Keresés

Részletes keresés

immunrendi Creative Commons License 2023.05.31 -1 0 83

nem politika, talán vallás-félvállas. tény az, tudat manipuláció

ahhoz hogy logikus legyél elég egy szoftver, s így értelem nélkül is elfogadhatod.

-diák -tanul ismerkedik a világgal nincsen miért kiállnia hiszen nem ismeri a világot.

-! ha ez mégis megtörténik az csúnya átverés az egyedfejlődés-tudatosodás-értelmessé válás rovására !

-evolúció-buddhatours-

landdie Creative Commons License 2023.02.09 0 0 82

"Ha valaki Jézusért csinál egy öngyilkos, egyben gyilkos akciót, az vajon belefér -szerintetek- a Biblia általi keresztények irányába előírt szabályokba?"

.

A halhatatlan Jézus Krisztushoz hasonlítva túl nagy áldozat, ha egy halandó áldozza fel az életét bármiért.

Ha egy Szentháromságtag, hitének erejénél fogva kialakított létezéstudata mellett kereszthalált hal (egy ideig)

az egy mérce.

Ám Kisvacack Imréné, szül. Kis-Nagy-Közép Emília, (bárkiért) száraz medencébe toronyugró, biblia szabálytalanul hal.

 

Előzmény: Alec Lightwood (-)
immunrendi Creative Commons License 2023.01.10 -1 0 81

tudatlanság - tudatlan kamikáze

gondolom azért gondolod a halandói gondolkodás - létforma- logika. értelmes mert mióta az istenkultuszt bevezették ez a rendszer van mint " értelmes civilizáció" nak tanítva.

-Valójában az evolúció gondolkodás - létforma- logika, értelmezésében a lény mulandósága a tudatosság hiányára utal. 
Relatíve az egyed mulandói ideológia fedhetetlenségébe születik bele utódként, az ebbe a rendszerbe oktatásába vetett hit biztosítja, halandóvá válását.

A nagy számok értelmében, miszerint 7 miliárdan nem tévedhetnek. Figyelmen kívül hagyva azt a tényt hogy évezredek óta ezt a szellemiséget elégíti ki az oktatás, ily módon a lények melyek a civilizációt alkotják.
-/ az értelem szerint az egyed nem értelmes ha olyan ideológiát-logika rendszert "szolgál" melybe bele pusztul.
Az értelem az evolúció az egyed élet képességéről szól, így amiben ez a hozzáállás nem felismerhető a falkán belüli hierarchia láncszemének tekintendő.
// az értelmes világ szabájait a növény termesztés, és az állat tartás, bolygó művelés szabálya adják, a kémia alapján.//
-evolúció-buddhatours-tudatosteremtővé válás-

űrcsavargó Creative Commons License 2022.09.11 -1 0 80

szerintem jövő öszig foglaljuk el ukrajnát. ha az oroszok kiüzik őket mind idejőn. De ha elhozzák azt amitől ők ukránok, attól nem lesz jobb a világ.. a zsidóság bizonyította!
halandót minek neveznéd, inkább bogárnak? vagy maradjunk annyiban hogy nem eléggé evolválódot-tudatos
-buddhatours-

Alec Lightwood Creative Commons License 2022.08.30 -1 0 79

Vida fordításban a Thessz I

5. ne szenvedélyes érzékiségben, mint a nemzetek, akik nem ismerik az Istent, 6. nehogy túlkapást kövessen el, és hasznot húzva megkárosítsa testvérét, mert mindez(ek)ért bosszút áll az Úr, amint előre megmondtuk nektek, és erről tanú(bizony)ságot tettünk

A maszturbálásommal jelentem még senkit nem károsítottam meg ááámen

Nu ezért fontos a Sola Scriptura

De ha továbbagyalod, akkor a húsevést és borivást is bele  lehet dumálni a Thesszbe

Előzmény: nemkelltabu (78)
nemkelltabu Creative Commons License 2022.08.30 0 0 78

Én a te forrásodra hivatkoztam. Konkrétan az alábbi mondatra:

 

"...Szt Pál ap. figyelmezteti a tesszaloniki híveket, hogy testüket ... ne zabolátlan kívánságokra használják, mint a pogányok, akiknek nincs Istenük... , hanem szentségben és tisztességben, amire Isten meghívta őket..."

 

Csak elébb nem kerestem vissza, hanem csupán értelem szerint próbáltam visszaadni a mondanivalóját.

