Keresés

Részletes keresés

Ridley4Lev Creative Commons License 4 órája 0 0 32989

A Vigorous Warrior 24 kezdődik amire ma jöttek helikopterek. 

Előzmény: Rysher (32988)
Rysher Creative Commons License 24 órája 0 0 32988

Igen ezt pont ma olvastam en is. Nem keves cucc lehetett megmozgatva, egyik nap amikor volt idom trackert lesni, 4 fordulot szamoltam amit egy nemet A400 megtett Papa es Hannover kozt, kozben jott-ment az Antonov is.
A hetfon kezdodo SWR24-hez pedig ennyit talaltam ma. Mondjuk mashol meg azt olvastam, hogy foleg roman repterek lesznek a drop zonak. De gondolom itt nem arra hivjak fel a figyelmet, hogy agyonuthet egy dobott teher, hanem a fokozott zajhatasra (akar ejjel is), szoval kikovetkeztetheto, hogy az egyik starter repter Papa lesz a gyakorlat folyaman.

 

https://papaimediacentrum.hu/Tajekoztato111111/

Előzmény: Ridley4Lev (32987)
Ridley4Lev Creative Commons License 28 órája 0 0 32987

Eredményesen zárult a Safety Transport 2024 német-magyar bilaterális gyakorlat: a Magyar Honvédség és a Bundeswehr katonái több mint húsz konténert szállítottak el a németországi Grafenwöhrből a pápai MH 47. Bázisrepülőtérre, ahol sikeresen megtörtént azok kirakodása április 29-én.

 

Mivel a Német-Magyar Közepes Szállító Század 2023-ban érte el a teljes műveleti készenlétet, állományának idén egy fiktív szcenárió végrehajtása helyett valós szállítási feladatot (Real Life Support – RLS) kellett teljesítenie egy másik nemzetközi gyakorlat, a Swift Response végrehajtásának elősegítése és támogatása érdekében.

 

 

Az április 19-től 29-ig tartó Safety Transport keretében Németország öt különböző helyszínéről gyűjtöttek össze konténerszállítmányt, azokat a grafenwöhri katonai bázis területén egyesítve, ahonnan Csehországon és Szlovákián át szállították hazánkba, huszonkilenc jármű bevonásával. 

 

https://honvedelem.hu/hirek/szallitmany-lerakodva.html

Előzmény: Rysher (32981)
feketefelhoo Creative Commons License 1 napja 0 0 32986

Milyen alkalomból volt ez a kötelék tegnap ? Többször is láttam őket

 

https://photos.app.goo.gl/LaWHG11pcCX6MEJh6

Rysher Creative Commons License 2 napja 0 1 32985

Atmeno forgalom minden nap van, mostanaban surubben is a Defender miatt, en ugy vettem eszre amikor bennevagyunk az adott EX listajaban mint orszag, szokott lenni 1-2 rovid manover folottunk is, de semmi extrara nem szamitok, max par kor tankerezes a nyugati TRA-ban, holland nato Multikkal vagy a franciakkal, esetleg AWACS is, de az inkabb nem. Szoval a szokasos semmiseg ami epp belefer a pici legterunkbe, es az is altalaban a gyakorlat vege fele, annak utolso napjaiban.
Meglatjuk. Ha van valami, az a fotosoknak csak jo, meg ha csak atmeno is.

Előzmény: Ridley4Lev (32983)
Ridley4Lev Creative Commons License 2 napja 0 0 32984

A Lynx gyártása elsőként minket szolgál ki, egyébként meg a németországi gyárban is párhuzamosan tudják a gyártást ha kell. 

A CZ fegyver gyártást ne vedd figyelembe, mert korlátozott licenszünk van hozzá. 

A Gyulai Airbus, helikopter alkatrészeket gyárt. 

A Gidrán gyár nincsen még készen. 

És a várpalotai lőszergyár is még építés alatt van. 

 

Előzmény: estvan112 (32979)
Ridley4Lev Creative Commons License 2 napja 0 0 32983

Brave Warrior-ra max helikopterek szoktak jönni, és/vagy a hazai légi eszközök. 

