Keresés

Részletes keresés

Prelleg Creative Commons License 30 perce 0 0 25577

Igen, nem Újpanádon született Éva. Két lehetőség van, az egyik, és ez a valószínűbb, hogy a mai Románia területén született, és mivel az ottani anyakönyveknek csak töredéke van fenn a Familysearchön, olyan helyen keresztelték, aminek az anyakönyvei nem érhetőek el. A másik, hogy nagyon félreindexelték. Éppen ezért néztem meg Gyulán, hogy laktak rajta kívül Eberhardtok, vagy sem. Tudjuk, hogy az apja Ádám és pásztorkodással foglalkozott. Egy bizonyos Eberhardt Ádámnak, aki pásztorkodással (opilio) foglalkozik, született két gyermeke (1831 és 1834) Gyulávárin. Az életkora is megfelelő, és igen valószínű, hogy ő Éva apja. Az anya személyében nem lehetünk biztosak, de a gyulavári-i kereszteltek anyja Reinhardt Anna volt. A feleség 1841-es halála után Ádám újraházasodott és Sarkadra távozott, ahogy később a Hangyál család is. Az újpanádi családnál az apa neve és foglalkozása Eberhard Ádám és pásztor (opilio), az anya neve Reinhardt Anna. Ahogy előttem is írták a pásztorok sokat vándoroltak. A gyulai keresztelési anyakönyvekbe belelapozva, az 1820-as években is vannak benne vári-i születésű gyerekek, tehát Kálniczky jól írta a könyvében, 1830 előtt a vári-i születésű római katolikus gyerekeket Gyulán jegyezték be. (Az Eberhardok néha a 'Kemény' nevet is használták.)

Előzmény: StephanusHan (25573)
András Pruzsinszky Creative Commons License 18 órája 0 0 25576

Szia! Ha még érdekelnek a Delacasse / Hell Ferenc és a többi rokon akkor tudok küldebi egy családfát esetleg

Előzmény: sammick (20020)
StephanusHan Creative Commons License 27 órája 0 0 25575

Köszönöm, ez nekem is megvan.  Csak visszafele akadtam el az időben. De sajnos a férj halálozási bejegyzését sem találom. Sarkadon, Herpa pusztán laktak, de hogy ő hol halt meg, az is kérdés....

Előzmény: hor-vathy (25574)
hor-vathy Creative Commons License 28 órája 0 0 25574

A feleség halottija is megvan, 1878. Ott becsültként adták az 1826-s születési évszámot.Viszont özvegynek írták, ami szerint az utolsó gyerek és a feleség

halála közti időintervallumot kell vizsgálni.

Előzmény: StephanusHan (25573)
StephanusHan Creative Commons License 1 napja 0 0 25573

A választ  köszönöm. A férj Stephanus Hangyál , a feleség Eva Eberhart. Annyit találtam meg, hogy mint irtam 1841-ben házasodtak össze. A sok-sok gyerek Gyulán és Sarkadon született. Ők megvannak. Csak sehol nem találom a szülők születési helyét. Eberhartokat találtam Új-Panáton, de egyik sem volt korrekt. Az anyakönyben mindkettő vári születésünek lett irva, de kb. 20 év születési bejegyzést  néztem végig Gyulán és Sarkadon, de sajnos nem találtam egyiket sem.  De lehet, hogy az egyháznál lett elirva, mint jó pár esetben .A levéltáros, akit kérdeztem, azt mondta nézzek utána hogy a környéken hol volt r.kat.templom, ahol volt anyakönyvezés is. De sajnos elakadtam. Annyit tudok, hogy Stephanus kb. 1822 ben, mig Eva kb. 1825-26 ban születhetett.  Ha valakinek ötlete, várom....

Előzmény: Prelleg (25569)
Prelleg Creative Commons License 2 napja 0 0 25572

Faragó-Bekényi: Egy profi családfakutatónál olvastam, hogy 1830-tól meg van neki a névmutató (az oldal alján, Segédletek a családfakutatáshoz), próbálj nála rákérdezni, hogy a korábbi időszakból is létezik az index, hátha válaszol. https://www.multkutatas.hu/csaladfakutatasrol/

StephanusHan: A kiskunmajsai gyerek születési évét elírtam, 1819.

Előzmény: Faragó-Bekényi (25571)
Faragó-Bekényi Creative Commons License 3 napja 0 0 25571

Kedves Prelleg!

Köszönöm a választ!
Nekem csak annyi infóm van, hogy létezik egy névmutat a házassági anyakönyvekről a hiányzó időszakból.
Hogy ez teljes vagy csak részleges arról sajnos nincs információm.

 

A szolnoki levéltári másodpéldányok már közelebb vittek a megoldáshoz, de azok is "csak" 1827-től elérhetők .

