Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 2021.02.02 0 0 153

És az mire lenne jó? :) nekem eszembe sem jut ilyesmi. :)

Előzmény: Du-Pi (152)
Du-Pi Creative Commons License 2021.02.02 0 0 152

Na jól leült a topik. Van új firmware frissités a 760-hoz?

Soká Creative Commons License 2018.05.10 0 2 151

Nagyon udvariasan kérdeztem, hogy ne sugalljam a véleményemet. :) De azért kérdeztem, mert én, aki (nem csak a pénz miatt) amolyan ragaszkodós fajta vagyok (minden valaha vásárolt fényképezőm megvan, már amit nem hagytam el és nem loptak el) és mindig meglep, hogy mások milyen előszeretettel cserélnek. És ezt most nem kritikaként akarom megfogalmazni, félre ne érts, tökéletesen elfogadom, hogy valakinek fontos az új gép élménye önmagában is. De ha csak a műszaki paramétereket figyeljük, akkor a magam számára biztosan nem lenne létkérdés a 760D-ről 77D-re váltás.

Ha most belegondolok, én akkor váltanék szívesen, ha például a RAW sorozatok beolvasása sokkal gyorsabb lenne (most ugyebár egy teljes sorozat után bénakacsa vagyok hosszú másodpercekig) ha mondjuk duplázódna a sorozat sebessége, ha lenne különféle felbontású RAW, ha lényegesen tudnának valamit javítani a szenzor képminőségén (kisebb zaj, szebb színek) és főleg ha a videózás minősége nagyban javulna: esetleg 4K, de legalábbis normálisabb AF)

 

Lehet, hogy én rettentően nem tudom használni a fényképezőgépet, de én alapból csak a középső AF pontot használom, nagyon ritka az, ha állványról tárgyat fotózva megkeresem, hogyan is lehet más AF pontot használni. (a video mondjuk más eset...)

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (150)
Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2018.05.10 0 0 150

Vegyesek az érzéseim. Egyrészt 265 ezerért olyan vázat vettem, aminek kétszámjegyű a típusjelzése és 45 AF-pontja van. De ezek előnyét nem érzem használat közben, viszont szörnyen bosszant a portrémarkolat inkompatibilitása.

 

Aki a két modell között gondolkodik, annak mindenképpen a 77D-t ajánlanám, különösen hogy jelenleg akciósan 18 ezerrel olcsóbban árulják, így nem sokkal drágább egy új 760D váznál.

 

De 760D-ről csak az váltson 77D-re, akinek létkérdés a Bluetooth, a 45 AF-pont, a 6 kép/mp sorozat, a Digic7 proci és nem zavarja hogy nem lehet alá gyári markolatot tenni!

Előzmény: Soká (149)
Soká Creative Commons License 2018.05.10 0 0 149

És elégedett vagy, megérte váltani?

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (148)
Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2018.05.06 0 0 148

Befolyásolni nem tudsz, mivel már megvettem a 77D vázat és csak itthon vettem észre, hogy még az elektromos csatlakozó sincs meg. És igen, a kínaiak negyedáron árulják BG-1X típusjelzéssel a markolatot. Szerintem a Canon ezzel öngólt rúgott, mert eztán az is utángyártott markolatot fog venni, aki eredetileg kizárólag gyárit vett volna...

Előzmény: Soká (147)
Soká Creative Commons License 2018.04.16 0 1 147

Köszi, hogy beszámoltál a fejleményekről!

Nem akarlak befolyásolni vagy bosszantani, de magam számára leginkább azt a konklúziót tudom csak levonni, hogy az én ingerküszöböm jóval nagyobb előrelépést kíván(na) meg egy géptől ahhoz, hogy cserére, fejlesztésre szánjam rá magamat. Amit persze olyan nagyon nem is bánok, viszonylag jól elvagyok a 760D-vel, semmiféle szükségét sem érzem a váltásnak, szerencsére.

