Feltételezem, a Photoshop-pal tisztában vagy, így a különbségeket írom le, röviden. A Lightroom az nagyon hasonló (kb. ugyanaz) a Photoshop Camera Raw filteréhez. Ezzel meg tudod vágni a képet, szerkesztgethetsz rajta, főleg színeket. A pixeleket azonban olyan formában nem tudod módosítani, mint Photoshopban; például nem tudsz kivágni se, semmi ennél "bonyolultabb" műveletet végezni.
Az After Effects teljesen más tészta, az előbbi 2 ugyebár fotó, míg ez videovágó/szerkesztő program. After Effects-szel tudsz beállítani a videókra színeket, adhatsz a videókhoz effekteket, speciális effekteket, mint pl. robbanás.
Hello! Nem egészen Advanced Photoshop, de azt szeretném kérdezni, hogy az After Effects és a Lightroom között mi a különbség? És miért külön appok a photoshophoz képest? Mivel tudnak többet/kevesebbet? Előre is köszi!
Zöld mezőben piros virágok sokszorosítását szeretném elérni.
Meg tudom oldani "S"tamp, "J"Healing Brush tool és hasonló egyszerű eszközökkel, de nem egyenként szeretném, hanem valami olyan megoldást sejtek, ahol a piros színeket külön egyszerre tudom mozgatni egy új rétegen. Hogy ezt színcsatornákon kell-e kijelölni, vagy mi, azt nem tudom. Ehhez nem értek eléggé.
Van ötletetek. Az is érdekel, hogy hogyan lehetne még (ha más ötlet van).
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Hogyan tudok egy CMYK képből úgy eltüntetni minden feketét, hogy a többi 3 színbe kerüljün keverődjön bele. Legalábbis úgy tűnjön mintha lenne benne fekete a hatás hasonló maradjon. Meglehet ezt csinálni tudom, de hogyan azt nem sajnos. Nyomdai flexos (címke) előkészítésnél kell ezt megoldanom valahogy. Előre is köszönöm
opaque=átlátszatlan (vagy a kissé butuska ember). Magyarul legtöbbször átlátszóságnak nevezik, helytelenül ... ezért a 100% átlátszóság jelenti a teljesen átlátszatlanságot.
Próbáltam telepiteni a programot, de a licensz elfogadása után nem ugrik fel a "fejléc", hibaüzenet nélkül leáll a telepités. A másik gépre gond nélkül sikerült, ezen korrábban fenn volt, talán nem sikerült teljesen kitörölni és ezért nem engeni?
Majdnem ... valami baj van a te lelkeddel, mivel nem vagyok lélekgyógyász ebben nem tudok segíteni rajtad. Nem hiszem, hogy felülről szóltam, de ha te alulról nézed akkor tényleg, de ebben nem én vagyok a ludas.......... :)
Továbbá nem azt írtam, hogy nem néztem meg a képedet, hanem, hogy nem láttam, hogy feltett kép egyáltalán tartalmazna réteget ?????????? !!!!!!! nagy különbség..
Nézd meg, ha nincs nyitva a layer ablak akkor F7 ott lehet látni lehet a rétegeket, ha van. Vagy csak egy képből áll az egész.
A magic wand tol való kijelölés gyakorlatot igényel, a tolarence állításával lehet szabályozni a vonalon belül a kijelölési terület. (érzékenységet) Ehhez nagyítani kell a képet. A Kijelöléshez hozzá lehet adni, a shift lenyomásával és ellehet venni az Alt gomb lenyomásával. Aztán még ott vannak a tolarrence -től balra kis ikonok amikkel szintén lehet szabályozni a kijelölést.
Persze, mert homogén is, homogén fekete... Csak az átlátszatlanság-változás miatt látod úgy, hogy átmegy szürkébe. Tegyél a layer alá egy fehér fill-layert, majd a Magic Wand Tool-nál jelöld be, hogy "Sample All Layers", és akkor a kijelölés úgy működik, ahogy szeretnéd, már ha jól értem, hogy mit szeretnél...
köszi fijjug ződtintának külön köszi az értékelésemet ...
oda kellenene eljutnom, hogy magic wand-al bwlw tudjak hatolni a "vonal"-ba ... de nem ismerek olyan jellemzőt ami a "vonal területen" belül differenciálna a kijelölés folyamán ... homogénnek látja az eszközöm
Nagyon sajnálom, hogy nem értetted, de ez nagyon alapja a photoshopnak. Aki photoshoppal akar feldolgozni képeket, annak a rétegeket és annak kezelését alapfokon ismerni kell, ez egy nagyon izgalmas része a programnak.
