Keresés

Részletes keresés

károly, Creative Commons License 8 órája 0 0 8552

Egyébként hogy említetted a kötőszövet gyengeséget, erről az alternatív "gyógyászatról" mi a véleményed?

 

"Egy nő Alsó-Ausztriából Karlstein környékéről így írt nekem: „Egyik előadása után a tanácsát kértem lágyéksérv ügyében. Az kb. tíz centiméter hosszú, 3-4 cm széles és magas volt. Mielőtt a pásztortáska-tinktúra kész lett volna, svédfüves borogatást alkalmaztam. Aztán beecseteltem pásztortáska-tinktúrával és hat héten át napi négy csésze palástfűteát ittam. Mivel gazdálkodó vagyok, nem kímélhettem magam – éppen aratás ideje volt, – a munkához haskötőt viseltem. Tizenkét napi kúra után a lágyéksérv eltűnt, de még mindig éreztem fájdalmakat. Két hónap múlva azonban ezek is megszűntek. A lágyéksérvből műtét nélkül sikerült kigyógyulnom.
A megboldogult dr. Erich Röling főorvos, a felső-bajorországi Mittenwald bioklinika vezetője meglátogatott egyszer, és amikor elolvasta ezt a levelet, szemmel láthatóan mély benyomást tett rá. Orvosi szempontból ő addig úgy látta, hogy a lágyéksérv csakis operációval gyógyítható."  https://mariatrebenpatikaja.hu/pasztortaska-capsella-bursa-pastoris/

Előzmény: Gokuza (8546)
Gokuza Creative Commons License 5 napja 0 0 8551

Tudom régi bejegyzésre reagálok de akkor is. Nem hogy allergia de autoimmun negbetegedést tud a polipropilén háló okozni. Ezt rövidítve ASIA szindrómának hívják (autoimmune syndrome induced by adjuvants) és mellimplantátumoktól a sérvhálókig, sőt egyes vakcinák adalékai is kiválthatják. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2210261221005629

 

Előzmény: drakkvuff (7853)
Gokuza Creative Commons License 5 napja 0 0 8550

Csak úgy mondom, hogy Franciaországban éppen robbanni készül a bomba, ugyanis egy bizonyos Denis Arnaud a Francia Nemzeti Színház színésze akit hazavágott egészségileg a beültetett polipropilén háló több száz fős tömeget gyűjtve tüntetést szervez a párizsi székhelyű ASNM (az amcsi FDA vagy magyar OGYÉI francia megfelelője) székháza előtt, hogy demonstráljanak sérvhálók okozta egészségügyi károkért. Az ASNM 2017 óta III kategóriába sorolta a müanyag sérvhálókat ami annyit tesz, hogy a beteg egészségét magasan kockáztató eszköz. Itthon egy kurva szót nem ejtenek a sebészek arról, hogy milyen kockázatai lehetnek ennek a szarnak. Ha ne adj isten beleesel abba a 10-30%-ba (mert az 1% egy ordas nagy átbaszás) akinek krónikus fájdalma, vagy egyéb sérülése keletkezik, ők mossák kezeiket. A beültetéstől számított bármennyi idő elteltével lehetnek komplikációk (háló migráció, meshoma, bél perforáció, vaszkuláris kompkikáció stb.). Ezzel a francia tagga hónapok óta beszélgetünk. Ebben a csoportbsn posztol facebookon: https://www.facebook.com/groups/2039629229422254/?ref=share itt egy cikk is vele ezzel kapcsolatban: https://www.parismatch.com/actu/sante/chirurgie-de-la-hernie-inguinale-avec-prothese-jai-mis-les-pieds-en-enfer-237032?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3QruD-SuZ508tLNeVA1rymTdFrMiqZerFzLASSgkwmyj4teXG-iLDG1ks_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw

károly, Creative Commons License 6 napja 0 0 8549

Nem ismerem, de nagyon jól hangzik.

Előzmény: Gokuza (8548)
Gokuza Creative Commons License 2024.06.06 0 0 8548

Ja Ashwagandha nekem is van de most nem szedem. BPC-157 nevű cuccot hozattam amcsiból, azzal próbálkozok. Azt ismered?

