Keresés

Részletes keresés

NB2 Creative Commons License 7 órája 0 0 152844

Múltkor volt szó a homokos strandokról. Marcello is csinált egy videót. Valaki bírja a stílusát, van aki nem :)

https://www.youtube.com/watch?v=IdjG3VmWQ98

ufonauta2 Creative Commons License 12 órája 0 0 152843

A másodiknak belinkelt útvonaladat néztem ki én is augusztus közepére. (reméljük addigra átadják) Gondolkodom rajta, hogy ha nem adják át, akkor is arra mennék Capljina felé. 

Előzmény: The_Rible (152842)
The_Rible Creative Commons License 14 órája 0 0 152842

Csak érdekesség, most éppen (május 28, kedd du 2 óra) kb. 2 km hosszú kocsisor vár belépésre HR-be BiH-ből Mekovicnál.

Mosztár és Peljesac között az út így

- Metkovicon keresztül 1h 5 perc

- Stolac/Neumon keresztül 1h 18 perc

 

Azaz, kevesebb mint 15 perc a különbség, tehát nem nagyon éri meg kockáztatni semelyik Metkovici átkelőt főszezonban. Kiváncsi leszek, hogyan változik ez, ha az új autópályaszakaszt átadnják.

 

https://www.google.com/maps/dir/43.2487435,17.8373585/Brijesta,+Horv%C3%A1torsz%C3%A1g/@42.9716125,17.512288,44335m/data=!3m1!1e3!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x134ba4bf62443fb3:0xd169f1de4a67896!2m2!1d17.535779!2d42.9058055!3e0?authuser=0&entry=ttu

 

 

A Pocitelj híd átadása után szerintem ez az irány lesz a nyerő:

https://www.google.com/maps/dir/43.1599794,17.6569636/Brijesta,+Horv%C3%A1torsz%C3%A1g/@43.1111064,17.5784195,37077m/data=!3m1!1e3!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x134ba4bf62443fb3:0xd169f1de4a67896!2m2!1d17.535779!2d42.9058055!3e0?authuser=0&entry=ttu

 

Előzmény: The_Rible (152839)
H_G Creative Commons License 15 órája 0 0 152841

Leállósáv nélküli két szűk sáv alapból halálút. De legalább jól néz ki.

 

Előzmény: The_Rible (152840)
The_Rible Creative Commons License 19 órája 0 0 152840

Az omisi elkerülő út első fele elkészült, és tegnap átadták a Cetina feletti hidat is. Garantált, hogy turisták meg fognak itt állni fényképezni, és ebből nem kevés gond, baleset lesz.
https://www.youtube.com/watch?v=O3IbaEwGY1g

The_Rible Creative Commons License 29 órája -1 0 152839

Csúcsidényben szombaton nem szabad semelyik Metkovici átkelőhelyet választani. Nekem volt szerencsém három órát várni Gabela Poljénál (de már nem volt kedvem visszafordulni).

Inkább azt javaslom, hogy amennyiben Markarska/Ploce vagy attól észak felé megy valaki, akkor az új autópálya-átkelőt válassza Bijacánál, ha meg Korcula vagy délebb, akkor Stolac-Neum felé kerüljön (Stolac és Neum között majdnem végig új út van).

Bármelyik jobb, mint a határon állni.

 

Egyelőre bizonytalan, hogy az új autópályaszakaszt a Pocitelji híddal mikor adják át, a legújabb infó, hogy augusztusban, úgyhogy utána már érdemes azon menni Bijaca felé.

Előzmény: fekvőrendőr (152838)
fekvőrendőr Creative Commons License 1 napja 0 0 152838

A Waze is ismeri ezt az átkelőt, a fölső képen levő szöveget beírva odavezet, a másik képen az látható, hogy milyen közel van a közismert, és általánosan használt Doljani (Metkovic) átkelőhöz.

