Keresés

Részletes keresés

vizontok Creative Commons License 11 órája 0 0 34726

Egy-két év és hamarosan megbánja ő is, hogy átállt.

Előzmény: Ilhilla (34725)
Ilhilla Creative Commons License 12 órája 0 0 34725

"Önkaraktergyilkosság" volt az, ahogyan az ügyet tálalta Dobrev Klára, még akkor is, ha igazak az állításai! Arra persze jó az egész, hogy "felverje a port" és beszéljenek róla: a fidesz ismét "beválasztott" ezzel a köztársasági elnökkel, aki valószínűleg nem feddhetetlen állampolgár. (A tulajdonjogi igények nem évülnek el tudtommal, így az ő közreműködése sem, tehát az ügyészség nem dobhatja félre az ügyet). 

 

Az előbb kaptam egy sms-t (csak tudnám, honnan tudják a telefonszámomat): "Elvittem az ügyészségre a bizonyítékokat, amelyek szerint Sulyok Tamás köztársasági elnök egy köztörvényes bűnöző. Nem maradhat köztársasági elnök! Dobrev Klára".

 

Ejnye Klára, nincsenek ügyvédek abban a DK-ban, vagy az ellenzéki oldalon (Magyar György? Zamecsnik Péter és mások?).

 

Én még soha nem éreztem ennyire mocskosnak egyetlen vállasztási kampányt sem, bár voltak eddig is furcsa dolgok. A sárdobálás, a biliborítás, a kitálalás, a másikra mutogatás már olyan méreteket öltött, hogy döntöttem: nem megyek el szavazni! Ez -amióta szavazati jogom van- először fog előfordulni!

 

A polgármestert úgyis megválasztják, Menkó Gyulára nem szavaznék, mert fideszes (hiába remek ember egyébként), gondolom őt is megválasztják, megérdemli, hogy képviselő legyen. 

Előzmény: Dermice (34724)
Dermice Creative Commons License 14 órája 0 0 34724

https://hvg.hu/gazdasag/20240523_magyar-gyorgy-sulyok-tamas-esetleges-zsebszerzodeses-ugyei-mara-elevultek-legfeljebb-polgari-jogi-politikai-erkolcsi-kovetkezmenyei-lehetnek-dobrev-klara-a-dk-mszp-parbeszed-ep-listavezetoje

 

Magyar György: Sulyok Tamás esetleges zsebszerződéses ügyei mára elévültek, legfeljebb polgári jogi, politikai, erkölcsi következményei lehetnek

 

Megkérdeztük Magyar György ügyvédet, hogy valóban bűncselekménynek minősül-e, és milyen jogi következménye lehet annak, ha beigazolódik Dobrev Klára állítása, miszerint Sulyok Tamás ügyvédként termőföldek külföldi kézre játszásában működött közre.

 

Sulyok Tamás köztársasági elnök ügyvédként törvényellenesen vélhetően bűnszervezetben, a csongrádi földmaffia tagjaként magyar termőföldeket játszott külföldi kézre, strómanokon és zsebszerződéseken keresztül, eszerint pedig köztörvényes bűnöző – jelentette ki Dobrev Klára, a DK–MSZP–Párbeszéd EP-listavezetője szerda koradélutáni sajtótájékoztatóján, ahol azt is elmondta, hogy mindezt dokumentumokkal is bizonyítani tudja, melyeket csütörtökön 10:30-kor át is ad az ügyészségnek, valamint a helyszínen, a Markó utcában, a sajtónak is.

Sallangó1 Creative Commons License 18 órája 0 0 34723

https://telex.hu/belfold/2024/05/23/kover-laszlo-nyiregyhaza-ujfeherto-forum-kampany-pokol-kuszobe

 

Kövér László: Elérkeztünk a pokol küszöbére, tisztelt hölgyeim és uraim, és csak magunkat tehetjük felelőssé

 

"Európában véget értek a békés és nyugodt gyarapodás évtizedei és „veszélyes idők” következnek, és Kövér szerint olyan erők szövetkeznek Magyarországgal szemben, amelyekkel szemben normális körülmények között senki sem tanácsolná a szembeszegülést.

 

Mikor a „Tisza áradásáról” kérdezték, Kövér a hvg.hu beszámolója szerint rávágta: „Mint az őrült, ki letépte láncait”, a közönség pedig hangos nevetésben tört ki.

