Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Medvard Creative Commons License 16 órája 0 0 36886

Szia! Mi 15-ben voltunk Pefkiben, egyben mentünk le, nem volt jó ötlet. Az útvonalad szerintem jó. Érdemes egyet aludni, azt kell eldöntened, hogy hol. Amennyiben a görög határ előtt állsz meg, akkor másnap még a határ, plusz eljutni Glyfáig, és még a komp is idő. Szerintem praktikusabb lenne a határ után megállni, akkor a második etap már laza lenne.

Előzmény: A1975 (36881)
habpite Creative Commons License 1 napja 0 1 36885

Vannak nálam tapasztaltabbak, de azért leírom a tavalyi tapasztalatom. Mi Lefkadán voltunk, ami Evia-val ellentétes oldalon van, nagyjából... Déli országrészből indultunk.

Mi júli 13-24-ig voltunk Lefkadán. Kicsit késő már összefoglalót írni, de lehet hasznos lesz valakinek ebből valami. Ásotthalomnál mentünk át 12.-én a reggeli órákban kb.: 10 körül, a Borderwacher applikációt néztük, tényleg rövid volt 10-15 perc az átjutás a határon. Aztán éjszakázás Gevgelijában, jó volt és olcsó egy éjszakára, kis séta este vacsora "előnyaralás". Reggel burek friss isteni, laktató, majd át az autópályás határon, Evzonoi minimális várakozás, nem is tudom néztünk-e Bordewachert... Végig autópályán Thesszaloniki felé, Ioánnina körül le az autópályáról és irány dél Nikiana felé.

Az egyik határon kérték az autó papírjait, nem rémlik már melyiken.

Visszafele ugyanezen úton, szintén egy megállóval Nis-nél. Görög/Észak-Macedón, és az Észak-Macedón/Szerb határon is kellett várni, 40, illetve 30 percet. Az durva volt a 38°C-ban, de kibírható volt, főleg nyaralás után kipihenten. Hogy miért kellett várni nem tudom, mert mi kb. az összes határbódénál fél perc alatt átjutottunk, rá se néztek a dokumentumokra….

Akkor írjam az első-bálozó tapasztalatomat:

Minden csodás volt, az út, Lefkada, szállásunk az emberek stb.., én biztos visszamennék. Saját strandunk volt, megosztva pár másik nyaralóval, szállás kb. 10 méterre a parttól. Nagyon jó ötlet volt, hogy megálltunk éjszakára, így érkezésünk napja nem ment tropára, pihentek voltunk, és biztonságosabbnak is éreztem a vezetést, pihenten.

A forgalomról azt kell mondjam, mintha az M6-on mentem volna (M5-ön járok kb. havonta), alig volt forgalom, se oda se vissza. Ahol volt az Belgrád és Thesszaloniki környéke, de az se volt vészes, főleg teherautók. Viszont mikor lejöttünk az autópályától, mit mondjak, az lassabb volt, nagyobb forgalom, mezőgazdasági gépek is, nem volt olyan haladós, és igaza is volt a navigációnak, hogy sok időt írt arra a részre. Én ajánlom az autópályát ameddig csak lehet, lehet drágább, de haladósabb.

 

Előzmény: A1975 (36881)
Tevemadár Creative Commons License 1 napja 0 0 36884

Szia

 

Nagyon szépen köszönöm! :-)

Előzmény: bentoka (36883)
bentoka Creative Commons License 1 napja 0 0 36883

Szia, ott nincs átkelő, csak a Preševo-Tabanovce és a Prohor Pčinjski/Pelince állomásokon lehet átkelni SRB-NMK között.

 

Előzmény: Tevemadár (36882)
Tevemadár Creative Commons License 1 napja 0 0 36882

Sziasztok

 

Lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek, de nem nagyon tudok róla semmit.

Szóval:

A Lojane - Miratovac "határátkelő" (?) (Szerb - Macedónia határ, Presevó mellett), az egy működő, használható alternatíva (ha esetleg túl nagy a várakozás a "nagyon") határátkelésre ?

 

Köszönöm szépen.

 

üdv.

A1975 Creative Commons License 2 napja 0 0 36881

Sziasztok!

Július elején tervezünk Evia sziget északi részére menni. Pécsről milyen irányt javasoltok? A határokon átjutás a korábbi években sok többlet időt igényelt?

 

A tervezett útvonalam: Pécs-Eszék-Belgrád-Evzoni-Glyfa-Evia.