 

Annak azért nézz utána, hogy a kínaiak nem találtak-e ki markolatot a 77D-hez, mert ha fizikailag nem képtelenség a megvalósítás, akkor számukra kimondottan jövedelmező lehetne olyan gripet gyártani, aminek gyári konkurenciája egyáltalán nincs is. Persze félő, hogy az akkumulátorházba el sem vezették a portrémarkolat gombjaihoz szükséges csatlakozásokat. :( Sőt, biztos... :(

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (146)
Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2018.04.12 0 0 146

A 77D típusnak azóta lett saját topicja. Viszont a Canon úgy döntött, hogy a 77D váz alá ne lehessen markolatot tenni és ennek érdekében nemcsak az akku helyzetét változtatták meg, hanem kihagyták az elektromos csatlakozót is...

 

Tehát bárki bármit állítson is, 77D vázhoz sem a 750D/760D vázhoz való BG-E18, sem bármilyen más portrémarkolatot nem lehet kapcsolni!

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (143)
lpkd Creative Commons License 2017.12.14 0 0 145

Sziasztok!

 

Canon 760D + 18-135mm f3.5-5.6 IS STM Kit minden tartozékkal + kiegészítők

 

Eladó egy ~6000 koruli expos kitűnő állapotú (nincs látható nyoma hasznalatnak, sérülésnek)
Canon 760D + 18-135mm f3.5-5.6 IS STM Kit minden gyári tartozékkal.
Garanciás 2018 augusztusáig.
Jár hozzá:
canon táska
CPL szűrő (67mm)
napellenző

 

S/N: 06803200371*

 

tel.: +36702586327

iá.: 230.000

Átvétel: Budapest

lpkd Creative Commons License 2017.12.13 0 0 144

Sziasztok!

 

Canon 760D + 18-135mm f3.5-5.6 IS STM Kit minden tartozékkal + kiegészítők

 

Eladó egy ~6000 koruli expos kitűnő állapotú (nincs látható nyoma hasznalatnak, sérülésnek)
Canon 760D + 18-135mm f3.5-5.6 IS STM Kit minden gyári tartozékkal.
Garanciás 2018 augusztusáig.
Jár hozzá:
canon táska
CPL szűrő (67mm)
napellenző

 

S/N: 068032003712

 

tel.: +36702586327

iá.: 230.000

Átvétel: Budapest

Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2017.11.19 0 0 143

Ha majd lesz saját 77D vázam és kérdésem vele kapcsolatban, de még addigra sem lesz saját topicja, akkor nyitni fogok neki egyet. :-D

 

De a második kérdésemre megtaláltam a választ, a https://pixinfo.com/fenykepezogepek/canon-eos-77d/ oldal alján az utolsó három szó: "opcionális BG-E18 portrémarkolat"

Előzmény: Soká (142)
Soká Creative Commons License 2017.11.19 0 0 142

Látod, régen, ha csak hírt kaptunk egy új gépről, máris ment a versengés, ki nyissa meg a topikját. Most meg itt van ez a gép és sehol semmi. Nyiss egyet, de ne érjen csalódás, ha csak kevesen fognak beköszönni. Megváltozott a világ.

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (141)
Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2017.11.19 0 0 141

Köszi, akkor megpróbálom a Canon kocsmában.

 

Ha ennyire új a 77D, akkor talán megérdemelne egy saját topicot.

 

Én 700D-t cseréltem 760D-re és a nagyobb felbontás, a wifi, a felső státusz LCD, az üzemmódtárcsa rögzíthetősége, a második vezérlőtárcsa és a kezelőszervek észszerűbb elrendezése is épp elég plusz volt a váltáshoz. ;-) Csak a markolat és pótakkuk cseréje fájt, ami 760D -> 77D esetében várhatóan elmarad.

 

A 77D nemcsak újabb, de 20-50 ezerrel drágább is mint a 760D. De ha az új 5 tengelyes képstabilizátorral kézből fotózhatnék vele stabilizátor nélküli objektívekkel, akkor nagyon megérné ez a felár is.

 

FF-re még sokáig nem fogok váltani, azt csak azok veszik meg, akik pénzt keresnek vele vagy alapból nem számít a pénz...

