlenek vagyunk, szeretünk feljelentgetni. Na hát ez semmi a Balkánhoz, délszláv térséghez képest. Bármilyen szomszédvita el tud fajulni a végletekig. Egymást is felfalják élve, nem hogy egy idegent, ha van valami valós, vagy vélt sérelmük. És nem szokás a konfliktust megbeszélni, nem is tudsz róla, amíg ki nem robban a balhé. Szerencsére nekem nem volt még ilyen (személyes) ügyem senkivel, de láttam több hasonló konfliktust az évtizedek alatt. Hatósággal így is meggyűlt a bajom, és teljesen tehetetlen voltam, volt olyan zágrábi jogász, aki elvette a megbízási pénzt, aztán elküldött a francba.

Persze ki lehet kerülni a személyes konfliktusokat, ha mindig nagyon előzékeny vagy, de nagyon ügyelni kell rá, nehogy akár csak egy félreértésből is balhé legyen. A hatóságokkal előbb utóbb úgyis lesz valami gondod, azt kikerülni szerintem nem lehet, kell egy jó ügyvéd/jogász és kész.

 

Persze a másik fele is igaz, ha valakivel összebarátkozol, az a végletekig el fog menni érted, és védeni fog, de ha jogi ügy van, akkor azért ez már nem biztos, hogy elég.

Előzmény: spapda (39336)
Béci 72 Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39344

Tökéletes,minden szempontnak megfelelő hely nincsen,és mindenkinek más a fontos.Ráadásul mindenki változik,így a szempontok se maradnak ugyanazok.Szerintem ha az embernek van fölösleges pénze,ami előre láthatólag évekig nem kell  másra,és vállalkozókedve,akkor jó ötlet ilyen szép helyen ingatlant vásárolni.

Montenegro amúgy sincs közel,repülőtér környéke fontos szempont.

Előzmény: szervezkedő (39343)
szervezkedő Creative Commons License 2024.08.16 0 0 39343

Lehet erről már sztoriztam, mi 21 dolgot írtunk egy papírra, álmaink házával kapcsolatban. Most már pár kritériumot megmosolyognék.

A 21ből egy csomó bukott, volt aminek örülök is így utólag.

Pl te azt írod, hajó! Kérdés: hol van kikotő? Ma már ez is kritérium lenne.

 

https://youtube.com/shorts/YZYWyp68Rd4?si=wo65C02VEydkzqUw

 

 

Spapda azt írja mennyi volt az idő pluszban Magyarországról autóval. Nekem jelenleg a legjobb időm 4ora 35perc, de ajtótól ajtóig, teljes bruttó idő repülővel. Az első wizz járaton ott ültünk "halacs" olvtársékkal és azóta megszámlálhatatlan alkalommal repültem. Csak ha nagyon muszáj, akkor jövünk autóval. Én pl Ulcinj környékén már csak amiatt sem vennek semmit, mert a reptérről eljutni mondjuk szezonban egy örökkévalóság. Én többször voltam már úgy kint, hogy reggel jottem, ebéd utan mentem vissza. Megkapaltam a kertet, bekoszontem a szomszedoknak, betankoltam 10kg mandarint/narancsot és annyi. Na ez Ulcinj környékén kivitelezhetetlen.

Persze ez a jelenlegi menetrend mellett működik és lehet másnak nem is lenne szempont.

 

Szennyvíz!

Bárki elhiszi hogy szennyvízből pl kölni vizet lehet csinálni? Mi történik azzal szinte bárhol a világon??? Nem kell messzire menni csak pl.Pestig?!?!? Na ugyanez történik a tengeren is. Kérdés az hogy ki hogy éli meg ezt egy nyíltvízi strandon és miként egy védettebb/zárt öbölben?!?! Költői a kérdés, nem is boncolgatnám.

 

Ma is nagyon meleg volt. A hideg fröccsök, a klimatizált helyiségek és a tengerben pancsolas, amivel túl lehet élni!

:-)))

Előzmény: Béci 72 (39341)
Béci 72 Creative Commons License 2024.08.15 0 0 39342

"Kevés az öböl"

Főleg a védett öböl...