Előzmény: károly, (8547)
károly, Creative Commons License 2024.06.06 0 0 8547

14 évesen (és később is) mikor elkezdtem a testépítéssel foglalkozni, mennyire örültem volna egy tesztoszteron kúrának. 😁 Próbálkoztam egy-két doboz (pl. Nerobol ) erejéig velük, de rendszeresen és hosszabb ideig nem szedtem őket. 

 

Egyébként amiről előzőleg beszéltem, hogy az utolsó műtétem után mikor a gyulladás miatt vér vizsgálatot készült, abban volt TSH is. De itt elsősorban a pajzsmirigy hormonokat vizsgálták, az eredmények a referencia értékeken belül voltak.

 

Ettől függetlenül elgondolkoztató amit írtál, lehet hogy tényleg meg kellene csináltatnom ezt a vizsgálatot. Bár olvastam a tünetekről, és pl. mint az izomtömeg csökkenés az nem áll fent, sőt a rendszeres edzések és fehérjedús táplálkozás hatására sikerült erőben és izomtömegben is gyarapodni.

 

Szedek pár éve Ashwagandha kapszulát, ami növeli elméletileg a tesztoszteronszintet.

Előzmény: Gokuza (8546)
Gokuza Creative Commons License 2024.06.06 0 0 8546

Amúgy a helyedben csináltatnék egy endokrinológiai vizagálatot szabad és össz tesztoszteronra, SHGB, LH, FSH, TSH, östradiolra. Az alacsony tesztoszteron az szinte mindig kötőszöveti gyengeséget okoz illetve elégtelen regenerációját lágyszöveteknek. Ha elmúltál 40 és alacsony érték jön ki, akkor tesztoszteronpótló terápiával elég valószínű, hogy a sérves tüneteid rendbejönnének. A hátulütője, hogy ez akkor életed végéig kéne, hogy menjen és valami azt súgja ilyesmiknek te sem vagy híve. 

Előzmény: károly, (8544)
Gokuza Creative Commons License 2024.06.04 0 0 8545

Dede szerint a műtétnek nincs köze az állandósult jobb ferde hasizom fájdalmának, ő a lágyékot műtötte...az nem érdekes, hogy ez egy és ugyanazon izomnak az alja (lágyék) és felső része. Én végeztem a hentesekkel részemről.

Előzmény: károly, (8544)
károly, Creative Commons License 2024.06.03 0 0 8544

Engem 2020-ban műtött a Dede, és nekem a műtét után rögtön érzéketlen, és zsibbadt volt a lágyék rész legalább 1 évig. Viszont hogy a vállad is rossz, az elég durva. Nekem a műtét után pár nappal kezdett fájni a vállam, majd kb. 10 napig lázas voltam. Nem covid volt, mert készült teszt, hanem valamilyen más gyulladás a vérkép szerint.

 

A Dede mit mond a tüneteidre?

 

Egyébként nálam is egyre rosszabb a helyzet, de még mindig nem találtam meg azt az orvost, akivel harmadszor is meg műtétném magam.

Előzmény: Gokuza (8542)
vordme Creative Commons License 2024.06.03 0 0 8543

Uhhh hát ez nem jó hír :( sajnálom. 

Én szerencsére teljesen jól vagyok a februári műtét óta, semmi tünet, semmi fájdalom, a varrat helye meg gyakorlatilag nem is látszik, 

olyan, mintha nem is lett volna ott vágás. Május eleje óta már edzek is. 

Előzmény: Gokuza (8542)
Gokuza Creative Commons License 2024.06.02 0 0 8542

Én csak annyit jelentenék, hogy 7 hónapja volt műtétem Dr Dede Kristóffal, sportsérvre és nem igazán vagyok faszán. Idegek legalsó szakaszai is eltávolításra kerültek (ilioinguinalus, genitofemoralis), mondván ha nincs ideg, nincs fájdalom. A műtét óta a jobb ferde hasizmom (abdominis obliqus internalis) totál beszart, ezzel párhuzamosan a jobb vállam is, illetve a lágyékom is érzékeny. 

