Keresés

Részletes keresés

pecáska Creative Commons License 2023.06.11 0 0 48

Csak hogy tegyük kerekké.

 

Amikor egy "jogász" a szituációval kapcsolatban előad egy, mint más nemlétezőt a szituációval kapcsolatos jogforrást, akkor a tudásáról, v. a tudottnak vélt hitéről ad képet, avagy a topic témájában említett merülhet fel?

 

Előzmény: pecáska (47)
pecáska Creative Commons License 2023.06.11 0 0 47

Nehéz kérdés-ek!

 

Az ember a hittel bizonyítja tudását, v. tudásával hitét? Amikor előadja hitéről tudását, a tudását bizonyítja, v. tudásával hitéről tudását?

Most jön a neheze!

Amikor tudásával előadja hitét, akkor tudását bizonyítja, v. tudásáról hitét?

Hiszi e egy "zenész" zenei tudásában, amikor előadja tudását, v. már tudata van tudásának előadóképességéről? Ha nem hiszi képes előadni tudását, tudja e tudását, v. csak hitetlen tudásában? A "zenész", amikor előadja tudását a hitt, v. a tudott tudását adja elő? Amikor a "zenész" az általa előadott zenével bizonyítja zenei tudását, akkor bizonyítja magátnak a zanénak létét, v. csak az előadó zenei tudását?

Amikor egy darwinista előadja tudottnak mondott tudását, akkor hitéről adja bizonyított tudását, v. tudásának tárgyát bizonyítja?

 

Előzmény: lipovánok (5)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.10 -1 0 46

 

"Akkor lettem volna off, ha itt azt írom, hogy nagyon

kiábrándító tud lenni nekem mikor egy dögös csajról

kiderül, hogy csak sminkkészlet"

 

Akkor mindenképp off lettél volna  ha itt azt írod, hogy nagyon kiábrándító tud lenni neked mikor egy dögös csajról kiderül,

hogy csak sminkkészlet.

 

De más, egyéb módon is tudsz offolni, nem csak így,

ez csak az egyik módozat a sok közül.

Előzmény: Men-talista (45)
Men-talista Creative Commons License 2023.06.10 0 0 45

Miben offoltam? Nagyon is on voltam

 

Akkor lettem volna off, ha itt azt írom, hogy nagyon kiábrándító tud lenni nekem mikor egy dögös csajról kiderül, hogy csak sminkkészlet

Előzmény: lipovánok (44)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.10 -1 0 44

"Az hogy általánosítasz?"

 

Nem azt neveztem offolásnak hogy általánosítok,

hanem azt, hogy te azt írtad, általánosítok.

Mert én bizony általánosítok.

És az offolást nem én követtem el, hanem te.

Úgyhogy arra kérlek, ne offolj.

Előzmény: Men-talista (42)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.10 -1 0 43

"De szentem nem eléggé"

 

Én nem vagyok a szented.

Miért írsz ilyet énrólam?

Előzmény: Men-talista (42)
Men-talista Creative Commons License 2023.06.09 0 0 42

Az hogy általánosítasz? De szentem nem eléggé?

Előzmény: lipovánok (41)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.09 -1 0 41

Ez hülyeség is, offolás is.

Előzmény: Men-talista (40)
Men-talista Creative Commons License 2023.06.09 0 0 40

Szerintem álltallánosítasz

 

 meg van olyan is, hogy:

 

És megérezé az Úr a kedves illatot, és monda az Úr az ő szívében: Nem átkozom meg többé a földet az emberért, mert az ember szívének gondolatja gonosz az ő ifjúságától fogva; és többé nem vesztem el mind az élő állatot, mint cselekedtem.

 

I Móz 8,21

 

Szerinted mér érkezik a Bárány Haragja?

 

De szentem késésbe van

Előzmény: Hahó a Balti tó (-)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.09 -1 0 39

Emberek 80%a pénzharácsoló, hazudnak, másként emlékeznek, csalnak, lopnak, megtévesztenek, manipulálnak.

 

Az emberek nagy része hazudik.

A fundamentalista hívők még annál is nagyobb része hazudik.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (38)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.06.09 0 0 38

Emberek 80%a pénzharácsoló, hazudnak, másként emlékeznek, csalnak, lopnak, megtévesztenek, manipulálnak.

