Keresés

Részletes keresés

TerryO Creative Commons License 5 órája 0 0 36694

Nincs kellő opció...

A 4 2006-os, mivel itt még Lora is szóba kell, hogy jöjjön, illetve Ugrai és Petra opciók. 200-on hárman is indulnak.

Szabó-Feltóthy nevezését nem tudom értelmezni, és Dóra meg nincs!!

 

Minnát nem féltem, ő is olyan fizikai csoda, mint Hubi. Kegyetlen fizikuma van. Szerintem addig teljesen jól lesz a betegsége után, és nem lesz rá veszéllyel reggel a másik két magyar. Simán ott lesz kb 6. helyen reggel, mivel az izraeliek is komoly vetélytársaik lesznek egymásnak az előfutamban. És Seemanova itt elkapható majd Niki által.

Előzmény: Isthy1 (36683)
TerryO Creative Commons License 5 órája 0 0 36693

Női 200-on nem borult a papírforma, de Ledeckyn kívül kegyetlenül középszerű idők születtek. Ennél még a kokszos kínai kvartett is jobb időt fog jönni Párizsban.

Az Aussiek meg bucira verik őket. Mivel végre van egy startoló, és befejező elit emberük is (Mollie, Titmus).

 

A 4×100 gyors érdekel, ott nem érzem annyira erősnek a a Mollie-Harris-Jack-Bronte négyest, mit amilyen tavaly volt Japánban a csapat Mckeonnal. Így is szerintem 3:30-on belül jönnek, amire bármennyire is brutális formában lesz, lehet Gretchen, és akár Douglass is. Aki eddig semerre a válogatón...

 

Se 100 mellen, se 100 pillén nem is indult, ha nem voltam vak. Rövidre zárva, ott is egyértelmű az győztes kiléte.

Előzmény: TerryO (36692)
TerryO Creative Commons License 5 órája 0 0 36692

Alax Walsh kegyetlenül befürdik ezen a válogatón, hogy a 400 vegyes vagy 200 gyors helyett a 100 mellre ment rá.

Még A-szintre sem volt képes.

 

És az olimpiai címvédés itt is elmarad, ahogy Dean és a 200 gyorson.

Egyáltalán nem meg, hogy Jacoby "befürdött". Semmit nem fejlődött, vagyis ő Tokióban peakelt.

Előzmény: TerryO (36691)
TerryO Creative Commons License 5 órája 0 0 36691

Ezekre nem is lehetett túl nagy szorzó :D.

 

100 háton újabb 4 századot faragatott az egyéni, egyben amerikai csúcsán, 57,47-et úszva.

És Berkoff is fixnek vehető, ő is bejött 58! alá...

Már most öten vannak a szezonban. Igaz nem is lesznek többen.

 

Sajnos Murphy is kirobbanó formában, 52,22-öt jött 100 háton.

 

200 gyorson meglepetésre Hobson megött nem Kibler lett a 2.

 

Női 400 vegyes meg nagyon lightos időket hozott.

Előzmény: taranto (36690)
taranto Creative Commons License 10 órája 0 0 36690

Regan Smith alighanem kiváló időket fog úszni az elődöntőben és a döntőben.

300C Creative Commons License 11 órája 0 0 36689

TV-n adják valahol, nálam foci eb megy, bocs.

Előzmény: TerryO (36687)
TerryO Creative Commons License 11 órája -1 0 36688

És lesz ennél nagyobb gec.skedés is. A junior-Eb-re való kiutazás. Az 5 nagyon fontos edzéssel töltött napot vesz el.

Előzmény: Isthy1 (36683)
TerryO Creative Commons License 11 órája -1 0 36687

A mi időnk is 12., egy olyan Eb volt, a 2018-as, ahol ez nem ért volna 2. helyet.

 

És Ajna képes volt az idejének örülni. Nemtom, hogy ezt most komolyan is gondolta is...

Egy olyan úszó, akinek az egyéni csúcs 1:57,14.

 

Előzmény: TerryO (36677)
Isthy1 Creative Commons License 11 órája 0 0 36686

Nincs ott a neve, csak 3 magyar van: Telegdy, Kovács és Jászó.

Előzmény: snailSpace. (36685)
snailSpace. Creative Commons License 11 órája 0 0 36685

Még rendesen látszik a mozgásán, hogy edzésből jött, viszont így jó eséllyel gyorsulni fog az Eb folyamán, mert a versenyzés alatt többet tud pihenni, mintha folyamatosan edzene. Amúgy én egyelőre nem kajálom be, hogy nem indul 100 háton: az a cikk, ami ezt írta, Jackl-t nem írta be 200 hátra, ahol aztán igenis elindult, és volt még benne pár hasonló hiba. Persze ha nincs ott a neve a frissített indulólapon 100 hátnál, az más.