H Ádám Creative Commons License 2024.04.23 0 0 8541

Sziasztok! Engem helyi, lokális érzéstelenítéssel műtöttek és nem volt semmi gond, simán kibírható.

Mardl Creative Commons License 2024.04.09 0 0 8540

Itt harapófogóval kell kihúzni bármit is a kórházban. Mondjuk nem is kell sokat bent lenni mert már behívasnal közölték velem hogy sokan vannak és sietni kell. Nálunk vicc ez az egészségügy. 😄

Előzmény: vau1111 (8537)
Mardl Creative Commons License 2024.04.09 0 0 8539

Bízom benne én is hogy majd elmúlik. Végülis nekem a 3-at egyszerre műtötték. Eddig semmi nehezet nem emeltem még szinte. 

Előzmény: vau1111 (8537)
vau1111 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 8538

bocs, 2 és fél hetes, azért ne túlozzak már...

Előzmény: vau1111 (8537)
vau1111 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 8537

Igaz hogy még csak másfél hetes vagyok, de szerintem normális. Nekem nincs szúró érzés, de a sérv helyén még érzékenykedik időnként. Meg is vagyok sértődve, hogy ennyi idő után még van bármilyen utóérzés :) Tegnap voltam kontrollon, doki mondta, ez így teljesen rendben van.

Itt korábban többen írták, hogy műtét után hosszú idővel is lehetnek utóérzések megerőltetés vagy nem megszokott mozdulat után. Végülis ahogy tegnap a doki mondta, 30 centi szélességben hálóval vagyunk fedve belül, azt meg kell szoknia a szervezetnek.

Előzmény: Mardl (8536)
Mardl Creative Commons License 2024.04.09 0 0 8536

Sziasztok. Nekem 6 hete volt kétoldai lágyéksérv műtétem és egy köldösérv műtétem.(Laporoszkópos és háló is keült be)Holnap lesz 6. hete hogy műtöttek. Normális e, hogy ennyi idő elteltével is néha minimális szúró érzést érzek lágyék tájon ha úgy mozdulok.(Nem nagy fájdalom) Ugyanezt érzem picit a herénél is. Dudor nem látszik lagyék tájon.Valakinek esetleg tapasztalata hogy mikor múlhat el? Ha heteken belül nem múlik akkor visszamegyek a dokihoz.

H Ádám Creative Commons License 2024.04.07 0 0 8535

Köszönöm a válaszodat. Valahogy megbírkózom vele akkor :)

Előzmény: károly, (8534)
károly, Creative Commons License 2024.04.07 0 0 8534

Nekem az első műtétem laparoszkópos volt, ott alapból altatnak, a második műtétem viszont már nyitott volt, ott meg a gerincközeli érzéstelenítésre akartak rábeszélni, amit nem akartam, ezért szintén altattak. Én tehát személy szerint ha műtétről van szó, csak altatásban vállalom. Ennek ellenére nem akarlak lebeszélni a helyi érzéstelenítésről, viszont mivel itt a fórumon olvastam ilyen beszámolókat, megosztanám.

 

"A második műtétemnél lidokainos helyi érzéstelenítés volt. Ez az orvos számára ugyancsak egyszerű, minimális kockázattal járó módszer, nekem viszont ez volt a legkevésbé jó, ugyanis nem érzéstelenített el teljesen, éreztem némi fájdalmat, nyomást, szúrásokat, ilyesmit. Ugyanakkor itt a műtét végén magam másztam le az ágyról és mentem vissza a kórterembe saját lábon, majd pár óra múlva már haza."

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150313056&t=9114155

 

 

"A lényeg: gerincbe adott injekcióval érzéstelenítettek, nagyon tartottam tőle, mert volt már vízsérv műtétem kamaszként helyi érzéstelenítés mellett (az ellenségeimnek se kívánom...), de ez tényleg elzsibbasztott rendesen, bár a műtét vége felé már jeleztem (mert ébren maradtam vagy már felébredtem, nem emlékszem pontosan), hogy gebasz lesz, mert kezd fájni. Szerencsére időben befejezték, de ami utána jött, az nem volt piskóta."