Előzmény: Hahó a Balti tó (-)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.09 -1 0 37

Éʁtem amit mondasz.

Előzmény: szenyor Lakatos (36)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2023.06.09 0 1 36

Lehet hogy ez csak nálam működik így. De nekem az pont elég.

Előzmény: lipovánok (35)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.09 -1 0 35

Ha valakitől bántó választ kapok, azt jelenti hogy rosszul mértem fel a helyzetet.

 

Ha valakitől bántó választ kapok, az NEM jelenti azt, hogy rosszul mértem fel a helyzetet.

Ha valakitől bántó választ kapok, az NEM azt jelenti, hogy rosszul mértem fel a helyzetet.

Ha valakitől bántó választ kapok, az azt NEM jelenti, hogy rosszul mértem fel a helyzetet.

Előzmény: szenyor Lakatos (31)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2023.06.09 0 0 34

Értem :-)

Előzmény: lipovánok (32)
MemetikaTan Creative Commons License 2023.06.09 -1 0 33

A memetika jó nagy része, sima áltudomány és maga is memetikusan terjedt el. Éppen ezért jó MEGHALADNI dolgokat.... TÚL jutni valamin. Például Richard Dawekinson ... Már a dolog réges -régen máshol jár ... pszichovirulógia ... és a tudomány és áltudomány szétválasztásának módszertana sokkal érdekesebb... mint viselkedészavaros embereket kutatni és tesztelni. 

 

Különben amit kiagyaltam és elindítottam, önjáró ... dolog és akár akarja valaki, akár nem, akkor is működik. Ja és már nélkülem is. Tehát nyugodtan vakarhatom a golyóimat. :-) Tehát foglalkozhatok már mással. 

Előzmény: SoftReset (27)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.09 -1 0 32

Próbáltad-e már a nem-vitatkozás buddhista eredetű technikáját? 

 

Nem, mert:

1. Nem vagyok budista

2. Hülyeség a technika

3. A  vita haszonnal jár

Előzmény: szenyor Lakatos (31)
szenyor Lakatos Creative Commons License 2023.06.09 0 1 31

Próbáltad-e már a nem-vitatkozás buddhista eredetű technikáját? 

A kezdőket segíti az X technikai eszköz - az Inda-Labs Zrt ajándéka.

 

Hogy kikkel beszélgetek és miről, az a magam tükre is ... ezáltal a kapott válaszok is.

Ha valakitől bántó választ kapok, azt jelenti hogy rosszul mértem fel a helyzetet.

Előzmény: Hahó a Balti tó (-)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.09 0 0 30

Bocs, ezt benéztem, nem nekem írtad.

Sorry.

Előzmény: lipovánok (29)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.09 -1 0 29

"Éveken át tartó munkásságodat éppen ezért becsülöm"

 

Jé, no, hát ez meglep. Köszönöm.

De be kell valljam, nem tartom munkának, hanem kellemes időtöltésnek.

Ha hasznos, az külön jó.

 

 

 

Előzmény: SoftReset (27)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.09 -1 0 28

"Tisztelettel figyelmedbe ajánlom a fórumszabályzat javaslatát, amely azt tanácsolja, hogy "Ne etesd a trollt!" :)"

 

Sajnos nem tudom, ez mit jelent.

Én  csak válaszolok  a "troll"-nak,

lévén ez egy vitafórum. Aztán ha 

a "troll" hülye, akkor magának az.

 

(A troll szót tudatosan írtam idé-

zőjelek közé most)

Előzmény: SoftReset (26)
SoftReset Creative Commons License 2023.06.09 0 0 27

Nem kétlem az alkalmi sikereket. Ugyanakkor az effajta eredmények hatásossága csak hosszú évek múltán derül ki. Korunk fő problémája a rövid távon előnyös, de hosszú távon károkat okozó jelenségek felhalmozódása.

 

Egyébként pedig nem a siker a lényeg. A mai szemléletben a sikeresség számít, ám ez csak egy súlyos, mérgező hazugság, mely jól hangzik, és mindenki elhiszi. Valójában pedig - szintén hosszú távon - romboló nézet. Élvezetes és romboló, akár a drog.