Előzmény: Prelleg (25569)
papamac Creative Commons License 3 napja 0 0 25570

Köszönöm szépen a segítséget. Az 1828-s népszámlálásban megtaláltam a felmenőmet.

Előzmény: Prelleg (25569)
Prelleg Creative Commons License 4 napja 0 0 25569

papamac: Az asszonyvásári reformátusokat Éradonyban anyakönyvezték. Az Erdélyi Genealógiai Társaságnál tényleg meg vannak a ref. anyakönyvek képei 1881-ig. Kevésbé ismert, de az AdatbázisokOnline-on elérhető néhány Bihar vármegyei anyakönyv (magyarországi és ma már Romániához tartozó, elsősorban izraelita, de láttam közte reformátust is) indexelve. Éradony nincsen közte.

StephanusHan: Kálniczky könyve szerint az 1820-as években is Gyulán jegyezték be a vári-i lakosokat. A feleség családfáját te készíted a Familysearch-ön? Ha nem, akkor aki készíti, aszerint a családnak Újpanádon is született gyermeke, a szülők neve és az apa foglalkozása alapján igaza lehet. Sajnos nem igazán csatolt forrásokat és helyneveket, így kissé nehézkes lesz beazonosítani hol talált rájuk. Kihagyta a kiskunmajsai gyereket (1817), itt is azonos a szülők neve, de nem biztos, hogy tényleg ugyanaz a család.

Faragó-Bekényi: A névmutató az 1803-1806-os időszakot is tartalmazza? Azt most olvastam, hogy 1830-1852-ig biztosan létezik.

Faragó-Bekényi Creative Commons License 4 napja 0 0 25568

Üdv kedves csoporttagok!

 

A jászárokszállási házassági névmutatót keresem 1803-1852 közötti időszakból.
Tudomásom szerint az eredeti anyakönyv megsemmisült, bár ez nem hivatalos infó. 1827-től a szolnoki levéltárban megvannak a másolati példányok, de nekem 1803-1806 közötti időszakból kellene adat sajnos.
Elvileg létezik egy névmutató a házasságokról ebből az időszakból.
Meg van ez valakinek esetleg?

 

Előre is köszönöm!

 

 

rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 25567

Hor-vathynak igaza lehet, tágítsd a kört szépen, fokozatosan.

Az én ükapám hat gyereke is négy településen van anyakönyvezve, mert ők is juhászok voltak.

Csak a kitartás segített, hogy megtaláltam őket - meg némi szerencse.

Ezer oldalakat néztem át.

Előzmény: StephanusHan (25565)
hor-vathy Creative Commons License 4 napja 0 0 25566

Szerintem próbáld távolabb! Az én juhász őseimnek a 13 gyereke 4 településen van bejegyezve. Valószínűleg körbe terelték a nyájat.

Előzmény: StephanusHan (25565)
StephanusHan Creative Commons License 5 napja 0 0 25565

Üdv Mindenkinek. 

Itt új vagyok, de már negyedik éve küzdök a családfámmal. A kb. szépnagyszüleim 1841-ben házasodtak össze Gyulán. A férj gyulai születésü, Vári lakos, a feleségnél csak annyi, hogy vári urasági számadó birkás hajadon lánya. Váriban az 1820 as években nem volt római katolikus anyakönyvezés. Gyulán végignéztem több száz anyakönyvi bejegyzést, de egyiket sem találtam . Sarkadon volt kat. anyakönyvezés, de ott sem volt beirva. Valakinek valami ötlet, hogy hol keressem?  A segitséget előre is köszönöm.

JPmiaou Creative Commons License 5 napja 0 0 25564

"Az Érmelléki adatok talán fenn vannak" -- valahol lehet, hogy igen, de az biztos, hogy nem az FS-en; a Wikipédia (https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89rmell%C3%A9k) csak romániai településeket sorol Érmellékben.

Itt az index-fórumban keresve biztos előkerül amit már mások írtak a román állam jelen anyakönyv-fényképezési törekvéseiről. Ezenkívül az amerikai Ancestry cég (fizetős) weboldalán vannak erdélyi, többnyire szász városi anyakönyvek, és ne feledjük az Erdélyi Genealógiai Társaságot, amit a weboldaluk (http://erdelygen.uw.hu/index.php) szerint a boldogult Kocs János helyett Kocs Irén visz tovább.

Előzmény: papamac (25563)
papamac Creative Commons License 5 napja 0 0 25563

Az Érmelléki adatok talán fenn vannak.

Előzmény: papamac (25562)
papamac Creative Commons License 5 napja 0 0 25562

Köszönöm szépen. Azért nem adom fel. Talán találok valamit.

Előzmény: JPmiaou (25561)
JPmiaou Creative Commons License 5 napja 0 1 25561

FS-en sehol: Románia nem engedte őket soha filmezni. (Ami van FS-en romániai film, az mind más országba vitt anyagokról készült.)

