Keresés

Részletes keresés

azures Creative Commons License 1 órája 0 0 156202

Sziasztok. Börzsönyből bárkinek van friss infója? Voltunk 2 hete hétvégén, minimális eredménnyel, múlt hétvégén szintén meglehetősen karcsú eredménnyel. A körülmények adottak de kíváncsi lennék aktuális tapasztalatokra. 

Tharkus Creative Commons License 15 órája 0 0 156201

ugyanezt nyomtam én is, kiszaladtam egy népszerű rókás helyre itt a közelben (találkoztam is három gombásszal), ahol megállapítottam, hogy elindultak a tölgyesek is: galambok, tinóruk, keserűgomba, vargánya, róka. a bükkösre ma nem volt idő, de nem is baj, a tegnapi szedés okozta feldolgozási sokkból még nem regenerálódtam :)

 

Előzmény: stark_100 (156200)
stark_100 Creative Commons License 18 órája 0 0 156200

Egy hét alatt sokat változott az erdő az általam legtöbbet járt helyen. Hirtelen ötlettől vezérelve ma rókára mentem, vargányás részeket csak átfutottam visszafelé. Már öreg, csigarágott példányok is voltak. Persze jönnek a frissek is, délután voltam, de lehetett volna szedegetni, ha marad időm. Jön a meleg, az erdő totál beázva. Optimista vagyok.

öreg_néne_b Creative Commons License 19 órája 0 0 156199

Keserűgomba 6eFtkg

 

Na, ez a kemény... ;)

Előzmény: nagypapi51 (156196)
morel_whisperer Creative Commons License 20 órája 0 0 156198

Szerintem elviszik. Nem véletlen, hogy nem állt meg 36 km-rel előrébb az egyik árus.

Előzmény: Bencuc (156197)
Bencuc Creative Commons License 20 órája 0 0 156197

Aki annyiért megveszi meg is érdemli

Előzmény: nagypapi51 (156196)
nagypapi51 Creative Commons License 20 órája 0 0 156196

Hévízi piac

Haribela 'standja'

T.L. (őrségi) kínálata:

Szegfű és s.róka 12eFt/kg

Vargánya 5eFt/kg

Keserűgomba 6eFtkg

 

Tharkus Creative Commons License 29 órája 0 0 156195

a csizma hibátlan, de ezekre a részekre már nem tudok menni benne, mert lecsúszom az aljáig (a fotón lévő rész épp barátságosabb, de általában elesős, botorkálós környék). kullancs van gazdagon, néha a gombákon megbújva pihennek a rohadékok.

Előzmény: Bencuc (156193)
Tharkus Creative Commons License 29 órája 0 0 156194

most a nem teljesen zárt bükkösök üzemelnek, azok majd a kánikulában jönnek, meg ősszel, ha már lehullik a lombjuk és kinyílnak. a kisavanyodott talaj is kell hozzá. a jobb részeken messze nem egyesével vannak a gombák, már hazavihetetlen a mennyiség...

Előzmény: Bencuc (156192)
Bencuc Creative Commons License 1 napja 0 0 156193

Kullancs téren mi a helyzet? Nekem idén 1 esetet leszámítva 100%-os a csizma. Akkor is az lehetett a baj, hogy a kabátom hátrahagytam egy rönkre téve. 

Előzmény: Tharkus (156191)
Bencuc Creative Commons License 1 napja 0 0 156192

Fura mert ilyen helyeken ezeket nem is remélném. A képről nagyon szellősnek tűnik az a bükkös, mintha lentebb a zöldellő részen egy kis írtás is lenne. Nem szoktak nekem működni az ilyen helyek. Meglep, hogy találsz ezeken gombát. Bár mondom a képről tűnik ilyennek ez a hely.

Előzmény: Tharkus (156185)
Tharkus Creative Commons License 1 napja 0 0 156191

még eshet, épp jön. de azért előbb-utóbb jön a száradás, ha meg ennyire esik -> róka :)

Előzmény: morel_whisperer (156190)
morel_whisperer Creative Commons License 1 napja 0 0 156190

Jó neked, nem esik napok óta folyamatosan az eső. :)

Előzmény: Tharkus (156189)
Tharkus Creative Commons License 1 napja 0 0 156189

jelentem, most tényleg nekiláttak... AB/AA minőség, hirtelen nőttek meg, emiatt a nyüveknek sem volt még elég ideje, a trámapenész is csak a fogást kereste még a termőtesteken, úgyhogy most hirtelen lehetett vinni mindent és gyakorlatilag semmi sem került a kukába. a nagyokat le kellett volna mérnem, de simán 300-800 gramm közöttiek, már a szárítóban vannak. tavaly augusztus közepe után volt egy hullám, amikor ilyen szépek voltak a gombák, egy élmény volt a korábbi nyüves, pudvás, penészes, szottyos vargányák után.

