Keresés

Részletes keresés

szilvatövis Creative Commons License 2 órája 0 0 48159

Körülbelül úgy, mint a hétfői 5 mph-a szelet.... :-)

Előzmény: Platon (48157)
Platon Creative Commons License 4 órája 0 0 48158

Inkább koncentrálj arra hogy a holnapi dolgokat hogyan fogod kimagyarázni. Elég kicsi rá az esély hogy ugyanúgy lesz szar mint legutóbb, úgyhogy siker esetén lesz munkád vele, hogy kimagyarázd hogy van az hogy három motorral is csak 12.5 Km :)  És ez még a legjobb eset volt amikor minden flottul ment ;) 

Előzmény: mpx (48156)
Platon Creative Commons License 4 órája 0 0 48157

Már igen hosszasan és részletesen kitárgyaltuk, felesleges adni a hülyét. ;)

Előzmény: mpx (48156)
mpx Creative Commons License 5 órája 0 0 48156

"a raptorok szánalmas teljesítményét"

öööööö

Esetleg valami infód arról, hogy min is kellene "szánakozni" ?

Előzmény: Platon (48155)
Platon Creative Commons License 5 órája 0 0 48155

Éppen arról van szó hogy úgy tesznek mintha nyitottak lennének közben meg folyamatosan rész információkat és félrevezető dolgokat mondanak, néha elég pofátlanul, lásd a legutóbbi SN8 repülésen a raptorok szánalmas teljesítményét. Amire kb az volt a kommunikáció hogy eleve így akartuk. Mi így szállunk le a bicikliről. 

Előzmény: jee_c (48151)
szilvatövis Creative Commons License 5 órája 0 0 48154

Valószínűleg sosem fogjuk megtudni mi volt a nyomásesés oka.

Rendszerszintű konstrukciós probléma, valami emberi mulasztás, esetleg selejt alkatrész.

Remélhetőleg Ők kaptak annyi adatot, hogy tudják és ezt a taposóaknát kiveszik.

Ezért nyomatják a teszteket, nem akarnak úgy járni, mint az ULA, sok évig vacakol, csiszolgat, aztán csodálkozik, hogy mégsem sikerül elsőre.

Az SN 10 már készen van, csak a kilövőhelyre vár....

Előzmény: atherton_ (48153)
atherton_ Creative Commons License 6 órája 0 0 48153

gondolom a nyírást a szerkezetnek a dolga hogy kibírja. a turbulenciák eredőjeként fellépő kitéréseket meg manőverezéssel kellene majd korrigálni.

inkább az érdekelne mi volt a konklúzió az sn8-nál, milyen adatok voltak hasznosak, és min javítottak h. ilyen gyorsan újráznak. szóval nőtt e és mennyivel az esélye hogy most a landolás sikeres legyen (már ha nem esik szét addig).

Előzmény: szilvatövis (48150)
atherton_ Creative Commons License 6 órája 0 0 48152

egyetértek.. ezért írtam hogy: kvázi.. :) 

Előzmény: jee_c (48151)
jee_c Creative Commons License 6 órája 0 0 48151

"így kvázi mindenkit szívatnak.."

azért nem egészen így van. Alapvetően őket nem érdekli, hogy egy jó csomó ember a világ minden tájáról árgus szemekkel figyeli a teszteléseket. Annyi pozitívum van, hogy gyakorlatilag hagyják - olyan távolságból, hogy az még ne legyen problémás az ipari kémkedés szempontjából.

Ők megtesznek különböző adminisztratív lépéseket, amiket aztán figyelnek azok, akik ezzel napi szinten foglalkoznak, és körbekürtölik a világon. Igen, pl. a WAI Félix is valamint Marcus House, Everyday Astronaut, stb, stb. Általában megjegyzik, hogy egy ilyen bejelentés vagy engedély mit jelenthet, és hozzáteszik, hogy "talán", vagy hogy "ez nem biztos".