Előzmény: Soká (140)
Soká Creative Commons License 2017.11.19 0 0 140

Üdv! A kérdéseidre sajnos nem tudok válaszolni, csupán jelezni szeretném, hogy nagyon kevesen olvassuk ezt a topikot, nem is tudom, hol kellene leendő márkatársakra lelni. talán a facebookon? Képstabilizálás űgyben általános Canon fórumban talán hamarabb jársz szerencsével.

 

Számomra még az is újdonság volt, hogy létezik 77D :) Nem is értem a Canont, miért rugdossa fel a gépszámozási elveit. Ennek a gépnek inkább lehetne e neve a 810D, szerintem.

 

A legelső mondatodra viszont visszakérdeznék. Ha már fejleszteni akarsz, akkor biztosan ez az irány? Persze, tudom, sokan vannak úgy, hogy szeretnek naprakészek lenni, én magam kétszer meggondolnám, hogy a 77D kínálta plusz tudás elegendő-e váltáshoz. Ami persze  elsősorban anyagi kérdés. Én egy 500D-ről váltottam 760D-re akkor éreztem azt, hogy a 15/24Mp, a FHD, a kihajtható kijelző ad annyi pluszt, amiért már tényleg megéri váltani. De egyébként az igaz váltás egy ff gép lenne. De legalábbis 80D.

 

Előzmény: Gyömrő-Molnár Béla (139)
Gyömrő-Molnár Béla Creative Commons License 2017.11.19 0 0 139

Üdv, 760D vázam van és így a következő fejlesztés logikusan a 77D lesz. Mivel az egy idei modell és így még nincs saját topicja, ezért itt kérdeznék kettőt.

 

1. Mire jó ez az új 5 tengelyes képstabilizátor? Tehetek stabilizátor nélküli lencséket a 77D vázra és az objektív helyett majd a váz látja el a képstabilizálást?

 

2. Mivel az utódba is LP-E17 akku való, vajon a BG-E18 portrémarkolat passzol a 77D vázra is? Mert a https://www.canon.hu/cameras/eos-77d/specifications/ erről nem tesz említést...

Du-Pi Creative Commons License 2017.11.16 0 0 138

CC-t keress, ha nem találsz akkor küldök linket magánban.

Előzmény: manitounickfree (137)
manitounickfree Creative Commons License 2017.11.16 0 0 137

Fotózni voltam, így most még nem foglalkoztam vele, nézek új ps-t és hozzáfogok.

Előzmény: Du-Pi (136)
Du-Pi Creative Commons License 2017.11.11 0 0 136

Na megoldódott a probléma?

Előzmény: manitounickfree (135)
manitounickfree Creative Commons License 2017.11.09 0 0 135

Köszönöm szépen! Akkor itt van a kutya... :)

Előzmény: Du-Pi (132)
manitounickfree Creative Commons License 2017.11.09 0 0 134

Igazad van, elszámoltam, 20 éve ;)

Előzmény: Soká (131)
Soká Creative Commons License 2017.11.09 0 0 133

Köszi a kiegészítést a kolléga nevében is! Én nem olvastam utána alaposan, csak azt láttam, hogy van a 9.1 és a 10-es verzió.

Előzmény: Du-Pi (132)
Du-Pi Creative Commons License 2017.11.09 0 0 132

Az Adobe oldalán ez olvasható:

 

"Megjegyzés:

Amennyiben az „Update Error U43M1D204” hibaüzenetet kapja, olvassa el az U43M1D204 frissítési hiba című részt.

Ha még mindig nem sikerült a Camera Raw beépülő modult frissítenie a CC, a CC 2014, a CC 2015 vagy a CC 2017 Adobe alkalmazásokhoz, használja az alábbi Camera Raw 10.0 telepítőket.

Bridge CS6 és Photoshop CS6 esetén használja az alább található Camera Raw 9.1.1 telepítőt."

 

a 10-es verzió a CC-khez való, a CS-hez a 9.1.1 való.

Sajnos a CS6 támogatását befejezték ezért érdemes áttérni a CC-re.

Előzmény: Soká (131)
Soká Creative Commons License 2017.11.09 0 0 131

Még esetleg annyit, hogy - bár nem logikus - de ne a 10-est tedd fel, hanem a 9.1-est. Az biztos, hogy működik. Persze nem lenne logikus, hogy a 10-es ne tudja azt, amit a 9.