Előzmény: papamac (25560)
papamac Creative Commons License 5 napja 0 0 25560

Tudna valaki segíteni? Az FS-en az Asszonyvásári 19. századi Református anyakönyvek hol találhatók?

JPmiaou Creative Commons License 5 napja 0 0 25559

Minden FS profilnak a Részletek (Details) oldalán lent az Egyéb Kapcsolatok (Other Relationships) alatt az egyik lehetőség a "Keresztszülő" (Godparent).

 

Az más kérdés, hogy célszerű-e bárhol rögzíteni a keresztszülői kapcsolatot. Amikor két hasonló család megkülönböztetésére használjuk a keresztszülőket, az szerintem inkább jegyzetbe való valamelyik szülő profilján, mert az adat csak csoportosan jelentős: egymagában legfeljebb csak érdekesség, hogy kinek kik voltak a keresztszülei (vagy, hogy ki mindenkinek volt keresztszülője egy kisvárosi tanító).

Előzmény: Bosanac (25558)
Bosanac Creative Commons License 5 napja 0 0 25558

Szervusztok, a Familysearch személyi adatlapjain a keresztszülőket hova kell/lehet/célszerű rögzíteni?

Vidus80 Creative Commons License 5 napja 0 0 25557

 

Sziasztok :) 

Már 2 hónapja kezdtem el a Családfa kutatást és minden percét élvezem! Apai részről Vida és Prokli/Progli

Anyai részről Horváth és Mandúr vonalon kutatok. 

Már szép számmal gyűlnek a családom tagjai és ahogy elnézést  messze nincs még vége :)

Örülök hogy itt lehetek, ha elakadnék valahol remélem számíthatok a segítségetekre?

Köszönettel és Tisztelettel Vida Zsolt

Előzmény: Vidus80 (25556)
Vidus80 Creative Commons License 5 napja 0 0 25556

Sziasztok :) 

Már 2 hónapja kezdtem el a Családfa kutatást és minden percét élvezem! Apai részről Vida és Prokli/Progli

Anyai részről Horváth és mandúr vonalon kutatok. 

Már szép számmal gyűlnek a családom tagjai és ahogy elnézést messze nincs még vége :)

Örülök hogy itt lehetek, ha elakadnék valahol remélem számíthatok a segítségeteket?

Köszönettel és Tisztelettel Vida Zsolt

kadet75 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 25555

Köszönöm Prelleg!

Már csak 10 személy adatait kell megtalálnom (részben vagy egészben), hogy ki tudjam nyomtatni a 8 generációs családfámat.

Nagyon sokan segítettetek ezen az oldalon, hogy megvalósulhasson ez az álmom. Ezért örök hála Nektek!

(Majd lábjegyzetbe odaírom a nyomtatványra, hogy "támogatóim: ... ") :)

Előzmény: Prelleg (25554)
Prelleg Creative Commons License 2024.05.20 0 0 25554
Előzmény: kadet75 (25546)
hor-vathy Creative Commons License 2024.05.20 0 0 25553

Köszi!

Előzmény: rferi (25552)
rferi Creative Commons License 2024.05.20 0 0 25552

Igen, azok a gépelt tartalmak az indexelés eredményei.

Az ilyen filmeknél a film neve mellett (az "előző" oldalon,ahonnan odajutottál ) a nagyító is ott szokott lenni, utalva, hogy kereshető a tartalom.

Előzmény: hor-vathy (25550)
kadet75 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 25551

Köszönöm Prelleg!

Ezért vagytok Ti a profik ... :) Én sajnos nem találtam meg.

 

A pap által a halotti anyakönyvbe írt bejegyzést korábban már én is olvastam. Nagyon szép gondolat! Igaz magyar lelkületű ember lehetett...

Előzmény: Prelleg (25549)
hor-vathy Creative Commons License 2024.05.19 0 0 25550

Kérdésem lenne! Vannak anyakönyvek, melyeknél az adott oldalkép alatt gépelve megjelenik  a szöveg. Vajon ezek a gépelt tartalmak már az nFS keresőben is megvannak?

 

 

Prelleg Creative Commons License 2024.05.19 0 0 25549

Az alapján szerencsére már nem volt nehéz megtalálni, a feleség sem házasodott újra.

Stenger: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939V-MWZZ-4?cat=294961

Stengerné: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939V-MWW7-T?cat=294961

 

Érdekesség: https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939V-MWQP-Y?i=541&cat=294961

Előzmény: kadet75 (25548)
kadet75 Creative Commons License 2024.05.19 0 0 25548

Köszönöm babramama, de ahogy nézem, a halálozásokat sajnos ő sem találta meg.

Előzmény: babramama (25547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!