Előzmény: Béci 72 (39341)
Béci 72 Creative Commons License 2024.08.15 0 0 39341

Ha pl.ezen a környéken vennél vmit,akkor szerintem egy nagyobb hajóra se ártana beruháznod.Míg a Kotori-öböl védett,körbe veszik azok a gyönyörű nagy hegyek,sokszor olyan mint egy tó,addig ez itt nyílt víz.Kevés az öböl,nem védi a partot sziget.

Előzmény: spapda (39337)
Béci 72 Creative Commons License 2024.08.15 0 0 39340

Csónakból nézve nem tűnt fel🙂

De amúgy meg sem álltam Bar és Ulcinj közt sehol,így nincs is alapom beleszólni.Olyan zord,és kietlen volt a környék,igaz,ha hullámzik a tenger,akkor kicsit kedvetlenebb az ember.

Előzmény: spapda (39337)
szervezkedő Creative Commons License 2024.08.15 0 0 39339

 

... mégiscsak a mi adóforintunkból van!

:-))))

Előzmény: nohab (39331)
szervezkedő Creative Commons License 2024.08.15 0 0 39338

Hja értem, úgy északra.

Itt az északot az ország mondjuk Podgoricatol felfelé eső részére, a delet pedig a tengerparti részre értik.

 

Nem tudtam, nem írtad le, hogy a kérdések mögött ingatlanvásárlási szándék áll.

 

Az elmúlt lassan 20évben sok embernél láttam már hasonlót. Adtam el én is és vettem is, pluszban még próbáltam segíteni másoknak. Könyvet tudnék irni az eladásról és a vételről is.

 

1., Ha venni szeretnél, 2dolog kell, szándék és pénz.

Hiába van egyik vagy másik, ha nincs valóban egyszerre mindkettő, akkor sosem lesz itt semmid, csak az évekig tartó ötletelés.

 

2., Ha nincs ismerősöd, aki ismeri az adott kornyeket, lehet hogy beleszaladsz később olyanba, amit keserű pirulakent kell nyelned folyamatosan.

 

3., Engem vásárlásnál es eladasnal is csak magyar akart becsapni.

 

...ennyi így hirtelen...

Előzmény: spapda (39337)
spapda Creative Commons License 2024.08.15 0 0 39337

Ulcinjtől északra azért van még pár jó hely, pl. Kruče nekem nagyon tetszik, de említhető még Utjeha, meg Vidikovacnál is nagyon szép a víz és a part, illetve Bartól északra Čanj és Sutomore is említésre érdemes. Valóban nincsenek közel, de mondjuk a Kotori-öbölhöz képest csak plusz egy-másfél óra többletidő Magyarországról nézve, persze ha nincs dugó. Mondjuk tavaly belefutottunk abba, hogy az egyik délután/este Budvától Tivatig állt a sor, 3 óra volt megtenni azt a 25 kilométert... Nem tudom, hogy a Sutomore-Podgorica-Niksič vonal mennyire járható, de Niksič körül is sokat álltunk már dugóban.

Előzmény: Béci 72 (39329)
spapda Creative Commons License 2024.08.15 0 0 39336

Köszönöm a válaszokat, egyelőre csak próbálok tisztán látni a témában, amit nehezít egyrészt az, hogy nem beszélem a délszláv nyelveket, másrészt a különböző forrásokból elérhető információk néha eléggé ellentmondóak. Montenegrói kecókra szakosodott (magyar) ingatlanossal beszéltem, illetve a kinti hirdetéseket olvasgatva tűnt fel pár "mintázat", ezeket próbálom megérteni. A földhivatali ügyekhez, nyilvántartásokhoz van némi szakmai kapcsolódásom, ezért is érdekel, hogy miben más az ottani ingatlanügyintézés - minden népnek egy-két becsípődése, de a nagyja (többnyire Mária Teréziának köszönhetően) megegyezik.

 

- Legalizálás: ezt az ingatlanos is említette, illetve a hirdetések szövege is gyakran utal rá, hogy az adott ingatlan nem engedéllyel épült, de megvannak a papírok, amelyekkel legalizálható. Ennek a jogszabályi hátterét még nem ismerem, de maga a tény egy-egy ingatlan esetében az ingatlannyilvántartásból kiderül, itthon legalábbis kiolvasható, ha egy telken "olyan épület van, ami nincs". Nyilván nem akarnék lyukra futni, tehát ha komollyá válna a szándék, akkor helyi profira bíznám, de amolyan előszűrésnek jó lenne ismerni, hogy hogyna működnek ott a dolgok. Azt már látom, hogy például szerkezethibás és illegálisan épült házat simán rásóznának az emberre, ami azért óvatosságra intő jel.