Előzmény: Isthy1 (36671)
300C Creative Commons License 11 órája 0 0 36684

Go on.

Előzmény: Isthy1 (36635)
Isthy1 Creative Commons License 11 órája -1 0 36683

Sós képes hasonló "bravúrokra" rendszeresen, sztem látunk még itt az eb-n is ezekből.

Kíváncsi vagyok a lányokra 200 gyorson mit mutatnak egyéniban szerdán és csütörtökön. Ha Minna nem lett volna "torokfájós" akkor azt mondanám, hogy meglesz neki a párizsi szint, így sajnos most több esélyét látom a nem-nek.

Remélem nekik nem tesz majd keresztbe a kapitány úr valami újabb "bravúrjával". Mondjuk legalább Minnát kihagyhatná szerdán a 4x100-as gyorsváltóból, de lehet képes lesz keresztbe tenni neki.

Előzmény: snailSpace. (36678)
snailSpace. Creative Commons License 11 órája 0 0 36682

Nem szkepticitás kérdése, hanem egyszerűen így működik az igazságszolgáltatás - sportban is. A tokiói olimpia előtt lebukott kínai úszókat kritizálni egy dolog, mert ők lebuktak, és jó eséllyel a kínai szövetségtől/államtól a WADA zsebébe csúsztatott zsíros bankók miatt menekültek meg. Ez az eset, amit most linkeltél, küszöbérték alatti értékekről szól - nem szokták az embert küszöbérték alatt eltiltani, csak maga a küszöbérték változik, ezért lehet, hogy valakit egy bizonyos időpontban egy ugyanolyan értékért elítélnek, amilyenért máskor valaki mást nem.

Teljesen más dolog azonban olyasvalakit kritizálni, aki soha, semmire nem tesztelt pozitívan legjobb tudomásunk szerint. Jól ismerem a TUE-kkal (külön engedély egyes betegségek esetén bizonyos szerekre) való visszaélést, biciklisportban is nagyon népszerű, de közelebbi példával élve Dresselnek is van egy pár. Ez sajnos szinte egyáltalán nem szűrhető, viszont jószerével mindenki számára elérhető; mellesleg megjegyezném, hogy profi úszók esetében a klinikai asztma kialakulásának bizonyítottan nagyobb a valószínűsége az uszodák levegőjének magas hipoklorittartalma miatt. Egyébként Milák is asztmás.

És így eljutunk oda, ahova az ilyen vitákkor mindig eljutunk: valószínűleg senki sem teljesen tiszta a profi sport legmagasabb szintjén, de ha így van, akkor mindenkinek rendelkezésére állnak illegális szerek, és ugyanott tartunk, mint ha mindenki tiszta lenne. Szóval marad, ami van: az tiszta, aki nem bukik le, és az doppingol, aki lebukik, de kiugró eredményekért egyes úszókat megvádolni, másokat meg békén hagyni se nem józan, se nem helyes.

Előzmény: Irbisz (36680)
Isthy1 Creative Commons License 11 órája 0 0 36681

Láttam, hogy szórakoznak az Omegatiming-on, így gyorsan átléptem, érdemes tartaléknak figyelni (ez a mai napé: https://www.len.eu/belgrade2024/live/#/athletic-sports-schedule/SWM/2024-06-17)

Előzmény: snailSpace. (36674)
Irbisz Creative Commons License 11 órája 0 1 36680

"Megoldható ide vagy oda, az én szememben mindenki tiszta, amíg pozitívan nem tesztel. Milák elképesztő eredményei ugyanígy vádolhatók lennének, és meg is tették ezt sokan 2019-ben - ahogy annak nem volt semmi alapja legjobb tudásunk szerint, ennek sincs."

 

ez dícséretre méltó jóhiszeműség, de olvasva ezt a mai esetet, meg sok hasonlóra visszaemlékezve ez kevéssé jóhiszeműség, mint inkább naivitás:

https://www.eurosport.hu/uszas/parizs-2024/2024/dopping-politika-kina-usa-titkolozas-uszas-vilagcsucs-olimpia_sto10198347/story.shtml

lebuktak, a WADA nem tiltotta el őket ismételten, mert úgymond túl alacsony az érték. Másokat meg ugyanilyenért lazán eltiltanak.

ez nettó csalás, mert azt egyébként el tudom fogadni  (bár fogalmam sincs), ez túl alacsony érték érdemi teljesítménynöveléshez.

ám akkor módosítsák úgy a határértéket, hogy az szennyezett hússal ne legyen sportolói étrend mellett elérhető, ne az legyen már hogy x és y ország versenyzői mehetnek ennyivel mert nekik elhiszik a mesét (vagy inkább kellően sok jüant/dollárt utaltak nekik), másoknak meg kuss és megy a 2+ év eltiltás.