Kövér szerint Magyar egy „zavaros fejű valakicsoda”, akinek az „élettani beazonosítása” is nehezére esik, Magyar Péter rajongói gyülekezete pedig egy „újabb amerikai program”.

 

Az Országgyűlés elnöke ezután az SZDSZ-től LMP-n, Párbeszéden, majd Momentumon és Márki-Zay Péteren át Magyar Péterig tartó ívet vázolta fel.

Kövér szerint Magyar azt a néhány mandátumot akarja megszerezni, amivel Gyurcsány Ferenc helyett ő lehetne az ellenzék vezető ereje, pedig ez eredetileg Gyurcsány terve volt, de úgy néz ki, nem neki fog összejönni."

Zarándi Creative Commons License 21 órája 0 0 34722

Mégis van bennünk valami közös :-)

Előzmény: Ilhilla (34721)
Ilhilla Creative Commons License 21 órája 0 0 34721

Végül mégis egyetértünk, mindenben! 

Előzmény: Zarándi (34716)
furtimel Creative Commons License 23 órája 0 0 34720

https://24.hu/belfold/2024/05/22/sulyok-tamas-dk-vad-termofoldek-ugyved-reagalas-sandor-palota/

 

„Sulyok Tamásnak nincsen takargatnivalója” – reagált a Sándor-palota a DK vádjaira

 

Dr. Sulyok Tamás köztársasági elnök több, mint 10 éve nem gyakorolja ügyvédi hivatását.

Ügyvédi tevékenysége során mindenben a hatályos jogszabályoknak és ügyvédi esküjének megfelelően járt el.

Dr. Sulyok Tamásnak nincsen takargatnivalója. Törvénybe ütköző szerződés megkötésében soha nem működött közre

– írta az MTI-hez eljuttatott közleményében a Sándor-palota nem sokkal az után, hogy Dobrev Klára, a DK EP-képviselője és listavezetője szerdai sajtótájékoztatóján bejelentette, Sulyok ügyvédként a kétezres évek elején termőföldet játszott külföldi kézre, és ezért lemondásra szólította fel.

Zarándi Creative Commons License 1 napja 0 0 34719

Ennyi! :-(

Előzmény: SZ Lázár Z (34718)
SZ Lázár Z Creative Commons License 1 napja -1 0 34718

Pontosan miben beszélek "mellé"?

Előzmény: Zarándi (34709)
Tiborcsik Creative Commons License 1 napja 0 1 34717

Ne m is értem a kutyákat, mi kifogásuk a CSAK 8 perc ellen, hiszen Le Mariettának annyi bőven elég volt a Partizánban

Előzmény: Zujcs. (34715)
Zarándi Creative Commons License 1 napja 0 0 34716

"bár anno szerintem össze sem kellett volna állni a többi párttal, még  közös cél érdekében sem"

 

Egy így van ahogyan írtad, sőt országo és helyi szinten aki szövetségre lépett a DK-val és többieknek megérdemli a sorsát.

Az viszont csúnya dolog amikor valaki visszabeszél, mikor véget és a Kánaán!

Előzmény: Ilhilla (34713)
Zujcs. Creative Commons License 1 napja 0 0 34715

https://444.hu/2024/05/22/a-propagandateve-nem-vitat-szervez-hanem-elorehozta-a-szilveszteri-kabaret-es-elvarja-hogy-biodiszletkent-szolgaljunk-ehhez

 

„A propagandatévé nem vitát szervez, hanem előrehozta a szilveszteri kabarét, és elvárja, hogy biodíszletként szolgáljunk ehhez”

 

„Gondolkodtunk rajta, hogy Le Marietta is kifesti magát, és részt vesz az MTVA által szervezett úgynevezett EP-listavezetői vitán.

Végül úgy gondoltuk, hogy jobb, ha az állítólagos viccpárt mégsem vesz részt ebben a bohózatban” - jelentette be a Magyar Kétfarkú Kutya Párt.

 

Szerintük

„az állami propagandatévé nem is vitát szervez a megszabott körülményekkel, hanem előrehozta a szilveszteri adásból a kabaréműsort, és elvárja, hogy biodíszletként szolgáljunk ehhez.”

 

A párt tüntetést jelentetett be a vitával egy időben a Várkert bazár elé, ahol „bárki elmondhatja, hogy mit gondol az Európai Unió jövőjéről.

Terrmészetesen csak nyolc perces időkeretben, bullshit nélkül.”

