Keresés

Részletes keresés

Nemes Nemnemes Creative Commons License 2024.08.17 -1 0 903

lehet hogy laposföldes leszek, mert úgy URALKODNI tudok. érveket mondasz? én fejedhez vágok egy 2 szavas valamit, GYŐZTEM.

laposföld jó.

golyóföldesek sok mondattal tudnak csak magyarázkodni, én pedig URALKODIK 2 szóval!

XD

elterito Creative Commons License 2023.11.29 -2 0 902

Gyanús vagy te nekem.

Prédikálsz, hogy milyen csúnya dolog más néven szórakozni és te pedig így sumákolva bujkálsz,

fel nem vállalva azt hogy valójában ki is vagy. Hiszen én személyesen is ismerlek téged találkoz-

tam veled, összesen két (2) alkalommal.

Előzmény: Értetek vagyok (895)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.29 -1 0 901

A racionális és analitikus gondolkodás képességének csökkent szintje, az alacsonyabb intelligencia és iskolázottság, vagy a klinikai szintet el nem érő téveszmés gondolkodás is táptalaja lehet konspirációs teóriáknak.

 

https://mindsetpszichologia.hu/es-megis-lapos-a-fold-avagy-az-osszeeskuves-elmeletek-pszichologiaja

 

 

 

elterito Creative Commons License 2023.11.07 -1 0 900

Te az vagy, akire gondolok?

Előzmény: Értetek vagyok (895)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.11.06 -1 0 899
Előzmény: elterito (896)
Kútásóóó Creative Commons License 2023.10.15 -2 0 898


Hát a vesszőt meg miért ide írtad?

 

 

Mert nagy fejed van.

 

Előzmény: elterito (897)
elterito Creative Commons License 2023.10.09 -1 0 897

 

 

 

 

Akkor talán engem is megértesz egyszer,

 

 

Hát a vesszőt meg miért ide írtad? Nem oda kellett volna 

miért  vagyok csodálója és  ennyire, barátságban még mind a mai napig a gyengébbik nemnek... 

Előzmény: Kútásóóó (893)
elterito Creative Commons License 2023.10.09 -1 0 896

Fogadd el azt, amit a Próféták feljegyeztek a Földdel kapcsolatban.

 

Kár lenne. Hisz téves.

 

 

 

Másat úgy sem tehetsz. Soha nem fogod meglátni a Földet az űrből olyan távolságból,

hogy meggyőződj róla.

 

Láttam a Földet az űrből olyan távolságból,

hogy meggyőződjek róla.

 

 

 

 

Te elfogadod azt, amit a Próféták feljegyeztek a Földdel kapcsolatban, ezért úgy vélekedsz, a Föld lapos? Okoz ennek elhivése neked gondot?

Előzmény: Értetek vagyok (895)
Értetek vagyok Creative Commons License 2023.10.09 -2 0 895

Fogadd el azt, amit a Próféták feljegyeztek a Földdel kapcsolatban.

 

Másat úgy sem tehetsz. Soha nem fogod meglátni a Földet az űrből olyan távolságból,

hogy meggyőződj róla.

 

 

Előzmény: elterito (887)
Kútásóóó Creative Commons License 2023.09.07 -2 0 894

Adja fel, legalább nyugi lesz!

 

(majd személyesen úgyis találkozunk....

 

Majd eldöntjük, hogy most az asszonyból lett a sárkánykígyó, vagy pedig a sárkánykígyóból az asszony....

Előzmény: Törölt nick (890)
Kútásóóó Creative Commons License 2023.09.07 -2 0 893

"Azt jól értem, nagypofájú, hogy a Bibliában miért volt olykor kényszer a többnejűség..."

 

Akkor talán engem is megértesz egyszer, miért vagyok csodálója és ennyire, barátságban még mind a mai napig a gyengébbik nemnek... 

 

 

Előzmény: elterito (869)
Kútásóóó Creative Commons License 2023.09.07 -2 0 892

"Látod, jó Kútásó, ha igazán ragaszkodnál a Bibliához, hogy az szó szerint igaz, elfogadnád hogy lapos a Föld."

 

 

A Szentírás mindezideig a kedvenc könyvem.