Előzmény: Cazador88 (156187)
Cazador88 Creative Commons License 1 napja 0 0 156188

Úgy néz ki átjott ide :D . Korábban még sosem láttam itt királyt, pedig nem először jarok erre. Konkrétan befoglalta a nyári egyik termőfoltját 

Előzmény: Bencuc (156175)
Cazador88 Creative Commons License 1 napja 0 0 156187

Ááá kollegina,  nem foglalkozom én ilyesmivel. Mindig a valóságot prezentálom.  Tharkus helyesen szólott, ezek a bükkösök ha nekilátnak..a késed elkopik ha mindent viszel :D 

 

Aztat nem mondom h mindig végtelen nyugalommal hagyom hátra , de azért általában nem sajnálom. Jó helyen vannak azok ott..:)

 

Előzmény: edula2 (156179)
edula2 Creative Commons License 1 napja 0 0 156186

el akartam indulni - most ujra tervezes. Es a maradek, meg nem rohadt, mert eretlen meggy is ott maradt a fan (epp azt akartam leszedni; mondom, nalam indokolt a pesszimizmus)

Előzmény: Tharkus (156185)
Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 156185

egy óvatos optimizmus szerintem belefér :)

 

a képeken vargányák rejtőznek, minden soron következőn egyre több, az utolsón 5 kilónyi. mindezt egy olyan helyről, amit leszedett előttem a hétvégén a Hétszűrű Tönkhajigáló, pontosabban emiatt improvizálni kellett a rendelkezésre álló másfél órában. lényeg a lényeg, gomba, az van...

 

Bencuc Creative Commons License 2 napja 0 0 156183

Pedig nekem is volt ilyen. 2020-ban. Jó június volt, szedtem sok vargányát, majd az utolsó kiruccanást arra tartogattam, hogy bejárom a térséget, és bepótolom amit évekig nem tudtam, hogy felkutatom hol vannak még jó helyek. Én addig foltokról szedtem jó mennyiségben. Akkor találtam olyan hegyi gerincet, ahol 3 kilométeren keresztül az út mindkét oldala tele volt végig vargányával. Tucatszámra voltak olyan méretűek, amilyennel abban az évben valaki a helyi újságban pózolt mint rekord méretű találattal. A hab a tortán pedig az volt, hogy az már a hullám csúcsa volt, addigra mindenki megneszelte hogy van gomba, tele volt a vidék gombászokkal, de arra a részre senki nem ment. 1 hónap alatt egy lélek se járt arra. Látszott, hogy a sárban csak az állatok nyoma van, se egy cipő vagy keréknyom.  Kosár nem volt nálam, gondolhatjátok hogy éreztem magam. De úgy voltam vele, nem baj, a hely már meg van, akkor megyek majd oda, amikor akarok, és csak én fogom szedni, kényelmesen, nyugodtan, sokat. Sajnos a következő évben beindult a nagy országos erdőletermelési hullám, és az erdészet elpusztította azt a helyet is. Aki nem látta azt a helyet nem is sejti mekkora csodáról maradt le. Anno akkor egy nagy gombát elhoztam ajándékba valakinek, nem tudom mekkora volt a súlya, de kiló feletti az biztos, az egész kosárt kitöltötte mikor elvittem a barátomnak, azóta is mindig emlegeti.

Előzmény: Tharkus (156177)
morel_whisperer Creative Commons License 2 napja 0 0 156182

Reggelre pont jók lesznek. ;)

Előzmény: edula2 (156179)
morel_whisperer Creative Commons License 2 napja 0 0 156181

Többször kell menni. :D Amilyen terepekről, távolságokról szokott írni, pár éve olyan helyről hoztam ki a 400+-ot. Dögmelegben, majdnem szomjan haltam a nap végére. :)

Előzmény: Tharkus (156180)
Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 156180

most pontosan lehet tudni, hogy szuper hullám jön. én is sokszor pesszimista alkatú gyerek vagyok, de most nem bírok az lenni :)

 

cazador nem szokott hergelni szerintem, amikor pedig felpörög egy tényleg jó hely, akkor azt NEM lehet elhozni, akkor sem, ha el akarod és két ormótlan kosárral mész

Előzmény: edula2 (156178)
edula2 Creative Commons License 2 napja 0 0 156179

Tenyleg ott hagytad, vagy csak a nepet hergeled?

Előzmény: Cazador88 (156174)
edula2 Creative Commons License 2 napja 0 0 156178

Mint irtam, a pesszimizmus mindig indokolt. Max. kellemes meglepetes er. Forditva mar sokkal rosszabb

Előzmény: Tharkus (156173)
Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 156177

ez valami ilyen karatefilmes zen-mester képesség lehet, ahogy végtelen lelki nyugalommal sétálsz el 50-100 hibátlan, kőkemény, pazar vargánya mellett. én bezzeg ott hadonászok egy adhd-s egér módjára :D

Előzmény: Cazador88 (156174)
Bencuc Creative Commons License 2 napja 0 0 156176

Ez még mindig csak a nyitány. Erdőben érzetre kevés volt.

 

 

 

Bencuc Creative Commons License 2 napja 0 0 156175

Na ez a bemutató a fura, mifelénk ez már a 3. Év hogy a szezon királytinóru nélkül indul be. Csak róka, kevés galambbal, pirulóval. 

 

Előzmény: Cazador88 (156174)
Cazador88 Creative Commons License 2 napja 0 0 156174

Erősen közeleg az időszak mikor 100+ darabot hagyok magam után. Ezt még egy 50-60assal megúsztam. Börzsöny , főraktár "déli trió "

Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 156173

szerintem sem indokolt a pesszimizmus

Előzmény: morel_whisperer (156171)
stark_100 Creative Commons License 2 napja 0 0 156172

Amúgy ugyanezt tapasztaltam, csak muszáj volt  megnéznem egy bükkös helyet is, ahol jellemző ilyentájt már a vbv, és ív. A légyölő pedig tölgyes-lucos elegyben volt.

Előzmény: homerx (156170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!