Swift Response-nál szerintem csak átmenő forgalom lesz nálunk: "This year Swift Response is linked to the national exercises Quadriga South in Germany, Dacia 24 in Romania and Spring Strike in Sweden."

Még júni-júliusban szoktak nagy számú gyakorlatok lenni. 

Előzmény: Rysher (32981)
Ridley4Lev Creative Commons License 2 napja 0 1 32982

Igen tudom, de az nem kereskedelmi járat volt: "2011. október 2-án először landolt egy Airbus A380-as repülőgép Magyarországon, a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A Lufthansa, Európa legnagyobb légitársaságának pilótái gyakorló repülés keretén belül látogatták meg a magyar repteret."

 

 

Előzmény: estvan112 (32978)
Rysher Creative Commons License 4 napja 0 0 32981

A sejtesem nekem is ez volt, de gondoltam hatha valaki konkretan tudja, mert a Honvedsegnek szokasa mindent csak utolag "bejelenteni"... Elvileg majus honapban a Defender24 reszekent mi is reszt veszunk a Swift Response nevu gyakorlaton, ezzel egyidoben pedig lesz egy Brave Warrior is, ami csak minket erint. Ehhez is a NATO oldalat kellett kutatni, mert az itthoni hirekben meg egy szo sem esett rola.
Szoval akkor gondolom ezzel hozhato osszefuggesbe a cargo forgalom is.

 

Kivancsi leszek, mik fognak megfordulni a legterunkben a gyak. ideje alatt, na meg a foldon.

https://shape.nato.int/stde24/newsroom/exercise-list

Előzmény: Ridley4Lev (32976)
Blindmouse Creative Commons License 4 napja 0 0 32980

ja egyszer üresen, egyszer meg kényszeresként, és nem szálltak le róla a népek...

Előzmény: estvan112 (32978)
estvan112 Creative Commons License 4 napja -1 0 32979

nem írnak róla szóval nem publikus ,de az utobbi időben nálunk is beindult az ilyen olyan hadipari gyártás az alkatrésztöl a kész fegyverig bármi lehet és bármit kommunikál a kormány mint nato tag vannak kötelezetségeink.nem is kell mindent tudni,ha arrol lenne szó nem használnák a transpondert .(katonai műhold mindent lát ).

Előzmény: Rysher (32973)
estvan112 Creative Commons License 4 napja -2 0 32978

már járt nálunk A-380-s !

 

Előzmény: Ridley4Lev (32966)
homerx Creative Commons License 4 napja 0 0 32977

kicsit off. nem is olyan reg, rengeteg lengyel rendszamu kamiont lattam az m2-esen cseszlovakia fele zuzni, idonkent 3-4-esevel is. a jellemzojuk az volt, hogy elol, a rendszam mellet mindegyiknel volt egy kb 50x50xm-es lengyel cimer. ilyet ugye nem szoktunk latni. kiserokocsik lathatolag nem voltak, de ez nem jelent semmit sem. erosen ketlem, hogy buzat, vagy paradicsomlevet vittek lengyelorszagba.

Előzmény: Rysher (32973)
Ridley4Lev Creative Commons License 4 napja 0 2 32976

Kezdődik a gyakorlatok szezonja. Idén lesz pár nagyobb volumenű megint. 

Előzmény: Rysher (32973)
Ridley4Lev Creative Commons License 4 napja 0 0 32975

The Strategic Airlift International Solution (SALIS) is a Support Partnership of nine countries chartering Antonov AN-124-100 aircraft, providing assured access to up to five aircraft – three of them mission-ready within a few days in case of crisis and an additional two subject to availability – in support of national, NATO and EU operations and missions.

Előzmény: Rysher (32973)
homerx Creative Commons License 4 napja -2 0 32974

biden jovahagyott egy nagyobb kontingens fegyvert a zukranoknak.

Előzmény: Rysher (32973)
Rysher Creative Commons License 4 napja 0 1 32973

Esetleg valakinek valami otlete vagy infoja van arra, hogy mi okolja meg ezt a mar-mar extremnek mondhato mil cargo forgalmat a Papa bazisrepteren?
De tenyleg, ilyet meg nem lattam, heti tobbszori Ruszlan, napi tobbszori nemet A400M, valamit valamiert nagyon nagy tetelben mozgatnak ott az elmult ~masfel hetben.

feketefelhoo Creative Commons License 2024.02.13 0 0 32972

Új "STAR" ? :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2023.11.12 -1 0 32971

Irigyek.