 

 

meg azt se felejtem el, amikor már 10+ éve nyilatkozta az  akkor legjobb 50 gyorsos úszónk (Zubor rémlik) talán egy VB döntő után, rajta kívül a döntőben mindenki "asztmás", így legálisan doppingolhatnak, mert orvosi igazolást mellékelve bejelentették a megfelelő fórumon hogy azok, ezért szükségük van asztmagyógyszerre.

ami hörgőtágító, oxigénfelvevő képességet javít, és közvetlen hatása is óriási előnyt jelent, mert ennek köszönhetően kevesebb lélegzetvétellel végigússzák a számot. de általánosan is előnyt jelent, hisz "Másodlagos hatásai sem előnytelenek akkor, ha az ember nagy erőkifejtést igénylő tevékenységet végez: növeli az energiafelhasználás hatékonyságát, a zsír anyagcseréjét.”"

 

más számokra nem tért ki, talán azért, mert ott már magyarok is "asztmásak" voltak ...

az mindenesetre "érdekes", hogy nem gyomorproblémára szedtek gyógyszert, haenm pont olyan betegségük volt, aminek gyógyszere a légzésrendszer hatásfokát javítja.

 

szóval szerintem kicsit nem árt szkeptikusabbnak lenni - esetleg tájékozódni az ilyen ultranaív kijelentések előtt

Előzmény: snailSpace. (36528)
Isthy1 Creative Commons License 11 órája 0 0 36679

Marchand 4:10.62-es idővel nyerte a 400 vegyest, nem erőltette meg magát.

snailSpace. Creative Commons License 12 órája 0 0 36678

Na hát ha az ember Pellegrini-vel kerül összehasonlításra, akkor valamit valószínűleg jól csinál. Kár, hogy a Don kicserélt minket az aranyról nőknél. Férfiaknál úgy érzem az arany csak Milákkal, Holló nélkül lehetett volna meg.

Előzmény: TerryO (36676)
TerryO Creative Commons License 12 órája 0 0 36677

De ez a statom szerintem jó, ez a 6. legjobb idő valaha Eb-n, amit Izrael, a szinte semmiből jött.

De itt szerintem ez nem okozott akkora meglepetést.

Nem csak Gorbenko, aki ott van évek óta.

 

Ja, és ez neki már vagy az 5. vagy 6. A-szintje?

TerryO Creative Commons License 12 órája 0 0 36676

Sajnos nem...

Pellegrini, 2012-ben jött egy 1:55,33-at...

Előzmény: TerryO (36675)
TerryO Creative Commons License 12 órája 0 0 36675

Szerintem ez EB ANCHOR LEG RECORD!!

 

Pellegrini, a legendás 2014-es fordítása során 1:56,50-et jött!! 2 éve Steenbergen, 1:56,26-ot!!

 

Előzmény: snailSpace. (36661)
snailSpace. Creative Commons License 12 órája 0 0 36674

Hmm, ezt örömmel hallom :D

Előzmény: Isthy1 (36673)
Isthy1 Creative Commons License 12 órája 0 0 36673

A LEN-es oldalon már régen fenn van.

Előzmény: snailSpace. (36672)
snailSpace. Creative Commons License 12 órája 0 0 36672

A 'Live results' oldal már negyed órája nem képes feltölteni a 4x200 részidőit... elég szánalmas.

Isthy1 Creative Commons License 12 órája 0 0 36671

Hubi szinte ugyannyit ment mint délelőtt.

Előzmény: TerryO (36669)
Isthy1 Creative Commons License 12 órája 0 0 36670

Azért ez nem rossz idő, főleg annak fényében, hogy Niki és Minna 40 perccel előtte 100 gyors egyéni csúcsokat úsztak, Molnár meg félórával előtte 2:09-es 200 hátat.

Előzmény: TerryO (36667)
TerryO Creative Commons License 12 órája -1 0 36669

Szép volt Don, szép volt!!

Ez a váltó nincs kint Párizsban.

Hubi mozgásán lehet látni, hogy még nem laza, és maximális munkából lehet itt.

TerryO Creative Commons License 12 órája 0 0 36668

Holló korrekt 4. emberes idő egy 400!! vegyes után.

Előzmény: Isthy1 (36666)
TerryO Creative Commons License 12 órája -1 0 36667

Amúgy 7 éve nem volt ilyen gyors a női 4×200...

Ajnán ment el a rendesruhás NR!!

 

Prime Katinkával ez a váltó már most 7:48-at tudna.

Isthy1 Creative Commons License 12 órája 0 0 36666

Nándi 1:46.11-es idő, ez párizsi "A" szint.

snailSpace. Creative Commons License 12 órája 0 0 36665

Nem, az már elit :D a világcsúccsal világbajnok ausztrál váltóban is volt 1:55 tetején részidő.

Előzmény: TerryO (36663)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!