 

Hát, nem tudom, mit jelent az ismerkedés nálad, de 30 éve még nem létezett Photoshop mint olyan.  Mac-en kezdted?

Előzmény: manitounickfree (130)
manitounickfree Creative Commons License 2017.11.08 0 0 130

Köszönöm szépen az eddigi segítséget, fel fogom telepíteni az adott programot.

Igen, a táblázatig én is eljutottam, ezért is volt az első, hogy feltettem a legújabb camera raw-ot, ami sajnos nem segített.

Win 8.1, Ps 13, igaz, hogy a képnézegetőm már régi Acdsee pro v8.1.270, de attól még Ps-nek látnia kellene.

Egyébként 30 éve ismerkedem Ps-el :)

Előzmény: Soká (129)
Soká Creative Commons License 2017.11.07 0 0 129

A probléma csak annyi, hogy elég nehezen jönnek ki belőled az információk :) és én nem tudom eldönteni, hogy most nagyon kezdő vagy-e, vagy valami általános gebasz van nálad PS fronton. Egyrészt mert tényleg ott a kamera saját szoftvere, másfelől meg nem tudok mást mondani mint hogy a jelzett plugin-nel működnie kell a PS-nek. Ha nem, akkor valami gond van nálad.
https://helpx.adobe.com/camera-raw/kb/camera-raw-plug-supported-cameras.html#Canon

 

Előzmény: manitounickfree (128)
manitounickfree Creative Commons License 2017.11.07 0 0 128

Tudom, hogy működik a dolog ;)

Telepítve van a camera raw 9, ezzel kezdtem mikor megvettem 760at, előtte és most párhuzamosan egy 600d is használok, ott minden gond nélkül működött. Természetesen 760 egy újabb váz, ezért is alap volt, hogy a legújabb raw-ot tettem fel, de hiába, mert nem működik és ezért kerestem más megoldást... dng converter, amiben feltűnt a méretbeli változás.

És ezért is fordultam ide, talán másnál sem megy.

De köszönöm a válaszod!

Előzmény: Soká (127)
Soká Creative Commons License 2017.11.07 0 0 127

A RAW fájlok konvertálását nem maga a Photoshop végzi, hanem annak egy "alvállalkozó" programja, egy beépülő modell, a Camera RAW. Ezt kell frissítened 9.0 felettire és akkor látni fogja a 760D RAW fájljait.

https://helpx.adobe.com/camera-raw/kb/camera-raw-plug-in-installer.html

 

A DNG egy kompromisszumos nyers fájlforma a százféle egyedi RAW helyett. Azt nem tudom, hogy miért kisebb a mérete. Most viszont lesz alkalmad kipróbálni, hogy a RAW - JPG kontra RAW  - DNG - JPG folyamat között van-e látható különbség? Érdemes majd 600% felett bújni a pixeleket.

Előzmény: manitounickfree (126)
manitounickfree Creative Commons License 2017.11.07 0 0 126

Van Ps, de az sem nyitja meg, míg ár nem konvertálom Dng-be.

Neked konvertálás nélkül nyitja a Ps?

Előzmény: Soká (124)
manitounickfree Creative Commons License 2017.11.07 0 0 125

Nem keveredik semmi. Igen Raw formátumban ment, amit a windows /8.1/ nem tud megnyitni, ezért kell konvertálnom Dng-be. Ami nem tetszik, hogy konvertálás után méretcsökkenés és gondlom így minőségvesztés is lesz vagy lehet.

Előzmény: Soká (124)
Soká Creative Commons License 2017.11.06 0 0 124

Hűha, itt keverednek a dolgok. A Canon RAW formátumot használ, azt pedig elfelejtetted megemlíteni, hogy milyen formátumra is szeretnéd átkonvertálni? Feltételezem, hogy jpg-re. Akkor viszont örülj, hogy kisebb lesz a fájl mérete, ez a jpg lényege :)
Ha nincs Photoshop, Lightroom, akkor használd a gyárilag kapott konvertert:
http://digital-photo-professional.en.lo4d.com/

Előzmény: manitounickfree (123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!