Előzmény: Ridley4Lev (32970)
Ridley4Lev Creative Commons License 2023.11.12 0 1 32970

Valamiért oka van hogy nem jön ide a Lufthansa és a többi cég ide a típussal, még oktatási céllal se. Ők biztos jobban tudják. 

Előzmény: Törölt nick (32968)
Ridley4Lev Creative Commons License 2023.11.12 0 0 32969

Elsődleges probléma hogy nincsen hely ahova be tudna állni, hogy az utasokat biztonságosan le és felszállítsák, a gyártó által előírt módon és időben. 

Meg felesleges...melyik társaság (amelyik üzemelteti) tudna egy komplett gépet megtölteni Budapestre

Előzmény: jutin (32967)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.12 0 0 32968

Nem utasreptetésre gondoltam egyébként sem, hanem azokra az oktatási céllal végrehajtott repülésekre, amiket mostanában látni a fr24.com-on. A belföldi, de legfeljebb EU-n belüli utakra gondolok, amik állítólag oktatási célt szolgálnak.

:)

Előzmény: Ridley4Lev (32966)
jutin Creative Commons License 2023.11.12 0 0 32967

Feltölteni utassal, fel tudnák?

Előzmény: Ridley4Lev (32966)
Ridley4Lev Creative Commons License 2023.11.12 -1 1 32966

Szerintem nem fér be

A380-as azért nem jön ide, mert nem tudják kiszolgálni a gépet Pesten. 

Előzmény: Törölt nick (32964)
homerx Creative Commons License 2023.11.11 0 0 32965

koszi. akkor beigazolodott az elmeletem, miszerint az akkori akksik nagyon instabilak voltak. a cikk szerint elozetes melegitest igenyeltek, hogy nagy magassagban is uzemeljenek, ezert hasznaltak inkabb a rat-ot.

Előzmény: Ridley4Lev (32961)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.11 0 0 32964

380-as nem fér be abba a hangárba?

Látom, megint megy az oktatás ilyen Lipcse-München távon, néha eljöhetnének ide is :D

Előzmény: Ridley4Lev (32963)
Ridley4Lev Creative Commons License 2023.11.11 0 2 32963

A Lufthansa Technik szervizelés utáni berep során próbálták ki az eszközt. Teljesen normális eljárás. 

Előzmény: Törölt nick (32962)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.11 0 0 32962

Lehetséges.  De akkor felmerül a kérdés, hogy miért lett aktiválva. Azt javították és ez volt a teszt vagy valami bedöglött és azért.

Előzmény: Ridley4Lev (32959)
Ridley4Lev Creative Commons License 2023.11.11 0 0 32961

"Also, some free-fall nuclear weapons, such as the UK's Yellow Sun and Red Beard, used RATs to power their radar altimeters and launch circuits. These were a more reliable alternative to batteries."

 

"Power for arming mechanism was provided by Ram-air Turbines and acid free Batteries"

 

Előzmény: homerx (32960)
homerx Creative Commons License 2023.11.11 0 0 32960

hm, ez erdekes, koszi. a wikis cikk emliti, hogy nehany nukinal is alkalmaztak mint aramforras akksi helyett. ez erdekes, mivel a nehany perces eses kozben mennyi energia tud termelodni? nyilvan ok jobban tudjak, de nekem furcsa. van egy rendszeresen felugyelt es karbantartott akksid a nukiban, de kozben egy ilyen auxiliary cuccost is bekotsz, ami epp vagy mukodik, vagy nem. vagy ez regebbi info, amikor az akksik megbizhatosaga meg zero volt? mondjuk valami fagyhatar kozeleben, vagy alatta? ugye a toltet vezerlesehez folyamatos energia kellett, ez nem ilyen, na, idonkent kiesik a feszko.

Előzmény: Ridley4Lev (32959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!