Előzmény: Alec Lightwood (74)
Alec Lightwood Creative Commons License 2022.08.30 -1 0 77

l=k

Előzmény: Alec Lightwood (76)
Alec Lightwood Creative Commons License 2022.08.30 -1 0 76

Az az én bajom, hogy hitem szerint nem fér bele. Pedig a Budapest Prideon egy bumm és egy tonna buzit megölnél vagy egy adventista templomba, oda is buzik járnak

Előzmény: immunrendi (75)
immunrendi Creative Commons License 2022.08.30 0 0 75

ha nem férne bele. Miért vállalnak a halandóiságot !

Alec Lightwood Creative Commons License 2022.08.30 -1 0 74

Mit ír? Hol ír? hoztam forrásokat, te is hozz.

 

Ha úgy értelmezed akkor az orálisszex is kiesett. Lehet a smárolás is, mer szektáséknál a száj csak evésre és unalmas körmondatokra van

Előzmény: nemkelltabu (73)
nemkelltabu Creative Commons License 2022.08.30 0 0 73

Bár nem látom be, miért kéne feltétel nélkül "fennsőbbségként" tekintenem bármely katolikus álláspontra, azért találtam a szövegben egy olyan részt, ami leginkább közelít az általam értelmezett, tömör meghatározáshoz (tudniillik a "paráznaság" szót illetően).

Nem szószerint idézem, de vmi olyasmit is ír, hogy a test nemi vágyainak nem rendeltetés szerinti kielégítése...

Előzmény: Alec Lightwood (70)
nemkelltabu Creative Commons License 2022.08.30 0 0 72

Igen, valóban érdekes téma!

Nem is volt szándékomban ex katedra kinyilatkozni benne, csupán az Olvtárstól jövő, ellenkező hangzatú állítás megingathatatlanságát szerettem volna kétségbevonni.

Előzmény: villanezaz (68)
nemkelltabu Creative Commons License 2022.08.30 0 0 71

De ezzel most mit akartál konkrétan mondani?

Miben tévedek teszerinted?

Előzmény: Alec Lightwood (66)
Alec Lightwood Creative Commons License 2022.08.30 -1 0 70

A katolikus lexikon szerint meg nem: http://lexikon.katolikus.hu/P/par%C3%A1znas%C3%A1g.html

Előzmény: nemkelltabu (65)
villanezaz Creative Commons License 2022.08.30 0 0 69

És ez a hágyésizé a maszturbálásodat bűnnek véli?

Előzmény: Alec Lightwood (67)
villanezaz Creative Commons License 2022.08.30 0 0 68

Ez igen érdekes téma. Van olyan paráznaságfajta, melyet a Biblia egyértelműen tilt, van amely Jézus beszédeivel ütközik, és van olyan, amelyet igazából az egyházak neveznek bűnnek, de sokszor jó okkal.

Előzmény: nemkelltabu (65)
Alec Lightwood Creative Commons License 2022.08.30 -1 0 67
Előzmény: villanezaz (64)
Alec Lightwood Creative Commons License 2022.08.30 -1 0 66

Tévecc

 

****

 

Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és amely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek.

Azért, aki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; akik pedig ellene támadnak, önmagoknak ítéletet szereznek.

Mert a fejedelmek nem a jó, hanem a rossz cselekedetnek rettegésére vannak. Akarod-é pedig, hogy ne félj a hatalmasságtól? Cselekedjed a jót, és dícséreted lesz attól.

Mert Isten szolgája ő a te javadra. Ha pedig a gonoszt cselekszed, félj: mert nem ok nélkül viseli a fegyvert: mert Isten szolgája, bosszúálló a haragra annak, aki gonoszt cselekszik.

 

Rómabeliekhez 13,1-4

Előzmény: nemkelltabu (63)
nemkelltabu Creative Commons License 2022.08.30 0 0 65

Bár ezzel már nagyon elkanyarodunk az eredeti témától, de sztem a "paráznaság" szó gyűjtőfogalom, amibe belefér az onanizálás is...

Előzmény: Alec Lightwood (62)
villanezaz Creative Commons License 2022.08.30 0 0 64

A maszturbálás 1x sem szerepel a Bibliába

 

Aha. Szóval nem értesz egy hasonlatot tartalmazó gondolatmenetet, csak kiemelsz belőle egy szót.

Pedig nem vagy iszákos.

Betegség kezdte ki a koncentráló képességedet?

Előzmény: Alec Lightwood (62)
nemkelltabu Creative Commons License 2022.08.30 0 0 63

A Bibliában csak az Ószövetség mossa össze a hitet a politikával!

 

Amikor most Istvánt élteted, továbbra is mint politikust élteted. De egy politikai szempontból pozitív tett nem biztos, hogy keresztény szempontból is az! Persze nem is zárják ki egymást...