Dermice Creative Commons License 1 napja 0 0 34714

https://24.hu/belfold/2024/05/22/dobrev-klara-sulyok-magyar-termofoldek-bunozo-koztarsasagi-elnok/

 

Dobrev Klára: Sulyok Tamás ügyvédként magyar termőföldeket játszott át külföldi kézre

 

Dobrev Klára, a DK EP-listavezetője egy sajtótájékoztatón azt állította, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnök egy köztörvényes bűnöző, aki ügyvédként pénzért játszott át magyar termőföldeket külföldieknek.

„(Az ügyet) hosszú hetek kutatómunkája után minden részletre kiterjedő bizonyítékokkal mutatom be” – mondta Dobrev, majd rátért a Sulyok-ügy részleteire.

 

Állítása szerint Szeged környékén összesen több mint ezer hektárnyi termőföld került strómanokon – és úgynevezett zsebszerződéseken – keresztül külföldiekhez, amiben három-négy ügyvéd játszott közre.

Azért, hogy mindez ne legyen feltűnő, elmondása szerint az ügyvédek segédkeztek egymásnak: más-más ellenjegyezte az ajándékozást, a kölcsönszerződést, a haszonélvezeti jogot stb.

 

Dobrev állítása szerint ennek az egyik figurája volt Sulyok Tamás.

Így épület fel a szegedi földmaffia, és ennek segítségével osztrákok tették rá a kezüket magyar termőföldekre

– jelentette ki Dobrev, aki a sajtótájékoztatón egy 103 hektáros termőföld-ügyet emelt ki, melynek esetében mindent Sulyok Tamás csinált.

Ilhilla Creative Commons License 1 napja -1 0 34713

Ez nincs így, csak a mostani "kitálalását" nem véleményeztem, mivel nem is olvastam el, mi az egész sztori lényege.

Korábban, a fórumon mindig megírtam vele kapcsolatban (konkrétan neki is) a véleményemet, amit -mert nincs másik nick nevem egytől egyig vissza lehet olvasni. 

 

Lehet, hogy most jött el az ideje a biliborításnak, bár anno szerintem össze sem kellett volna állni a többi párttal, még  közös cél érdekében sem. 

Előzmény: Zarándi (34712)
Zarándi Creative Commons License 1 napja 0 0 34712

Hát hogyne l, mikor az előző kettőnél felemeled a szavad a harmadiknál meg nem :-(

Előzmény: Ilhilla (34711)
Ilhilla Creative Commons License 1 napja -1 0 34711

Ez az? Akkor vállalom, amit írtam. 

Előzmény: Zarándi (34710)
Zarándi Creative Commons License 1 napja 0 0 34710

Majd elfelejtettem, az tudod, hogy ez kettős mérce?

Előzmény: Ilhilla (34703)
Zarándi Creative Commons License 1 napja 0 0 34709

Mellébeszél, itt nem fórum írásokról van szó.

 

Azt írtad MP és MZP-ről:  legalább annyira nem bízom benne (nem hiszek neki), mint ahogyan M.Z.Péterben (talán, mert mindketten a fideszben kezdték a politizálást?)

 

Erre írtuk Tiborcsik és én, akkor benne miért hiszel mert ide írt.

Ő nem tehetett mást, i saját névvel kellett jönni, hiszen városi elnök volt.

Előzmény: Ilhilla (34703)
Zarándi Creative Commons License 1 napja 0 0 34708

Folytatom tovább a 2019 Szolnok Többség közgyűlési összetételét.

Tehát van négy idős ember és ehhez jön három személy akik hirtelen felbukkantak a semmiből.

Az idő nem őket igazolta, mert szerény tanulmányaik (OKJ) és a területi  feladatok meghaladták a képességüket.

1.TB és HR szakember, 2.Közbeszerzési szakértő, 3.Felsőfokú jogsegéd.Ezek a megnevezések  a kiadványukban szerepel.

Ahol én dolgozom, ilyen munkaköri besoroláshoz egyetemi végzettség szükséges.

 

Előzmény: Zarándi (34690)
tibra Creative Commons License 1 napja 0 0 34707

https://index.hu/belfold/2024/onkormanyzati_valasztas/2024/05/22/eger-fidesz-kdnp-ellenzek-mirkoczki-adam-onkormanyzati-valasztas/

Viták itt is vannak.

Nem lehet az, hogy 2006-tól elfelejtettünk együttélni a vitákkal?