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148450823&t=9114155

 

 

"Túl vagyok a műtéten, hát nem volt a legjobb érzés, de túléltem. Helyi érzéstelenítés volt, de majdnem mindent éreztem, amit ténykedtek odabent."

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132114598&t=9114155

Előzmény: H Ádám (8533)
H Ádám Creative Commons License 2024.04.06 0 0 8533

Igen

Előzmény: károly, (8532)
károly, Creative Commons License 2024.04.06 0 0 8532

Szia!

 

Hálót is kapsz?

Előzmény: H Ádám (8531)
H Ádám Creative Commons License 2024.04.04 0 0 8531

Sziasztok!

 

Április 16-án fognak műteni hasi sérvre. A sérvkapum 0,5 cm-es elég kicsi így bevállaltam a helyi lokális érzéstelenítéses műtétet.

Van valakinek ezzel tapasztalata? Kibírható?

 

Köszönöm a válaszokat.

vau1111 Creative Commons License 2024.03.31 0 0 8530

Állami, laparoszkópos, Progrip, kétoldali. Márc. 22. Következő nap reggel engedtek el. Kórház (Rókus) kellemes, nővérek, orvosok maximális kedvesség, figyelmesség, szaktudás, csak pozitívat tudok mondani.

Fájdalomcsillapítás igazából nem kellett, a műtét estéjén adtak valami tablettát, de sok hatását nem éreztem, ill. következő nap este bevettem egy Advil-t, de mint rájöttem, a puffadás ha csökkent, a fájdalom is. Hanyattfekve végig relaxáltan lehetett pihenni.

3. vagy 4. nap már kinti séta 600 méter, innentől 2 nap múlva már séta hossza mindegy, terep is mindegy. Autóvezetés 5. nap.

Az egyedüli, de kifejezetten zavaró mellékhatás a laparoszkópiára jellemző alhasi puffadás, ami még mindig megvan. A belek, emésztés rendben, de a belefújt CO2 nagyon lassan távozik, ahogy mérem, mostanában napi 1 centit csökken a haskörfogat, elfelejtettem mérni az elejétől. Ha ez nem lenne, kb. annyi lenne a fájdalom/kellemetlenség, mint műtét előtt volt.

 

Első vizsgálat jan.8, műtéti kivizsgálás febr. 5 (ekkor időpontfoglalás márc. 22-re). Ha valaki állami bármilyen műtétre jelentkezik, érdemes azonnal időpontot foglalni, és akkor a kivizsgálás és a műtét között nem lesz ekkora kihagyás.

vordme Creative Commons License 2024.03.21 0 0 8529

Igen tudom, a tananyag neve is az volt csak mivel én mérnök vagyok így megörültem, hogy ilyen műszaki rajz féle doksit is láttam :))))

Előzmény: Gokuza (8528)
Gokuza Creative Commons License 2024.03.20 0 0 8528

Ez egy laparoszkópos műtét amit a kép ábrázol, nem nyitott.

Előzmény: vordme (8527)
vordme Creative Commons License 2024.03.13 0 0 8527

Ezt a 3 rajzot meg csak úgy, hátha valakit érdekel (egy orvosi jegyzetben találtam, sérvek sebészete): szerintem ezeken tök jól látni, a beépített háló funkcióját és 

elhelyezkedését: 

 

vordme Creative Commons License 2024.03.13 0 0 8526

Előzmény: vordme (8525)
vordme Creative Commons License 2024.03.13 0 0 8525

Egyébként ez létezhet, hogy ez a ProGrip háló ilyen dárga ? 

 

vordme Creative Commons License 2024.03.05 0 0 8524

Kb 7-8 cm a vágás hossza és ott az egyik vége, lefelé nem megy olyan "mélyen", de nem gáz mert olyan szépen gyógyult be, hogy már semmi nem látszik. Olyan vékony mintha egy hajszál lenne ott.

Előzmény: Landsmann_ (8523)
Landsmann_ Creative Commons License 2024.03.05 0 0 8523

A derékszíj vonaláig felvágtak? 

Előzmény: vordme (8522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!