Azért kutatom az Írásokat mert azt gondolom, hogy azokban van az én örök életem.

(jól gondolom szerintem...?)

 

Nem gondolom magam bölcsnek, inkább másokat tökhülyének, aki homlokegyensen szembe mennek az igazsággal.

(Pl: aki a homoszualitást normálisnak tartják....)

 

 

 

 

Előzmény: elterito (887)
elterito Creative Commons License 2023.09.05 -1 0 891

ja

Előzmény: Törölt nick (890)
Törölt nick Creative Commons License 2023.09.05 -1 0 890

Már az is csoda, hogy idáig bírtad....

Előzmény: elterito (889)
elterito Creative Commons License 2023.09.05 -1 0 889

Nos kedves Kútásó, az a mondat, amit idézőjelekkel ellátva beírtál, és leszúrtál miatta,

és hazugnak neveztél miatta, nos azt nem én írtam, hanem más valaki. Úgyhogy ezen

mondat miatt őt nevezd hazugnak, ne engem. (De őt se inkább)

Nos kedves Kútásó, az van,  hogy soha semmikor többé nem fogok hozzád szólni.  Így 

aztán valószínűleg egyedül maradsz,  ugyanis mások eddig sem szóltak hozzá dolgaid-

hoz. Így aztán így jártál. Feltehetőleg egy idő után te is megúnod, és itt hagyod ezt.

Előzmény: Kútásóóó (888)
Kútásóóó Creative Commons License 2023.09.05 -2 0 888

"A Föld MOZDULATLAN Isten beszéde szerint:"

 

Ne hazudj Eltérítő!

Az Úr ezt számon fogja kérni ezt tőled, balgatag.

 

A Föld nem mozdulatlan az Isten beszéde szerint, hanem TE VAGY HAZÚG és hitehagyott.

 

 

 

 

Előzmény: elterito (887)
elterito Creative Commons License 2023.09.03 -1 2 887

 

 

 

"A Biblia nem állítja,

hogy a Föld lapos."

 

De, a Biblia állíja,

hogy a Föld lapos,

de csak ezeknél az

igehelyeknél:

(Kevesebb mint 60 helyen)

 

 

 

Jób 38,4-6;

Mikor a földet alkottam, hol voltál?

Mondd csak meg, ha egyszer oly nagy a bölcsességed!

Ki határozta meg méretét? Hisz tudod!

És ki feszített ki rá mérőzsinórt?

Mibe eresztették SAROKPILLÉREIT, és a SZEGLETKÖVÉT ki illesztette be?

//

Hol voltál, amikor a föld alapjait megvetettem?

Jelentsd meg nekem, ha tudsz okosat!

Ki határozta meg méreteit? Hisz tudod!

Ki vont azon mérőzsinórt?

Mibe bocsátották ALAPZATÁT, és ki tette le a SAROKKÖVÉT?

 

Zsoltár 104,5

SZILÁRD ALAPOKRA HELYEZTE A FÖLDET, hogy soha meg ne inogjon.

//

A földet biztos alapra helyezted, nem inog meg az idők folyamán.

 

Zsoltár 24,1-2;

Az Úré a föld s ami azt betölti, a földkerekség és minden lakója.

Mert ő alapította a tengerekre, s a folyók fölé ő állította.

 

2Péter 3,5

De ezek szándékosan tagadják maguk előtt, hogy az ég ősidőktől fogva volt, és a föld is azóta, hogy Isten szavára a vízből és a víz által létrejött.

//

Mivel szándékosan nem akarnak emlékezni, ezért el van takarva előlük, hogy az egek már régóta léteztek, és a Földet a vízből és a víz által formálta ki Isten — mindezt pedig a szava által tette.

 

Zsoltár 104,5-9;

A földet biztos alapra helyezted, nem inog meg az idők folyamán.

Vizek árjával vetted körül, a hegyeket is vizek borították.

De parancsodra visszafolytak, s megremegtek mennydörgő hangodra.

A hegyek kiemelkedtek, a völgyek leszorultak arra a helyre, amelyet nekik szántál.

Határt szabtál nekik, amit nem lépnek át, nem önthetik el többé a földet.

 

1Mózes 1,1-2;

Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet.