Javasolnám, hagyd a fenébe a PS-t, ha mégis foglalkozni akarsz vele, eredményeket akarsz vele elérni akkor javasolnám, vedd meg a Adobe eredeti tankönyvét ebben a témában. Audidakta módon nagyonszépen meglehet a ps alapjait tanulni.
Bár nem igazán vagyok "gyakorlottabb" PS használó, meg ismerve az irántam táplált érzéseidet, számodra nyilván nem esek a "kedves" kategóriába sem, de szerintem...
"... szeretném tudni mik azok a jellemzői az egy rétegnek ..."
Az "opacity". Feketével van rajzolva, de az átlátszósága (vagy inkább átlátszatlansága, fedőképessége) változik. Ha az Info panelen opacity-t állítasz be mondjuk az egyik, és RGB-t a másik kiolvasási értékre, akkor láthatod is, hogy az átlátszatlanság bizony változik. Ott, ahol nincs RGB (vagy CMYK) érték, ott a réteg teljesen átlátszó (opacity 0%), ahol viszont van érték, ott eltérő mértékben (0% < opacity <= 100%) de fed a fekete szín.
"... meg különben sem értem , ha valaki 100% opacityvel, meg fill-el rendelkezik akkor miért nem átlátszatlan ..."
Mert a teljes rétegre vonatkozó globális átlátszatlanság és a pixelenkénti átlátszatlanság értéke összeszorzódik.
Az info nem azt mutatja milyen színrendszerben van a kép, hanem amit beállítunk annak megfelelően mutatja a kurzon helyén a szín miből épül fel. Tehát ha CMYK látsz akkor látod a kurzor helyén CMYK-ban hogyan épül fel a pont, de az infóban a pipetárra kattintva beállíthatod RGB, Lab colora grayscale és többire.
Nem láttam képed hány rétegből épül fel, de ha magic wand is egy homogén felületnek látja a szemmel inhomogén felületet akkor nem azon a rétegen vagy ahol az inhomogén felület van.
....meg különben sem értem , ha valaki 100% opacityvel, meg fill-el rendelkezik akkor miért nem átlátszatlan ...
Azért mert a 100 % opacity átlátszó a 0 % opacity az átlátszatlan.
va itt egy file ... rajzfilm alap nemzetközi együttműködéssel, én is dolgozom benne ... soha nem lehet igazán tudni ki milyen eszközzel mit követett el ..
szeretném tudni mik azok a jellemzői az egy rétegnek, amik arra veszik rá az info (F8) eszközt, hogy ne mutasson RGB értéket , illetve stabil CMYK -t mutasson az egész vonal szélességében, annak ellenére, hogy szemmel egészen más látszik
nopláne a select eszközök , magic wand is egy homogén felületnek látja a szemmel inhomogén felületet ... szal nem tudok hatásosan állítani a kijelölés érzékenységén-szorosságán (tolerance)
meg különben sem értem , ha valaki 100% opacityvel, meg fill-el rendelkezik akkor miért nem átlátszatlan ...
a fölös alpha csati nélkül is ilyen csalafinta ...
Nem az a lényeg, hogy a szemmel mi látható, és az hogy jelenik meg a monitoron, hanem az, hogy ennek a tulajdonságnak kell változatni az értékét, amit a tanár ellenőrzésképpen jól megnéz, hogy jót állítottunk-e be. Szóval ne az értelmét keresd, hanem egy hülye feladat megoldását.
Amit mondasz nem sok értelme van, mivel a képi megjelenítő eszközök crt, lcd monitorok fényessége más és más nem lehet az általad paraméterezhetően állítani. Valószínűleg ezért sincs photsopban és más fotófeldolgozó programokban ilyenre lehetőség.
Sajnos nekem az értékek szerint kell beállítani a képeket, nem térhetek el, és nem bízhatom az izlésemre. Ezért gond az, hogy milyen megoldással lehet beállíani a 20.000 lux-ot. Ez a feladat egy terepi méréshez kötödik és egy mért mérési eredmények alapján kell állítani a képkockákat.
Már az is jó lenne, ha valahogy valamilyen képlettel át lehetne állítani a fényerőséget. Lux-ból a PS által használt értékekre.