Keresés

Részletes keresés

Doky586 Creative Commons License 14 órája 0 0 94231

Te kérdezted..

Előzmény: Jahno (94230)
Jahno Creative Commons License 14 órája 0 0 94230

És ez miképpen jön ide?

Előzmény: Doky586 (94229)
Doky586 Creative Commons License 14 órája 0 0 94229

Pont ezért. Hogy az erős játékgépet a kérdező is tudja néha használni biztonságosan ha nem elég a meglevő munkára használt XP-s gépe..

Előzmény: Jahno (94228)
Jahno Creative Commons License 14 órája 0 0 94228

Eleve az volt a felvetés, hogy gyeröknek lesz játszódni. Akkor minek tippelted?

Előzmény: Doky586 (94227)
Doky586 Creative Commons License 14 órája 0 0 94227

Gondoltam azért kell 3 db lemez mert egy kell a kérdezőnek munkához külön oprendszerrel, egy a gyereknek tanulni, egy meg közös tárhelynek. De ez csak tipp volt.

Előzmény: kisbetu (94218)
innerimages Creative Commons License 15 órája 0 0 94226

Egyetértek, én, ennyire mélyen már nem akartam belemenni.

Előzmény: Gorcsev (94221)
innerimages Creative Commons License 15 órája 0 0 94225

Két lemezből már lehet RAID0-át ill. RAID1-et (még JBOD-ot, meg mindenféle más, egzotikus nevű tömböket) is csinálni. Egy szervernél nem kell külön mondani mert ott alap a redundancia, tehát a minimum a RAID1, már ha a minimális biztonsággal megelégszenek.

Előzmény: XNC (94220)
Jahno Creative Commons License 16 órája 0 0 94224

Mit nevezel szervernek: Tanulni is szeretne, miért ne lehetne virtuálisan mondjuk egy Win AD, pár kliens, mellé 1-2 *nixos cucc vagy egyéb játékos dolog, amire kíváncsi? Csak egy virtuális HA proxyt, apacsot meg Sambát, aztán nézegetheti saját tartalmait egy Win kliensről. Eleve ha valamelyik proxy/gateway, arra nem rakunk éles anyagot, csak tűzfalazzon szépen.

Előzmény: kisbetu (94218)
Jahno Creative Commons License 16 órája 0 0 94223

Dehogy. 12 évesek már programoznak és robotot építenek, miért ne variálhatna ilyesmikkel? Rég elkésne mindennel, akkor már úgy mehet el gyakornoknak, hogy látott is valamit aztán övé a világ. Csak csinálja ésszel. Bammeg, 14 éves lehettem mikor valami elbaxott VAXot álltak körbe az idősebb haverok, nálam meg volt soros kábel és akkor heggesszünk. Csak netre ne tegye ki, meg tudja mivel jár a webszerver és a többi cucamuca. Egyetemet végül be sem fejeztem, oszt nem sokkal később Európa legnagyobb éles forráskódos MS szerverét basztattam, meg mittomén. Csinálni kell és haladni, különben lemarad.

Előzmény: XNC (94220)
Gorcsev Creative Commons License 17 órája 0 1 94222

Az én gépemen per. pill. 7 oprendcer van, pedig nem is szerver, és nemrég takarítottam is rajta! =:O

Előzmény: kisbetu (94218)
Gorcsev Creative Commons License 17 órája 0 0 94221

"RAID-be jobb, ha nem egyforma meghajtókat tesznek mert akkor azok nagyobb valószínűséggel fognak egyszerre megállni"

Ebben van (valamelyes) ráció (én is tapasztalatból mondom), bár otthoni körülmények között még egy póverjúzernek se nagyon köll aggódnia sz'tem.

 

"kiváltképp a tömb újraépülése közben, ami nagyságrendileg nagyobb megterhelést jelent a drive-ok számára"

... no meg ugye eleve ott a "bit rot", ami ellen hiába használsz akármilyen potens és masszív diszkeket...

Nem véletlen, hogy már jó ideje standard megoldás a kapirgálás, anélkül gyak. nem is létezik már komoly storage.