Egy zászló egy tábor egy hamis jelszó, mert zászlóból is több volt és a táborból is mindig. Persze mondogatni kényelmes.

Mutual Friend Creative Commons License 1 napja -1 0 34706

Nyilván mert mi az oroszok szekerét toljuk ebben a haborúban.

Előzmény: M.O.S.T. (34705)
M.O.S.T. Creative Commons License 1 napja 0 0 34705

Hihetetlen ez háborús helyt folyamatos felemlítése.

 

 

https://www.szoljon.hu/orszag-vilag/2024/05/kocsis-mate-a-baloldalra-leadott-szavazatok-a-brusszeli-haborus-kozpontba-kerulnek-video

 

Kocsis Máté: a baloldalra leadott szavazatok a brüsszeli háborús központba kerülnek

 

A brüsszeli elit, az európai nagy országok vezető politikusai mind-mind háborús pszichózisban vannak, olyan nyilatkozatokat tesznek, melyek életveszélyesek és veszélybe sodorhatják egész Európát – mondta a Fidesz országgyűlési frakciójának vezetője.

 

 

zugolya Creative Commons License 1 napja 0 0 34704

https://24.hu/belfold/2024/05/21/magyar-peter-komment-kozteve-vita/

 

Magyar Péter a vitáról: Szégyellje magát mindenki, akinek ehhez köze van

 

8 perc…a nulla százalékos business pártoknak és a valódi pártoknak is. Vita propaganda televízió módra. Szégyellje magát Papp “Hírhamisító” Dániel, az MTVA vezetője és mindenki, akinek ehhez köze van.

– kommentálta Magyar Péter a Telex Facebook-oldalán az MTVA közlését, amelyben leírták a köztévére szervezett EP-választási vita részleteit.

Magyar korábban tüntetéssel fenyegetett, ha a köztévé nem rendez vitát, és azt nem közvetítik élőben.

A vita egyébként élőben lesz, de arra minden pártot meghívtak, amelyik EP-listát tudott leadni.

Ilhilla Creative Commons License 1 napja -1 0 34703

Konkrétan? ...mert nem ismerem megelelő mélységig sem a politikai munkásságát, sem az emberi oldalát. Azt viszont mindig is díjaztam, amikor "valódi nevét" felválllva írt ide a fórumra! 

(Most sem tudom, milyen dolgokkal "borította ki a bilit", nem néztem utána. Ehhez csak annyit: már előbb meg kellett volna tennie és nem kellett volna "vadházasságra" lépnie).

Előzmény: Zarándi (34698)
tibra Creative Commons License 2 napja 0 1 34702
SZ Lázár Z Creative Commons License 2 napja -1 0 34701

Az kétségtelen, hogy ott kezdtem, de az elmúlt 12 évben volt bármi a közéleti tevékenységemben, ami arra utalt, hogy nem hevertem ki azokat az éveket? :)

Előzmény: Zarándi (34698)
SZ Lázár Z Creative Commons License 2 napja -1 1 34700

Nem kell hinni nekem egyáltalán. Valószínűleg mindaz a rengeteg aljasság, hitszegés, amiről írtam csupán a képzelet szüleménye és már 25 feljelentést tettek ellenem rágalmazás miatt. :)

Egyébként amiket elmeséltem, azoknál vannak jóval durvább esetek, amiket csak azért nem hozok nyilvánosságra, mert nem tudom őket bizonyítani. Amiket leírtam eddig azok egyfelől mind igazolható, alátámasztható történések voltak, másfelől szabad vélemények. Ez utóbbival természetesen lehet egyet nem érteni.

Előzmény: Tiborcsik (34697)
Tiborcsik Creative Commons License 2 napja 0 1 34699

Apropó Magyar Péter.

Van egy poszt a facebook-on, ezzel a címmel: "Ha egy kérdést feltehetnél neki, mit kérdeznél Magyar Pétertől?"

Én erre azt kommenteltem, és ezzel minden elmondtam, hogy mi a véleményem őróla: "Honvágyad van Brüsszel után?"

Zarándi Creative Commons License 2 napja 0 0 34698

Remélem tudod, hogy SzLZ is ott kezdte pályafutást! Őneki hiszel?

Előzmény: Ilhilla (34693)
Tiborcsik Creative Commons License 2 napja 0 1 34697

Akkor Sz-Lázárnak sem hiszel? Ő is a fideszben kezdte...

Előzmény: Ilhilla (34693)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!