Keresés

Részletes keresés

pali923 Creative Commons License 12 órája 0 0 68683

Ilyet használok én is sok éve, szeretem. Annak idején nagyjából ez volt az egyetlen kapható fehér billentyű, nem tudom, jobb-e a helyzet azóta.

Illetve vettem még egy HP-t is akkor, ami jó is lett volna, de mégsem használom. Ugyanis az F billentyűk megszokott funkciói csak valami másikkal együtt jönnek elő, valamilyen más funkciók vannak alapból beledrótozva. A HP meg azt válaszolta a felháborodott felhasználóknak (fórumokban olvastam), hogy ez ilyen, nem lehet megváltoztatni utólag.Nekem meg a könyvelőprogramomban nagyon hasznosak (lennének) ezek az F-funkciók.

 

Szóval még az is lehet, hogy nem elég kipróbálni, mennyire kényelmes a használata.

Előzmény: Maximboy (68681)
Paco155 Creative Commons License 14 órája 0 0 68682

Magánvélemény: 

 

Billentyűzetet netről venni öngyilkosság.  Elé kell állni és kipróbálni. Legalább öt percig gépelni rajta még ha csak a "levegőben "is.  Ha minden ok és kényelmes az embernek akkor el lehet gondolkodni rajta. 

(Amúgy nekem a Dell egyik fajta billentyűzete jön be (ami a dell felirat fölött "pupos"), sajnos már az is lassan kihalóban. Ráadásul abból is van 3 féle különböző billentyűérzetekkel.)

Előzmény: Maximboy (68681)
Maximboy Creative Commons License 15 órája 0 0 68681

https://www.arukereso.hu/billentyuzet-c3111/fujitsu/kb521-s26381-k521-l111-p234425379/

 

Persze nagy valószínűség szerint szereztél, de azt a típust merem ajánlani, ha véletlenül cserélned kell.

Sokat keresgéltem én is, de ár érték arányban ez lett a befutó. Volt másik gyártótól is (már a nevére sem emlékszem....talán GABA volt), fele ennyiért, de az 1 évesen már besárgult és a billentyű lenyomásának komfortérzete is pocsék volt. 

Előzmény: Rollei (68674)
Nobody1 Creative Commons License 19 órája 0 0 68680

OK! Igazad van. (Bár aki akarta értette - főleg mivel a végén felsoroltam a nem működő gombokat.)

Akkor úgy módosítom, hogy "soronként 2-2 betű, illetve szám egymás fölött".

Így már jó lesz pénteki javításnak? :-)

Előzmény: Tschaby (68678)
BJaca Creative Commons License 21 órája 0 1 68679

Szerintem csak lemaradt a sorról két pötty az o fölött :)))

Előzmény: Tschaby (68678)
Tschaby Creative Commons License 21 órája 0 0 68678

tudom, hogy nem erre a válaszra vársz, de :)

 

" függőlegesen 2 sor"

 

ez nem értelmezhető. Függőleges, vagy sor? :))))

Bocs, de péntek délután csak ennyi telik tőlem :)

Előzmény: Nobody1 (68667)
Nobody1 Creative Commons License 24 órája 0 0 68677

Természetesen a többiek hozzászólásait is köszönöm!

Nobody1 Creative Commons License 24 órája 0 0 68676

Huh! Köszi.

Azt hiszem egyelőre marad az USB-s külső billentyűzet, illetve majd belekukkantok hátha házilag javítható...

Előzmény: Paco155 (68675)
Paco155 Creative Commons License 25 órája 0 0 68675
Előzmény: Nobody1 (68673)
Rollei Creative Commons License 25 órája 0 0 68674

Olyan 2-3e ft. egy USB-be dugható billentyűzet. Az egyik laptopomat így használom, mert idegesített a külföldi billentyűzet. A hátránya, hogy eléggé helyhez vagy vele kötve, meg lefoglal egy USB helyet. Nekem mondjuk a legnagyobb kihívás az volt, hogy fehér klaviatúrát szerezzek, mert nem állhatom a feketét.