Előzmény: molnjan2 (152835)
fekvőrendőr Creative Commons License 1 napja 0 0 152837

Tavaly engem is félreállított belépéskor a rendőr. Alig fértem el a lakókocsis szerelvénnyel. Kinyittatta a lakót, benézett, és továbbengedett.

Előzmény: ufonauta2 (152836)
ufonauta2 Creative Commons License 1 napja -1 0 152836

Tavaly Gabelánál egészen a kanyarig állt a sor. Ilyennel még nem is találkoztam. Legalább 2-3 km. Visszafordultam, de Metkovicnál sem volt jobb a helyzet.

Szerintem a horvátok schengeni belépése okozhatta a fennakadást. Sokakat félreállítottak. Tőlem, csak annyit kérdezett a horvát határőr, hogy "alkohol, cigaretten?" 
Ehhez képest pár éve Gabelánál még a személyit sem vette el a kezemből, csak intett, hogy "mozsne".

Előzmény: fekvőrendőr (152833)
molnjan2 Creative Commons License 1 napja 0 0 152835

Szuper! Köszönöm!

Előzmény: fekvőrendőr (152833)
molnjan2 Creative Commons License 1 napja 0 0 152834

Köszönöm szépen, nagyon hasznos információk!

Előzmény: The_Rible (152822)
fekvőrendőr Creative Commons License 1 napja 0 1 152833

Metkovic felejtős!

Gyakorlatilag bent Metkovic városában van a Gabela Polje átkelő, szinte csak a helyi erők használják, gyorsan át lehet jutni.

Ez a nemzetközi határátkelő: https://hercegovackiportal.com/2021/12/15/granicni-prijelaz-gabela-polje-ostaje-za-medunarodni-promet-putnika/

Évek óta kizárólag ezt használom.

Előzmény: pannosaploist (152832)
pannosaploist Creative Commons License 1 napja 0 0 152832

Hosszú évek óta csak Bosznián keresztül megyünk, soha, semmi negatív élményben nem volt részünk, leszámítva tavaly előtt egy 2 órás határátkelést Metkovicnál, mert akkora sor állt az egyetlen bódé előtt. De tavaly már ott is új, nagyobb határátkelőt nyitottak. Szép táj, jó kajáldák, olcsóbb üzemanyag, nyugis tempó - ennyi. A navihoz le szoktam tölteni a guglimepsz legfrissebb térképét egész Boszniáról és offline használom, eddig bevált.

Előzmény: molnjan2 (152812)
ufonauta2 Creative Commons License 1 napja 0 0 152831

Sikeres műtétet és jobbulást! :)

Előzmény: fekvőrendőr (152829)
ufonauta2 Creative Commons License 1 napja 0 0 152830

:)

Előzmény: NB2 (152828)
fekvőrendőr Creative Commons License 1 napja 0 0 152829

Nekem az idén kimarad a nyaralás.

Június 11.-én csípőműtét.

Talán szeptemberben leugrunk néhány napra, de a lakókocsizás akkor se lesz lehetséges. :-(

Előzmény: NB2 (152828)
NB2 Creative Commons License 1 napja 0 0 152828

Válaszolnék, de ne erről szóljon a topik, jöjjenek a képek, élmények, lassan itt a jóidő, irány dél :)

Előzmény: ufonauta2 (152827)
ufonauta2 Creative Commons License 1 napja 0 2 152827

Igazad van, de ha megszavazza, akkor ugyanúgy a farkába harap, hisz a Föderáció területe az ország 51%-a, így a szintén jókora szerb területen nem lennénk szívesen látottak. Ráadásul nem csak Dodikék, hanem Vučić is hátat fordítana a nehezen megvalósított Szerb-Magyar barátságnak. Óvatosan kell lavírozni a politikában. Éppen ezért kedvezett anno a kormány a bosnyákoknak az uniós tagság támogatásával. 