A SpaceX szempontjából ez a külvilág nyüzsgése, nem foglalkoznak vele, ők pedig haladnak a teszt programjukkal, ahogy tudnak, ahogy sikerül.

Előzmény: atherton_ (48139)
szilvatövis Creative Commons License 10 órája 0 0 48150

Mivel a szárnyaknak alacsony sebességnél nem veszi hasznát, éppen a földetérés előtti pillanatok a későbbiekben is kritikusak lehetnek a szélnyírás miatt.

Elég nagy és hosszú testről van szó, komoly oldalirányú erők léphetnek föl már 50 km/h körüli szélsebességnél, ahol a felszín közelében az irányok rétegenként változhatnak. Mivel kompenzálná? 

Előzmény: atherton_ (48147)
Platon Creative Commons License 11 órája 0 0 48149

Nyilván. Ha nem tud egy szellőben fel és leszállni, akkor nem sok értelme van.

Viszont még nagyon nagyon messze van attól hogy ebből űrhajó legyen. A tömegét cca a felére kellene csökkenteni, a motorokat be kéne fejezni, meg kéne oldani a re-entry-t kellene egy PV, létfenntartás, abort mode a személyzetnek, annyi de annyi minden hogy felsorolni is nehéz. 

Szerintem most arra gyúrnak hogy idén LEO-ra tegyenek majd elégessenek a légkörben egy darabot. Az is baromi nagy feladat, de megoldható, és semmilyen különösebb technikai forradalom nem kell hozzá. 

Előzmény: atherton_ (48147)
szilvatövis Creative Commons License 11 órája 0 0 48148

Attól függ melyik alternatív valóságban nézi. :-)

A mienkben fuddogált egy kicsit.

https://www.youtube.com/watch?v=8uVEHzAjMDs

Előzmény: atherton_ (48142)
atherton_ Creative Commons License 11 órája 0 0 48147

szerintem illene majd ezt tudnia élénk szélben is megcsinálni majd. de gondolom most még nem azzal kezdenének. és nem hinném hogy túl előnyös ha földet érés előtt minden féle turbulens széllökéseket kap egy ekkora felület.

a fenti áramlatokat ki lehetne kompenzálni ha enyhén szélirányba lövik fel és fektetik vízszintesbe. csak aztán maradjon is meg a szél. azt se tudom mennyit lenne képes korrigálni az uszonyaival, de gondolom ők igen.

Előzmény: Platon (48143)
Platon Creative Commons License 11 órája 0 0 48146

Nem nagyon történik semmi. Elég uborkaszezon van.

Persze érdekes nézni majd ma is hogy vajon ezúttal meddig és milyen sorrendben mennek a motorok, és hogy vajon az elvileg jóval kevesebb mint 120T prototípus (ugye ebből hiányzik 3 motor, a hőpajzsok, kabin stb.) vajon megint 2 papíron 220T tolóerejű motort igényel e a "leszálláshoz"

A motoroknál lehet nézni hogy a leállás normál lesz e vagy láthatjuk az egyik preburner sokkal vékonyabb lángcsóváját még egy darabig amikor a másikat leállítja az automatika/kilobban. A zöld színre és érdemes odafigyelni.

De azér valljuk be ezek nem forradalmi dolgok. A holdraszállás az kéne már, de ahogy most állunk arra még várni kell majd egy évtizedet. Hacsak Kína fel nem pörgeti a programját. :/

Előzmény: divaoni01 (48145)
divaoni01 Creative Commons License 11 órája 0 0 48145

Más. Elég érdekes, hogy egy bizonyos Warlimont nevű nick mostanában az F1 topikba irogat a miénk helyett... 

Előzmény: Platon (48143)
atherton_ Creative Commons License 11 órája 0 0 48144

ha így van, nem értem miért nem először erre problémára hasalnak rá. egy ilyen teszt kipipálásához alapvető a motorok stabil és megbízható működése.