 

- Víz kapcsán: sok helyen ez a téma említésre kerül az ingatlan leírásában, illetve a képeken látszik is a ház körül/tetején a nagy víztartály. Nyaralásaink során úgy tűnt, hogy ez sokkal elterjedtebb dolog (legalábbis a tengerparton), mint mifelénk, még frekventáltabb helyeken is. Nem tudom, hogy arrafelé miként tekintenek erre, mekkora a szándék és haladás a csatornázás terén, mint mondjuk Magyarországon volt az EU-s csatlakozás környékén (pl. az ISPA program keretén belül, amikor nagyon komoly méretű/lélekszámú területeken került kiépítésre az ivóvíz és a szennyvíz infrastruktúra). Ezt itthon már évekkel korábban lehetett tudni, ami sok esetben segítség volt a tudatos ingatlanvásárlóknak, befektetőknek, de a montenegrói állapotokról, EU-s integráció és esetleg ennek keretén belül érkező támogatások helyzetéről nincs információ. Múltkor például pont ezért nagy élvezettel olvastam az általad linkelt cikket az ország múltjáról, politikai helyzetről, szervezett bűnözésről, nyugattal való kapcsolatról, mert sok olyat tudtam meg belőle Montenegróról, amit máshonnét nehéz lenne megismerni.

 

- A közbiztonság kapcsán inkább az albán határ közelségét érinti a kérdésem, mert egyes hazai és külföldi hajós fórumokon is olvastam, hogy Görögországban az albániai határ közelében panaszkodnak az átjáró albánokra, pl. tengerparton (ingatlan és csónak/hajó kapcsán) több a lopás. Nem tudom, hogy ez a montenegrói oldalon is ismert jelenség-e.

Előzmény: szervezkedő (39330)
szervezkedő Creative Commons License 2024.08.15 0 0 39335

Azért ha meggondolod magad és rácsapsz egy 4ezer forintos repjegye szeptemberben, akkor lehet még idén egy kis Montenegro is!

:-)))))

 

Elviselhetetlen a hőség. Minden tiszteletem azoké akik ilynekor még fizetnek is azért hogy itt lehessenek!

:-)))))

Előzmény: BHJ-962 (39334)
BHJ-962 Creative Commons License 2024.08.14 0 0 39334

Szia,köszi az infót,de közben változott a helyzet. Katerini Paralia lett a befutó. Így Montenegro az idén is kimarad. Közben megegyeztem a cégemmel,busszal megyek,jöhet a nejem is nagyon baráti áron, 9 nap hotelben,ellátással.

Előzmény: szervezkedő (39324)
szervezkedő Creative Commons License 2024.08.14 0 0 39333

 

Lőttem neked egy képet.

Ő egy fuvaros, aki nyáron feltesz egy tartályt a platóra.

Rajta a telefonszáma is.

+38269....

Előzmény: spapda (39328)
szervezkedő Creative Commons License 2024.08.14 0 0 39332

Régen a telekom volt "magyar" most a telenor utodja a one. 

A harmadik szolgáltató iszonyat akciókat csinál de nalam a gagyi kategória.

Ha reptér akkor ott, ha közút és Szerbia felől jössz, akkor az első benzinkút (Lukoil) ahol tudsz venni.

2csomag van mindkettő szolgáltatónál, ugyanazon az áron. 

A One a legnagyobb szolgáltató. Nekem 2elofiztesem van. Az egyik teelkomos a masik One. Mindkettő megbízható. 

Az One talán egyszerűbb (nekem). 

Előzmény: nohab (39331)
nohab Creative Commons License 2024.08.14 0 0 39331

sziasztok,

pár év most kimaradt, de idén lehet lenézünk; ahogy néztem a Telenor netes helyi turista SIM-kártyája megszűnt, ill. az utódszolgáltatónál jelentős átalakuláson esett át; mit érdemes most venni netezni? e-sim is jó online vásárlással...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!