Előzmény: NB2 (152823)
tinóra Creative Commons License 2 napja -1 0 152826

igy van, idén már csak a nemzeti bankban. (non stop nyitva)

Nekem csak 7 kuna maradt, szuvenírnak, azzal nem rohanok sehová.

Előzmény: habpite (152825)
habpite Creative Commons License 2 napja -1 0 152825

Én is érdekelt vagyok van egy kevés kuna amit be kellene váltani, de én csak ezt találtam: "2024-től már csak a Horvát Központi Banknál lehet átváltani a megmaradt kunát euróra,.. "

Postáról semmi infót nem találtam...

Ugyanakkor az találtam, hogy a Horvát Központi Bank éjjel nappal nyitva van, kivéve vasárnap, ez tényleg így van?

Előzmény: tinóra (152792)
murray Creative Commons License 3 napja 0 0 152824

Egyetértek, én is köztük élek sokat, vannak horvát szomszédaim,  nem szeretnék letakart rendszámmal élni lent. A horvát sajtó is megéri a pénzét az állandó hergeléssel úgyhogy ez most nagyon nem kellett.. 

Előzmény: NB2 (152823)
NB2 Creative Commons License 3 napja -1 3 152823

OFF!

 

Nem szeretném nagyon ha ebbe az irányba elmenne a topik, de nem szeretem mikor kormányunknak hála nem szívesen látnak egy országban. Most éppen a bosnyákokat sikerült magunkra haragítani. Ilyenkor mindig remélem, hogy az egyszeri ember nem mindenkire fúj, csak azért mert itthon van 1-2 idióta politikus.

The_Rible Creative Commons License 4 napja -1 1 152822

A legtöbb útépítés nem érinti a szokásos útvonalakat, pl. a Doboj-Zenica-Szarajevó-Mosztár útvonalon néhány ponton, illetve egy kisebb szakaszon érinti az autópályaépítés.

Konkrétan:

Doboj előtt keresztezi az autópályaépítés, Doboj után az új autópálya bekötőútját építik, ott is csak egy csatlakozási ponton van építkezés.

Ozimicénél csatlakozik majd az új autópálya a meglévő úthoz, majd kb. 20 km-re Golubinjánál van ugyanez. Ezek mind pár száz méteres szakaszon érintik csak az útvonaladat.

 

Topcic Polje és Nemila között van kb. 15 km ahol végig a mostani úttal párhuzamos az autópályaépítés, de ott sincs semmi lezárva, csak van építési forgalom.

Legközelebb  Sevas Njivénél (Mosztártól délre, közel Pociteljhez) az autópálya csatlakozó útja épült meg, de szerintem készen van már. Attól függően, hogy mikor mentek, lehet, hogy már rá tudtok menni az új autópálya szakaszra itt, és innen már végig autópálya Makarska, vagy Split felé, vagy ahova akartok.

 

A másik szokásos útvonalon Banja Luka felé sehol nincs nagyobb építkezés.

Előzmény: molnjan2 (152815)
ufonauta2 Creative Commons License 4 napja 0 1 152821

Én is a Here-vel járok Bosznián át évek óta és tényleg jó. Figyelj rá, hogy a legújabb térképeket tedd rá. Indulás előtti napon töltsd le őket. A magyar hangot is le kell tölteni hozzá. 

Előzmény: molnjan2 (152819)
saválló Creative Commons License 4 napja 0 2 152820

Hasonló okokból hanyagoljuk már mi is Horvátországot, lefelé,  és vissza tömegnyomor az utakon, a horvátok már nem tudják  mennyit kérjenek a szállásokért,  igaz teljesen mindegy így is fullon van minden nyaralóhely.

Mi már kipróbáltuk párszor  Szlovéniát a horvátok helyett, tömegnyomormentes matricás autópálya,  ingyenes mosdóhasználat.

Idén pedig BIH a cél. 