Előzmény: Platon (48141)
Platon Creative Commons License 11 órája 0 0 48143

Hát ez-az én megnéztem :)

Sőt van historikus repülési adatbázis is, a magasban sem volt érdemi szél. Csak a szokásos a beszállító, izé a szél a hibás történet.

Előzmény: atherton_ (48142)
atherton_ Creative Commons License 11 órája 0 0 48142

oké. fa vagy bokor nekem tökmindegy.

a szélmérőt bárki megnézheti, ha akarja ott a videó címe és az időpont. csak azt hittem az nyilvánvaló hol találni.
nem tudom mi a forrása azoknak a kijelzőknek. felőlem be lehetnek kötve elon laptopjára is :D gondolom nincs jobb dolga mint ezzel játszani..

Előzmény: Platon (48137)
Platon Creative Commons License 11 órája 0 0 48141

Igen, jól látod, a motorok miatt nem indítanak, semmi köze a szélhez.

A Raptorok még erősen prototípus fázisban vannak rengeteg munka van velük hogy kibírjanak még egy ilyen rövid repülést is.

Előzmény: atherton_ (48139)
Platon Creative Commons License 11 órája 0 0 48140

Előzmény: Platon (48138)
atherton_ Creative Commons License 11 órája 0 0 48139

nem értelek titeket, tegnapra is volt időzítve, pedig nem volt szél. már hetek óta halogatják folyamatosan, széltől függetlenül. szerintem pont nemérdekli őket az időjárás előrejelzés, amikor van 1000 egyéb elhárítandó probléma, és úgy vannak vele ha minden oké, és még az idő is megfelelő akkor mehet. azt én sem értem miért, nem adnak maguknak néhány hetet v hónapot (határidőt) mindenre és csak azutánra kitűzni.. így kvázi mindenkit szívatnak..

Előzmény: szilvatövis (48134)
Platon Creative Commons License 11 órája 0 0 48138

Az általad betett mérő szerint a kilövés lefújásakor 11 mph s enyhe szellő volt, és egész nap nem ment 19,6 felé ami kellemes nap a balatonon. 

Platon Creative Commons License 12 órája 0 0 48137

Csak szólok hogy ha hazudni próbálsz akkor vágd le a szerda feliratot legközelebb a képről :) 

Platon Creative Commons License 12 órája 0 0 48136

Lol. Az max egy bokor, lés gondosan levágtad a szélmérőt :)

Előzmény: atherton_ (48133)
divaoni01 Creative Commons License 12 órája 0 0 48135

Nyilván egyéb gondjaik vannak, csak nem gondolják túl publikusnak őket.

szilvatövis Creative Commons License 13 órája 0 0 48134

Azért elég furcsa, hogy direkt (?) szeles napokra időzítik. A mai nap megint szelesnek ígérkezik a hétfői 30 mph-s után. Lehet, hogy a szélcsend sem jó valamiért nekik? Vagy csak gyakorolják az előkészületeket, hogy rutint szerezzenek? Érdekes lenne tudni.

https://wind.willyweather.com/tx/cameron-county/boca-chica-state-park.html

Előzmény: atherton_ (48133)
atherton_ Creative Commons License 25 órája 0 0 48133

Előzmény: Platon (48132)
Platon Creative Commons License 26 órája 0 0 48132

Fa nincs a környéken a kamera meg nem mozgott. A szélmérő meg 22 fokot és 4 mérföldes kellemes szellőt mutatott.

Amúgy minden stimmel :)

Sánta kutya effektus..

Előzmény: atherton_ (48131)
atherton_ Creative Commons License 27 órája 0 0 48131

igen, a fák lombjait szélgéppel fúvatta elon, meg a kamerát is csak ők cibálták.. pedig ez tök lényegtelen egy 10000+ méteres szabadesésnél.
most is csak ködösítenek.. :D

Előzmény: szilvatövis (48130)
szilvatövis Creative Commons License 28 órája 0 0 48130
Előzmény: Platon (48129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!