Előzmény: Nobody1 (68667)
Nobody1 Creative Commons License 25 órája 0 0 68673

Dell Vostro 2520

Előzmény: BJaca (68670)
rferi Creative Commons License 26 órája 0 0 68672

Irány az ebay, és szétnézni ott a típusszám alapján.

Minden laptopomhoz ott vettem magyar klavot, mert utálom ha matricázott.

Előzmény: Nobody1 (68669)
Paco155 Creative Commons License 26 órája 0 0 68671

Abba is.

Előzmény: Nobody1 (68669)
BJaca Creative Commons License 26 órája 0 0 68670

Akkor ki kell venni a billentyúzetet, újra csatlakoztatni a szalagkábelt, és bosszankodni, hogy attól sem javult meg. 90%-ban csak billentyúzet hiba, 10%, hogy az alaplapon makkant meg valami. Milyen laptop?

Előzmény: Nobody1 (68669)
Nobody1 Creative Commons License 26 órája 0 0 68669

Ja, azt nem írtam, hogy ez laptop...

Előzmény: halaloszto (68668)
halaloszto Creative Commons License 26 órája 0 0 68668

új klavit kell venni

Előzmény: Nobody1 (68667)
Nobody1 Creative Commons License 26 órája 0 0 68667

Ha már billentyűzet a téma megkérdezem, hogy mi van akkor, ha függőlegesen 2 sor billentyű nem megy. (N,M-H,J-Z,U-6,7)

BJaca Creative Commons License 2 napja -2 3 68666

Pár hasznos trükk:

https://9gag.com/gag/aGywAMG

pali923 Creative Commons License 3 napja 0 7 68665

Durva F1 baleset, Button kiesett. :)

Előzmény: BJaca (68662)
BJaca Creative Commons License 3 napja -2 0 68664

Nem lyukadt ki, az a gomb helye. Írtam, hogy elvesztettem...

Előzmény: VargaRoland (68663)
VargaRoland Creative Commons License 3 napja 0 0 68663

És te úgy, hogy kilyukadt egy billentyű? Kollégámnak defektes lett egy numerikus "kis" Enter :) A tipikus, agyon használt gombjaim nekem is mindig ki vannak fényesedve a többihez képest, de hogy kilyukadjon, addig nekem nem sikerült még eljutni, neki igen :))))

Előzmény: BJaca (68662)
BJaca Creative Commons License 3 napja -2 2 68662

Voltatok már úgy, hogy billentyűzet-takarítás közben elvesztitek a kontrollt?

 

fejes.i Creative Commons License 3 napja 0 0 68661

Hű. Nem szeretném érteni a motivációkat, sem a "várt eredményt".

Előzmény: VargaRoland (68659)
BJaca Creative Commons License 4 napja -2 0 68660

Véletlenül rányomtam a másik nickemről :)))))

Előzmény: VargaRoland (68659)
VargaRoland Creative Commons License 4 napja -1 0 68659

Mi a helyzet Jaca? Te is szereztél egy "kedvelőt"? :)

Előzmény: BJaca (68657)
Amadeus214 Creative Commons License 4 napja 0 0 68658

A hiba nem az ön készülékében van.

Előzmény: d_feco (68656)
BJaca Creative Commons License 4 napja -3 5 68657

A képletek megértéséhez egy kis segítség:

Előzmény: d_feco (68656)
d_feco Creative Commons License 4 napja 0 0 68656

S most eljött az unszimpatikus része a hegesztőtanfolyamnak. Tele definíciókkal, melyekkel nem boldogulok magolás nélkül. Száraz, unalmas, számomra első olvasatra érthetetlen. Még a szögfüggvényeket is úgy magoltam be, hogy rajzoltam ábrát, s vastagon kiemeltem a megfelelő részeket és benyilaztam mindent is. Itt is az lesz... Érthetőnek érthető, de ez a kacifántos megfogalmazás nem tetszik, me' nem egyszer kell átolvasni. S ahogyan előre lapoztam, nem kevés ilyen megmondás vala a tananyagban. :/ Sajnos, én vizuális típus vagyok, az jobban megmarad a fejemben, mint a nyers szöveg.