Előzmény: molnjan2 (152815)
molnjan2 Creative Commons License 4 napja 0 0 152819

Van IGO-m és a Here We Go-t ajánlották, letöltöttem  mobilra és tényleg jó: ttps://wego.here.com/?map=47.49972,19.05508,10,omv

Előzmény: Degeczi (152817)
NB2 Creative Commons License 4 napja -1 0 152818

Ember, te valamit nagyon benéztél :)

Előzmény: molnjan2 (152815)
Degeczi Creative Commons License 4 napja 0 0 152817

Innen a jelen helyzetet igen, utazás közben azonban valóban szempont, h Bosznia nem EU tag, méregdrága lenne az adatroaming, ezért ott offline a navigáció.

Előzmény: 1 valaki (152813)
PHX Valley Creative Commons License 4 napja 0 0 152816

Én ugyan az ex-Jugoszláv országok közül csak Szlovéniát és Horvátországot ismerem (azaz pl. Boszniához, Montenegróhoz nem tudok hozzászólni), régebben sokat is jártam nyaralni ezekbe az országokba, de azt hozzátenném, amit a horvát autópálya-helyzetről írtál, annak minden szava igaz... 

Előzmény: molnjan2 (152815)
molnjan2 Creative Commons License 4 napja -3 1 152815

Én arra voltam kíváncsi van-e aktuálisan útépítés, útlezárás az adott szakaszon, nem arra,hogy az utak járhatók-e? Már az egész Balkánt bejártam, kivéve Koszovót.

Köszönöm, igazán hasznos volt. Már ne is haragudj, de jobb lett volna ha magadba tartod az indulatod. Nem tudom mi a bajod, de azt magadban intézd el vagy a pszichológusoddal. Ezt nem sértésként mondtam.

Szerencsére a Bosznia fórumon értelmes tanácsokat kaptam.

 

Tavaly a horvát drága autópályán több órát álltam sorba fizetőkapuknál, dög melegben és megfogadtam,hogy még egyszer ezt nem szeretném. Nem elég,hogy drága a pálya, de még szinte minden pihenőnél álljak sorba a WC előtt majd fél órát euró érmével a kezemben mert másképp nem lehet még pisilni se. Nem futja erre a "szolgáltatásra" a drága díjból még akkor sem,ha ételt és italt is árulnak ott és vásárolok is. Az egyik kútnál, ha érdekel pontosan meg tudom mondani melyiknél, sorban álltam üzemanyagért, direkt nem írták ki egyértelműen,hogy melyik kúton milyet lehet venni és már majdnem üres volt a tank. Mikor odaértem akkor derült ki,hogy csak a méregdrága dízel kapható. Kénytelen voltam tankolni. Mikor ezt elmondtam a  pénztárnál, szintén fél órás sorban állás után, mert csak egy nő volt, aki a kutakat és a virslisütést is intézte, akkor csak grimaszolt, miközben a helyi horvát ügyfelek is nekem adtak igazat és szidták a kutat. Szóval ebből nem kérek. A horvát egyébként is úgy látom legszivesebben még a levegőért is pénzt kérne, fizessek és húzzak haza, ez a mentalitás. Ezt például a görögöknél soha sem tapasztaltam. Mielőtt kérdezed, csak a család miatt megyek ide.

 

Ezzel szemben a bosnyák út még a határátkelésekkel is békés, nyugodt, kedves barátságos emberekkel. Még akkor is ha időnként a rendőr próbál saját zsebre dolgozni,de én be fogom tartani a sebességhatárt mert az utazás a szabadság és a pihenés része, ha nem szivatják az embert. Mikor először mentem Szarajevóba, a foglalt szálláson nem volt senki,miközben sétáltam a ház előtt egy arra sétáló látva a tanácstalanságomat azonnal felajánlotta,hogy felhívja a tulajdonost és tényleg intézte azonnal. Mindig, mindenhol a lehető legbarátságosabb fogadtatást kaptam,

 

Szóval,nyugodtan hülyézz le, magadat minősíted ezzel.

Előzmény: NB2 (152814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!