Előzmény: innerimages (94214)
XNC Creative Commons License 17 órája 0 0 94220

Ez is 1 logika, de itt RAID-ről szó sem volt!!

.

Nekem az a véleményem, hogy a gyerek előbb fejezze be az egyetemet; aztán ha már jártas lesz a számítástechnika világában, akkor álljon neki szervert építeni.

Előzmény: innerimages (94214)
Gorcsev Creative Commons License 17 órája 0 0 94219

"miért pont két különböző méretű és márkájú?"

Az nekem se volt világos; lehet, hogy a köv. hsz. megfejtése a jó.

Előzmény: XNC (94213)
kisbetu Creative Commons License 18 órája 0 0 94218

Minek egy szerverre két oprendszer?

Előzmény: Doky586 (94217)
Doky586 Creative Commons License 19 órája 0 1 94217

Nem szoktam homokozni. És te..?

 

Miért is kizárt két SSD egy gépben?, két különböző független oprendszerrel ?

Előzmény: Jahno (94215)
kisbetu Creative Commons License 21 órája 0 0 94216

Rosszul emlékszem?

Valami home-szerverről volt szó, a gyerek meg egyetemista.

Előzmény: Jahno (94215)
Jahno Creative Commons License 22 órája 0 0 94215

Ilyen homokozós cuccnál kizárt dolog lenne a kettő használat, sokféle szempontból is.

Előzmény: Doky586 (94212)
innerimages Creative Commons License 22 órája 0 0 94214

"miért pont két különböző méretű és márkájú?"

 

A méretük lehet egyforma csak a típusuk legyen különböző, mert így lehet elkerülni a gyári szériahibákból adódó, tömeges meghalást és teljes adatvesztést. Én is ezt szoktam tanácsolni az ügyfeleimnek, hogy pl. RAID-be jobb, ha nem egyforma meghajtókat tesznek mert akkor azok nagyobb valószínűséggel fognak egyszerre megállni, kiváltképp a tömb újraépülése közben, ami nagyságrendileg nagyobb megterhelést jelent a drive-ok számára.

 

"Asrock alaplaptól 20 évet várni szintén kabaré."

 

Bármilyen alaplaptól 20 évet várni kabaré, a kondenzátorok miatt. Illetve ne keverd a tápegység hibával, ami sokszor alaplap hibának tűnik.

 

Bár ennek ellentmondani látszik az a tény, hogy a saját gépeim és a 2010 óta épített összes ügyfeles gépem is Asrock lapra épült és mind hibátlan.

Előzmény: XNC (94213)
XNC Creative Commons License 24 órája 0 0 94213

Aztán: miért pont két különböző méretű és márkájú?

Nem bírta a gyerek eldönteni, hogy melyik a megbízható??

.

Asrock alaplaptól 20 évet várni szintén kabaré.

Előzmény: XNC (94209)
Doky586 Creative Commons License 2 napja 0 1 94212

"Pl. nem tudni, minek 2 vinyó?

A gyerek még nem tanult a partíciókról??

Persze biztos meg lehet magyarázni ezt is."

 

Pl a gépet ketten használják. A felnőtt dolgozik rajta, a gyerek meg még csak most tanulja hogy kell partíciót törölni...

Ekkor ha a munkára használt hdd/ssd le van zárva bios ata jelszóval akkor a gyerek még szándékosan sem okozhat benne kárt adatvesztést (kivéve persze ha kalapáccsal szétveri). Persze ekkor a hdd helyett inkább ssd-ben gondolkodnék...

 

Előzmény: XNC (94209)
Jahno Creative Commons License 2 napja 0 0 94211

Minek kettő? Egyiken pld. futnak a VMek, másikon vannak adatok, amit a VMen keresztül elér a droidos TV oksoító, telefon és a kávéfőző is. Gépeket meg szétverheti, költöztetheti kedvére. Lehet az SSDre ESXi-t tesz (azt is beszántották, fenemegette és eladta magát a Vmware....) elfér rajta sok gép, a két HDD-n meg akármi más, amit a gép vagy eszközök érnek el. Vagy ütemezett mentések vason belül, vagy csak simán tükör. N+1 verziót tudok mondani, kettő az kell, de lehet az a kérdés jobb lenne, hogy miért csak kettő :-D Vagy felec uccnak miért 1 darab m2es SSD van, az sokkal érdekesebb, de biztos meg tudja indokolni. A 3+2 tera elosztásra én is megírtam a magam példáját, hogy ránézésre lehet hülyeség, amúgy meg nem. Bármit ki lehet belőle hozni.