 

A forgalmas nagy határállomások környékén lehet "egérút" normális kitérővel valamelyik kishatár?

 

Egy sofőrösen megoldható, vagy inkább foglaljak tranzitszállást?

 

Várom a tapasztaltabb utazók véleményét. Előre is köszönöm!

Katana750 Creative Commons License 2 napja 0 0 36880

Biztos, hogy nem fogják. Kamionra is hoztak pár éve maximum korlátozást(200 liter belépéskor nem EU. országból). Párszor megnézte a vámos a műszerfalon a mutatót, aztán elfelejtődött nekünk(uniósoknak) a téma. Maciékat persze szívatták, hogy ne tudjanak üzletelni Görögországban az olcsó nyálukkal, de velük régi a "jószomszédi iszony".

 

Előzmény: Medvard (36878)
Tamás Ács Creative Commons License 3 napja 0 0 36879

Augusztus közepén kifele már tűrhetőek a határok, átlagban 30-40 percet kell számolni átkelőnként.

14-15 órát számolj pihenőkkel

Előzmény: Valentina69 (36856)
Medvard Creative Commons License 5 napja 0 0 36878

Köszönöm! Tervben van egy kirándulás Korfura, sima hybriddel megyünk, azt remélem nem piszkálják.

Előzmény: Katana750 (36877)
Katana750 Creative Commons License 5 napja 0 0 36877

A töltöttségi szintet korlátoznák a hajón mert a magas hőmérséklet állítólag problémás lehet teljes töltöttség esetén!(gáz, akku) Hogy ezt ki fogja ellenőrizni?? Szerintem görögösen! Bejelölsz egy rublikát egy nyomtatványon és annyi!:-) Nehezen tudom elképzelni, hogy a matrózok majd jönnek és ellenőrzik a töltöttséget, gázszintet! Feketefelhő fórumtárs csoportjában van egy poszt a témáról.

Előzmény: Medvard (36876)
Medvard Creative Commons License 6 napja 0 0 36876

Sziasztok!

Van valakinek pontos információja a kompozásról.

Állítólag az alternatív üzemanyagú autókra új szabályok vannak./elektromos, hybrid, gáz/

kojonó Creative Commons License 2024.05.21 0 0 36875

Köszönöm a segítséget. 

Előzmény: áim (36871)
Merhaba Creative Commons License 2024.05.21 0 0 36874

Én sem mindegyből írtam, ha nem tapasztalatból írtam amit írtam, volt amikor kérték és volt amikor nem!

Most egy papírral több, na bumm! Még mindig jobb mint vissza fordulni!! Ez a papír nem kerül semmibe!

De a kedves utazó azt csinál amit jónak lát, lelke rajta!

Előzmény: Katana750 (36868)
T-boy01 Creative Commons License 2024.05.21 0 1 36873
áim Creative Commons License 2024.05.21 0 1 36872

Mivel Ti kéléptek az Unió határaiból, majd visszaléptek oda, így én vinnék.

99% hogy a kutyát sem fogja érdekelni, de jobb, ha minden rendben van.

Előzmény: áim (36871)
áim Creative Commons License 2024.05.21 0 0 36871

Valójában az Unión belül ugyanúgy szabadon közlekedhetsz a saját gyerekeddel, mintha a szomszéd kerületbe mennél, vagy Biatorbágyra utaznál, hozzád se fognak szólni.

 

 

De ne tippelgessünk, meg ne "facebook-on irta Mancika" szabályok szerint utazzunk!

 

biztos szabályok:

 

Unión belül:

Ha a gyerekkel ott van az egyik, vagy mindkét törvényes képviselője, akkor nem kell semmi. 

 

Ha elvált szülőknél közös felügyeleti jog van, akkor sem kell semmi.

 

Ha elvált szülők közül az szeretné elvinni a gyereket, aki szülői felügyeleti joggal nem rendelkezik, akkor kell meghatalmazás a szülői felügyeleti joggal rendelkező szülőtől.

 

Ha bárki más (tök mindegy, hogy nagymama, barát, táborvezető, tanár stb.) viszi a gyereket külföldre, akkor kell meghatalmazás a szülői felügyeleti joggal rendelkező szülő(k)től.

 

 

Ha az Unión kívülre szeretné az egyik törvényes képviseleti joggal rendelkező szülő vinni a gyereket, akkor kell meghatalmazás a másik szülői felügyeleti joggal rendelkező szülőtől. A többi ugyanaz, mint fentebb.