 

Ami számít, az nem más, mint a siker felé megtett út, azaz az erőfeszítések sokasága. A siker sem kell hozzá, sőt ha nincs is, mégis elmondhatjuk: megcsináltunk, végig csináltunk valamit. És ettől tartósan értékesnek érezhetjük magunkat. Feltéve ha nem a sikert bálványozzuk, mint egyfajta istent.

 

Éveken át tartó munkásságodat éppen ezért becsülöm, ellentétben másokkal, akik az eredményben kételkednek, és nevetségessé tesznek. Valamit megcsináltál, és ennek a munkának értéke van. Feltehetőleg hasznos dolgok is akadnak benne bőven, de mint mondtam, nem ez számít. (pl. a MÉM szemlélet feltehetőleg jó lesz még valamire)

 

Példaként hozható fel, és más is hivatkozik rá, a flogiszton elmélet makacs forszírozója, Ernst Stahl. A tudomány rengeteget köszönhet neki, mert része volt a tudományos vitáknak a kialakításában. Végeredményben a sikertelensége nem számít, bár Lavoisiernek volt igaza (pedig őt meg kivégezték). De a tudománynak mégis csak nagy alakja, és az orvostudományban kialakított szemléletmódja éppen napjainkban válik világossá (feltéve ha a gyógyszeripar el nem tapossa).

 

Ha majd sikertelenséget tapasztalsz, ne aggódj miatta. Egy olyan kort hozott el a bőség társadalma, melyben a valamiféle isten létezésével kapcsolatos gyanakvás felerősödött, és főként a fiataloknak hiányzik egy biztos alap, amelyet csak a hit tud megadni. A tudás azért nem, mert már képtelenek arra az erőfeszítésre, hogy tanuljanak. Az emberek hinni akarnak, nem tudással teli fejre vágynak. Ahogy egy teológus megjegyezte: "Amióta az emberek nem hisznek, mindenféle hülyeséget elhisznek". A sok hülyeség nem egységes, mindenki tartozni akar valahová, és a különbözőségek viszályokat keltenek. Majd háborúkat. A római birodalom romjain, 313 után ezt az egységesülést a Kereszténység legalizálása hozta el. (majd az uralom magához ragadta mint eszközt és visszaélt vele, amely a történelemben nyomot hagyott).

 

Nem ajánlatos megrekedni. Ha nem sikereket erőltetünk, akkor helyette folytathatjuk a megkezdett munkát, Ez sokkal jobban gyógyít mint bármi más.

 

 

Előzmény: MemetikaTan (24)
SoftReset Creative Commons License 2023.06.09 -1 0 26

Tisztelettel figyelmedbe ajánlom a fórumszabályzat javaslatát, amely azt tanácsolja, hogy "Ne etesd a trollt!" :). (Talán már azt is teszed éppen)Sajnos néha én is ebbe a hibába esek, és nem bírom ki, hogy válaszolok nekik, azzal a céllal, hogy helyre rakjam őket. De a 19-re adott reagálásom azt jelzi, hogy ismét eszembe jutott a Gyalog Galoppból a fekete lovag, akinek már se karjai, se lábai, és a távozó Arthurnak még oda veti. "Áhá! Fut a gyáva! Leharapom tőből mind a két lábadat!" (ha jól idéztem). Hát igen, az ilyen reakciókra majd mindenképpen számítani lehet az internet fekete lovagjaitól, akik meg vannak győződve arról, hogy jó ügyet szolgálnak.

 

Egyébként jelenlegi tudásommal - nem konkrétan, hanem általánosan - megjegyezném, hogy egy trollnak mindegy, hogy mit írunk. Nem azért válaszol vissza nekünk, hogy a tartalmával nem ért egyet. Hanem az egyet nem értés indulattal teli kifejezéséért, és azért, hogy felbőszülten válaszoljunk neki (etessük). Ezt várja, ez az ő lelki tápláléka, ettől érzi egy pillanatra erősnek magát, miközben önértékelése nulla. Ez neki egy jó érzés, olyan mint egy drogos "löket". Sajnos az idők múlásával egyre rosszabbul érzi magát, és ez a löket már csak a felhalmozódott belső feszültségét enyhíti, de nem ad jó érzést. Így működnek a kémiai drogok is. A dealer által adott első adagot követően évek múltán már csak a pokoli boldogtalanságérzetet enyhíti a szer.