A föld puszta és üres volt, és sötétség volt a mélység felett, és Isten Lelke a vizek felett lebegett.

1,6-10;

Azután újra szólt Isten: »Legyen boltozat a vizek között, s válassza el a vizeket a vizektől!«

Meg is alkotta Isten a boltozatot, s elválasztotta azokat a vizeket, amelyek a boltozat alatt voltak, azoktól, amelyek a boltozat felett voltak. Úgy is lett.

Isten elnevezte a boltozatot égnek.

Akkor este és reggel lett: a második nap.

Azt mondta ezután Isten: »Gyűljenek egy helyre a vizek, amelyek az ég alatt vannak, és tűnjék elő a száraz!« Úgy is lett.

Isten elnevezte a szárazat földnek, az egybegyűlt vizeket pedig elnevezte tengernek.

És látta Isten, hogy jó.

 

----

„Mikor a földet alkottam, hol voltál?

Mondd csak meg, ha egyszer oly nagy a bölcsességed!

Ki határozta meg méretét? Hisz tudod!

És ki feszített ki rá mérőzsinórt?

Mibe eresztették SAROKPILLÉReit, és a SZEGLETKÖVÉT ki illesztette be”

 

Ámos 7,7

Ily dolgot láttatott velem: Ímé, ott állott az Úr egy függőleges kőfalon, és a kezében mérő-zsinór volt.

.

MÉRŐZSINÓR:

Zsinór, melynek egyik végére ólomsúly van erősítve;

Ezzel vizsgálták meg, hogy valamely ház vagy szoba fala FÜGGŐLEGES-e.

 

Szegletkő:

Alapkő, amelyen egy fal vagy egy egész épület nyugszik;

A Biblia eredeti és jelképes értelemben egyaránt használja, néha zárókövet jelent.

 

Mindkettő, a mérőzsinór és a szegletkő is stabil, nem mozgó építmény mérésére, illetve stabilizálására szolgál.

---

A Földnek van SZÉLE:

 

Jób 37,1-2;

Halljátok csak hangja dörgését, s a morajt, amely szájából kijön

Kiengedi az egész ég alatt, és villámját a föld szélei fölött

//

Hallgassátok dörgő hangját figyelemmel, a dübörgést, amely előtör szájából!

Végig járatja az egész ég alatt, villámja sugarát a föld határáig.

 

Jób 38,12-13;

Vajon kirendelted-e már a reggelt, amióta megvagy, és kijelölted-e a hajnalpír helyét, hogy megragadja a földnek széleit és lerázza róla a gonoszokat?

//

Adtál életedben parancsot reggelnek? Jelölted már ki hajnalpírnak helyét, hogy zárja le szegélyként a földnek szélét, s a gonosztevőket kergesse el róla?

.

Jer 12,12             

A pusztában levő minden magaslatra pusztítók érkeznek, mert az Úr fegyvere emészt a föld egyik szélétől a föld másik széléig; senkinek sem lesz békessége

Jer 25,32             

Így szól a Seregek Ura: Ímé, veszedelem indul egyik nemzettől a másik nemzetre, és nagy szélvész támad a föld széleitől.

Jer 31,8

Ímé, én elhozom őket észak földéből, és összegyűjtöm őket a földnek széleiről, közöttök lesz vak, sánta, viselős és gyermek-szűlő is lesz velük, mint nagy sereg jőnek ide vissza.

Dn 4,8  

Nagy volt a fa és erős, és magassága az égig ért, és az egész föld széléig volt látható.

Csel 13,47          

Mert így parancsolta nékünk az Úr: Rendeltelek téged világosságul a pogányoknak, hogy légy üdvösségükre a földnek széléig.

----

Tehát a Teremtő Isten a Földet oszlopokra, függőleges oszlopokra rakta le, sarokkövet, szegletkövet is tett az alapra, illetve a Föld szerkezetébe, hogy stabilan, mozdíthatatlanul álljon.

Isteni természeti törvényeket szabott mindennek, ami a Földön van, működik, a tengereknek, melyeknek határt szabott, meddig terjedhetnek, a szélnek, a Napnak, a Holdnak, csillagoknak, melyek az égboltozaton vannak, közvetlenül a Földet körülvéve, egyik szélétől a másikig.