 

Idézet:

"Az elfordulási szög (R) a hegesztési varrat keresztmetszetének tengelye (azaz a varrat gyökvonalát a fedőréteg keresztmetszeti középpontjával összekötővonal) és a pozitív y tengely vagy egy, az y tengellyel párhuzamos egyenes által bezárt szög, pozitív (azaz az óramutató járásával ellentétes) irányban mérve, a kérdéses hegesztési varrat adott keresztmetszeti síkjában.

A hegesztési varrat adott keresztmetszetét a koordináta- rendszer kezdőpontja felé mutató irányban, azaz a hegesztési iránnyal ellentétesen kell szemlélni."

 

Amúgy nem gáz a dolog, mióta nem nézem meg a videókat, csak a doksikat olvasom át (azokban nem leltem sok hibát). Sajnos már rászoktam arra is, hogy először átolvasom a tananyagot, s utána megyek a 'felelésre'... Így már nem a "4/3" és a "7/10" az arány a jó/rossz válaszok között.

 

De most már tényleg szeretném élesben is kipróbálni a nem létező tudásom, melyre nemsokára lehetőség adódik, némi maszek munka keretében. A héten tudom meg a részleteket - mely folyamán egy vasbú készűtt előtetőt kell összevarrni, Párszáz helyen.

VargaRoland Creative Commons License 4 napja -1 0 68655

Ez a 4. év, hogy meghívtam a Nagyérdeműt (de a 3. biztos, első alkalommal talán csak Pacoval tárgyaltunk). Minden évben kb. 2 hetes intervallumon belül van, fixen, nem nagyon van változás (az idei elég extrém év minden szempontból). Általában egyszer jelzem a rendezvény előtt jó idővel, aztán ha megvan a pontos időpont, akkor azt is.

Én nem vagyok az a tukmálós, erőszakos fajta, akkora körítésre, szervezésre nincs kapacitásom, amit Griff végrehajt a a Dzsemmel kapcsolatban (amiért minden tiszteletem az Övé).

Tessék figyelni a bejegyzéseimet áprilisban, májusban, ha van részvételi szándék, sőt már most be lehet írni a naptárba, hogy valamikor május legvége-június közepe táján lesz egy ilyen rendezvény. Jövőre ez lehet május 31-június 1; június 7-8; esetleg június 14-15, de az már elég kései dátum. Ebből legvalószínűbb a június 7-8, de idén pl 2 héttel hamarabb érett be. Sajnos sok, rajtam kívül álló tényező alakítja, amikre nincs ráhatásom, így ez kb előtte 1-2 héttel konkretizálódik.

Előzmény: enel00 (68653)
VargaRoland Creative Commons License 4 napja -1 0 68654

Csak hogy a futó projektjeimet említsem:

- van egy 90%-ban kész hátsó teraszom

- van egy felújítandó fürdőszobám, aminek első lépéseit a vizessel megbeszéltem, szólnom kell, ha kész

- van egy műhelyem/irodám bent, ami megszűnik, helyét egy öltöző/vetkőző veszi át

- van az udvaron 300 darab cserepem, amit alkalmi vételben vettem, a tetőmön kellene kicserélni a mázsérülteket

- a padlástér szigetelését véglegesítenem kellene, ahogy Neked is, nálam is megoldandó probléma a "járda"

 

Ezek csak a nagyobbak, mindemellett kismillió apróság, és még a hobbikról, ilyesmikről nem is beszéltünk...

Ennek ellenére ha arról van szó, hogy egy fél napot áldozzak be egy számomra kedves társaság miatt, akkor simán megteszem, nem mennek ezek sehová, nem is fejezi be helyettem senki :)

Előzmény: fejes.i (68652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!