A belső feszültség itt meg a kapott válaszoktól támadó haragjaiból erednek. Amelyeket nem képes (nem is akar, nincs is erre ideje, nem is tud róla) megbocsájtani. Ami idővel testi tünetekben, majd valós (gyakran súlyos) betegségekben nyilvánul meg. Ez is a mai kor egyik népességfogyasztó módszere a sok közül. Pedig tudjuk: Jézus azt hirdette: "Bocsájtsatok meg egymásnak" (akár hetvenszer hétszer). A megbocsájtásunk rólunk szól! A saját érdekünkben van rá szükségünk.

 

Én - az általános ismertetésemet félretéve - várom az erre való reagálását is, hogy némán megbocsáthassak neki. Belsőleg valójában ő is egy értékes ember.

 

(Köszönöm ha végigolvastad)

 

 

Előzmény: lipovánok (17)
lipovánok Creative Commons License 2023.06.09 0 0 25

 nagyon jó lesz, mert onnantól nem lesz miért azt állítanod, hogy nem tudod, hogy van-e Isten, mert te csak valahogy valakinek elhiszed, hogy van. 

 

 

 

Semennyire állítottam, hogy nem tudom, van-e Isten vagy netán nincs, mert én csak úgy valahogy elhittem valakinek, hogy van és így jártam. 

 

Ellenben állítom, hogy tudom, van-e Isten vagy netán nincs (amúgy egyébként van), ámbátor bebizonyítani nem tudom.

Igaz, te sem tudod, de te hazudozod hogy tudod, én meg bevallom hogy nem tudom.

 

Előzmény: fhrfl (18)
MemetikaTan Creative Commons License 2023.06.09 0 0 24

A dolog működik és többszörösen bizonyítottan. Azt hogy ezt hogyan és ki és kik kutatták ki, teljesen mindegy.

 

Betegség? Elmebetegség? Az is lehet, de alap esetben ez inkább csak egyfajta kényszeres viselkedészavar.

 

 

Előzmény: SoftReset (14)
fhrfl Creative Commons License 2023.06.09 0 0 23

Vannak fontos dolgok. Kinek ez, kinek az. 

Nekem pl. fontos, hogy bújj ki az ékezetek mellőzésétől magadat valami titokzatosan nem felismerhetőnek tartottságából.

Nagyon buta módszernek tartom. 

Előzmény: FalusDeii (22)
FalusDeii Creative Commons License 2023.06.09 -2 1 22

Fontos, hogy hatassal legyen rank az Ur, Jezus Krisztus, a Biblia

es a Szent Szelutes jarja at minden hivo tarsat.

Igy elkerulve a bunt jutunk Mennyeknek orszagaba.

Előzmény: fhrfl (18)
fhrfl Creative Commons License 2023.06.09 -2 0 21

Úgy nem megy a megnyugtató válasz, hogy követed a fórum szabályzatát?

 

Előzmény: SoftReset (20)
SoftReset Creative Commons License 2023.06.09 0 1 20

Tudnék megnyugtató választ adni, de inkább követem a fórumszabályzat javaslatát.

 

Előzmény: fhrfl (19)
fhrfl Creative Commons License 2023.06.09 -3 0 19

" Miért is választotta a pápa a Ferenc nevet, és miért is mutatja példaként szt. Ferenc életmódját?" 

 

Nem akarok embereket elpápásítalani, de azért jogosnak vélem megkérdezni, hogy Szent Ferenc életmódját mutatja-e. 

Meg azt, hogy ha szerinted tényleg, akkor ezt honnan tudod. Vagy egyáltalán csak Szent Ferenc életmódját honnan tudod. 

Én pl. nem tudom Szent Ferenc életmódját, nem tudom a mindenkori pápák életmódját se. 

Talán ördögök háltak valamikor a leendő pápáknak valamelyik papájukkal, mamájukkal? 

 

Azt biztosan tudom, hogy van Isten. 

Ebben biztosan nem bír megzavarni, hogy valakik nem tudják, hogy van Isten. 

 

 

Előzmény: SoftReset (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!