 

A Föld inkább SZÖGLETES, mint kerek emiatt.

 

Jelenések 7,1   

Ezek után láték négy angyalt állni a földnek négy szegletén, a földnek négy szélét tartva, hogy szél ne fújjon a földre, se a tengerre, se semmi élőfára.

Jelenések 20,8 

És kimegy, hogy elhitesse a föld négy szegletén lévő népeket, a Gógot és a Magógot, hogy egybegyűjtse őket háborúra, a kiknek száma, mint a tenger fövenye.

.

Ezt alátámasztja az is, hogy minden fontos tárgy, épület szögletes, téglalap vagy négyzet alakú, szabályos: A Szent Sátor, és részei, a benne levő tárgyakkal, mint oltárok, frigyláda.

Sőt a szent ruházat négy szegletére is kellett jelet varrni.

A legérdekesebb a nagy kocka alakú mennyei Jeruzsálem, ami a Földre fog ereszkedni.

 

Jelenések 21,9-17;

Akkor odajött hozzám a hét angyal közül az egyik, az, akinél az utolsó hét csapással teli hét csésze volt, és megszólított: „Gyere, megmutatom neked a menyasszonyt, a Bárány hitvesét!”

És lélekben elvitt egy nagy magas hegyre, s ott megmutatta nekem a mennyből, az Istentől alászállt szent várost, Jeruzsálemet.

Isten dicsőségét sugározta.

Ragyogott, mint a drágakő, mint a kristálytiszta jáspis.

Széles, magas fala volt, rajta tizenkét kapu.

A kapuk fölött tizenkét angyal.

Nevek voltak rájuk írva, mégpedig Izrael fiai tizenkét törzsének a nevei.

Keleten három kapu, északon három kapu, délen három kapu és nyugaton három kapu.

A város falának tizenkét alapköve volt, rajtuk a Bárány tizenkét apostolának tizenkét neve.

Annál, aki beszélt velem, arany mérőnád volt, hogy megmérje a várost, kapuit és falát.

A VÁROS NÉGYSZÖGBEN épült, a hossza annyi volt, mint a szélessége.

Megmérte a várost e náddal: tizenkétezer stádium.

Hossza, szélessége és magassága ugyanannyi volt.

Megmérte a falat: száznegyvennégy könyök emberi mérték szerint, ami egyenlő az angyal mértékével is.

-----------

Jeremiás 31,35-37;

Ezt mondja az ÚR, aki adta a napot, hogy nappal világítson, és megszabta a hold meg a csillagok rendjét, hogy éjjel világítsanak, aki mozgásban tartja a tengert, hogy zúgjanak hullámai, akinek Seregek URa a neve:

Ha majd eltűnik ez a rend színem elől – így szól az ÚR –, akkor szakad magva Izráelnek is, és soha többé nem lesz az én népem.

Ezt mondja az ÚR: Ha majd meg lehet mérni az eget odafent, és ki lehet kutatni idelent a föld alapjait, akkor vetem el Izráel utódait mindazért, amit elkövettek – így szól az ÚR.

-----

A Föld MOZDULATLAN Isten beszéde szerint:

 

Józsué 10,12-13;

Azon a napon, amikor kiszolgáltatta az ÚR Izráel fiainak az emóriakat, beszélt Józsué az ÚRral, majd ezt mondta Izráel előtt: Nap, maradj veszteg Gibeónban, te is, Hold, az Ajjálón-völgyben!

És veszteg maradt a Nap, megállott a Hold is, míg kitöltötte bosszúját ellenségein a nép.

Meg van ez írva a Jásár könyvében.

Megállt a nap az ég közepén, nem sietett lenyugodni majdnem egy teljes napig.

 

Ésa 38,7-8;

Ez legyen jel néked az Úrtól, hogy teljesíti azt az Úr, a mit mondott:

Ímé, visszatérítem az árnyékot, azokon a fokokon, a melyeken az Akház napóráján a Nap már átvonult, tíz fokkal; és visszatért az árnyék tíz fokkal azokon a fokokon, a melyeken már átvonult.

.

Ha forogna és keringene, vajon hogyan lehettek volna meg ezek?

A nagy gömb hogyan tudott volna hirtelen visszafelé forogni, keringeni?