Előzmény: kojonó (36862)
balazsh Creative Commons License 2024.05.21 0 1 36870

Akkor én most írjam le, hogy 04.29-én odafele nem kérte az egyik maci határőr sem a "biztosítási zöldkártyát", 05.05-én hazafelé is csak a kiléptető kért autó papírt, de az is a forgalmit (magyarul mondta)?

Terjesszem ezt itt, mert én ezt tapasztaltam? 

Attól mert tőlem / tőled nem kértek egy bizonyos dokumentumot, attól még mástól kérhetik, ha az előírás. 

 

Szerintem jobb, ha felkészül az ember egy papírral, nem olyan nagy dolog az. 

De mindenki azt csinál, amit akar.

 

Előzmény: Katana750 (36868)
Valentina69 Creative Commons License 2024.05.21 0 0 36869

Koszonom!

Előzmény: Katana750 (36860)
Katana750 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 36868

Akkor sem kérnek ilyen nyomtatványt, ha nincs ott egyik szülő sem. Én nem "mindegy"ből írom hanem tapasztalatból. 

Előzmény: Merhaba (36867)
Merhaba Creative Commons License 2024.05.20 0 0 36867

Apuka nem megy,  (ha csak az egyik szülővel utazik, akkor a másik szülő) ezért írtam!

De nekem tök mindegy!

Előzmény: Katana750 (36866)
Katana750 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 36866

Miért kellene ez a nyomtatvány? Elolvastad, hogy kik utaznak?

Előzmény: Merhaba (36864)
Merhaba Creative Commons License 2024.05.20 0 0 36865
Előzmény: Merhaba (36864)
Merhaba Creative Commons License 2024.05.20 0 0 36864
Előzmény: kojonó (36862)
Katana750 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 36863

Elég a személyi.

Előzmény: kojonó (36862)
kojonó Creative Commons License 2024.05.19 0 0 36862

Sziasztok. Kérdés az lenne. Kell e valamilyen külön papír, vagy igazolás. Kettő négyésesnél fiatalabb gyerek utazna anyukájával görögországba. Apuka nem jönne. Csak a kettő nagyszülő. Autóval mennénk Szerbia Macedonia Görögország vonalon.Gyerekeknek személyi igazolvány elég, vagy útlevél kell. Kell még valami?

Katana750 Creative Commons License 2024.05.19 0 0 36861

Dél felé! Átírta a teló.

Előzmény: Katana750 (36860)
Katana750 Creative Commons License 2024.05.19 0 1 36860

Számolj 13 órát az útra legalább! Nagyon függ attól, hogy mennyiket fogsz ácsorogni, araszolni a határokon. Hétfői nap még elég közel a hétvégéhez, de délelőtt már nem olyan gáz augusztus. 12.

Előzmény: Valentina69 (36856)
Katana750 Creative Commons License 2024.05.18 0 0 36859

Az előbb csak átfutottam a kérdéseidet. Akkor. A Duna román oldalán van minden tennivaló oda vissza! Román ellenőrző pont, bolgár ellenőrző pont, hídpénz fizetés €-ban(6) bolgár útadó. Azt is €-val célszerű fizetni! Egyszer levával fizettem és kapkodott a néni összevissza mert nem volt aprója visszaadni. Mind a román mind a bolgár útadót előre megveheted még itthon online. Rovignette.ro és Vinetki.bg így nem kell helyben ezzel foglalkozni esetleg sorban állni. Én így szoktam.

.

Előzmény: Aszi63 (36852)
Katana750 Creative Commons License 2024.05.18 0 0 36858

A rendőri ellenőrzés után van a 6€ hídpénz fizetése. Nyugodtan haladj, semmi különös nem lesz. Én mindig kp. fizetem, nem próbáltam sosem kártyával. Kis fülkében ülnek a Danubee-Bridge logós, ruhás díjszedők, nem tudsz elmenni előttük úgy, hogy ne fizetnél. Utána még van a bolgár "Vinetki" bódé ha nem vetted meg előre az útadójukat. Visszafelé fordítva. Bolgár rendőr, román rendőr, hídpénz, rovignyetta. 

Előzmény: Aszi63 (36852)
1 valaki Creative Commons License 2024.05.18 0 0 36857

Tudja valaki, mennyi lesz az áltlag sebességed?

Amúgy gyalog, biciklivel, autóval, esetleg motorral, maximum sebességgel akarsz menni?

Mert ezek között napok, hetek is vannak,

Előzmény: Valentina69 (36856)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!