Előzmény: XNC (94209)
Gorcsev Creative Commons License 2 napja 0 1 94210

"minek 2 vinyó?"

Nomostan a fölvázolt célokhoz képest nemhogy 'minek', inkább 'csak' 2 vinyó, nem?

Lehet rajtuk csinálni pl. redundáns (tükrözött) helyet a fontos dolgoknak, nagyobb/külön köteteket munkaterületnek, vm-eknek, médiafájloknak, stb, stb.

Partíció meg vagy köll hozzájuk, vagy nem...

Előzmény: XNC (94209)
XNC Creative Commons License 3 napja 0 0 94209

Ezer sebből vérzik.

Pl. nem tudni, minek 2 vinyó?

A gyerek még nem tanult a partíciókról??

Persze biztos meg lehet magyarázni ezt is.

Előzmény: Szipolykaa (94199)
Szipolykaa Creative Commons License 5 napja 0 0 94208

Köszi neked is, Gorcsev :-)

Előzmény: Gorcsev (94205)
Porcos Orca Creative Commons License 6 napja 0 0 94207

Gépben 1200Mhz-es RAM van 17-17-17, de a CPUZ szerint csak 650-680MHz-en működik és 10-10-10, a legalacsonyabb értékkel a listán.

 

Ez azt jelenti, hogy elég lenne bele egy 700MHz-es RAM is, mert nincs kihasználva?

 

Másképpen kérdezve: RAM választásakor csak alsó korlát van, hogy minél ne legyen lassabb?

Jahno Creative Commons License 2024.05.07 0 0 94206

Célhoz az eszközt. Nekem idehaza még egy darabig jó a kiskocka. Repcésnél megdöglött a tápja, nem is szórakoztam nagy szerelgetéssel, vettem egyet a piacon 18-ért, újabb szériás, elem csere, kiporol, +memória, bekapcsol, múkod. Nem is dokkerezünk semmit :-D

 

Előtte években idehaza volt a vason egy virtuális Win server 5 munkaállomással, meg mindenfélével, routeren is megfelelő VLANokban, meg vason belül is. De hát elmúlnak az idők, egyéb vasat időarányosan bérlek Nünbergben és itt-ott occsó Euróért és béke.

Előzmény: Garfield007 (94204)
Gorcsev Creative Commons License 2024.05.07 0 0 94205

Értem, hogy családi, de azokra a célokra, amiket az ivadék vizionált, akkor is harmatos...

Én tennék bele egy i7-es procit + megdupláznám a RAMot, az már komolyabb kicsit. Még mindig családi, de legalább má' nem csonka... ;-D

Előzmény: Szipolykaa (94201)
Garfield007 Creative Commons License 2024.05.07 0 0 94204

Ha most azt mondod, hogy a 12 mag, 8*16guga memória nem játszós, akkor most leborítom a spájzpolcról :-)

Előzmény: Jahno (94203)
Jahno Creative Commons License 2024.05.07 0 0 94203

Az a szívás, hogy sok ilyen családinak kitalált szerver fejbever egy csomó nagyvállalati motyót.

Előzmény: Szipolykaa (94201)
Jahno Creative Commons License 2024.05.07 0 0 94202

OSt sem tudjuk, úgyis mindegy, meg csak így közvetítőn keresztül, de ha zfs és dupe, akkor memóriával valamennyire bírja, Minecraft meg mindent is felzabál. Domaint nem is mondom, megint küzdök egy frissen végzettel, de legalább és sajnos németeknél seperc lekapcsol a szolgáltató ha baja van és akkor lehet menni sóhivatalba hisztikézni.

Előzmény: Gorcsev (94200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!