 

 

A kolléga úr általad feltett bibliai igék mind azt bizonyítják hogy a Biblia laposföldben gondolkodik

És mint mindannyian tudjuk, a Föld nem lapos hanem gömbölyű.

Így aztán ezeknek a régi igéknek semmi közük az igazsághoz.

 

Látod, jó Kútásó, ha igazán ragaszkodnál a Bibliához, hogy az szó szerint igaz, elfogadnád hogy lapos a Föld. De te nem fogadod el a Bibliát.

Vagy nem ismered az írásokat.

 

 

 

Előzmény: Kútásóóó (885)
híg ember Creative Commons License 2023.09.03 -2 0 886

A Biblia nem állítja, hogy a föld lapos

 

861...

Kútásóóó Creative Commons License 2023.09.03 -2 0 885

"Nem az van, hogy egy bonyolult, nehezen érthető dolgot nem értek"

 

Csak épp nem túlsokmindenhez tudsz hozzászólni?

Na ehhezképest viszont jó nagy arcod van.

 

A Biblia nem állítja, hogy a föld lapos.

Te meg nem ismered sem az Írásokat, sem az Istennek a hatalmát.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: elterito (865)
elterito Creative Commons License 2023.09.02 -1 0 884

De ám gonosz ördögangyalok is vannak

ezeknek az a hasznuk hogy elhitessék az emberekkel hogy a föld gömbölyű pedig lapos

Ám az agyafúrt laposföldesek túljárnak az eszükön hiszen jól tudják és a biblia is leírja hogy a föld lapos és nem gömb

Előzmény: híg ember (881)
elterito Creative Commons License 2023.09.02 -1 0 883

Így igaz.

Előzmény: híg ember (881)
Törölt nick Creative Commons License 2023.09.02 -1 0 882

Rendben, kösz.

Előzmény: elterito (876)
híg ember Creative Commons License 2023.09.02 -2 0 881

Tehát egy angyal ott készt' ugrásra a feredőkádamnál, hogy mikoron kihúzom a dugaszt, ő rögvest tudhassa kavarni a vizet a Kárpát-medence-kompatibilis irányba' ...?

Előzmény: elterito (880)
elterito Creative Commons License 2023.09.02 -1 0 880

Ennyi eszük van összesen .

Ide is ír egy ostoba laposföldes ám

és személyesen Ismerek egy másikat is

még telefonon is beszéltem vele. 2-szer is.

Előzmény: híg ember (879)
híg ember Creative Commons License 2023.09.02 -2 0 879

Ez a tényleges magyarázatok...?

Előzmény: elterito (878)
elterito Creative Commons License 2023.09.02 -1 0 878

Az a baj hogy meg.

Ezek még arra is képesek hogy azzal magyarázták a jelenségeket hogy valahol az angyalok így kavarják a vizet máshol meg úgy kavarják a vizet

Előzmény: híg ember (877)
híg ember Creative Commons License 2023.09.02 -2 0 877

Biztos' meg tudják ezt magyarázni...

Előzmény: elterito (876)
elterito Creative Commons License 2023.09.02 -1 0 876

Ezt most elsősorban neked írom, lock in, kérlek figyelj rám.

El sem tudod képzelni milyen fontos volt a kérdésfeltevésed a laposföld kontra gömbföld témájában.

Pontos megfigyelési tény hogy a fürdőkádban lefolyó víz az északi féltekén mindig jobbra forog körbe a déli féltekén pedig mindig balra

 

Nos ha a Föld ilyen lenne:  🫓

És nem ilyen: 🌐

 

Akkor nem lehetne megmagyarázni azt a jelenséget, hogy a déli félteke helyein, amely a laposföldesek szerint a peremen van, miért ellenkező irányú a forgás az észeki féltekéhez képest, amely a középponthoz közel van.

 

 

    👇 középponthoz közel (pl. Norvégia)

🫓👈 széléhez közel (pl. Ausztrália)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (870)
elterito Creative Commons License 2023.08.31 -1 0 875

Juj de jó!

Előzmény: Törölt nick (874)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.31 -1 0 874

Pontos, részletes magyarázat, köszönöm.

 

Bontok egy sört az egészségedre.

Előzmény: elterito (873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!