 

Azért kíváncsi lennék, a "szent inkvizíciót" a Biblia mely részei alapján élteted?

 

Honnan veszed, hogy református vagyok?

Családi hátterem katolikus.

Jómagam viszont kb. félúton hullámzok a (keresztény) hit és a hitehagyás között.

Előzmény: Alec Lightwood (57)
Alec Lightwood Creative Commons License 2022.08.30 -1 0 62

A maszturbálás 1x sem szerepel a Bibliába, King Jamesbe megnéztem, de az onanizálás sem, pedig én csak azt csináltam nővel.

 

28 Mert tetszék a Szent Léleknek és nékünk, hogy semmi több teher ne vettessék ti reátok ezeken a szükséges dolgokon kívül,

29 Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a fúlvaholt állattól, és a paráznaságtól; melyektől ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok. Legyetek egészségben!

Apcsel 15

 

Tessék el van törölve a Mózes 5, tehát nyugodt szívvel lehet onanizálni is

Előzmény: villanezaz (60)
villanezaz Creative Commons License 2022.08.30 0 0 61

Így igaz.

Én pl. el tudom képzelni hogy egy nagyon liberális ember keresztény, és azt is, hogy egy nagyon konzervatív az. Holott nyilvánvaló, hogy egy liberális nem lehet egyidejűleg konzervatív (kivéve a többszörös személyiségűek).

Így aztán egy liberális és egy konzervatív ker. egyet ért a hit dolgában, de nem a politikai nézetben.

Előzmény: nemkelltabu (59)
villanezaz Creative Commons License 2022.08.30 0 0 60

István király igenis f@sza politikus volt és keresztény, mert pl én a Szent Inkvizíciót is kereszténynek gondolom. 

 

 

Abból, hogy te a Szent Inkviziíciót kereszténynek tartod, nem következik hogy István keresztény volt.

És igen, jól mondod, abból, hogy maszturbálsz, nem következik, hogy a keresztényeknek nem szabad lopni (amúgy valóban nem szabad, de nem azért, mert te maszturbálsz)

Előzmény: Alec Lightwood (57)
nemkelltabu Creative Commons License 2022.08.30 0 0 59

Olvastam, és -bár ez abszolút szubjektív vélemény- örömmel nyugtáztam magamban, hogy 'Villanezaz' olvtárs elhatárolódott azon politikai irányultságoktól, amit itt a fejére olvasol.

Ugyanakkor, sztem, nem arról van szó, hogy egy magát kereszténynek tartó embernek ne lehetne politikai álláspontja, hanem csupán arról, hogy ezen álláspontja, vmint a(z isten)hite közé ne tegyen egy az egyben egyenlőségjelet!

Előzmény: Alec Lightwood (55)
villanezaz Creative Commons License 2022.08.30 0 0 58

nagymagyarország területén több germán szláv népcsoport élt 

 

Nem léteznek germán szláv népcsoportok.

De mégcsak szláv germán népcsoportok sem.

Előzmény: Alec Lightwood (57)
Alec Lightwood Creative Commons License 2022.08.30 -1 0 57

A Biblia is összemossa, ówasd el.

 

Szent István megítélésében sztem nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy nagymagyarország területén több germán szláv népcsoport élt és ezt akármelyik oldalról nézem István király igenis f@sza politikus volt és keresztény, mert pl én a Szent Inkvizíciót is kereszténynek gondolom. 

Vagy nézzük onnan, hogy Koppány nem épített utakat, városokat, nomádállatok voltak,. Neked reformátusként igenis hálásnak kell lenned sztem irányába, hiszen nem létezne az egyházad nélküle. Egy olyan országban terjed vallásod, aminek az alapjait Szent István rakta le. Nem tom jobban elmagyarázni meg szomjas is vagyok

Előzmény: nemkelltabu (50)
villanezaz Creative Commons License 2022.08.30 0 0 56

1. Nem járok se libernyák se libsi se buzi se liberális se semmilyen tüntetésre

2. Te se

3. Te vagy a hullára nem keresztény, de nyilván hogy nem a buzitüntetés miatt

4. Te vagy az, akinek nincs logikája, s vitaképtelen.

Előzmény: Alec Lightwood (55)
Alec Lightwood Creative Commons License 2022.08.30 -1 0 55

te yársz libernyák tüntetésekre és nem én, ki kever?

Előzmény: villanezaz (52)
villanezaz Creative Commons License 2022.08.30 0 0 54

Ő mondja hívőnek magát, büszke arra hogy evangelizál, más meg nem.

Aki nem tartja őt hívőnek, az meg én vagyok.

Előzmény: nemkelltabu (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!